Jesteś tutaj: ZSEM.EDU.PL Archiwum Aktualności

 • Wesołych Świąt! (2015-12-22)  Radosnych Świąt, pełnych rodzinnego ciepła, chwili oddechu, odprężenia, zadumy nad tajemnicą Bożego Narodzenia życzymy wszystkim Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom i Przyjaciołom Szkoły.

 • Komunikat dla mieszkańców Internatu ZSE-M (2015-12-22)

  Po przerwie świąteczno-noworocznej Internat ZSE-M będzie czynny
  od 3. stycznia 2016 r. (niedziela) od godz. 17:00.
 • Cokolwiek uczyniliście jednemu z braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili… (2015-12-20)

  Jest taki czas, kiedy spełniają się marzenia. Jest taki czas, kiedy szczerze wierzymy w bezinteresowną pomoc drugiego człowieka, kiedy dobro, które otrzymaliśmy od ludzi rośnie w siłę i ogrzewa nas swym ciepłem. Ten czas, to z pewnością Boże Narodzenie…
  W jednym z polskich miast mieszka ośmioletni chłopiec – Konrad, zmagający  się z nieuleczalną chorobą. Cierpi on na białaczkę limfoblastyczną i szereg innych chorób.
  Jego stan jest poważny, dlatego lekarze zdecydowali o wypisaniu go z Kliniki Onkologii i Hematologii. Chłopiec ma jedno marzenie – chciałby otrzymać jak najwięcej kartek bożonarodzeniowych…
  Dzięki zaangażowaniu młodzieży, wychowawców i nauczycieli Zespołu Szkół Elektryczno – Mechanicznych to marzenie właśnie się spełnia! Wielkie serce okazali młodzi ludzie z klas technikum: 1e, 1f, 1t, 1m, 1i, 2f, 3e, 3m, 3t, 3g, 4i.
  W paczce, której adresatem jest Konrad znalazło się kilkaset kartek pocztowych – wśród nich wiele oryginalnych, ręcznie wykonach małych arcydzieł. Zaangażowanie młodzieży w tę akcję przerosło najśmielsze oczekiwania organizatora.
  Wszystkim, którzy  włączyli się w pomoc w spełnianiu marzenia małego chłopca składamy najserdeczniejsze podziękowania. To piękne, że w tym pełnym zgiełku, pędzącym naprzód świecie znaleźliście chwilę, aby sprawić radość drugiemu człowiekowi! 
 • EDUKACJA DLA BEZPIECZEŃSTWA W PRAKTYCE (2015-12-17)

  W związku z kontynuacją zajęć pozalekcyjnych z przedmiotu edukacja dla bezpieczeństwa w praktyce, które mają na celu zapoznanie naszych uczniów z zadaniami i działalnością jednostek i instytucji związanych z bezpieczeństwem na terenie Nowego Sącza, 15.12.2015 grupa piętnastu uczniów Zespołu Szkół Elektryczno-Mechanicznych z klas: 1i, 1g, 1m, 1e, 1t w tym mieszkańcy Internatu ZSE-M, wraz z opiekunem Magdaleną Czaja, odwiedziła tym razem Komendę Miejską Policji. Przyjęła nas asp. szt. Barbara Leśniak oraz mł. asp. Barbara Przychocka-Serafin z Zespołu ds. prewencji kryminalnej i patologii nieletnich Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. Młodzież została zapoznana ze strukturą organizacyjną policji, jednostkami podległymi KMP w Nowym Sączu, zwiedzaliśmy przyjazny pokój przesłuchań, byliśmy w Referacie Techniki Kryminalistyki Wydziału Kryminalnego oraz pomieszczeniu oficera dyżurnego. Na koniec zapoznaliśmy się z historią nowosądeckiej policji, czyli jak zmieniła się na przestrzeni lat. Dziękujemy Kierownictwu i pracownikom KMP w Nowym Sączu, za ciepłe przyjęcie i umożliwienie zwiedzania obiektu oraz miejsc, których pewnie nigdy nie mielibyśmy okazji zobaczyć. Wszystkim Policjantom życzymy spokojnej i bezpiecznej pracy. Galeria zdjęć
 • Piknik Elektryka (2015-12-17)

  Piknik odbędzie się 12 stycznia 2016 roku.
  Uczniów już zapraszamy do przygotowywania prac, projektów, a termin zgłoszeń ustalony jest do 31 grudnia br.
  Więcej informacji na stronie stowarzyszenia w zakładce projekty.
 • Warsztaty medyczne (2015-12-15)

  13 .01 2016(środa) o godzinie 10:00 do naszej szkoły zawitają wykładowcy oraz studenci z „KRAKOWSKIEJ WYŻSZEJ SZKOŁY PROMOCJI I ZDROWIA” aby przeprowadzić warsztaty medyczne przeznaczone dla uczniów szkół średnich. Jest to już druga edycja tych warsztatów w Naszej Szkole.
  Warsztaty składać się będą również z dwóch części: WYKŁADOWO TEORETYCZNEJ oraz PRAKTYCZNEJ , UDZIELANIA PIERWSZEJ POMOCY”
  Dodatkową atrakcją będzie możliwość skorzystania z różnego rodzaju badań np.
  -Ocena postawy ciała (ustawienie kręgosłupa, układ klatki piersiowej, ocena stawów kolanowych, łokciowych oraz stawów reki i stopy
  -Pokaz klasycznego masażu
  - Pomiar tkanki tłuszczowej BMI
  -Profesionalne badanie cery wraz z konsultacją na temat pielęgnacji
  Badanie RR, tętna, badanie spirometryczne

   

  I CZĘŚĆ WYKŁADOWO - TEORETYCZNA – będzie zawierała tzw,. Panel Dietetyczny, gdzie wykładowcy oraz studenci uczelni będą przeprowadzać wykłady  związane ze zdrowiem. Tematy będą dotyczyć:
  • Anatomia prawidłowa wg. Układu pokarmowego
  • Celiakia – choroba dzisiejszych czasów
  • Dieta bezglutenowa jako sposób żywienia
  • Rodzaje diet – blaski i cienie
  • Jak czytać etykiety produktów żywieniowych
  • Konstrukcja zdrowej piramid


  II CZĘŚĆ „PRAKTYCZNA, UDZIELANIE PIERWSZEJ POMOCY”
  Na część praktyczną składać będzie się:
  a)pokaz praktyczny dla wszystkich
  b)zawody z pierwszej pomocy: podział na grupy uczniów z klas pierwszych naszej szkoły, stacje ratownicze.
  OPRÓCZ WYODRĘBNIONYCH GRUP Z KLAS PIERWSZYCH Z ZSEM W WARSZTATACH TEORETYCZNYCH ORAZ ZAWODACH Z PIERWSZEJ POMOCY MOGĄ WZIĄĆ UDZIAŁ  UCZNIOWIE Z „SZKOLNEGO KOŁA PCK”
  BARDZO PROSZĘ WYCHOWAWCÓW KLAS PIERWSZYCH  O STWORZENIE LISTY SZEŚCIU UCZNIÓW  Z KAŻDEJ KLASY, KTÓRZY WEZMĄ  UDZIAŁ  ZARÓWNO W CZĘŚCI TEORETYCZNEJ WARSZTATÓW JAK I WE WSPÓŁZAWODNICTWIE  W ZAWODACH Z PIERWSZEJ POMOCY I PRZEKAZANIE  JEJ DO NAUCZYCIELI WF RAFAŁA GRUCY, EWY BEREŚ , JOLANTY MICHAŁOWSKIEJ do 21.12.2015 (poniedziałek). Prosimy aby każdy z uczniów biorących udział w warsztatach  był wyposażony w odpowiedni strój sportowy na II część praktyczną.
  Każdy z uczestników  otrzyma bezpłatny certyfikat uczestnictwa  w II warsztatach medycznych.

 • Szlachetna paczka mieszkańców Internatu „Elektryka” (2015-12-15)

  Już po raz trzeci z rzędu wychowankowie Internatu ZSE-M w Nowym Sączu przy ul. Limanowskiego 6 znaleźli się w drużynie Szlachetnej Paczki. To już niemal tradycja, że w okresie przedświątecznym organizujemy zbiórkę pieniędzy na tę akcję pomocową. W tym roku to głównie rodzice uczniów ZSE-M byli darczyńcami, którzy w znacznej mierze przyczynili się do zebrania około 4.000 złotych. Świetną okazją do zbiórki pieniędzy okazała się być szkolna wywiadówka, podczas której rodzice hojnie uzupełniali specjalną puszkę. Dla wybranej przez nas rodziny z zebranych pieniędzy zostały zakupione wszystkie potrzebne rzeczy i dodatkowo wsparliśmy ją finansowo. Zapakowane wspólnie paczki zostały dostarczone do magazynu w Nowym Sączu, gdzie uhonorowano nas specjalnym certyfikatem, który przypomina nam, że możemy zmieniać świat na lepsze. Jak powiedział ksiądz Jacek Stryczek ze Stowarzyszenia WIOSNA „paczka, którą otrzymała rodzina to coś więcej niż prezent, który spełnia jej materialne potrzeby. To przede wszystkim wyraz prawdziwej miłości, tego, że ktoś dostrzegł w nich coś wyjątkowego i uwierzył w nich po to, aby teraz oni uwierzyli w siebie.”
 • Szkolny Konkurs na najlepsze filmiki w języku niemieckim (2015-12-10)

  Zapraszamy do udziału w Szkolnym Konkursie na najlepsze filmiki w języku niemieckim. Uczniów zainteresowanych Konkursem prosimy o zapoznanie się z Regulaminem Konkursu oraz o dostarczenie karty zgłoszenia do organizatorów do 18.12.2015.
  Regulamin i karta zgłoszenia.pdf
  Organizatorzy: p. Alicja Baran, p. Magdalena Bochniarz i p. Ewa Dziedzic
 • Obchody Dnia Pamięci ofiar stanu wojennego (2015-12-10)

  Serdecznie zapraszamy do udziału w obchodach Dnia Pamięci ofiar stanu wojennego w 34 rocznicę jego wprowadzenia, które odbędą się 13 grudnia 2015 roku w Nowym Sączu.

  W programie:
  Godz. 16:00 - Msza Święta w intencji Ojczyzny w kościele p.w.Matki Bożej Niepokalanej (oś.Millenium)
  Godz. 17:15 - Uroczystości pod pomnikiem Solidarności przy rondzie Solidarności.
 • Turniej Piłki Nożnej w ZSEM pod Patronatem Fundacji Orlik Polska (2015-12-09)

  Dnia 8 grudnia na hali MOSiR w Nowym Sączu sądecki „Elektryk” zorganizował wraz z Fundacją Orlik Polska Turniej Piłki Nożnej Halowej. W zawodach wzięło udział osiem drużyn złożonych z uczniów Zespołu Szkół Elektryczno- Mechanicznych w Nowym Sączu. Uczniowie klas I-III mieli dowolność w dobieraniu składów oraz nazw swoich drużyn. Rywalizacja w grupach przebiegała systemem „każdy z każdym”. Po bardzo zaciętych i stojących na wysokim poziomie meczach wyłoniono półfinalistów. Więcej...
 • Elektryk - Małopolską Szkołą z Pasją (2015-12-09)

  W dniu 7 grudnia 2015 w Muzeum Armii Krajowej im. Generała Emila Fieldorfa - Nila odbyła się uroczysta gala podczas której najwybitniejsi uczniowie i studenci województwa małopolskiego otrzymali z rąk Marszałka Województwa Małopolskiego stypendia naukowe, a 24 szkoły odebrały tytuły i wyróżnienia zdobyte w konkursie "Małopolska Szkoła z Pasją". Nasza szkoła za zgłoszony do konkursu IV Piknik Naukowy w Elektryku zdobyła w kategorii szkół ponadgimnazjalnych I miejsce. Więcej...
 • Mistrzostwa Nowego Sącza w Tenisie Stołowym (2015-12-09)

  W dniu 08.12.2015r. odbyły się Mistrzostwa Nowego Sącza w Tenisie Stołowym Drużynowym Szkół Ponadgimnazjalnych. Naszą szkołę reprezentowały trzy drużyny. Grzegorz Olesiak oraz Filip Waz zajęli II miejsce. Rafał Gromal, Sebastian Nowak oraz Mateusz Krzak, Sopata Michał wywalczyli miejsca 7-8. Wszystkim Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
  Opiekun Grzegorz Durałek
 • Spotkania wychowawców z rodzicami uczniów (2015-12-08)

  W dniu 9 grudnia 2015r. (środa) o godzinie 16:00 odbędą się spotkania wychowawców klas (trzecich i czwartych) z rodzicami uczniów wg harmonogramu:
  Klasa Wychowawca Sala
  3e K.Lupa 45
  3f R.Kruk 46
  3g G.Kantor 13
  3h K.Michalik 44
  3i T.Liber 47
  3j P.Mordarska 48
  3k A.Wójs 40
  3l M.Matląg 51
  3m K.Ząbkowski 52
  3t M.Tutka 42
  4e E.Bereś 43
  4f A.Kościółek 14
  4g Ł.Budnik 4
  4i S.Wysowska 12
  4j E.Kajder 7
  4k M.Bochniarz 11
  4m M.Roman 41
  4t K.Stopka 38
 • „Własna firma - pomysł na życie” (2015-12-07)

  W naszej szkole dobiegła końca realizacja projektu „Własna firma - pomysł na życie” - II edycja. Projekt realizowany był przez Stowarzyszenie Sądecki Elektryk przy finansowym wsparciu Miasta Nowy Sącz.

  W ramach projektu zorganizowane zostały tzw. „otwarte dni w przedsiębiorstwach”. Wszyscy uczniowie klas maturalnych, mieli możliwość odwiedzenia i poznania lokalnych firm, poznania oczekiwań wobec potencjalnych pracowników. Uczniowie odwiedzili takie firmy jak: FAKRO Sp. z o.o, "WIŚNIOWSKI" Sp. z o.o. S.K.A., NEWAG S.A. i SGL CARBON Polska S. A.. We wszystkich tych firmach uczniowie mieli możliwość zapoznania się z produktami i funkcjonowaniem przedsiębiorstwa a co najważniejsze zobaczenia „na żywo” jak przebiega produkcja, jaka jest organizacja pracy i posiadany park maszynowy. Dla większości uczniów było to pierwsze zetknięcie się z praktyką biznesu i to z najwyższej półki. Wielu uczniów podkreślało, że to co zobaczyli zdecydowanie przerosło ich wyobrażenia. Często w odwiedzanych firmach na uczniów czekały miłe niespodzianki, jak chociażby pyszny obiad w firmie Wiśniowski, czy drobne upominki. Więcej >>


 • Let’s Code 2015 - głosowanie na projekt aplikacji (2015-12-06)

  Dwóch z naszych absolwentów wraz z zespołem napisali aplikację dla systemu Android, która wygrała etap konkursu, który był organizowany w Krakowie. Teraz uczestniczy w etapie ogólnopolskim w którym zwycięża ten, kto dostanie więcej głosów. Każdy kto chciałby pomóc rozwijać pasję programowania tych młodych ludzi proszony jest o głos :D
  Na projekt można oddać swój głos tutaj.
 • Turniej piłki nożnej pod patronatem Fundacji Orlik Polska (2015-12-04)

  W dniu 04.12.2015r. na sali gimnastycznej odbyło się losowanie grup Turnieju Piłki Nożnej Halowej pod Patronatem Fundacji Orlik Polska. W obecności kapitanów drużyn biorących udział w Turnieju rozlosowano następujące grupy:
  GRUPA A: 1.Drużyna Actimela; 2.RKS Janek; 3.Patate; 4.Ekipa
  GRUPA B: 1.Strażacy z Milika; 2.Zonk; 3.Elektrycy; 4.Mesiatronicy Więcej...
 • Zmarła Olga Kustroń-Barbacka, synowa generała Józefa Kustronia (2015-12-01)

  30 listopada 2015 r. w szpitalu w Nowym Sączu zmarła synowa patrona naszej szkoły, miała 89 lat. Jej mężem był Adam Kustroń, syn gen. Józefa Kustronia. Pogrzeb śp. Olgi Kustroń-Barbackiej odbędzie się w piątek (4 grudnia). O godz. 10.30 zostanie odprawiona msza św. żałobna w kaplicy przy ul. Śniadeckich. Spocznie przy boku męża, obok grobu teścia, gen. Józefa Kustronia. Już nikt z bliskich generała Kustronia, poległego na polu bitwy śmiercią bohatera 16 września 1939 roku nie mieszka w Nowym Sączu.


Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Małopolsce