Jesteś tutaj: ZSEM.EDU.PL Archiwum Aktualności

 • Sukces w konkursie E(X)PLORY (2014-01-31)

  Sukces naszych informatyków. Paweł Malankiewicz i Radosław Nowak z klasy III j swoją pracą SOS dla Ziemi zachwycili Jurorów podczas Regionalnego Festiwalu Naukowego E(X)PLORY 2014 (odbywał się na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach) i awansowali do finału. Gratulujemy i życzymy powodzenia na ostatnim etapie, który odbędzie się pod koniec marca w Gdyni. Zapraszamy do oglądania zdjęć w zakładce projekty.
 • Spotkania wychowawców klas z rodzicami, dzień 31.01.2014 (2014-01-30)

  Spotkania wychowawców klas z rodzicami odbędą się w salach:
  Klasa Sala
  1f Tech. sala. 44
  3e Tech. sala. 42
  3f Tech. sala. 45
  3g Tech. sala. 43
  3i Tech. sala. 46
  3m Tech. sala. 7
  3t Tech. sala. 47
  4e Tech. sala. 52
  4f Tech. sala. 14
  4i Tech. sala. 51
  4t Tech. sala. 4
  2z ZSZ sala. 13
  3a LO sala. 40
  3b LO sala. 41
  3c LO sala. 11
  1h Tech. sala. 12
 • Spotkania wychowawców klas z rodzicami, dzień 30.01.2014 (2014-01-30)

  Spotkania wychowawców klas z rodzicami odbędą się w salach:
  Klasa Sala
  kl. 2a LO sala. 48
  kl. 2b LO sala. 4
  kl. 1g Tech. sala. 13
  kl. 1e Tech. sala. 43
  kl. 1m Tech. sala. 6
  kl. 1i Tech. sala. 40
  kl. 1j Tech. sala. 44
  kl. 1k Tech. sala. 45
  kl. 1t Tech. sala. sala jęz. 1
  kl. 1l Tech. sala. 51
  kl. 2e Tech. sala. 52
  kl. 2f Tech. sala. 14
  kl. 2g Tech. sala. 12
  kl. 2i Tech. sala. 7
  kl. 2j Tech. sala. sala jęz. 2
  kl. 2k Tech. sala. 11
  kl. 2m Tech. sala. 41
  kl. 2t Tech. sala. 15
  kl. 4g Tech. sala. 47
 • VII Memoriał Jana Borka (2014-01-29)

  Przypominamy, że 15 (sobota) lutego w naszej odbędzie się Międzyszkolny Turniej Szachowy Sądecczyzny. Liczymy na liczny udziała naszych szkolnych szachistów.
 • Spotkanie z panią Heleną Kulpą, przedstawicielką Klubu Sądeckich Amazonek. (2014-01-29)

  Naszą szkołę odwiedziła przedstawicielka „Klubu Sądeckich Amazonek” im. Heleny Włodarczyk. Spotkanie, które zorganizowała pielęgniarka szkolna, pani Halina Golińska, miało miejsce na świetlicy i zostały na nie zaproszone nie tylko dziewczyny, ale także chłopcy. Głównym tematem i celem zebrania było poinformowanie uczniów o groźnym i szerzącym się raku piersi, który wbrew pozorom może dotyczyć obu płci. Pani Helena Kulpa przedstawiła swoje doświadczenia związane z chorobą, profilaktyką, leczeniem oraz opowiedziała kilka historii osób dotkniętych tą chorobą. Zostały przedstawione metody samodzielnego badania, dzięki którym możemy w stanie wcześnie wykryć zmiany nowotworowe, a tym samym wcześniej podjąć leczenie. Na koniec wszystkim uczestnikom zostały rozdane ulotki oraz numery kontaktowe.
 • Wyniki - Konkursu Języka Niemieckiego „DEUTSCHFREUND LANDESKUNDE” (2014-01-29)

  Dnia 20.11.2013 28 uczniów naszej szkoły wzięło udział w XII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego „DEUTSCHFREUND LANDESKUNDE”. Najlepszy wynik w szkole uzyskali:

  Kl. I
  1. Paweł Bąk kl. I h T
  2. Jakub Ruchała kl. I l T
  3. Mateusz Krzak kl. I g T

  Kl. II-IV
  1. Rafał Jaworecki kl. II k T
  2. Krzysztof Marszałek kl. III e T
  3. Bartłomiej Kruczek kl. IV i T i Paweł Przanowski kl. IV i T

  Gratulujemy i zapraszamy do udziału w konkursie „SPRACHDOKTOR”.
  Szczegółowe informacje w zakładce ZJO.
 • III Piknik Naukowy w ELEKTRYKU (2014-01-28)

  Rewelacyjne projekty, wspaniała atmosfera i na koniec deszcz nagród. Zapraszamy do zakładki projekty
 • „Kreatywność w biznesie-innowatyka” - warsztaty 2b LO. (2014-01-27)

  „Kształcić dla innowacyjności to znaczy... myśleć, wiedzieć, umieć, poszukiwać, tworzyć... ciągle na nowo nieograniczone możliwości własnego rozwoju”, czyli styczniowe warsztaty klasy 2b LO pt. „Kreatywność w biznesie – innowatyka” prowadziła dr Anna Ujwary-GilKlasa w WSB-NLU.
  Zapraszam na krótką relacje i zdjęcia z warsztatów.
  Wychowawca A.Chronowska
  Więcej...
 • Spotkanie „Ekoturystów” ZSEM z Aleksandrem Lwowem (2014-01-27)

  Spotkanie „Ekoturystów” ZSEM z Aleksandrem Lwowem redaktorem naczelnym czasopisma „Góry i Alpinizm” oraz autorem książki „Zwyciężyć znaczy przeżyć. 20 lat później” w Starym Sączu.
  Zapraszam na relacje i galerie zdjęć A. Chronowska
  Więcej...
 • Indeks Elektryka edycja IV (2014-01-26)

  "W poniedziałek (27 stycznia) rusza pierwszy etap prestiżowego konkursu dla sądeckich gimnazjalistów, w którym do zdobycia jest możliwość nauki w Technikum nr VII.
  – Celem konkursu jest wyłowienie największych talentów, zapewnienie im kształcenia na wysokim poziomie, co w późniejszym czasie na pewno zaowocuje – wyjaśnia Bogusława Matuła-Stępień, nauczyciel języka angielskiego w ZSEM.
  Więcej...

  www.indeks.zsem.edu.pl
 • Nauczyciele z pomysłami. Stowarzyszenie Sądecki Elektryk. (2014-01-26)

  "Mają pomysł jak pozyskiwać zewnętrzne środki finansowe na projekty, kiedy szkolna kasa świeci pustkami. Współpracują m.in. z Humaneo, Sursum Corda, Sądeckim Hospicjum. - Mamy wiele pomysłów na robienie czegoś. Owszem, zawsze coś robiliśmy, ale wiadomo szkoła jest biedna, trzeba szukać sponsorów przy organizacji każdej większej imprezy, a teraz, jako stowarzyszenie, mamy możliwość pozyskiwania grantów - mówi Marek Ryglewicz, nauczyciel ZSEM i prezes stowarzyszenia."
  Więcej...
 • Złoty Dukat Sędziwoja dla naszej szkoły! (2014-01-24)

  21 stycznia dyrektor szkoły Walenty Szarek podczas sesji Rady Miasta odebrał specjalne wyróżnienie przyznane naszej szkole przez prezydenta Nowego Sącza Ryszarda Nowaka „Złoty Dukat Sędziwoja” - nagrodę przyznawaną za wybitne osiągnięcia dla Nowego Sącza. 
  Prezydent Ryszard Nowak wręczając to szczególne wyróżnienie podkreślił, że szkoła  osiągnęła historyczny sukces.  „Nauczyciele, opiekunowie zawodu, wychowawcy mają coś z legendarnego sądeczanina – Sędziwoja, a po złote dukaty wiedzy schylają się podopieczni Waszej Szkoły. Efekt budzi szacunek i uznanie… Z radością i satysfakcją, jeszcze raz, gratuluję tytułu najlepszej szkoły w Polsce, jaki otrzymaliście w Ogólnopolskim Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych przygotowanym przez miesięcznik „Perspektywy" - podkreślił prezydent.  „Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tak znaczącego wyniku i wyróżnienia. To wyróżnienie nobilituje nie tylko Szkołę, ale jest również powodem do dumy dla naszego miasta i jego mieszkańców”- powiedział prezydent Ryszard Nowak.
  Warto podkreślić że nasza szkoła jest drugim laureatem w siedmioletniej historii tego szczególnego wyróżnienia.
  Więcej...
 • Spotkanie z maturzystami (2014-01-24)

  W ubiegłym tygodniu, w dniu w którym nasza szkoła świętowała zdobycie tytułu najlepszego technikum
  w Polsce, szkołę odwiedził nasz absolwent Dawid Kaim. Dawid jest obecnie elewem Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Powietrznych w Dęblinie i przyjechał aby spotkać się z tegorocznymi maturzystami i opowiedzieć o WSOSP
  i być może pomóc niektórym maturzystom podjąć decyzje
  o wyborze kierunku studiów. Dawid opowiadał
  m. in. o egzaminach wstępnych na WSOWP, o nauce,
  o tym jakie są perspektywy zatrudnienia po zakończeniu studiów. Maturzyści pytali również o to jak wygląda plan dnia elewa, o wysokość żołdu, o przepustki, o wrażenia z pilotowania. Jak się okazało, nie tylko panowie ale również i panie są mile widziane w WSOWP w Dęblinie zwłaszcza w nawigacji.
  Więcej...
 • Osobowość ELEKTRYKA (2014-01-22)

  - to nowa inicjatywa Stowarzyszenia Sądecki Elektryk. Szczegółowy regulamin przyznawania tytułu "Osobowość ELEKTRYKA" znajdziecie na stronie stowarzyszenia w aktualnościach. Zapraszamy wychowawców klas maturalnych do zainteresowania się regulaminem, w którym określiliśmy kryteria i zasady nadawania tytułu.
 • Stowarzyszenie Sądecki Elektryk (2014-01-21)

  W ostatnich dniach stycznia nastąpiło rozstrzygnięcie szeregu konkursów i programów w ramach których SSE ubiegało się o dofinansowanie kilku projektów. To dobra wiadomość zarówno dla członków stowarzyszenia jak i dla uczniów. Zapraszamy na strony SSE, gdzie w zakładce projekty znajdziecie więcej informacji o przyjętych do realizacji projektów.
 • Nasi uczniowie w ratuszu sądeckim (2014-01-21)

  W dniu 15.01.2014 r. w sądeckim ratuszu odbyło się spotkanie konsultacyjne z młodzieżą szkół ponadgimnazjalnych z Nowego Sącza w ramach aktualizacji Strategii Rozwoju Nowego Sącza 2020+. Naszą szkołę reprezentowali Justyna Stelmach i Aleksander Jasinowski.
  Więcej na tej stronie.
 • Szach-Mat w Elektryku (2014-01-20)

  Dzięki dofinansowaniu przez Miasto Nowy Sącz Stowarzyszenie Sądecki Elektryk uruchamia od połowy lutego zajęcia pozalekcyjne z szachów.Więcej informacji na stronie stowarzyszenia w zakładce projekty.
 • „E- społeczeństwo – inteligentne państwo nowej generacji” (2014-01-20)

  Instytut Ekonomiczny PWSZ w Nowym Sączu organizuje VII Konkurs Wiedzy Ekonomicznej dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych. Podobnie jak w latach poprzednich dla zwycięzców przygotowano wiele cennych nagród.
  Zakres tematyczny konkursu wraz z proponowaną literaturą zamieszczony jest na tej stronie.
  Zgłoszenia do konkursu przyjmuje p. G. Kantor do dn. 31.01.2014r.
 • Elektryk świętuje! (2014-01-17)

  16 stycznia 2014 r. był kolejnym szczególnym dniem dla naszej szkoły. Od samego rana panował szczególny nastrój. Wszystkie sprawdziany, kartkówki zostały odwołane. Uczniowie i nauczyciele w odświętnych strojach, uśmiechnięci, wyczekujący tego co miało nastąpić później. O 10:30 wszyscy zebrali się w przystrojonym holu szkoły. Z głośników rozległ się znany przebój zespołu Queen „We are the champions” Na stole pod popiersiem patrona, generała Kustronia, czekał ogromny tort z logo szkoły i napisem: Najlepsze technikum w Polsce Technikum Elektryczne.

  Gdy Dyrektor W. Szarek mówił: „Wczorajszy dzień na stałe wejdzie do historii naszej szkoły, jako jedyny i niepowtarzalny. Wczoraj z rąk pani minister edukacji odebrałem dyplom dla najlepszego technikum w Polsce. Długo by wymieniać wszystkich, którzy się do tego przyczynili, bo tak naprawdę przyczynił się każdy, kto w tej szkole pracuje, kto w tej szkole się uczy i ktokolwiek jest z tą szkołą związany(…)To dzień wielkiego święta, waszego święta, bo to jest wasza szkoła” co chwilę zrywały się burzliwe oklaski i spontaniczne okrzyki „brawo”, widać było u wszystkich ogromną radość i dumę.
  Potem była degustacja czekoladowego tortu i wspólne szalone tańce !

  Warto ten dzień zapisać w pamięci i ładować nim swoje akumulatory na kolejne dni.

  więcej...
 • Jesteśmy najlepszym Technikum w Polsce! (2014-01-15)

  Dzień 15 stycznia 2014 roku zapisze się złotymi głoskami w historii naszej szkoły.

  W tym dniu w warszawskim Centrum Nauki Kopernik podczas uroczystego finału XVI Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych Perspektywy 2014 nasza szkoła zdobyła tytuł najlepszej szkoły ponadgimnazjalnej w Polsce 2014 roku w grupie techników, zajmując I miejsce w rankingu i zdecydowanie wyprzedzając wszystkie technika w kraju.

  Punktem kulminacyjnym gali było wręczenie dyrektorowi szkoły W. Szarkowi przez Panią minister J. Kluzik-Rostkowską dyplomu potwierdzającego ten gigantyczny sukces. Pan dyrektor Walenty Szarek odbierając dyplom podkreślił, że szkoła zawdzięcza swój sukces konsekwentnej działalności wychowawczej, świetnej atmosferze nauczania i niemal 100-procentowej frekwencji uczniów. Szlifowanie takich diamentów to niezwykle odpowiedzialne zadanie – podkreśliła minister Joanna Kluzik-Rostkowska.

  Warto podkreślić, że w XVI Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych najlepsze szkoły wskazano po analizie wyników 2291 liceów ogólnokształcących i 1867 techników w Polsce. W rankingu zostały wzięte pod uwagę wyniki egzaminu maturalnego ze wszystkich przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych na poziomie podstawowym i rozszerzonym, wyniki egzaminów zawodowych oraz sukcesy w olimpiadach.

  GRATULACJE DLA CAŁEJ SPOŁECZNOŚCI SZKOLNEJ ELEKTRYKA!

  więcej...

 • II Międzyszkolny Festiwal Piosenki Obcojęzycznej (2014-01-15)

  Informujemy, że etap szkolny II Międzyszkolnego Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej odbędzie się we wtorek 21 stycznia o godzinie 14:15 w sali językowej nr 4.
 • MAM HAKA NA RAKA (2014-01-12)

  Ruszyła VII edycja Ogólnopolskiego Programu dla Młodzieży MAM HAKA NA RAKA. Istotą wieloletniej kampanii jest zaktywizowanie młodzieży w proces budowania świadomego społeczeństwa , którego obywatele będą regularnie wykonywać badania profilaktyczne w kierunku wczesnego wykrywania chorób nowotworowych. Tegoroczna odsłona programu poświęcona jest profilaktyce chłoniaków- nowotworów układu chłonnego, który jest częścią systemu odpornościowego organizmu. Młodzież naszej szkoły- szczególnie uczennice klasy 2bLO, kolejny raz aktywnie włączyła się w realizację tego programu. Będziemy na bieżąco informować o naszych działaniach, zachęcamy do zapoznania się ze stroną www.mamhakanaraka.pl

  Edyta Nowak
 • V Małopolski Konkurs Własnych Prac Technicznych (2014-01-09)

  Poprzednie cztery zawsze kończyły się sukcesem naszych uczniów. Mamy nadzieję, że i w tym roku będzie podobnie, a moze lepiej. Zgłoszenia prac na konkurs musimy wysłać do 31 stycznia. W tym roku przyjęliśmy zasadę, że do udziału w tym konkursie wybierzemy najlepsze prace spośród projektów przedstawionych na III Pikniku Naukowym który odbędzie się 28 stycznia. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych uczniów, również z klas maturalnych. To dla nich ostatnia szansa na pokazanie swoich umiejętności i pasji. Więcej informacji u p. Marka Ryglewicza
 • II Etap XVI Olimpiady Euroelektra (2014-01-08)

  II stopień Olimpiady "Euroelektra" odbędzie się 10 stycznia 2014 o godzinie 11:30, AULA - Instytut Techniczny PWSZ.
 • Konkurs SKARABEUSZ (2014-01-07)

  9 stycznia w sali nr 7 o godzinie 10:50 odbędzie się I etap ogólnopolskiego konkursu matematyczno-fizyczno-informatycznego SKARABEUSZ. Wszystkich chętnych do udziału w konkursie proszę o zgłaszanie się do p. Barbary Wideł lub p. Marka Ryglewicza do dnia 8 0.1.2014.
 • Mecz pomiędzy Muszynianką Fakro a Legionovią Legionowa (2014-01-06)

  Relacja z wyjazdu uczniów ZSEM.
  Galeria zdjęć link


Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Małopolsce