Jesteś tutaj: ZSEM.EDU.PL Archiwum Aktualności

 • Warsztaty „Żyj zdrowo i aktywnie” (2016-02-29)

  W dniu 24 lutego 2016 roku w świetlicy ZSEM odbyły się warsztaty o tematyce: zasady prawidłowego żywienia młodzieży szkolnej, aktywne spędzanie wolnego czasu, Uczestniczyły klasy pierwsze technikum w panelu dyskusyjnym oraz warsztatach prowadzonych przez zaproszonych gości: pana dietetyka oraz Trenera Personalnego Klubu Sportowego. Uczniowie ocenili spotkanie jako bardzo ciekawe, interesujące i potrzebne szczególnie zmiany nawyków żywieniowych, nabyte umiejętności wykonania zdrowej kanapki czy posiłku dla ucznia. Trener zachęcił wielu uczestników do aktywnego wypoczynku prezentując model treningu osobistego . Zapraszamy do galerii zdjęć www.natura.zsem.edu.pl
  Organizatorzy: Edyta Nowak, Anna Chronowska
 • Konkurs plastyczny (2016-02-29)

  DAJ SIĘ PONIEŚĆ FANTAZJI
  I ZASKOCZ WSZYSTKICH
  SWOJĄ WYOBRAŹNIĄ!

  Obok ogłoszonego już konkursu
  wiedzy z „Sagi o Wiedźminie”,
  chcemy zaprosić wszystkich miłośników
  twórczości Andrzeja Sapkowskiego
  do udziału w konkursie plastycznym,
  w którym można zgłaszać swoje
  wiedźmińskie rysunki, szkice i grafiki.
  Na konkurs należy dostarczyć prace
  plastyczne wykonane samodzielnie dowolnymi
  technikami plastycznymi w formacie A3.

  Zgłoszenia - w postaci wykonanych prac -
  przyjmujemy do 8. kwietnia w bibliotece szkolnej.
  Ogłoszenie wyników konkursu plastycznego
  nastąpi 13. kwietnia.

  Regulamin konkursku

 • Konkurs fotograficzny dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych (2016-02-29)

  II Liceum Ogólnokształcące w Nowym Sączu ogłasza VI edycję konkursu fotograficznego pt. „PERŁY SĄDECCZYZNY”. Honorowy patronat nad konkursem objął Pan Ryszard Nowak Prezydent Miasta Nowego Sącza.
  Zainteresowani proszeni o zgłoszenie do prof.E.Boruch.
  Regulamin konkursu
 • Dzień Otwarty w Elektryku! (2016-02-28)

  Wszystkich gimnazjalistów zainteresowanych nauką w naszej szkole zapraszamy do odwiedzenia Elektryka w dniu 1 marca br. – przy okazji organizowania w tym dniu w Nowym Sączu Giełdy Szkół Ponadgimnazjalnych. Oprócz poznania oferty edukacyjnej szkoły będzie można zajrzeć do naszych pracowni, porozmawiać z uczniami i bezpośrednio od nich uzyskać wszystkie interesujące Was informacje o Elektryku. Do Waszej dyspozycji będą także nauczyciele i dyrekcja szkoły.
  Serdecznie zapraszamy!
 • I Bal Absolwentów Elektryka (2016-02-25)

  130-lecie Sądeckiego Elektryka
  Bal absolwentów „Elektryka”

  Już niebawem - 21 maja 2016 roku  w Hotelu Beskid odbędzie się pierwszy w historii ZSEM Bal Absolwentów. Inicjatorem imprezy jest Stowarzyszenie Sądecki Elektryk, które wraz z dyrekcją szkoły zamierza uczcić rocznicę 130-lecia powstania szkoły.

  Sądecki Elektryk to szkoła z licznymi tradycjami, w której panuje ciepła, rodzinna i przyjazna atmosfera. Wszyscy nasi absolwenci napawają dumą. Nie brakuje wśród nich przedsiębiorców, pracowników naukowych, polityków… Młodzież, która kształci się w naszej szkole ma ogromny potencjał, w który my chcemy zainwestować. Naszym celem jest wspieranie rozwoju zdolnych uczniów, dlatego też całkowity dochód z imprezy zostanie przekazany na konto Stowarzyszenia Sądecki Elektryk z przeznaczeniem na stypendia dla uzdolnionych uczniów Elektryka.

  Część z absolwentów to przyjaciele od czasów szkolnych, którzy regularnie się spotykają, ale są również i tacy, którzy nie mieli ze sobą kontaktu od lat. Dlatego postanowiliśmy zorganizować spotkanie, w którym mieliby możliwość uczestniczyć wszyscy absolwenci sądeckiego  Elektryka. Spotkanie będzie świetną okazją nie tylko do szampańskiej zabawy, ale także doskonałą okazją do odświeżenia, nieraz już mocno zakurzonych, znajomości ze szkolnych czasów.

  Oczywiście chcemy zapewnić wszystkim uczestnikom niezapomniane atrakcje, z których największą napewno będzie aukcja obrazów oraz loteria fantowa.

  Specjalnymi gośćmi będą emerytowani nauczyciele, którzy napewno z wielka radością i satysfakcją spotkają swoich niedawnych wychowanków.

  Cena zaproszenia na bal w wysokości 150 zł od osoby lub 250 zł od pary obejmuje: miejsce przy stoliku, adekwatne do  rangi imprezy menu oraz koszty organizacyjne.

  Prosimy nie czekać z rezerwacją i wpłatą do ostatniej chwili. Może okazać się, że miejsc zabraknie dużo wcześniej.  Za podstawową formę rezerwacji uczestnictwa uważamy rejestracje na stronie http://absolwent.zsem.edu.pl . Z osobami, które nie lubią tej formy kontaktów z przyjemnością ustalimy wszystko drogą telefoniczną.

 • (2016-02-25)

  Ze smutkiem zawiadamiamy, że dnia 21.02.2016 roku zmarł Jakub Majerski, uczeń naszej szkoły.
  Msza św. żałobna odprawiona zostanie dnia 25.02.2016 roku o godzinie 13:00 w Kaplicy Św.Antoniego w Falkowej.
  Różaniec w intencji Kuby odmówiony zostanie w dniu pogrzebu o godzinie 12:30 w Kaplicy na Falkowej.
  Rodzinie i bliskim Jakuba składamy wyrazy współczucia.
 • Zajęcia z brydża sportowego (2016-02-24)

  W poniedziałek 29 lutego 2016 rozpoczynamy w naszej szkole zajęcia z brydża sportowego. Zajęcia te, jak wcześniej informowaliśmy w komunikacie, są bezpłatne i będą prowadzone przez p.Waśko zawodnika Klubu Ziemi Sądeckiej. Zapisane osoby zbierają się w holu budynku głównego punktualnie o 15.03. Ewentualne pytania proszę kierować do p. mgr Edyty Kajder lub p. mgr Piotra Szczypuły. Życzymy miłych wrażeń.
 • Pokaz Pierwszej Pomocy przedmedycznej w Szkole Podstawowej w Jamnicy (2016-02-24)

  16.02.2016 w Szkole Podstawowej w Jamnicy nasi uczniowie ze szkolnego koła PCK w ramach zaproszenia przeprowadzili zajęcia związane z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. W lekcjach uczestniczyły dwie grupy dzieci . Pierwsza grupa uczestników obejmowała uczniów z klas IV do VI szkoły podstawowej druga to były maluchy z klas wczesnoszkolnych czyli od I do III klasy. Więcej...
 • Uwaga uczniowie klas informatycznych (2016-02-24)

  Krakowska firma ABB Sp. z o.o. Korporacyjne Centrum Badawcze, po zapoznaniu się z projektami uczniowskimi prezentowanymi podczas V Pikniku Naukowego w Elektryku postanowiła zaprosić trzech uczniów naszej szkoły do współpracy w ramach koła naukowego działającego przy firmie. Współpraca ta ma mieć charakter sformalizowany poprzez zawarcie umowy o dzieło.Ponieważ sprawa jest bardzo pilna prosimy o kontaktowanie się wszystkich zainteresowanych uczniów z Panem Markiem Ryglewiczem (bezpośrednio w szkole lub e-mailowo marek.ryglewicz@gazeta.pl). Propozycja współpracy dotyczy tylko uczniów klas informatycznych I,II,III.
 • Konkurs czytelniczy (2016-02-24)

  BIBLIOTEKA SZKOLNA

  OGŁASZA KONKURS CZYTELNICZY
  ZE ZNAJOMOŚCI

  SAGI O WIEDŹMINIE
  ANDRZEJA SAPKOWSKIEGO.


  Zgłoszenia do konkursu przyjmujemy
  w bibliotece szkolnej
  w terminie do 22 marca 2016 roku.

  !!! ZAPRASZAMY WSZYSTKICH CHĘTNYCH !!!

 • II Szkolny Konkurs na najlepsze filmiki w języku niemieckim (2016-02-19)

  Zapraszamy do udziału w drugiej edycji Szkolnego Konkursu na najlepsze filmiki w języku niemieckim. Uczniów zainteresowanych Konkursem prosimy o zapoznanie się z Regulaminem Konkursu oraz o dostarczenie karty zgłoszenia do organizatorów do 15.03.2016.
  Regulamin Konkursu i karta zgłoszenia
  Organizatorzy: p. Alicja Baran, p. Magdalena Bochniarz i p. Ewa Dziedzic
 • Piknik Naukowy (2016-02-11)

  W dniu 9 luty w sali gimnastycznej ZSEM odbył się V Piknik Naukowy w Elektryku Rozpoczęliśmy oficjalnie o godzinie 10-tej, ale przygotowanie sali rozłożenie projektów, przygotowanie kącików dla chemików, fizyków oraz gastronomicznego zaczęliśmy już o godzinie 7-ej, w czym pomagała klasa III i. Więcej...
 • Edukacja dla bezpieczeństwa w praktyce (2016-02-11)

  W dniu 11.02.2016 grupa młodzieży ZSEM w Nowym Sączu z klas: 1i, 1g, 1m, 1e, 1t, 1f wraz z opiekunem Magdaleną Czają odwiedzili Karpacki Ośrodek Wsparcia Straży Granicznej w Nowym Sączu. To już kolejne wyjście w ramach zajęć pozalekcyjnych, mających na celu zapoznanie naszych uczniów z zadaniami i działalnością jednostek i instytucji związanych z bezpieczeństwem na terenie naszego miasta. Odwiedziliśmy Sale Tradycji, gdzie mogliśmy poznać dowódców, działalność Wojsk Ochrony Pogranicza, Straży Granicznej oraz historię powstania i działalność bojową 1 Pułku Strzelców Podhalańskich, gdzie Karpacki Ośrodek Wsparcia Staży Granicznej ma swoje korzenie. Obecnie w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji są podjęte działania, aby w pierwszej połowie 2016 r. przywrócić Karpacki Oddział Straży Granicznej w Nowym Sączu. Następnie odwiedziliśmy Karpacki Wydział Zabezpieczenia Działań, który odpowiada za szczególnie niebezpieczne realizacje bojowo – taktyczne tj. działania pościgowe i blokujące, konwojowanie osób szczególnie niebezpiecznych, przeciwdziałanie jakimkolwiek formom zagrożenia terrorystycznego, udzielanie wsparcia i zabezpieczenia działań innych służb w warunkach szczególnego zagrożenia. Z Wydziałem współpracuje również zespół wykorzystujący specjalnie przeszkolone psy do poszukiwania narkotyków oraz ładunków wybuchowych. Jednego z nich mieliśmy okazję poznać i zobaczyć jego umiejętności. Na koniec przeszliśmy do Kompani Reprezentacyjnej Straży Granicznej, gdzie poznaliśmy wyposażenie i uzbrojenie. Praca w Staży Granicznej nie jest zwykłą pracą, to przede wszystkim służba i poświęcenie dla każdego z nas. Dzięki ich pracy, możemy czuć się bezpiecznie, bo oni strzegą granic państwa Polskiego. Proces rekrutacji do służby w Straży Granicznej jest trudny i długotrwały, dlatego pracują tam wybrani ludzie z pasją i poczuciem, że dobro naszego kraju jest najważniejsze. Dziękujemy za gościnę i czas, który został nam poświęcony, abyśmy mogli poznać od podszewki pracę wykonywaną przez Straż Graniczną. Życzymy funkcjonariuszom dalszej pasji i bezpieczeństwa w pracy, którą wykonują.

 • Otwarte Mistrzostwa Nowego Sącza w Slalomie Gigancie o Puchar Prezydenta Nowego Sącza (2016-02-09)

  W dniu 15.02.2016r. (poniedziałek) o godzinie 9:30 na stacji narciarskiej Ryterski Raj w Rytrze odbędą się mistrzostwa Nowego Sącza w slalomie gigancie. Osoby zainteresowane udziałem w tej imprezie prosimy o zapisywanie się w gabinecie wychowania fizycznego do dnia 12.02.2016 (piątek). Całkowity koszt udziału wynosi 20 zł. (wpisowe, karnet, przejazd z pod szkoły do Rytra i z powrotem). Szczegółowych informacji udziela Marek Grzegorczyk.
 • Konkurs Języka Niemieckiego „SPRACHDOKTOR” (2016-02-05)

  Zapraszamy do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Języka Niemieckiego "SPRACHDOKTOR", który odbędzie się 16.03.2016r. Szczegółowe informacje w zakładce ZJO.
 • Warsztaty medyczne (2016-02-02)

  13.01.2016 w naszej szkole odbyły się drugie już warsztaty w udzielaniu pierwszej pomocy w  ramach programu edukacyjnego – SZLAKIEM PROMOCJI I ZDROWIA. Impreza była organizowana przez studentów z „Krakowskiej Wyższej Szkoły Promocji i Zdrowia” pod przewodnictwem mgr inż. Pani Bożeny Podobińskiej. W warsztatach uczestniczyła młodzież klas pierwszych naszej szkoły jak i koło uczniowskie PCK. Więcej...
 • Konkursy Języka Niemieckiego – wręczenie nagród i dyplomów (2016-02-01)

  Wręczenie nagród dla zwycięzców Szkolnego Konkursu na najlepsze filmiki w języku niemieckim oraz dyplomów dla pozostałych uczestników konkursu połączone z wręczeniem dyplomów dla uczniów, którzy brali udział w XIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego „DEUTSCHFREUND” odbędzie się 04.02.2016 o godz. 13.05 w sali językowej nr 3.
 • Międzyszkolny Festiwal Piosenki Obcojęzycznej (2016-02-01)

  Zachęcamy do udziału w III. Międzyszkolnym Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej, który odbędzie się 02.03.2016 w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Sączu. Jeśli lubisz śpiewać, także w języku obcym (angielskim, niemieckim, francuskim...), to zgłoś się koniecznie! Wystąpić mogą soliści, duety oraz zespoły wokalno - instrumentalne. Szczegółowych informacji udziela pani Magdalena Tutka. Chęć wzięcia udziału w konkursie należy zgłosić do dnia 05.02.2016. Serdecznie zapraszamy.


Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Małopolsce