Jesteś tutaj: ZSEM.EDU.PL Archiwum Aktualności

 • 2017-11-14 - OGÓLNOPOLSKI KONKURS JĘZYKA NIEMIECKIEGO „DEUTSCHFREUND”

  Uczniowie biorący udział w Konkursie Języka Niemieckiego „DEUTSCHFREUND” proszeni są o zgłoszenie się dn. 15.11.2017 (środa) o godz. 13:05 w świetlicy szkolnej oraz o przyniesienie ze sobą czarnego długopisu do wypełnienia karty odpowiedzi.
 • 2017-11-14 - JĘZYK NIEMIECKI – KONKURSY

  Zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach. Więcej informacji u nauczycieli języka niemieckiego oraz w zakładce ZJO.
 • 2017-11-11 - Uroczystości patriotyczne na sądeckich plantach

  11. listopada Poczet Sztanadarowy i reprezentacja uczniów brała udział w uroczystosciach patriotycznych na cmentarzu, we Mszy św i patriotycznym śpiewaniu na sądeckich plantach. Przeczytaj cały artykuł i zobacz zdjęcia.
 • 2017-11-11 - Integracja klas pierwszych

  Minęły już dwa miesiące nowego roku szkolnego. Dla prawie 250 uczniów klas pierwszych to szczególnie ważny a i być może niełatwy czas - nowa szkoła, nowa klasa, nowi nauczyciele, koledzy... Po to aby pierwszoklasiści poczuli się w szkole i swojej klasie dobrze, żeby uznali ją jak najszybciej za "swoją" organizowane były dwudniowe wyjazdy integracyjne. Część klas wybrała jako miejsce swojej integracji Zakopane a część niedalekie Kosarzyska. Zajęcia integracyjne to czas kiedy każdy miał okazję porozmawiać o swoich planach, oczekiwaniach, zainteresowaniach i pasjach a tym samym lepiej poznać kolegów i koleżanki ze szkolnej ławki a także swojego nowego wychowawcę. W zajęciach integracyjnych uczestniczył psycholog, który na warsztatach mówił m. in. o tym że tylko od nas samych zależy, czy nasze marzenia i plany się spełnią. Zwrócił również uwagę na fakt jak ważna jest integracja, wzajemna życzliwość, tolerancja i dobra atmosfera w klasie. Więcej >>>.
 • 2017-11-11 - WITAMINY I PIERWIASTKI A ORGANIZM

  Olimpiada Wiedzy odbędzie się:

  15. XI 2017r. o godz. 8:00 w świetlicy szkolnej.

  Więcej >>>.
 • 2017-11-11 - "Własna Firma - pomysł na życie" - IV. edycja

  Już po raz czwarty w naszej szkole trwa kolejna edycja projektu „Własna firma - pomysł na życie”. Jak co roku projekt realizowany jest przez Stowarzyszenie Sądecki Elektryk przy finansowym wsparciu Miasta Nowy Sącz.

  Podobnie jak w latach ubiegłych w ramach projektu uczniowie klas maturalnych z naszej szkoły będą mieli możliwość odwiedzenia i poznania lokalnych firm, porozmawiania z przedsiębiorcami, poznania oczekiwań wobec potencjalnych pracowników.

  Trwa również konkurs na najlepszego menedżera wirtualnej firmy.

  Czytaj więcej.
 • 2017-11-08 - Wyróżniony, nagrodzony

  W dniu 8. XI 2017r. Małopolski Kurator Oświaty - Pani Barbara Nowak wręczyła dyplomy stypendystom Prezesa Rady Ministrów na rok szk. 2017/18. Wśród nagrodzonych jest nasz uczeń klasy 4T - Arkadiusz Chudy. !!! Gratulujemy !!! Zobacz zdjęcia i dyplom.
 • 2017-11-07 - 42. OLIMPIADA JĘZYKA ANGIELSKIEGO

  Etap szkolny 42. Olimpiady Języka Angielskiego odbędzie się w poniedziałek 13. listopada 2017 r. o godz. 9:00 w sali nr 42.
 • 2017-11-06 - Zmarł prof. Walery Pisarek

  „Mistrz Słowa, dobry człowiek”

  5 listopada w Katowicach w wieku 86 lat zmarł profesor Walery Pisarek - wybitny językoznawca, znawca mediów i popularyzator języka polskiego. Zmarły naukowiec był wychowawcą pokoleń dziennikarzy. Studenci wspominają prof. Pisarka jako wybitnego wykładowcę, błyskotliwego nauczyciela o nienagannych manierach i wyjątkowym poczuciu humoru, po prostu dobrego człowieka. Profesor znany był także z tego, że doskonale odnajdywał się w świecie nowych technologii, a swoim przykładem zachęcał do mądrego wykorzystywania zdobyczy techniki. Prof. Walery Pisarek wielokrotnie gościł w naszej szkole. W ZSEM odbywał się przez 20 lat z rzędu Małopolski Konkurs Ortograficzny, w którym to prof. był przewodniczącym jury i autorem większości tekstów.
 • 2017-11-06 - Wolontariat uczniowski - przedmioty zawodowe

  W związku z dużym zainteresowaniem wolontariatem uczniowskim z matematyki, Stowarzyszenie Sądecki Elektryk planuje organizację podobnego projektu, tym razem z przedmiotów zadowowych.

  Wszystkich uczniów, chcących pomagać kolegom/koleżankom w zakresie przedmiotów zawodowych, prosimy o zgłoszenie się do nauczycieli: Marka Ryglewicza lub Tomasza Libra.


Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Małopolsce