Jesteś tutaj: ZSEM.EDU.PL Archiwum Aktualności

 • "Królewska gra" w Elektryku (2015-02-27)

  Miłośników szachów zapraszamy na spotkanie organizacyjne w świetlicy szkolnej w dniu 4 marca (środa). O godzinie 16 spotyka się grupa młodsza 6-13 lat, a o godzinie 18-tej grupa starsza czyli gimnazjaliści i starsi, ze wszystkich szkół Nowego Sącza. Zapraszamy młodzież Elektryka w szczególności. Informacji udziela p. Marek Ryglewicz. Informujemy również, że 21 marca odbędzie się VIII Memoriał Jana Borka Międzyszkolny Turniej Szachowy Sądecczyzny, który w tym roku ma rangę wojewódzką, a pula nagród wynosi 3500 zł
 • Wyjazdy na narty (2015-02-19)

  ZSEM , UKS Błayskawica oraz Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Nowym Sączu organizują w dniach od 23 lutego do27 lutego wyjazdy na narty do stacji Narciarskiej Ryterski Raj.
  Program:
  8.10 wyjazd ZSEM
  9.00 -12.00 jazda na nartach
  13.00 obiad i zakończenie zajęć
  Szczegółowe informacje można uzyskać pod nr tel 606 919 633 lub wysyłając zgłoszenie mailem na adres markopolo-65@o2.pl
  koordynator projektu Marek Grzegorczyk
 • Zajęcia w ferie dla maturzystów (2015-02-12)

 • Bal karnawałowy w fundacji "NADZIEJA" (2015-02-11)

  W dn. 10 lutego 2015r. uczniowie naszej szkoły z klasy 3jT pod opieka Pani mgr Edyty Kajder przygotowali i poprowadzili Bal Karnawałowy dla niepełnosprawnych podopiecznych ze Stowarzyszenia ‘Nadzieja’ oraz ŚDS w Nowym Sączu. Zabawa odbyła się w siedzibie Stowarzyszenia ‘Nadzieja’ przy ul. Freislera 10 w Nowym Sączu.Więcej...
 • Warsztaty Medyczne (2015-02-06)

  Uczniowie klas pierwszych podzieleni na siedmioosobowe wybrane grupy oraz szkolna grupa PCK i grupa dziewczyn z klas technikum proszeni są o przyjście na „Warsztaty Medyczne”, organizowane przez „Krakowską Wyższą Szkołę Promocji i Zdrowia”. Rozpoczęcie warsztatów 11.02.2015 (środa) o godz. 9:30 w świetlicy szkolnej (część teoretyczna), następnie po części teoretycznej, część praktyczna czyli rywalizacja w grupach z pierwszej pomocy przedmedycznej na Sali gimnastycznej.
  Gruca Rafał nauczyciel wych. Fiz.
 • Starcie na szczycie XVII kolejki ORLEN Ligii (2015-02-04)

  25.01.2015 r. uczniowie naszej szkoły byli świadkami bezpośredniego starcia na szczycie XVII kolejki ORLEN Ligii pomiędzy wiceliderem tabeli „Polski Cukier Muszynianka Muszyna” a liderem „Chemikiem Police”. W zespole Chemika gra plejada gwiazd polskiej żeńskiej siatkówki na czele z Małgorzatą Glinką, Joanną Werblińską, Mariolą Zenik, Olą Jagiełłą oraz Agnieszką Bednarek Kaszą. Więcej...
 • Międzyszkolny festiwal piosenki obcojęzycznej (2015-02-03)

  Informujemy, że kolejna edycja Międzyszkolnego Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej organizowanego przez ZS nr 1 im. KEN odbędzie się dnia 13 marca w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Sączu. Osoby zainteresowane udziałem w konkursie proszone są o kontakt z p. Magdaleną Tutką lub z p. Haliną Małysa-Legutko do najbliższego piątku 6 lutego.
 • IV Piknik Naukowy (2015-02-02)

  Podczas IV Pikniku Naukowego w Elektryku 32 uczniów naszej szkoły zaprezentowało swoje prace – często efekty wielomiesięcznej pracy. Widać było, że autorzy tych prac to pasjonaci posiadający ogromną wiedzę, umiejętności i kreatywność. Można było na przykład zobaczyć komputer w akwarium, specjalny program komputerowy dla niepełnosprawnych osób, własnoręcznie skonstruowanego drona, zdalnie sterowane  samochody, gry komputerowe,  czy też sprzęt do astrofotografii.

  Wyniki:
  Kategoria mechatronika/robotyka;
  I miejsce - Robert Widlak (Harbinger - dron specjalny),
  II miejsce - Łukasz Jeleń (świetlik),
  III miejsce ex Mariusz Wójcik (zdalnie sterowany pojazd wielozadaniowy) i Kamil Pasiut (samochodzik zdalnie sterowany),
  Kategoria informatyka:
  I miejsce - Piotr Gargula i Kacper Zaręba (HeadTracker- sterowanie komputerem dla niepełnosprawnych),
  II miejsce - Piotr Szczygieł i Kamil Poręba - (gra RPG),
  III miejsce - Adrian Jeleń - (program do zdalnej kontroli komputera - EyeSpy).

  Galeria zdjęć


  Zobacz również:

  http://www.tv.rtk.pl/kontent/wideo/?id=1332

  http://tv-ns.pl/wydarzenia/niecodzienne-projekty-czniow-elektryka/

  http://www.sadeczanin.info/wiadomosci,5/komputer-w-akwarium-i-super-drony-w-sadeckim-elektryku,68619#.VMk5M2h4omY

  http://wmediach.pl/elektryk-kuznia-programistow-konstruktorow/

  http://www.rdn.pl/index.php/wiadomosci/nowy-sacz/9858-elektryk-wychowuje-ludzi-z-pasja

 • Indeks Elektryka (2015-02-02)

  W dniu dzisiejszym oficjalnie rusza piąta edycja konkursu „Indeks Elektryka”. Zdobycie indeksu daje gimnazjalistom prawo do nauki w Zespole Szkół Elektryczno – Mechanicznych w Nowym Sączu, bez względu na wynik z egzaminu gimnazjalnego. Zwycięzcy nie muszą przechodzić przez stres związany z rekrutacją i mogą uczyć się na dowolnie wybranym profilu. Celem konkursu jest wyłowienie największych talentów, zapewnienie im kształcenia na wysokim poziomie, co w późniejszym czasie na pewno zaowocuje.
  Więcej informacji na: indeks.zsem.edu.pl, facebook.com/indekselektryka.


Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Małopolsce