Jesteś tutaj: ZSEM.EDU.PL Archiwum Aktualności

 • AKTUALNA DOKUMENTACJA DOTYCZĄCA KURSÓW (2017-10-30)  Na prośby uczniów jeszcze raz zamieszczamy dokumentację, niezbędną do uczestnictwa w wybranych kursach. Jednocześnie przypominamy, iż dla uczniów niepełnoletnich każdy dokument podpisuje dodatkowo rodzic lub prawny opiekun.
  Ze względu na ścisłe wymagania dot. czasu rozpoczęcia kursów, nie należy wpisywać dat.

 • Wolontariat uczniowski z matematyki - KOMUNIKAT (2017-10-29)

  Wszyscy zainteresowani wolontariusze proszeni są o pilny kontakt z Panią Zuzanną Durlak w celu uzupełnienia dokumentacji.
 • Konkurs „Weltsprachen Abitur” (2017-10-29)

  Konkurs „Weltsprachen Abitur” zostanie przeprowadzony w naszej szkole dn. 30.10.2017 o godz. 10:40 w świetlicy szkolnej.
 • Komunikat biblioteki szkolnej (2017-10-28)

  Informujemy, że otrzymałyśmy dotację  na zakup książek do biblioteki w ramach realizacji projektu - Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa (NPRCz) na lata 2016-2020 Priorytet 3: Rozwijanie zainteresowań uczniów przez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych. Czytaj dalej.
 • Konkurs znajomości twórczości Tolkiena rozstrzygnięty!!! (2017-10-27)

  27. października odbył się w naszej szkole czytelniczy konkurs tolkienowski - „Podróż do Śródziemia”. Czytaj dalej.
 • Konkurs znajomości twórczości Tolkiena (2017-10-26)

 • MÓJ REGION - MOJA DUMA,
  MOJE MIASTO - MOJA DUMA
  (2017-10-25)  „Proszę Was: pozostańcie wierni temu dziedzictwu! Uczyńcie je podstawą swojego wychowania! Uczyńcie je przedmiotem szlachetnej dumy! Przechowajcie to dziedzictwo! Przekażcie to następnym pokoleniom…” - Jan Paweł II

  Konkurs wojewódzki

  dla uczniów, studentów, dorosłych

  MÓJ REGION – MOJA DUMA,
  MOJE MIASTO – MOJA DUMA

  ROK SZKOLNY/AKADEMICKI 2017/2018


  Zainteresowani są proszeni o kontakt z opiekunką Konkursu mgr Elzbietą Boruch.

  Regulamin konkursu.
 • Konkurs „Mein deutscher Lieblingssatz” (2017-10-23)

  Zapraszamy do udziału w ogólnopolskim konkursie na wypowiedź pisemną w języku niemieckim na temat „Mein deutscher Lieblingssatz” („Moje ulubione niemieckie zdanie”), którego organizatorem jest Centrum Herdera Uniwersytetu Gdańskiego.

  Termin składania prac: 02.11.2017

  Szczegółowe informacje: www.herder.ug.edu.pl.
 • Prestiżowa nagroda "Kryształy Soli" dla Stowarzyszenia Sądecki Elektryk! (2017-10-23)

  W dniach 23.10.2017 do 6.11.2017 możesz oddać swój głos na jedną z organizacji pozarządowych województwa małopolskiego, które ubiegają się o nagrodę "Kryształy Soli". Nasze stowarzyszenie, które działa od blisko 5 lat i inicjuje szereg akcji, wydarzeń i przedsięwzięć w naszej szkole oraz realizuje dziesiątki projektów, w których uczestniczą uczniowie Elektryka, warte jest Waszego wsparcia. Codziennie każdy z nas może oddać 1 głos na Stowarzyszenie Sądecki Elektryk. Wystarczy wejść na stronę Gazety Krakowskiej.
 • 44. Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Technicznej (2017-10-20)

  20. października (piątek) o godz. 8:00, w Auli Instytutu Technicznego PWSZ, odbędą się szkolne eliminacje Olimpiady Wiedzy Technicznej.

  Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.
 • X Memoriał Jana Borka (2017-10-18)

 • Inwestuj wirtualnie i wygraj realnie! (2017-10-17)  Rusza rejestracja do Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej. Gra składa się z dwóch etapów oraz finału, który odbędzie się w kwietniu 2018. Zespół biorący udział w Projekcie, musi liczyć nie mniej niż 2 i nie więcej niż 4 osoby. Regulamin SIGG, jak również dodatkowe informacje o Projekcie, dostępne są na stronie internetowej: www.sigg.gpw.pl. Zgłoszenia przyjmuje p. G. Kantor do dn.28.10.17r.
 • Zespół ds. marketingowych szkoły (2017-10-17)

  Poszukujemy osób, które chciałyby dołączyć do Zespołu ds. marketingowych szkoły. Potrzebujemy osób związanych z przedsiębiorczością, marketingiem, grafiką komputerową oraz wszystkich mających ciekawe koncepcje na promowanie naszej szkoły. Zainteresowanych prosimy o kontakt z Sebastianem Jaworeckim [4j].
 • !!! Konkurs czytelniczy !!! (2017-10-13)


 • Kształcimy ludzi sukcesu (2017-10-13)

  Nasz absolwent Damian Gromala (obecnie student marketingu) znalazł się w gronie 150 delegatów, którzy mają szansę uczestniczyć w 1. Międzynarodowym Szczycie Młodzieżowym w Lahaur w Pakistanie. Został wybrany spośród ponad 3200 kandydatów z całego świata. Ma kilka dni, żeby uzbierać 3 000 zł i wylecieć do Pakistanu na Międzynarodowy Szczyt Młodzieżowy. Damian może pochwalić się już sporym doświadczeniem międzynarodowym. Uczestniczył w wielu projektach dotyczących różnych sfer życia. Był m.in. wolontariuszem podczas Wystawy Światowej EXPO-Astana 2017 w Kazachstanie.

  Czytaj więcej w serwisie nowysacz.naszemiasto.pl.
 • „Sukces w biznesie – ludzie, wizerunek, strategia” - XIII. edycja Olimpiady Przedsiębiorczości (2017-10-09)

  Olimpiada Przedsiębiorczości to innowacyjny projekt o społecznym i proprzedsiębiorczym charakterze. Na zawodników czekają indeksy SGH oraz Uniwersytetów Ekonomicznych w Katowicach, Krakowie, Poznaniu i we Wrocławiu, a także atrakcyjne nagrody rzeczowe. Uczniów chętnych do wzięcia udziału w Olimpiadzie prosimy o zgłoszenie się do p. G. Kantor do dnia 28.10.2017r.
 • Konkursy z języka angielskiego (2017-10-09)

  Zapraszamy do udziału w konkursach językowych:

  - ogólnopolski konkurs języka angielskiego World of Languages Expert (26 października 2017 r.)
  - 42. Olimpiada Języka Angielskiego (13 listopada 2017 r.)
  - XVII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego English High Flier (29 listopada 2017 r.)

  Szczegółowe informacje w zakładce ZJO.
 • Akcja zbiórki nakrętek „Odkręć się na dobro” (2017-10-09)

  Zapraszamy do udziału w akcji „Odkręć się na dobro”, której organizatorem jest Stowarzyszenie Sursum Corda. Akcja polega na zbiórce plastikowych nakrętek oraz oznakowanych plastikowych tworzyw. Pozyskane ze zbioru nakrętek fundusze będą zamienione na marzenia chorych dzieci: np. turnus rehabilitacyjny, upragniony wyjazd, malowanie pokoju itp. w ramach prowadzonego przez Stowarzyszenie „Funduszu Małych Marzycieli”.

  W ramach akcji zbierane są:

  ·       plastikowe zakrętki po napojach, wodach, płynach, szamponach, kawie, herbacie itp.

  ·       plastikowe zatyczki, korki, przykrywki, dekle, łyżeczki, miarki itp.

  ·       tubki i opakowania po kremach, szamponach, artykułach spożywczych, wszelkie nakrętki i opakowania z poniższymi oznaczeniami:

   

   

  Wszystkie zbierane rzeczy muszą być pozbawione metalowych elementów i innych zanieczyszczeń.

  Nie można wrzucać metalowych zakrętek i kapsli oraz zakrętek ze spryskiwaczy, np. do mycia szyb, które zawierają metalowe sprężynki!

   

  Więcej informacji na temat akcji http://www.sc.org.pl/projekty/nakretki/

   

  Pojedyncze nakrętki wrzucamy do kartonowych pojemników znajdujących się na korytarzach, natomiast większe ilości można przynosić do gabinetu pani pielęgniarki.

  Liczymy na Wasze zaangażowanie! JJJ

  Szkolny koordynator akcji p. Alicja Baran
 • Technik automatyk objęty patronatem FAKRO ! (2017-10-08)  Nasz nowy kierunek kształcenia – technik automatyk - został objęty patronatem znanej sądeckiej firmy FAKRO. Podpisana w ostatni piątek umowa przewiduje współpracę szkoły z firmą FAKRO, dającą wymierne korzyści obu stronom. Szkoła pozyska kolejne produkty firmy do pracowni automatyki budynkowej, uczniowie odbywać będą ciekawe zajęcia w języku niemieckim, bazując na niemieckojęzycznych instrukcjach montażu, serwisu oraz programowania urządzeń FAKRO. Przewidziana jest także praktyka zawodowa w firmie. W ramach patronatu przedstawiciele firmy FAKRO uczestniczyć będą czynnie w życiu klasy „automatyków” poprzez udział w ogólnoszkolnych czy klasowych uroczystościach, organizowanych olimpiadach technicznych, konkursach oraz innych ważnych dla klasy i szkoły wydarzeniach. Szkoła ze swej strony dopełni wszelkich starań, aby jak najlepiej promować wizerunek firmy.
 • STYPENDIUM IM. BRACI POTOCZKÓW (2017-10-02)

  Do 2.X można ubiegać się o stypendium im. Braci Potoczków. Powołany w 1992. roku Fundusz Stypendialny im. Braci Potoczków wspiera naukę zdolnej młodzieży. Jego celem jest również promowanie młodych talentów, uczniów twórczych, pragnących robić więcej i wiedzieć więcej dla własnego rozwoju i doskonalenia się. Regulamin i wnioski
 • Rajd Elektryka 2017 - podziękowania !!! (2017-10-02)

  Serdeczne podziękowanie dla wszystkich nauczycieli, wychowawców, uczniów oraz rodziców, którzy aktywnie wzięli udział w rajdzie.

  Przypominamy o pozostałych konkursach:

  1. Medialny – fotografia lub film z rajdu.
  2. Najciekawsze sprawozdanie z rajdu.

  !!!! Wyniki konkursu na projekt plakatu i znaczka turystycznego:

  Nagrodę otrzymuje - Dawid Sobarnia klasa 3kTE
  wychowawca pani Monika Wójcik

  Zapraszamy na uroczyste podsumowanie konkursów oraz wręczenie nagród
  w dniu 10. października w świetlicy szkolnej.

  Organizatorzy rajdu
 • Rajd Elektryka 2017 - podsumowanie !!! (2017-10-02)

  Ostatnie dni września uczniowie Elektryka spędzili na górskich szlakach Beskidu Sądeckiego. Celem rajdu było pokazanie jak bardzo wędrówki górskie łączą pokolenia.

  W dniach 28. i 29. września 2017 uczniowie Elektryka wraz z wychowawcami, licznymi nauczycielami wyruszyli na kolejny Rajd Turystyczno-Krajoznawczy. Przez dwa dni szlaki turystyczne Beskidu Sądeckiego należały do Elektryka. Wyruszyło 17 klas, ponad 500 uczniów oraz ponad 50 nauczycieli z plecakami, śpiworami i piosenką turystyczną.

  Organizatorzy rajdu
 • Sprawozdanie ze Święta Szkoły (2017-10-02)

  Dnia 29.09.2017 w ZSEM obchodzone było Święto Szkoły jak również ślubowanie klas pierwszych. Po zakończeniu oficjalnych uroczystości nastąpił czas na część sportową w tym pokaz, wykład oraz film z pierwszej pomocy przedmedycznej prezentowany przez pracownika nowosądeckiego pogotowia ratunkowego Pana Krzysztofa Olejnika. Czytaj dalej >>>


Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Małopolsce