Jesteś tutaj: ZSEM.EDU.PL Archiwum Aktualności

 • Włącz myślenie. Postaw na przedsiębiorczość (2017-11-28)

  Rusza VI edycja projektu „Włącz myślenie. Postaw na przedsiębiorczość.” Projekt ten zawsze cieszył się dużym zainteresowaniem uczniów naszej szkoły. Zachęcamy również i w tym roku do udziału w projekcie, tym bardziej, że projekt zyskuje nową formę. W ramach projektu ruszy m.in. „Akademia Przedsiębiorczości” a w ramach  niej dwa ciekawe wykłady „Autoprezentacja, rozwój osobisty” oraz „Interakcja człowiek – komputer” ,  warsztaty „Prawo, biznes, życie”, „Inteligencja finansowa w praktyce”, „Social media dla biznesu” oraz „Wieczne spory! Czy tego chcesz?” a także wizyty studyjne u przedsiębiorców. Podobnie jak w latach ubiegłych zorganizowany zostanie konkurs tym razem pod hasłem  „Kreatywność – Innowacyjność – Nowe Technologie – Drogą do Sukcesu”. Warto dodać, że w każdej kolejnej edycji projektu udział w konkursie naszych uczniów kończył się dla nich miejscem na podium i wygraniem cennych nagród. Po raz pierwszy uczestnicy projektu będą korzystali z platformy CloudA.

  Zapisy do dnia 1 grudnia u p. Małgorzaty Matląg. Tutaj do pobrania i wypełnienia formularz zgłoszeniowy.

  Więcej o projekcie http://www.nowysacz.pl/wlacz-myslenie.

  Warto również zobaczyć informacje o wcześniejszych edycjach projektu „Włącz myślenie. Postaw na przedsiębiorczość.”  http://www.nowysacz.pl/gospodarka-archiwum-wydarzen

  Nie czekaj! Bądź przedsiębiorczy i zapisz się!

 • Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego ENGLISH HIGH FLIER (2017-11-27)

  Konkurs odbędzie się w środę 29. listopada 2017 r. w godz. 13:05 - 14:05 w sali nr 42. Uczniowie, którzy zgłosili chęć udziału w konkursie, proszeni są o przyniesienie ze sobą czarnego długopisu do wypełnienia karty odpowiedzi.
 • Uwolnij książki! (2017-11-27)

  WEŹ...PRZECZYTAJ...
  PODAJ DALEJ...
  PRZYNIEŚ INNYM
  NA WYMIANĘ...


  Uwolnij książki!
  Dziel się z innymi radością czytania!


  „Uwalnianie książki”, czyli popularny na całym świecie bookcrossing to akcja, która ma na celu popularyzowanie czytelnictwa, a także obdarowywanie książki drugim życiem. Bookcrossing polega na zostawianiu przeczytanych książek w miejscach publicznych (park, pociąg), jak również w miejscach w tym celu przygotowanych - półkach, stolikach, regałach  - po to, by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej.

  Akcja polega na:
  - przyniesieniu i pozostawieniu książki w bibliotece szkolnej;
  - ulokowaniu uwolnionej książki w „Kąciku wędrującej książki”.

  Jak korzystać z „uwolnionych książek”?
  - Każdy może pożyczyć sobie uwolnioną książkę. - Po przeczytaniu książki, należy ponownie zostawić ją w „Kąciku wędrującej książki”.

  Uwalnianie książek daje innym szansę na ich przeczytanie, książki zaś nabierają życia, bo są w ręku czytelników. Wszystko po to, by sztuka czytania pozostała wiecznie żywa, by wspierać i rozwijać czytelnictwo, przywracając książce należne jej miejsce. Najważniejsze jest to, aby książki krążyły z rąk do rąk i były czytane.

  Przyłącz się do akcji!
  Masz w domu książki,
  które już przeczytałeś?
  Uwolnij je od kurzu i zapomnienia,
  daj im drugie życie!
  Serdecznie zapraszamy do udziału w akcji
  wszystkich uczniów i pracowników szkoły!

  UWOLNIJ SWOJE KSIĄŻKI, DZIEL SIĘ Z INNYMI RADOŚCIĄ CZYTANIA!


 • Krótka lekcja o wartości (2017-11-23)


 • OGÓLNOPOLSKI KONKURS JĘZYKA NIEMIECKIEGO „DEUTSCHFREUND” (2017-11-14)

  Uczniowie biorący udział w Konkursie Języka Niemieckiego „DEUTSCHFREUND” proszeni są o zgłoszenie się dn. 15.11.2017 (środa) o godz. 13:05 w świetlicy szkolnej oraz o przyniesienie ze sobą czarnego długopisu do wypełnienia karty odpowiedzi.
 • JĘZYK NIEMIECKI – KONKURSY (2017-11-14)

  Zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach. Więcej informacji u nauczycieli języka niemieckiego oraz w zakładce ZJO.
 • Uroczystości patriotyczne na sądeckich plantach (2017-11-11)

  11. listopada Poczet Sztanadarowy i reprezentacja uczniów brała udział w uroczystosciach patriotycznych na cmentarzu, we Mszy św i patriotycznym śpiewaniu na sądeckich plantach. Przeczytaj cały artykuł i zobacz zdjęcia.
 • Integracja klas pierwszych (2017-11-11)

  Minęły już dwa miesiące nowego roku szkolnego. Dla prawie 250 uczniów klas pierwszych to szczególnie ważny a i być może niełatwy czas - nowa szkoła, nowa klasa, nowi nauczyciele, koledzy... Po to aby pierwszoklasiści poczuli się w szkole i swojej klasie dobrze, żeby uznali ją jak najszybciej za "swoją" organizowane były dwudniowe wyjazdy integracyjne. Część klas wybrała jako miejsce swojej integracji Zakopane a część niedalekie Kosarzyska. Zajęcia integracyjne to czas kiedy każdy miał okazję porozmawiać o swoich planach, oczekiwaniach, zainteresowaniach i pasjach a tym samym lepiej poznać kolegów i koleżanki ze szkolnej ławki a także swojego nowego wychowawcę. W zajęciach integracyjnych uczestniczył psycholog, który na warsztatach mówił m. in. o tym że tylko od nas samych zależy, czy nasze marzenia i plany się spełnią. Zwrócił również uwagę na fakt jak ważna jest integracja, wzajemna życzliwość, tolerancja i dobra atmosfera w klasie. Więcej >>>.
 • WITAMINY I PIERWIASTKI A ORGANIZM (2017-11-11)

  Olimpiada Wiedzy odbędzie się:

  15. XI 2017r. o godz. 8:00 w świetlicy szkolnej.

  Więcej >>>.
 • "Własna Firma - pomysł na życie" - IV. edycja (2017-11-11)

  Już po raz czwarty w naszej szkole trwa kolejna edycja projektu „Własna firma - pomysł na życie”. Jak co roku projekt realizowany jest przez Stowarzyszenie Sądecki Elektryk przy finansowym wsparciu Miasta Nowy Sącz.

  Podobnie jak w latach ubiegłych w ramach projektu uczniowie klas maturalnych z naszej szkoły będą mieli możliwość odwiedzenia i poznania lokalnych firm, porozmawiania z przedsiębiorcami, poznania oczekiwań wobec potencjalnych pracowników.

  Trwa również konkurs na najlepszego menedżera wirtualnej firmy.

  Czytaj więcej.
 • Wyróżniony, nagrodzony (2017-11-08)

  W dniu 8. XI 2017r. Małopolski Kurator Oświaty - Pani Barbara Nowak wręczyła dyplomy stypendystom Prezesa Rady Ministrów na rok szk. 2017/18. Wśród nagrodzonych jest nasz uczeń klasy 4T - Arkadiusz Chudy. !!! Gratulujemy !!! Zobacz zdjęcia i dyplom.
 • 42. OLIMPIADA JĘZYKA ANGIELSKIEGO (2017-11-07)

  Etap szkolny 42. Olimpiady Języka Angielskiego odbędzie się w poniedziałek 13. listopada 2017 r. o godz. 9:00 w sali nr 42.
 • Zmarł prof. Walery Pisarek (2017-11-06)

  „Mistrz Słowa, dobry człowiek”

  5 listopada w Katowicach w wieku 86 lat zmarł profesor Walery Pisarek - wybitny językoznawca, znawca mediów i popularyzator języka polskiego. Zmarły naukowiec był wychowawcą pokoleń dziennikarzy. Studenci wspominają prof. Pisarka jako wybitnego wykładowcę, błyskotliwego nauczyciela o nienagannych manierach i wyjątkowym poczuciu humoru, po prostu dobrego człowieka. Profesor znany był także z tego, że doskonale odnajdywał się w świecie nowych technologii, a swoim przykładem zachęcał do mądrego wykorzystywania zdobyczy techniki. Prof. Walery Pisarek wielokrotnie gościł w naszej szkole. W ZSEM odbywał się przez 20 lat z rzędu Małopolski Konkurs Ortograficzny, w którym to prof. był przewodniczącym jury i autorem większości tekstów.
 • Wolontariat uczniowski - przedmioty zawodowe (2017-11-06)

  W związku z dużym zainteresowaniem wolontariatem uczniowskim z matematyki, Stowarzyszenie Sądecki Elektryk planuje organizację podobnego projektu, tym razem z przedmiotów zadowowych.

  Wszystkich uczniów, chcących pomagać kolegom/koleżankom w zakresie przedmiotów zawodowych, prosimy o zgłoszenie się do nauczycieli: Marka Ryglewicza lub Tomasza Libra.


Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Małopolsce