Jesteś tutaj: ZSEM.EDU.PL Archiwum Aktualności

 • I Międzyszkolny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej (2012-12-24)

  Dnia 19 grudnia 2012 r.w Miejskim Ośrodku Kultury odbył się I Międzyszkolny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej zorganizowany przez Zespół Szkół Nr 1 im. KEN w Nowym Sączu. W przesłuchaniach konkursowych wzięło udział 28 uczniów z sądeckich szkół ponadgimnazjalnych prezentując wysoki poziom wykonań piosenek w języku angielskim, niemieckim oraz rosyjskim.

  Naszą szkołę z powodzeniem reprezentowali:
  - Małgorzata Sarata z kl. 1aLO, która wraz z zespołem (w składzie Konrad Wójs - klawisze, Maciej Talar - gitara basowa, Paweł Król - perkusja, Sławomir Kulig - gitara elektryczna) wykonała piosenkę Unsterblich niemieckiego zespołu Luxuslärm i zajęła III miejsce w konkursowej rywalizacji;

  - Aletia Hawes z kl. 2bLO, która zaśpiewała piosenkę Dream a Little Dream of Me z repertuaru The Mamas & The Papas;

  - Jakub Kozub z kl. 2iT, który wykonał piosenkę zespołu Pink Floyd Shine On You Crazy Diamond.

  P. Magdalena Tutka, nauczycielka języka niemieckiego, oraz P. Halina Małysa, nauczycielka języka angielskiego, zorganizowały etap szkolny, przygotowały uczniów do udziału w konkursie i sprawowały nad nimi opiekę.

  Zdobywcom nagrody oraz uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy!
 • Rekrutacja na kursy zawodowe (2012-12-21)

  Rozpoczynamy rekrutację na kursy zawodowe realizowane w ramach projektu: „Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Małopolsce” w roku 2013 dla klas technikum i szkoły zawodowej. Zgłoszenia i pobieranie druków w gabinecie Pedagoga Szkoły – P. mgr B. Aleksander.

  Szczegóły rekrutacji
 • I Ty zostałeś Świętym Mikołajem (2012-12-20)

  6 grudnia zorganizowaliśmy w świetlicy szkolnej spotkanie mikołajkowe dla dzieci z Domu Dziecka nr 1 w Nowym Sączu. Ochotnicy z klas 3a, 2f, 2c, 2j i 1j przygotowali poczęstunek oraz liczne gry i zabawy z nagrodami. Oczywiście nie mogło zabraknąć konkurencji sportowych na sali gimnasycznej. W tak miłej, radosnej i beztroskiej atmosferze szybko upłynął nam czas a na zwieńczenie imprezy nasi mili goście otrzymali paczki "od Św. Mikołaja".

  Dziękujemy wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom naszej szkoły, którzy nie pozostali obojętni wobec naszej inicjatywy.
 • Szkole Koło Turystyczno Krajoznawcze „Ekoturysta” (2012-12-20)

  Szkole Koło Turystyczno Krajoznawcze „Ekoturysta” zaprasza do odwiedzenia strony www.ekoturystyka.zsem.edu.pl oraz materiałów filmowych Video partnerów czyli reporterów ekozespołu pod adresem www.adimat-film-studio.blogspot.com Znajdziecie tam różne ciekawostki związane z tematyką ekologi i nie tylko ;) prosilmy też o Wasze komentarze i opinie dotyczące tematyki energii odnawialnej i zmian klimatycznych na naszym blogu prowadzonym w ramach projektu edukacyjnego „Szkoła Pełna Zasobów”

  Mateusz Klag i Adrian Hebda IIc LO
  Uczniowie klasy Ib LO
  Opiekun A.Chronowska
 • Dyplomy Prezesa Rady Ministrów (2012-12-18)

  W dniu 14 grudnia b.r. uczniowie naszej szkoły Kinga Klimczak kl 2cLO i Mirosław Szewczyk kl 3t otrzymali z rąk Małopolskiego Wicekuratora Oświaty dyplomy stypendystów Prezesa Rady Ministrów.

  Serdecznie gratulujemy.
 • Zapisy na konkurs DUET! (2012-12-18)

  Zapraszamy do udziału w konkursie lingwistycznym angielsko-niemieckim. Zgłoszenia u p. Bochniarz do końca tygodnia. Więcej informacji na temat DUET-u na stronie języków obcych.
 • Oferty pracy dla absolwentów "Elektryka" (2012-12-15)

 • II Etap Olimpiady Informatycznej (2012-12-15)

  Uczeń Adrian Jeleń z klasy I zakwalifikował się do II etapu Olimpiady Informatycznej.
  Gratulujemy wyniku.
 • Wyniki pierwszego etapu XV edycji Olimpiady Elektrycznej i Elektronicznej „Euroelektra” (2012-12-15)

  Do II etapu wojewódzkiego Olimpiady Elektrycznej i Elektronicznej "Euroelektra" w okręgu V - Kraków z "Elektryka" do poszczególnych grup zakwalifikowali się uczniowie w liczbie:

  grupa elektryczna
  - 5 osób na 12 miejsc w grupie
  grupa elektroniczna
  - 16 osób na 30 miejsc w grupie
  grupa teleinformatyczna
  - 19 osób na 23 miejsc w grupie

  Szczegółowe wyniki Strona Olimpiady

  Prosimy o śledzenie informacji dotyczących terminów zajęć przygotowujących do II etapu i przypominamy:

  W środę 20.12.2012 o godzinie 14:10 w sali nr 7 odbędą się zajęcia przygotowujące do startów w olimpiadach technicznych (zagadnienia: liczby zespolone, rachunek różniczkowy i całkowy ...).
 • Spektakl na KONIEC ŚWIATA (2012-12-14)

  Teatr Młodzieżowy działający przy kościele NSPJ organizuje specjalnie dla młodzieży ZSEM spektakl pt. "Moja Obawa". Przedstawienie odbędzie się 21.12.2012r o godzinie 18:30 na salce widowiskowej przy kościele Kolejowym.
 • Warsztaty – „Autoprezentacja” klasa 1 b LO (2012-12-13)

  "Pierwsze wrażenie podstawą sukcesu"
  Dnia 12 grudnia 2012 r. w ramach współpracy klasy 1bLO z Wyższą Szkołą Biznesu, w naszej szkole gościliśmy mgr Inez Mackiewicz, która przeprowadziła warsztaty przybliżające nam tematykę autoprezentacji.
  Swój wykład wzbogaciła ciekawymi ćwiczeniami leksykalnymi i ruchowymi. Dowiedzieliśmy się jak zwalczać tremę, poznaliśmy tajniki tworzenia dobrego wizerunku podczas pierwszego spotkania bądź też rozmowy kwalifikacyjnej. Było to ciekawe doświadczenie, a informacje które uzyskaliśmy z pewnością zaowocują w przyszłości.
 • Przygotownie do olimpiad technicznych (matematyka) (2012-12-13)

  W środę 20.12.2012 o godzinie 14:10 w sali nr 7 odbędą się zajęcia przygotowujące do startów w olimpiadach technicznych (zagadnienia: liczby zespolone, rachunek różniczkowy i całkowy ...).
 • Wizyta studyjna w niemieckiej szkole im. Andreasa Gordona w Erfurtcie (2012-12-12)

  W dniach 1-8 grudnia miała miejsce wizyta studyjna w niemieckiej szkole im. Andreasa Gordona w Erfurtcie w ramach programu “Modernizacja Kształcenia Zawodowego w małopolsce”. W wizycie brali udział uczniowie z małopolskich szkół o profilu elektrycznym, elektronicznym i informatycznym. Naszą szkołę reprezentował Tomasz Prowadzisz wraz z opiekunem panem Pawłem Piszczkiem. Oprócz Tomka w grupie prowadzonej przez naszego nauczyciela znaleźli się uczniowie z Limanowej, Bochni, Wadowic oraz Proszowic. W ramach wizyty uczniowie pracowali nad projektami edukacyjnymi w ww. dziedzinach. Nasza szkoła uczestniczyła w grupie nr. 5 gdzie opracowywany był projekt inteligentnej instalacji w budynku w oparciu o rozwiązania KNX.
 • Akcja Mikołajkowa (2012-12-12)

  W tym roku podarowaliśmy aż 500 paczek ! Trafiły one do potrzebujących dzieci oraz ich rodzin. Bardzo dziękujmy za pomoc! relacja
 • Zaduszki Muzyczne (2012-12-12)

  Są dni pełne radości i szczęścia. Ale są też pełne zadumy i kontemplacji. Listopadowy czas daje nam sposobność, aby w pośpiechu codzienności zastanowić się przez chwilę nad istota życia i śmierci. To dobra okazja, by przypomnieć sobie o wszystkich, którzy odeszli, zarówno tych największych, jak i tych, którzy aspirowali do wielkości. 28.11.2012 nasza biblioteka wspólnie z młodzieżą przygotowała krótkie wspomnienia. Uczniowie chcieli uczcić pamięć bliskich im artystów, którzy przez lata zapewniali nam muzyczne wzruszenia. relacja
 • Kiermasz Różności (2012-12-12)

  W dniach 5 i 6 grudnia nasza biblioteka wspólnie z p. pedagog przygotowała „Kiermasz różności”. Podczas trwania tego kiermaszu można było nabyć pyszne ciasta oraz ozdoby świąteczne, kartki i książki. relacja
 • Uwaga uczestnicy Konkursu Języka Angielskiego FOX! (2012-12-10)

  Zapraszam wszystkich, którzy zgłosili się do udziału w konkursie na spotkanie informacyjne w czwartek 13.12.2012 na długiej przerwie (10:35) do sali językowej nr 2 w internacie.

  Organizator konkursu - Karolina Lupa
 • OLIMPIADA PRZĘDSIĘBIORCZOŚCI (2012-12-07)

 • Najpiękniejsza kartka bożonarodzeniowa i ozdoba choinkowa (2012-12-07)

  Oto lista zwycięzców konkursu plastycznego pt.

  "Najpiękniejsza kartka bożonarodzeniowa i ozdoba choinkowa"

  I miejsce: Piotr Panicz kl 2f
  II miejsce: Aleksandra Młynarczyk kl 2c
  III miejsce Aneta Góra kl 2c

  wyróżnienie: Ada Szewczyk kl 1b

  Relacja

  Dziękujemy wszystkim uczestnikom i gratulujemy zwycięzcom!
 • Andrzejki w Elektryku - graliśmy dla Julki i Michała (2012-12-07)

  27 listopada 2012 odbyła sie dyskoteka charytatywna, zorganizowana przez Samorząd Szkolny. Zabawa prowadzona przez PARTYTIME (firmę absolwentów naszej Szkoły) była wyśmienita.
  W trakcie imprezy odbyło się również losowanie kuponów rabatowych na kurs prawa jazdy.
  Sponsorem nagrody jest NAUKA JAZDY 360 (również firma naszego absolwenta).

  Serdecznie DZIĘKUJEMY za bezinteresowne zaangażowanie.

  Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji
 • Zajęcia z teorii obwodów (2012-12-06)

  Zajęcia z teorii obwodów w piątek ze względu na przygotowanie do Olimpiady Wiedzy Technicznej w Tarnowie (10 I 2013) oraz Euroelektra w Krakowie (14 I 2013) są odwołane. Najbliższe odbędą się w piątek 1 lutego 2013 o godz. 14:00.
 • Euro na tablicy (2012-12-04)

  Dnia 3 grudnia 2012r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Sączu odbył się konkurs pn. Euro na tablicy! Konkurs był skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych i dotyczył wiedzy o Funduszach Europejskich w Małopolsce. Naszą szkołę reprezentował uczeń z klasy IVE Grzegorz Wnękowicz, który wykazał się największą wiedzą o Funduszach Europejskich i na podium zajął pierwsze miejsce! Gratulujemy!
 • Szkolny Konkurs na Stroik Świąteczny (2012-12-03)

  Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie, który ma celu rozwijanie kreatywności, twórczego myślenia, wyobraźni plastycznej i kultywowanie polskiej tradycji świątecznej.

  Regulamin konkursu
 • Spotkania wychowawców z rodzicami uczniów (2012-12-03)

  5 grudnia br o godz. 16:00 odbędą się spotkania wychowawców z rodzicami uczniów klas:

  kl.1aLO - U.Dara - sala nr 48
  kl.1 LO - A.Chronowska - sala nr 4
  kl. 2aLO - B.Martyna - sala nr 40
  kl. 2bLO - A.Gołaszewski - sala nr 38
  kl. 2cLO - E.Dziedzic - sala nr 11
  kl. 1eT - E. Bereś - sala nr 12
  kl. 1fT - A. Kościółek - sala nr 13
  kl. 1gT - Ł. Budnik - sala nr 14
  kl. 1iT - M. Frączek - sala nr 6
  kl. 1jT - E. Kajder - sala językowa nr 5
  kl. 1kT - M. Bochniarz - sala językowa nr 8
  kl. 1mT - M. Roman - sala nr 41
  kl. 1tT - K. Stopka - sala nr 39
  kl. 2eT - A.Firley - sala nr 42
  kl. 2fT - M.Wójcik - sala nr 52
  kl. 2gT - K.Tekieli - sala nr 43
  kl. 2iT - P.Szczypuła - sala nr 51
  kl. 2jT - R. Kruk - sala nr 46
  kl. 2mT - Ł. Jurczak - sala nr 7
  kl. 2tT - M. Siciarz - sala językowa nr 1
  kl. 3eT - K. Brdej - sala nr 44
  kl. 3fT - K. Jaworski - prac.elektryczna nr 1
  kl. 3gT - A. Sekuła - sala nr 47
  kl. 3iT - B. Matuła-Stępień - sala językowa nr 3
  kl. 3tT - A. Baran - sala językowa nr 7
  kl. 1z ZSZ - M. Grzegorczyk - sala nr 45
 • Zebrania wychowawców z rodzicami klas maturalnych (2012-12-03)

  W dniu 4 grudnia 2012 o godzinie 16:00 odbęda się zebrania wychowawców z rodzicami klas maturalnych.

  kl. 3aLO - T. Stasiak - sala 44
  kl. 3cLO - G. Kantor - sala 13
  kl. 4eTE - G.Durałek - sala 45
  kl. 4fTE - Z. Durlak - sala 46
  kl. 4gLO - Ł. Kucharski - sala 47
  kl. 4iTE - A. Wójs - sala 48


Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Małopolsce