Jesteś tutaj: ZSEM.EDU.PL Archiwum Aktualności

 • VI Piknik Naukowy w Elektryku (2016-11-30)

  W dniu 29 listopada odbył się VI Piknik Naukowy w Elektryku. 37 projektów w 4 kategoriach, a sala gimnastyczna sądeckiego Elektryka pękała w szwach. Organizatorem było nasze stowarzyszenie, a projekt był współfinasowany przez Województwo Małopolskie. W każdej kategorii nagrodzone zostały 3 prace, a dodatkowo dzięki firmie Delphi udało się wyróżnić jeszcze 4 prace. W komisjach konkursowych pracowali przedstawiciele firmy NOVITUS oraz po raz pierwszy Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. Jurorzy podkreślali bardzo wysoki i wyrównany poziom prac. Po raz pierwszy w pikniku uczestniczyli uczniowie innych szkół osiagając bardzo dobre wyniki. I tak w kategorii elektronika/elektrotechnika dwóch uczniów z ZS nr 4 w Nowym Sączu zdobyło piewsze miejsce prezentując pracę "Elektroniczny system obecności ucznia", natomiast gimnazjalista z Mystkowa zajął III miejsce prezentując projekt "Robot pająk". Firma MPEC ufundowała dodatkową nagrodę dla wybranej osoby zgrona wszystkich uczestników, a otrzymał ją uczeń Elektryka za pracę Kombajn do zbioru wiśni, jabłek i śliwek.

  Poniżej lista wszystkich nagrodzonych prac

  Lista nagrodzonych prac w kategorii informatyka
  I miejsce - Michał Bar - Schooler
  II miejsce - Patryk Wolak - Interaktywne lustro
  III miejsce - Maciej Ładoś - Yangram – platforma pracy dla młodych developerów i małych bądź dużych przedsiębiorstw

  Lista nagrodzonych prac w kategorii multimedia
  I miejsce - Paweł Długosz - Modelowanie w Autodesk 3DS Max oraz rendering V-Ray
  II miejsce - Katarzyna Poręba - Grafika przyszłości
  III miejsce - Dawid Potoczek, Jacek Hoffman  - Zakład – The Bet

  Lista nagrodzonych prac w kategorii robotyka/automatyka
  I miejsce - Karol Kołdras - Quadcopter
  II miejsce - Arkadiusz Klimek, Kacper Krzyżak, Łukasz Musiał  - PRIME – Grawitacyjny Podajnik Automatyczny
  III miejsce - Piotr Zając - Robot pająk

  Lista nagrodzonych prac w kategorii elektronika/elektrotechnika
  I miejsce - Dominik Dzik, Szymon Fecko - Elektroniczny system obecności ucznia
  II miejsce - Samuel Grabczak, Dominik Lach - Ino Watch – smartwatch
  III miejsce - Sebastian Łatka - Indukcja elektromagnetyczna – bezprzewodowy przesył energii elektrycznej

  Poniżej lista wyróżnionych
  Marcin Wójsik - kat. informatyka Korsarze – gra komputerowa
  Dawid Liberda, Mateusz Furtak - kat. elektronika/elektrotechnika Intelligent Carbon Monoxide Detector
  Patryk Zbozień - kat. automatyka/robotyka Kombajn do zbioru wiśni, jabłek, śliwek
  Nikodem Świerczek, Michał Iwański - kat. automatyka/robotyka Inteligentny robot „Stef.One”


  Relacja na miastons.pl

 • Konkurs Recytatorski „Poezja łączy narody” – eliminacje wewnątrzszkolne (2016-11-28)

  Dnia 30.11.2016 (środa) zostaną przeprowadzone wewnątrzszkolne eliminacje do II Miejskiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Niemieckiego Obszaru Językowego „Poezja łączy narody”. Zainteresowanych uczniów prosimy o zgłoszenie się o godz. 13.25 w Gabinecie Języków Obcych.
 • Zajęcia w sądeckich firmach (2016-11-25)

  Uczniowie klas maturalnych mieli możliwość w zorganizowanych siedmiu wycieczkach odwiedzenia znanych sądeckich firm. Były to firmy FAKRO Sp. z o.o, "WIŚNIOWSKI" Sp. z o.o. S.K.A., NEWAG S.A., Miasteczko Multimedialne Sp. z o.o. Możliwość zwiedzenia ww. firm była dla naszych maturzystów szansą poznania lokalnego rynku pracy, poznania specyfiki konkretnych zawodów a także być może zaplanowania dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej. Większość uczniów była zaskoczona bardzo wysokim stopniem nowoczesności odwiedzanych firm, poziomem zautomatyzowania, świetną organizacją pracy i posiadanym parkiem maszynowym. Wyjścia do sądeckich firm były zorganizowane w ramach projektu „Własna firma - pomysł na życie” realizowanego w naszej szkole już po raz trzeci przez Stowarzyszenie Sądecki Elektryk przy wsparciu finansowym Miasta Nowy Sącz.

  Więcej informacji na stronie Stowarzyszenia

 • II Miejski Konkurs Recytatorski Poezji Niemieckiego Obszaru Językowego (2016-11-23)

  Zapraszamy do udziału w II Miejskim Konkursie Recytatorskim Poezji Niemieckiego Obszaru Językowego „Poezja łączy narody”, który odbędzie się dn. 08.12.2016 (czwartek) w Zespole Szkół Ekonomicznych w Nowym Sączu.
  Zgłoszenia do dn. 02.12.2016. Szczegółowe informacje u nauczycieli języka niemieckiego.
 • Wyniki interaktywnego konkursu „VERSTEHEN” (2016-11-22)

  Dnia 03.11.2016 odbyła się I edycja interaktywnego konkursu z języka niemieckiego „VERSTEHEN”.
  Najlepsze wyniki w naszej szkole uzyskali:
  kl. I Damian Wnęk I m 6. miejsce w województwie
  kl. II Nicolas Furgał II k 1. miejsce w województwie i 4. miejsce w kraju
  Jakub Świebocki II m 3. miejsce w województwie
  kl. III-IV Radosław Zalesiński IV h 2. miejsce w województwie
  Gratulujemy!
 • Mistrzostwa Szkoły w Tenisie Stołowym (2016-11-18)

  W dniu 17.11.2016r. odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Tenisie Stołowym. W zawodach wzięło udział 52 zawodników ( w tym 3 dziewczyny). Klasyfikacja końcowa wygląda następująco:
  I-miejsce Grzegorz Olesiak z klasy 2eT
  II-miejsce Artur Szlag z klasy 2fT
  III-miejsce Adrian Pasek z klasy 1tT
  IV-miejsce Piotr Wyszowski z klasy 2eT
  Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Opiekun Grzegorz Durałek
 • Narodowe Święto Niepodległości (2016-11-16)

  W dniu 16. listopada odbyła się w naszej szkole uroczystość obchodów 98. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Dzień ten, to symbol walki o wolność, znak wiary i zwycięstwa. Szczególnego wydźwięku emocjonalnego nabierają wtedy słowa: niepodległość, patriotyzm, walka o wolność. Jednak o wolności nie musimy mówić tylko wzniośle i patetycznie. Wolność, to także szczęście, radość, zabawa.
  Więcej...
 • Akcja oddawania krwi w szkole (2016-11-16)

  Brawo Wy :) 55 osób zarejestrowanych z tego 31 oddało krew – w sumie prawie 14 litrów! Brawo! Dziękujemy wszystkim nauczycielom, absolwentom, sympatykom szkoły i uczniom za to, że podzielili sie tym cennym darem z innymi :)
  Udział w akcji to gest o wysokiej wartości moralnej i obywatelskiej ..to dar życia !
  W ramach projektu "Krew daje życie” odbył się też konkurs plastyczny i literacki.
  Nagrodzone prace plastyczne: Szczęśniak Dariusz 1z, Góra Szymon 2t, Tokarczyk Piotr 1t, Krystian Stępień 1e, Klaudia Polańska i Angelika Kluska 2k, Mróz Marcin 1j, Sobarnia Dawid 2k.
  Nagrodzone prace literackie: Olszowski Krzysztof 2k, Janik Krzysztof 1e, Lizoń Michał 1e
  Nagrody za udział w konkursie i olimpiadzie wiedzy wręczyła pani Dyrektor Krystyna Rembiasz. Dziękujemy pani Laurze Wontorczyk, Halinie Golińskiej, Jolancie Michałowskiej, panu Rafałowi Gruca oraz członkom szkolnego koła PCK za organizację i włączenie się w realizację projektu "Krew daje życie - podziel się nią" realizowanego przez Stowarzyszenie Sądecki Elektryk współfinansowanego przez Urząd Miasta Nowego Sącza -Wydział Ochrony Zdrowia. Koordynatorem projektu była p. Ewa Bereś.

  Relacja na: rdn.pl  oraz na stronie na FB Sportowa Moc Elekrtyka.

 • Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego „DEUTSCHFREUND” (2016-11-14)

  Uczniowie biorący udział w konkursie proszeni są o zgłoszenie się dn. 16.11.2016 (środa) o godz. 13.05 w sali nr 44 oraz o przyniesienie ze sobą miękkiego ołówka do wypełnienia karty odpowiedzi.

  Szkolny koordynator konkursu: p. Alicja Baran
 • Interaktywny konkurs języka angielskiego UNDERSTAND (2016-11-14)

  Dnia 08.12.2016 r. (czwartek) odbędzie się interaktywny konkurs języka angielskiego, polegający na wysłuchaniu tekstów w języku angielskim o różnym poziomie trudności i udzieleniu odpowiedzi. Koszt uczestnictwa wynosi 9 zł.Chęć udziału w konkursie można zgłosić u nauczycieli języka angielskiego do dnia 25.11.2016 r.
  Szczegółowe informacje u p. Haliny Małysa-Legutko oraz na stronie mogalo
 • Olimpiada Wiedzy " Krew - co o mnie wiesz ?" (2016-11-14)

   

 • Rozgrywki piłki siatkowej klas I-III o Puchar Dyrektora Szkoły (2016-11-10)

  W najbliższych tygodniach zostaną przeprowadzone w naszej szkole między klasowe rozgrywki w piłce siatkowej. Zainteresowane klasy prosimy o składanie zgłoszeń do 17 listopada (czwartek) b.r. w gabinecie wychowania fizycznego. Zgłoszenie powinno zawierać listę maksymalnie ośmiu uczniów z danej klasy z zaznaczonym wyraźnie kapitanem drużyny. Rozgrywki będą przeprowadzone systemem pucharowym podczas zajęć wychowania fizycznego. Zapraszam do udziału - koordynator rozgrywek Rafał Gruca.
 • Pomagamy z matematyki (2016-11-10)

  Tradycyjnie, od czterech lat, w naszej szkole działa wolontariat uczniowski, w ramach którego najlepsi matematycy Elektryka pomagają słabszym kolegom i koleżankom.
  W tym roku do wolontariatu zgłosiło się 16 osób. Jeżeli chcesz skorzystać z ich pomocy wejdź na stronę Stowarzyszenia Sądecki Elektryk, gdzie w zakładce projekty znajdziesz kontakt do wolontariuszy.
  Opiekunami wolontariuszy są pp. Zuzanna Durlak i Barbara Wideł, nauczycielki matematyki.
 • Olimpiada z języka angielskiego (2016-11-10)

  14 listopada o godz. 9:00 w świetlicy szkolnej odbędzie sięszkolny etap Olimpiady z języka angielskiego. Test będzie trwał 60 minut. Prosimy o punktualne przybycie osób, które zgłosiły chęć udziału w olimpiadzie.
 • Pomagamy z matematyki (2016-11-10)

  Tradycyjnie, od czterech lat, w naszej szkole działa wolontariat uczniowski, w ramach którego najlepsi matematycy Elektryka pomagają słabszym kolegom i koleżankom. W tym roku do wolontariatu zgłosiło się 16 osób. Jeżeli chcesz skorzystać z ich pomocy wejdź na stronę Stowarzyszenia Sądecki Elektryk, gdzie w zakładce projekty znajdziesz kontakt do wolontariuszy. Opiekunami wolontariuszy są pp. Zuzanna Durlak i Barbara Wideł, nauczycielki matematyki.
 • Mistrzostwa Szkoły w Tenisie Stołowym (2016-11-07)

  Dnia 17 listopada (czwartek) o godzinie 8:00, na hali sportowej przy ul.Nadbrzeżnej, odbędą się Mistrzostwa Szkoły w Tenisie Stołowym pod hasłem „Zamiast agresji podczas kibicowania oddaj krew”. Zapisy do dnia 15 listopada (wtorek) w gabinecie wf.
 • ''Krew - co o mnie wiesz ''- Olimpiada wiedzy (2016-11-07)

  Wszyscy wiemy jak ważną rolę pełni krew w funkcjonowaniu naszego organizmu. O tym jak jest cenna przekonali się Ci, którzy z powodu choroby, wypadku stali się jej biorcami.
  Oddać krew może każda osoba pełnoletnia , ale warto propagować krwiodawstwo już od najmłodszych lat, wśród przyszłych potencjalnych krwiodawców.

  W dniu 9 listopada 2016 / środa / w sali nr 13 o godz. 10.40 odbędzie się Olimpiada wiedzy '' Krew - co mnie wiesz '' , połączona warsztatami '' ABC krwiodawstwa ''
  Wezmą w niej udział uczniowie, którzy jeszcze nie mogą oddawać krwi, ale wiedzą jak ważne jest oddawanie krwi by ratować życie drugiego człowieka - stać się cichym bohaterem.

  kl. 2i : Lelito Tomasz, Adamik, Paweł, Lach Patryk,Bochenek Kamil.
  kl 2e : Widlak Justyna, Orzeł Tomasz, Chronowski Adam , Rosiek Tomasz .
  kl 2m : Górka Ernest , Królczyk Marcin, Chronowski Andrzej, Gonciarz Jakub.
  kl 2f : Pasiut Paweł, Pogwizd Robert, Stasik Dawid, Stafiński Kamil , Garwol Dominik.
  kl 2j: Dudzik Kinga, Trybuch Daniel Marcin Ireneusz Szram, Sromek Mikołaj.
  kl 2k: Polańska Klaudia , Kluska Angelika, Sztuczka Łukasz, Święs Jan.
  kl 2t : Uszko Agnieszka, Anna Sekuła, Duda Krzysztof , Maślanka Wojciech.
  kl 2g : Cempa Piotr, Sułkowski Łukasz , Bartkowski Karol, Gałowicz Krzysztof.
  a może i Ty .....??

  Autor testu wiedzy : mgr Laura Wontorczyk
  Warsztaty : Pani pielęgniarka Halina Golińska

  Olimpiada i warsztaty odbędą sie w ramach projektu " Krew daje życie - podziel się nią '' współfinasowanego przez Urząd Miasta Nowego Sącza - Wydział Zdrowia - Propagowanie idei honorowego krwiodawstwa
 • Olimpiada Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej „Euroelektra” (2016-11-03)

  Olimpiada "Euroelektra" odbędzie się jutro od godziny 8:00 do 10:00 w auli PWSZ.
 • VI Piknik Naukowy w Elektryku (2016-11-03)

  Impreza jest organizowana prze Stowarzyszenie Sądecki Elektryk przy finansowym wsparciu Województwa Małopolskiego. Prace będą prezentowane w czterech kategoriach. W tym roku na piknik zgłoszono 36 prac, w tym 3 przez uczniów innych szkół Sądecczyzny. Piknik odbędzie się w dniu 29 listopada 2016 (wtorek), rozpoczęcie o godzinie 10-tej w sali gimnastycznej ZSEM. W najbliższych dniach organizatorzy skontaktują się z autorami wszystkich zgłoszonych projektów i przekażą szczegóły odnośnie udziału.
  Lista wszystkich prac
 • Internetowy Konkurs z Języka Niemieckiego „VERSTEHEN” (2016-11-02)

  Konkurs odbędzie się dn. 03.11.2016 (czwartek) w godz. 8.00-9.00 oraz 9.00-10.00 w pracowni komputerowej nr 108.
  godz. 8.00-9.00 uczniowie z kl. I m, I t, II g, II k, II m, IV h
  godz. 9.00-10.00 uczniowie z kl. II f, II i, III e, III f, III m
  Uczniowie biorący udział w konkursie muszą mieć ze sobą słuchawki.
  Szkolny koordynator konkursu: p. Alicja Baran
 • MÓJ REGION – MOJA DUMA, MOJE MIASTO – MOJA DUMA (2016-11-02)

  Serdecznie zapraszam uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w IV edycji Konkursu Historycznego „Mój Region - Moja Duma, Moje Miasto - Moja Duma”.
  Tegoroczna edycja jest wpisana na listę kuratoryjnych konkursów wojewódzkich z zakresu edukacji regionalnej.
  Uczniowie zainteresowani powinni się skontaktować z nauczycielem-opiekunem konkursu mgr Elżbietą Boruch.


Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Małopolsce