Jesteś tutaj: ZSEM.EDU.PL Archiwum Aktualności

 • Światowy Dzień Transplantologii (2012-01-25)

  Dnia 25 stycznia 2012 r. obchodzimy "Światowy Dzień Transplantologii". Z tej okazji zapraszamy na zorganizowaną przez uczniów klas pierwszych ZSEM wystawę poświęconą idei transplantacji w ramach projektu "Drugie życie".
 • Konkurs Stowarzyszenia Elektryków Polskich na Najlepszy Program Komputerowy (2012-01-21)

  To kolejny konkurs, w którym nasi informatycy odnoszą od wielu lat sukcesy. Był taki rok, że to właśnie uczniowie Elektryka "zgarnęli" wszystkie nagrody. Kiedyś miał zasięg ogólnopolski, a obecnie okręgowy, czyli kilka województw południowej Polski. Programy klasyfikowane i oceniane są w dwóch grupach: - program edukacyjny wspomagający proces nauczania dowolnego przedmiotu - program użytkowy Termin składania prac mija 30 marca br.. Zainteresowanych prosimy o kontakt z nauczycielami przedmiotów informatycznych, lub na e-mail: marek.ryglewicz@gazeta.pl Na zdjęciu nasi ubiegłoroczni zwycięzcy.
 • III Edycja Małopolskiego Konkursu Własnych Prac Technicznych (2012-01-21)

  Zapraszamy młodzież do udział w 3 już edycji Małopolskiego Konkursu Własnych Prac Technicznych organizowanego przez Zespół Szkół Elektrycznych nr 2 w Krakowie. To będzie już nasz kolejny udział. W poprzednich zawsze odnosiliśmy sukcesy zdobywając szczególnie informatycy najwyższe nagrody. Konkurs rozgrywany jest w dwóch kategoriach: - elektronika/robotyka: - informatyka a przdmiotem konkursu który jest oceniany mogą być: - urządzenia zrealizowane w sposób praktyczny w postaci działających projektów wykonujących określone zadania, - programy komputerowe wspomagające proces edukacyjny oraz programy, które w powiązaniu z konkretnymi urządzeniami technicznymi można wykorzystać w szkole, w przedsiębiorstwie, Termin jest krótki bo do 10 lutego należy dokonać zgłoszenie u organizatorów. Zainteresowanych proszę o kontakt e-mail: marek.ryglewicz@gazeta.pl Na zdjęciu nasi ubiegłoroczni bohaterowie przed budynkiem szkoły w Krakowie.
 • V Memoriał Jana Borka (2012-01-14)

  Relacje z turnieju znalazły się również na portalu Sądeczanin, na stronie Starostwa Powiatowego, natomiast bardzo szczegółowe wyniki końcowe i po każdej z rund znajdziecie tutaj >>>

  A za rok zapraszamy na VI Memoriał Jana Borka

 • Pierwsza dziesiątka Polski! (2012-01-12)

  W Polsce jest około 1700 szkół ponadgimnazjalnych, kształcących w zawodzie technika, a wśród nich na wysokiej 6 pozycji znajduje się sądecki „elektryk”. Po raz czternasty został przygotowywany przez „Perspektywy” i „Rzeczpospolitą” Ogólnopolski Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych. Wszystkie technika oceniane są za pomocą pięciu kryteriów: sukcesy w olimpiadach 20%, matura – przedmioty obowiązkowe 30%, matura – przedmioty dodatkowe 15%, wyniki egzaminów zawodowych 30%, opinia akademicka 5%.

  Ogólnopolski Ranking Techników 2012 - pierwsze 50 miejsc

  O nas w sadeczanin.pl
 • Kolędy w ratuszu (2012-01-12)

  Świąteczny koncert w wykonaniu uczniów liceum i technikum zawodowego przy Zespole Szkół Elektryczno-Mechanicznych im. Gen. Józefa Kustronia w Nowym Sączu wysłuchali dzisiaj wiceprezydenci Bożena Jawor, Jerzy Gwiżdż oraz Sekretarz Miasta Marek Oleniacz. Młodzież pod kierunkiem nauczyciela Jerzego Talara przedstawiła oryginalnie zaaranżowane kolędy i pastorałki opatrzone komentarzem, a nawet życzenia w gwarze góralskiej.

  relacja
 • V MEMORIAŁ JANA BORKA już w sobotę !!!! (2012-01-12)

  To już ostatni dzwonek, żeby dokonać zgłoszenia na turniej szachowy. Przypomninam, że w sobotę trzeba już być o godzinie 8:30, by się zarejestrować. Prawdopodobnie pobijemy ubiegłoroczny rekord, kiedy to przy szachownicach siadło 75 zawodników. Więcej informacji znajdziecie w zakładce projekty.
 • SPOTKANIE OSÓB ZAPISANYCH NA PROGRAM WYJAZDÓW NA NARTY – SNOWOARD (2012-01-12)

  SPOTKANIE OSÓB ZAPISANYCH NA PROGRAM WYJAZDÓW NA NARTY – SNOWOARD W PIĄTEK 13 STYCZNIA O 9.50 W SALI GIMNASTYCZNEJ OBECNOŚĆ OBOWIĄZKOWA !!!!!!

  G. Durałek
  E. Bereś
 • Konkurs Języka Niemieckiego „SPRACHDOKTOR 2012” (2012-01-09)

  Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów do udziału w Konkursie Języka Niemieckiego „SPRACHDOKTOR 2012”. Szczegółowe informacje w zakładce Zespołu Języków Obcych.
 • NARCIARSTWO ALPEJSKIE (2012-01-08)

  UKS „BŁYSKAWICA” ZAPRASZA UCZNIÓW ZSEM NA ZAJĘCIA SPORTOWO-REKREACYJNE Z ZAKRESU NARCIARSTWA ALPEJSKIEGO.

  - Zajęcia odbywać się będą dwa razy w tygodniu w dwóch grupach.
  - Uczestnik zajęć musi posiadać własny sprzęt sportowy.

  Uczniowie biorący udział w zajęciach otrzymują:
  Karnet, dojazd na stok, ubezpieczenie, szkolenie i opiekę pedagogiczno-instruktorską.

  - Uczestnicy zajęć ponoszą jedynie koszt członkowstwa w Klubie 10 zł za każdy wyjazd


  Dokument do pobrania - zgoda rodzicow

  Informacje i zapisy: E.Bereś, G.Durałek
 • Na ratunek - koncert charytatywny (2012-01-02)

  W naszej szkole odbył się charytatywny koncert z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Grupa młodzieży pod kierownictwem p. J. Talara zaprezentowała piękny obraz świąt. W ramach zorganizowanego koncertu zebrano fundusze, które będą przeznaczone na naszą chorą koleżankę Tereskę.
 • Finał konkursu "Tropami dotacji na terenie powiatów: gorlickiego, limanowskiego, nowosądeckiego oraz miasta Nowego Sącza" (2012-01-02)

  W dniu 9 grudnia 2011, w Instytucie Technicznym Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu odbył się finał konkursu "Tropami dotacji na terenie powiatów: gorlickiego, limanowskiego, nowosądeckiego oraz miasta Nowego Sącza". W finale brało udział 17 reprezentacji szkół ponadgimnazjalnych z terenu Nowego Sącza, Limanowej, Gorlic, Starego Sącza, Krynicy-Zdroju, Grybowa, Bobowej, Mszany Dolnej, Nawojowej, Tymbarku i Muszyny.

  Drugie miejsce w konkursie zdobył reprezentant ZSEM Grzegorz Wnękowicz.

  Gratulacje!
 • Konkurs SKARABEUSZ (2012-01-02)

  Organizator, LO im. Bema w Warszawie, ogłosił terminy rywalilizacji w VI edycji ogólnopolskiego konkursu z informatyki, fizyki i matematyki SKARABEUSZ. Etap szkolny w naszej szkole odbędzie się we wtorek 10 stycznia. Zapisy do dnia 9 stycznia (poniedziałek) przyjmują nauczyciele: Barbara Wideł i Marek Ryglewicz lub drogą e-mailową marek.ryglewicz@gazeta.pl Na stronie konkursowej można zapoznać z zadaniami z poprzednich edycji. Konsultacji udzielają nauczyciele: matematyka - Barbara Wideł fizyka - Joanna Nalepa informatyka - Marek Ryglewicz Przypomninamy, że w ubiegłym roku dwóch uczniów dotarło do ostatniego etapu, a Marcin Radomski (absolwent) zajął ostatecznie II miejsce.W tym roku nie może być gorzej :)
 • Wyniki konkursu „DEUTSCHFREUND 2011 (2012-01-01)

  Uczeń kl. II g T Konrad Zieliński z wynikiem 84% zajął 6. miejsce w województwie w Ogólnopolskim Konkursie Języka Niemieckiego „Deutschfreund 2011”.

  Gratulujemy!


Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Małopolsce