Jesteś tutaj: ZSEM.EDU.PL Archiwum Aktualności

 • Zmiana planu zajęć (2015-01-31)

  Dnia 02.02.2015r. (poniedziałek) zacznie obowiązywać zaktualizowany plan zajęć. Prosimy o sprawdzenie i zastosowanie się do nowego planu.
  Plan zajęć.
 • Spotkanie z rodzicami (klasy 1 i 2) (2015-01-30)

  Dnia 4 lutego 2015r. /środa/ o godz. 16:00 odbędą się spotkania rodziców z wychowawcami klas:

  Klasa Wychowawca Sala
  1e P.Obrzut prac.elektr.4
  1f B.Martyna 40
  1g J.Michalik 42
  1i D.Pres 41
  1j K.Mirek 43
  1m M.Bochniarz 44
  1t E.Dziedzic 45
  1z W.Sekuła 4
  2e K.Lupa 46
  2f M.Trybuch 47
  2g G.Kantor 13
  2i T.Liber 14
  2j P.Mordarska 48
  2m K.Ząbkowski 52
  2k A.Wójs 51
  2l M.Matląg 12
  2t M.Tutka 11
  2h D.Sejut-Kocemba 7
 • Spotkanie z rodzicami (klasy 3 i 4) (2015-01-30)

  Dnia 3 lutego 2015r. /wtorek/ o godz. 16:00 odbędą się spotkania wychowawców z rodzicami uczniów klas:

  Klasa Wychowawca Sala
  3a U.Dara 48
  3b A.Chronowska 4
  3e E.Bereś 14
  3f A.Kościółek 13
  3g Ł.Budnik 12
  3i S.Wysowska 44
  3k M.Bochniarz 45
  3t K.Stopka 51
  3m M.Roman 41
  3z M.Grzegorczyk 52
  4e T.Zawiślan 11
  4f M.Wójcik 42
  4g K.Tekieli 43
  4i P.Szczypuła 40
  4j R.Kruk 46
  4t M.Siciarz 47
  4m Ł.Jurczak 7
 • Mistrzostwa Szkoły w piłce siatkowej (2015-01-29)

  Za nami finały Mistrzostw Szkoły w piłkę siatkową. Wczoraj – 21.01.2015 uczniowie klas 3f, 3t, 2f wykazały się nie tylko talentem i umiejętnościami techniczno-taktycznymi, ale również wspaniałą postawą zawodniczą podczas rozgrywanych meczy.
  Każda klasa chciała wygrać, każda chciała pokazać, że jest najlepsza, ale tytuł MISTRZA SZKOŁY zdobyli uczniowie z klasy 3f.
  Więcej...
 • IV Piknik Naukowy w Elektryku (2015-01-27)

   Bardzo wysoki i wyrównany poziom prac, doskonała organizacja, wielkie zainteresowanie mediów, a za rok już piąta edycja.  WSzystkie informacje związane z IV Piknikiem Naukowym w Elektryku znajdziesz tutaj
 • Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego (2015-01-26)

  Dnia 19.11.2014 odbyła się XIII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego „DEUTSCHFREUND”.
  Najlepszy wynik w naszej szkole uzyskali:
  klasy I - Paweł Muszyński I f
  klasy II - Łukasz Kałużny II f
  klasy III – Rafał Salamon III i (16. miejsce w województwie)
  Gratulujemy i zapraszamy do kolejnej edycji konkursu „SPRACHDOKTOR”. Szczegóły w zakładce ZJO.
 • Tydzień z Małopolskimi Urzędami Pracy (2015-01-25)

  Już po raz trzeci Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie organizuje Tydzień z Małopolskimi Urzędami Pracy, w ramach którego w całej Małopolsce odbędzie się wiele ciekawych wydarzeń mających na celu upowszechnianie wiedzy na temat kwalifikacji i kompetencji pożądanych, w kontekście współczesnego rynku pracy. W ramach wydarzenia, także w naszej szkole odbędą się warsztaty dla młodzieży pt. „Twoja przyszłość - Twoja kariera”. Zajęcia skierowane są do uczniów klas IV, którzy planują swoją ścieżkę edukacyjną lub podjęcie pracy. Spotkania zaplanowano na 29 i 30 stycznia b.r.
  Więcej informacji www.pociagdokariery.pl
 • Szlakiem promocji zdrowia (2015-01-24)

  O godz 10:00  11 .02 2015(środa) do naszej szkoły zawitają wykładowcy oraz studenci z „KRAKOWSKIEJ WYŻSZEJ SZKOŁY PROMOCJI I ZDROWIA” aby przeprowadzić warsztaty medyczne przeznaczone dla uczniów szkół średnich.

  Warsztaty składać się będą z dwóch części: WYKŁADOWO TEORETYCZNEJ oraz PRAKTYCZNEJ , UDZIELANIA PIERWSZEJ POMOCY”

  Dodatkową atrakcją będzie możliwość skorzystania z różnego rodzaju badań np. Badanie skóry, Pomiaru tkanki tłuszczowej, BMI, tętna  czy badania spirometryczne

  I CZĘŚĆ WYKŁADOWO -_TEORETYCZNA – gdzie wykładowcy oraz studenci uczelni będą przeprowadzać wykłady  związane ze zdrowiem (  studenci III roku na kierunku Fizjoterapii oraz Kosmetologii).

  II CZĘŚĆ „PRAKTYCZNA, UDZIELANIE PIERWSZEJ POMOCY”

  Na część praktyczną składać będzie się:

  a)pokaz praktyczny dla wszystkich

  b)zawody z pierwszej pomocy: podział na grupy uczniów z klas pierwszych naszej szkoły, stacje ratownicze.

  OPRÓCZ WYODRĘBNIONYCH GRUP Z KLAS PIERWSZYCH Z ZSEM W WARSZTATACH TEORETYCZNYCH ORAZ ZAWODACH Z PIERWSZEJ POMOCY MOGĄ WZIĄĆ UDZIAŁ  UCZNIOWIE ZE „SZKOLNEGO KOŁA PCK” JAK I SIEDMIOOSOBOWA REPREZENTACJA UCZENNIC Z NASZEJ SZKOŁY Z KLAS TECHNIKUM.

  Każdy z uczestników  otrzyma bezpłatny certyfikat uczestnictwa  w II warsztatach medycznych.

  BARDZO PROSZĘ WYCHOWAWCÓW KLAS PIERWSZYCH  O STWORZENIE LISTY SIEDMIU UCZNIÓW  Z KAŻDEJ KLASY, KTÓRZY WEZMĄ  UDZIAŁ  ZARÓWNO W CZĘŚCI TEORETYCZNEJ WARSZTATÓW JAK I WE WSPÓŁZAWODNICTWIE  W ZAWODACH Z PIERWSZEJ POMOCY I PRZEKAZANIE  JEJ DO NAUCZYCIELA WF RAFAŁA GRUCY do końca stycznia.

 • Ważne informacje dla uczestników pikniku (2015-01-21)

  Jak już informowaliśmy IV Piknik Naukowy w Elektryku odbędzie się 27 stycznia w godzinach 10-14 w sali gimnastycznej. Uczniowie wystawiający swoje prace muszą być najpóźniej o godzinie 9:30. Niektórzy uczestnicy wciąż nie dostarczyli organizatorom opisów projektów, ostateczny termin ustala się na dzień 22 stycznia.
 • Elektryk świętuje! (2015-01-17)

  15 stycznia 2015 r. był kolejnym szczególnym dniem dla naszej szkoły. Od samego rana panował szczególny nastrój. Uczniowie i nauczyciele w odświętnych strojach, uśmiechnięci, wyczekujący tego co miało nastąpić. O 10:30 hol szkoły oraz przyległe korytarze zapełniły się tłumem uczniów. Z głośników rozległ się znany przebój zespołu Queen „We are the champions”. Na stole pod popiersiem patrona, generała Kustronia, czekał ogromny tort z logo szkoły i napisem: Znów!!! Najlepsi w Polsce! Tak rozpoczął się uroczysty apel z okazji ponownego zajęcia pierwszego miejsca przez naszą szkołę w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015. Więcej...
 • Jesteśmy znów najlepszym Technikum w Polsce! (2015-01-16)

  Po raz kolejny ogromny sukces! Ogromna radość, duma i… lekkie niedowierzanie. Od kilku lat w ścisłej czołówce najlepszych techników! Rok temu zdobyta pozycja lidera - pierwsze miejsce w rankingu techników! I tegoroczny wynik… ponownie pierwsze miejsce - nikomu nie pozwoliliśmy odebrać sobie pozycji lidera! Jesteśmy najlepszym technikum w Polsce!
  Dzień 14 stycznia 2015 roku zapisze się złotymi głoskami w historii naszej szkoły. W tym dniu podczas gali XVII Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych Perspektywy 2015, nasza szkoła zdobyła ponownie tytuł najlepszej szkoły ponadgimnazjalnej w Polsce w grupie techników, zajmując I miejsce w rankingu i zdecydowanie wyprzedzając wszystkie technika w kraju. Podczas uroczystości, odbywającej się w Auli Kryształowej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, dyrektor szkoły Walenty Szarek odebrał z rąk wiceminister edukacji narodowej pani Joanny Berdzik dyplom potwierdzający ten zaszczytny tytuł oraz gratulacje dla całej społeczności szkolnej. Więcej...
 • Mistrzostwa Szkoły w narciarstwie alpejskim i snowboardzie (2015-01-16)

  Mimo, że pogoda raczej wiosenna niż zimowa byliśmy na nartach :)
  W dniu 13 stycznia odbyły się Mistrzostwa Szkoły w narciarstwie alpejskim i snowboardzie w Rytrze zorganizowane przez Uczniowski Klub Sportowy ''Błyskawica'' o Puchar Dyrektora Szkoły. Więcej...
 • Mikołajki inaczej (2015-01-13)

  W tym roku uczniowie klasy 2j technikum zamiast obdarowywać się nawzajem prezentami mikołajkowymi, postanowili pomóc rodzinie, która znajduje się w trudnej sytuacji. Przeprowadzili zbiórkę pieniędzy na paczkę świąteczną, która trafiła do samotnej matki, wychowującej dwójkę niepełnosprawnych dzieci.

  Tak o tej akcji mówi Paweł Mazurczyk uczeń klasy 2j:

  W sobotę 6 grudnia delegacja w składzie: Paweł Mazurczyk, Michał Wójtowicz i wychowawczyni 2j technikum - Paulina Mordarska, udała się do domu owej rodziny. Zostaliśmy serdecznie przyjęci - pani domu poczyniła ogromne starania, byśmy czuli się jak najlepiej. Zostaliśmy przywitani jak prawdziwi przyjaciele. Po miłym poczęstunku nastąpiło otwarcie mikołajkowych paczek. Każdy upominek sprawiał członkom rodziny ogromną radość. Było nam bardzo miło, że udało nam się na nadchodzące święta sprawić choć odrobinę radości tej rodzinie i mamy nadzieję, że uda nam się utrzymać z nią kontakt. Przekonaliśmy się, że naprawdę nie trzeba wiele, aby sprawić radość innym - była to dla nas wyjątkowa lekcja.

 • Zajęcia z samoobrony (2015-01-12)

  Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w zajęciach pozalekcyjnych z samoobrony,organizowanych już po raz trzeci. Zajęcia odbywać się będą na sali gimnastycznej ZSE­M. W późniejszym terminie zostanie przekazany do informacji dzień i godzina zajęć. Nastąpi to po uformowaniu się grupy ćwiczebnej. Ilość miejsc ograniczona,decyduje kolejność zgłoszenia. Osoby chętne proszone są o kontakt z prowadzącym zajęcia nauczycielem wychowania fizycznego Łukaszem Budnikiem.
  Polecamy zapoznać się z filmem promocyjnym, który powstał na zajęciach w ubiegłym roku szkolnym i został zmontowany przez, już absolwenta naszej szkoły.
 • Wyjazdy i zawody narciarskie (2015-01-11)

  Nauczyciele wychowania fizycznego informują, że wyjazdy i zawody narciarskie obędą się zgodnie z planem. Zapraszamy.
 • Konkurs w ramach projektu Deutsch-Wagen-Tour (2015-01-11)

  Zapraszamy do udziału w nowym konkursie Deutsch-Wagen-Tour – „Erzähl mir eine grüne Geschichte”. Szczegółowych informacji udzialają nauczyciele języka niemieckiego.
 • IV Piknik Naukowy w Elektryku (2015-01-10)

  W zakładce projekty można zapoznać się z listą uczestników pikniku, który prawdopodobnie odbędzie się 26 lub 27 stycznia (za tydzień podamy dokładny termin). Osoby wpisane na listę proszone są o sprawdzenie i ewentualne uzupełnienie informacji, a także do 20 stycznia przekazanie do organizatorów krótkiej informacji (notki) o projekcie (również w języku angielskim). Lista uczestników jest zamknięta, ale organizatorzy dają szanse spoźnialskim na zgłoszenie jeszcze do 16 stycznia. Szczególnie zależałoby nam na pracach w kategorii elektronicznej/elektrycznej
 • Włącz myślenie (2015-01-08)

  Wszyscy, którzy chcą wziąć udział w III edycji projektu „Włącz myślenie. Postaw na przedsiębiorczość” proszeni są pilny kontakt z p. Małgorzatą Matląg w dniu 9.01. /piątek/ lub mailowo malgorzata.matlag@gmail.com. Uczestnictwo w projekcie to ciekawe wykłady, zajęcia warsztatowe oraz możliwość wzięcia udziału w konkursie z cennymi nagrodami. Szczegóły na stronie http://www.nowysacz.pl/wlacz-myslenie
 • Wyjazd na mecz Orlen Ligi w piłce siatkowej kobiet (2015-01-07)

  Organizowany jest wyjazd na mecz pomiędzy „ Polski Cukier Muszynianką Muszyna a mistrzem Polski Chemikiem Police”. Mecz jest transmitowany przez telewizję Polsat Sport. Mecz odbędzie się 25.01.2015 (niedziela) o godz. 14:45 w Muszynie. Koszt biletu i koszt transportu 25 zł.
  Zgłoszenia chętnych uczniów proszę dostarczać do 16.01.2015 (piątek) w gabinecie wychowania fizycznego.
  Organizator: naucz. wych. fiz. Rafał Gruca
 • Wyjazdy na narty do Rytra (2015-01-07)

  Zespół wychowania fizycznego organizuje w dniach 12,14,15,16 stycznia 2015 w godzinach od 17.00 do 19.00 wyjazdy na narty do stacji narciarskiej Ryterski Raj.

  Harmonogram wyjazdy narciarskie :
  16.00 zbiórka parking ZSEM
  17.00-19.00 jazda na nartach
  19.20 wyjazd ze stacji narciarskiej Ryterski Raj
  20.00 przyjazd ZSEM

  Koszt udziału w zajęciach narciarskich wynosi 10 zł za każdy dzień zajęć. Koszty obejmują karnet narciarski i transport, uczestnicy muszą posiadać zgodę rodziców. Zapisy w gabinecie wychowania fizycznego do dnia 12 stycznia 2015.
 • Zawody narciarskie i snowboardowe o Puchar Dyrektora ZSEM (2015-01-07)

  W dniu 13 stycznia 2015 odbędą się zawody narciarskie i snowboardowe o Puchar Dyrektora ZSEM.

  Harmonogram zawody narciarskie :
  8.00 zbiórka
  9.00 wydawanie numerów
  9.30 otwarcie zawodów
  10.00 start pierwszego zawodnika
  12.00 zakończenie zawodów
  13.00 przyjazd ZSEM

  Koszt udziału w zawodach narciarskich wynosi 15 zł. Koszty obejmują karnet narciarski i transport, uczestnicy muszą posiadać zgodę rodziców do pobrania w gabinecie wf. ZAPISY DO DNIA 12 STYCZNIA DO GODZ 15 W GABINECIE WF. ZAPRASZAMY


Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Małopolsce