Jesteś tutaj: ZSEM.EDU.PL Archiwum Aktualności

 • Wyniki konkursu językowego „DUET” (2017-02-28)

  W dniu 26 stycznia 2017 roku 77 uczniów ZSE-M wzięło udział w I etapie Międzyszkolnego Konkursu Lingwistycznego „DUET”, organizowanego przez PWSZ IJO w Nowym Sączu.  27 uczniów zakwalifikowało się do drugiego etapu konkursu, który odbędzie się w dniu 28 marca 2017 r. w siedzibie Instytutu Języków Obcych PWSZ w Nowym Sączu.                  

  Najwyższą liczbę punktów w sumie z dwóch języków uzyskali:
  1. Adrian Dunajewski kl. 3m 92 pkt (92%)
  2. Arkadiusz Chudy kl. 3t 92 pkt (92%)
  3. Nicolas Furgał kl. 2k 86 pkt (86%)
  Najlepszymi uczniami z języka angielskiego okazali się:
  1. Adrian Dunajewski kl. 3m 48 pkt (96%)
  2. Arkadiusz Chudy kl. 3t 44 pkt ( 88%)
  3. Nicolas Furgał kl. 2k 40 pkt (80%)
  Najlepsi uczniowie z języka niemieckiego to:
  1. Arkadiusz Chudy kl. 3t 48 pkt (96%)
  2. Radosław Zalesiński kl. 4h 48 pkt (96%)
  3. Nicolas Furgał kl. 2k 46 pkt (92%)

  Gratulujemy wszystkim uczniom oraz życzymy powodzenia w drugim etapie konkursu. Na stronie internetowej Zespołu Języków Obcych znajduje się lista uczniów, którzy zakwalifikowali się do drugiego etapu konkursu. Dodatkowych informacji udziela p. Monika Wójcik oraz p. Ewa Dziedzic.

   

 • Dzień otwarty w Elektryku (2017-02-28)

  W dniu 28 lutego br. w naszej szkole w godz. od 9:00 do 13:00 organizowany jest dzień otwarty szkoły. Wszystkich gimnazjalistów zainteresowanych nauką w ZSEM zapraszamy do odwiedzenia Elektryka. Oprócz poznania oferty edukacyjnej szkoły będzie można zajrzeć do sal lekcyjnych i pracowni, porozmawiać z uczniami i bezpośrednio od nich uzyskać wszystkie interesujące informacje o nauce w Elektryku. Do dyspozycji będą także nauczyciele i dyrekcja szkoły. Zapraszamy uczniów zarówno w grupach zorganizowanych wraz z nauczycielami jak i indywidualnie lub z rodzicami. Serdecznie zapraszamy!
 • Z pasją i talentem w teatrze. (2017-02-24)

  W Miejskim Ośrodku Kultury obejrzeliśmy spektakl „Ciocia na wydaniu”, którego reżyserem jest uczeń klasy 1g Sebastian Łatka.

  Aktorami są uczniowie naszej szkoły i uczennice Publicznego Gimnazjum w Biczycach. Organizacją całego przedsięwzięcia zajęli się uczniowie klasy 1g. Na premierę zostali zaproszeni mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Klęczanach, a zebrane środki finansowe w kwocie 3800zł przekazano Pani Dyrektor DPS Marzenie Rumel. Po spektaklu goście z DPS i aktorzy spotkali się przy wspólnym stole ze słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez Pana Jarosława Łatkę.

  Dziękujemy młodym aktorom i uczniom naszej szkoły, którzy obejrzeli spektakl i przekazali pieniądze na „cegiełkę” dla pensjonariuszy.

   

   

 • OGÓLNOPOLSKI KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO ENGLISH ACE (2017-02-23)

  Zapraszamy do udziału w XVII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego ENGLISH ACE organizowanego przez firmę edukacyjną Łowcy Talentów Jersz.

  Konkurs odbędzie się w środę 22 marca 2017 r. w godz. 13:00-14:00. Koszt uczestnictwa wynosi 9 zł. Chęć udziału w konkursie można zgłosić u nauczycieli języka angielskiego do dnia 28 lutego. Szczegółowe informacje u p. Haliny Małysa-Legutko oraz na stronie www.jersz.pl

  V. MIĘDZYSZKOLNY FESTIWAL PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ

  Informujemy, że kolejna edycja Międzyszkolnego Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej organizowanego przez ZS nr 1 im. KEN odbędzie się dnia 5 kwietnia 2017 r. o godz. 11:00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Sączu. Osoby zainteresowane udziałem w konkursie proszone są o kontakt z p. Magdaleną Tutką lub z p. Haliną Małysa-Legutko do piątku 3 marca.

 • „SZLAKIEM PROMOCJI ZDROWIA” (2017-02-22)

  I CZĘŚĆ WYKŁADOWO - TEORETYCZNA – będzie zawierała tzw,. Panel Dietetyczny, gdzie wykładowcy oraz studenci uczelni będą przeprowadzać wykłady  związane ze zdrowiem. Tematy będą dotyczyć:
  • Anatomia prawidłowa wg. Układu pokarmowego
  • Celiakia – choroba dzisiejszych czasów
  • Dieta bezglutenowa jako sposób żywienia
  • Rodzaje diet – blaski i cienie
  • Jak czytać etykiety produktów żywieniowych
  • Konstrukcja zdrowej piramid

                                                                
  II CZĘŚĆ „PRAKTYCZNA, UDZIELANIE PIERWSZEJ POMOCY”
  Na część praktyczną składać będzie się:
  a)pokaz praktyczny dla wszystkich
  b)zawody z pierwszej pomocy: podział na grupy uczniów z klas pierwszych naszej szkoły, stacje ratownicze.
  OPRÓCZ WYODRĘBNIONYCH GRUP Z KLAS PIERWSZYCH Z ZSEM W WARSZTATACH TEORETYCZNYCH ORAZ ZAWODACH Z PIERWSZEJ POMOCY MOGĄ WZIĄĆ UDZIAŁ  UCZNIOWIE Z „SZKOLNEGO KOŁA PCK
  BARDZO PROSZĘ WYCHOWAWCÓW KLAS PIERWSZYCH  O STWORZENIE LISTY SZEŚCIU UCZNIÓW  Z KAŻDEJ KLASY, KTÓRZY WEZMĄ  UDZIAŁ  ZARÓWNO W CZĘŚCI TEORETYCZNEJ WARSZTATÓW JAK I WE WSPÓŁZAWODNICTWIE  W ZAWODACH Z PIERWSZEJ POMOCY I PRZEKAZANIE  JEJ DO NAUCZYCIELI WF RAFAŁA GRUCY, EWY BEREŚ , JOLANTY MICHAŁOWSKIEJ do 10.03.2017 (piątek).

  Prosimy aby każdy z uczniów biorących udział w warsztatach  był wyposażony w odpowiedni strój sportowy na II część praktyczną.
  Po zakończeniu warsztatów każdy z uczestników  otrzyma bezpłatny certyfikat uczestnictwa  w III edycji warsztatów medycznych.

 • "Nowy Sącz - smart city" (2017-02-14)

  Stowarzyszenie Sądecki Elektryk postanowiło podjąć temat smart city i w ramach otwartych konkursów ofert na zlecanie zadań publicznych złożyło projekt pn. "Nowy Sącz - smart city". Projekt został pozytywnie oceniony i dzięki temu będzie realizowany przy wsparciu finansowym Miasta Nowego Sącza. Więcej informacji na stronie Stowarzysznia Sądecki Elektryk. Regulamin uczestnictwa w projekcie.
 • „Młode Talenty” - program stypendialny Stowarzyszenia Sądecki Elektryk, rok 2017, tura I (2017-02-07)

  Lista uczniów ZSEM, którzy otrzymali jednorazowe stypendium na realizację projektów technicznych.

  Uwaga: We wrześniu 2017 odbędzie się II tura, podczas której kolejni uczniowie ZSEM będą mieli możliwość ubiegania się o wsparcie finansowe w ramach programu stypendialnego „Młode Talenty”.
  Więcej o projekcie.


Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Małopolsce