Jesteś tutaj: ZSEM.EDU.PL Archiwum Aktualności

 • Uczniowie wrócili z Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej (AGH) (2014-03-29)

  W dniach 27.03.2014 - 28.03.2014 uczniowie ZSEM uczestniczyli w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej (Organizowanej przez AGH).

  Miło nam poinformować, że 5 uczniów uzyskało status laureata i 1 uczeń uzyskał statut finalisty. Uczniowie zdobyli indeksy na wyższą uczelnię, zwolnienie z egzaminów zawodowych w części pisemnej oraz liczne nagrody rzeczowe.

  Grupy tematyczne:

  Grupa elektryczna:
  - Dudek Mateusz uzyskał tytuł laureata
  Grupa elektroniki medycznej:
  - Łukasz Motyka uzyskał tytuł laureata
  Grupa mechatroniczna:
  - Łukasz Jeleń uzyskał tytuł laureata
  - Michał Roman uzyskał tytuł finalisty
  Grupa teleinformatyczna:
  - Mirosław Szewczyk uzyskał tytuł laureata
  - Piotr Trojan uzyskał tytuł laureata
 • Konkurs fizyczny ,,Lwiątko” (2014-03-27)

  Poniedziałek 31.03.2014r.

  Godzina: 7.30

  SALA: 51
 • Sukces w konkursie historycznym (2014-03-27)

  II miejsca dla sądeckiego Elektryka w konkursie „Żołnierze Wyklęci- Bohaterowie Antykomunistycznego Podziemia” zdobyła Justyna Stelmach z klasy 2b LO.

  Jej praca „Kobiety Wyklęte” została bardzo wysoko oceniona przez jury i uznana za nowatorską.

  Organizatorem konkursu był Poseł na Sejm RP Andrzej Romanek, Odział Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie - Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu oraz Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu. Patronat nad konkursem objął Zbigniew Ziobro, Poseł do Parlamentu Europejskiego.
  Więcej...
 • Mistrzostwa Rejonu w piłce ręcznej chłopców szkół ponadgimnazjalnych (2014-03-27)

  Zespół Szkół Elektryczno-Mechanicznych w Nowym Sączu III drużyną Mistrzostw Rejonu w piłce ręcznej chłopców szkół ponadgimnazjalnych.
  W hali sportowej w Łącku 26 marca br. rozegrano Mistrzostwa Rejonu w piłce ręcznej chłopców szkół ponadgimnazjalnych. Dobrze spisała się drużyna reprezentująca naszą szkołę , która wywalczyła III miejsce.
  Więcej...
 • Finał "Euroelektry" w naszej szkole (2014-03-26)

  16-17 marca br. odbył się w naszej szkole Finał XVI edycji Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej „Euroelektra”. Olimpiada Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej „Euroelektra”, organizowana jest przez Stowarzyszenie Elektryków Polskich na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej.
  Olimpiada Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej „Euroelektra" rozgrywana jest w trzech grupach tematycznych: elektrycznej, elektronicznej i teleinformatycznej. W roku szkolnym odbywają się trzy etapy: pierwszy etap to zawody szkolne, drugi – zawody okręgowe, a trzeci – zawody centralne, finał olimpiady. W tym roku szkolnym do pierwszego etapu przystąpiło 140 uczniów naszej szkoły . Do drugiego etapu zakwalifikowano 35 uczniów, a w finale o palmę pierwszeństwa walczyło 7 reprezentantów naszej szkoły, tj. Piotr Trojan, Mirosław Szewczyk, Kamil Stolarski, Robert Widlak i Krzysztof Bulanda (grupa teleinformatyczna) oraz Paweł Basta i Mateusz Dudek (grupa elektryczna).
  Więcej...
 • Wiosenna wyprawa na Łabowską Hale (2014-03-25)

  „Człowiek niczego nie zdobywa bez wysiłku” – powiedziała jedna z uczennic, biorąca udział w pierwszej pieszej wycieczce z programu „WF z klasą” – uśmiechnięta, zmęczona ale i zadowolona.

  Wycieczka odbyła się pod hasłem „Zwiedzamy Sądecczyznę zwiększamy tężyznę”. W wycieczce: Łabowa – Łabowska Hala – Cyrla – Rytro uczestniczyło 33 uczniów naszej szkoły pod opieką p. L.Wontorczyk, p.E.Bereś, p.R.Grucy i p.M.Bochniarza. Towarzyszył nam również przewodnik turystyki górskiej p. Maciej Zaremba, ciekawie opowiadający o miejscach, które mijaliśmy.
  Więcej...
 • Walne Zebranie Sprawozdawcze (2014-03-24)

  Zarząd Stowarzyszenia Sądecki Elektryk zaprasza Członków stowarzyszenia na I Walne Zebranie Sprawozdawcze, które odbędzie się 4 kwietnia (godz. 8). Więcej informacji wraz z porządkiem obrad na stronie stowarzyszenia w zakładce Aktualności
 • Wizyta wiceministra Tadeusza Sławeckiego (2014-03-23)

  W dniu 14 marca naszą szkołę odwiedził szczególny gość – Tadeusz Sławecki – Wiceminister, Sekretarz Stanu Ministerstwa Edukacji Narodowej.

  W spotkaniu uczestniczyli najzdolniejsi uczniowie – zdobywcy tytułów laureatów i finalistów olimpiad i konkursów przedmiotowych, osiągający wysokie wyniki w nauce, wykazujący się zaangażowaniem w różne dziedziny pracy pozaszkolnej.
  Więcej...
 • Olimpiada Innowacji Technicznych i Wynalazczości - BLOK B (2014-03-21)

  W dniu dzisiejszym odbyły się zawody II stopnia - Olimpiada Innowacji Technicznych i Wynalazczości - BLOK B. Uczniowie reprezentujący naszą szkołę:
  - Mateusz Zembol z klasy 2t Teleinformatyk
  - Stolarski Kamil z klasy 4t Teleinformatyk
  uzyskali tytuł "Finalisty Zawodów Okręgowych Olimpiady".

 • II Międzyszkolny Festiwal Piosenki Obcojęzycznej (2014-03-20)

  Dnia 18 marca 2014 r. w Miejskim Ośrodku Kultury odbyła się druga edycja Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej organizowanego przez Zespół Szkół nr 1 im. KEN w Nowym Sączu. Naszą szkołę z powodzeniem reprezentowali: Dawid Kruczek z kl. 2gT, który wykonał piosenkę pt. „Kein Zurück“ niemieckiego zespołu Wolfsheim oraz Małgorzata Sarata z kl. 2aLO. Gosia zaśpiewała piosenkę „Valerie” z repertuaru Amy Winehouse i zdobyła pierwsze miejsce w konkursowej rywalizacji.

  Serdecznie gratulujemy!
 • Sukces na V MKWPT (2014-03-19)

  19 marca duża grupa naszych uczniów uczestniczyła w V Małopolskim Konkursie Własnych Prac Technicznych. Startowaliśmy w trzech kategoriach elektronicznej, mechatronicznej i informatycznej aż z ośmioma pracami. No i jest sukces:
  W kategorii mechatronicznej:
  I miejsce Robert Widlak z klasy III t za pracę "Samochód zdalnie sterowany"
  wyróżnienie Kamil Pasiut z klasy III g za pracę "Wypalarka laserowa".
  W kategorii informatycznej:
  II miejsce Paweł Tomasiak i Krzysztof Radoń z klasy IIIi za pracę "ToRa - syntezator mowy"
  III miejsce Łukasz Jeleń z klasy III m i Adrian Jeleń z klasy II m za pracę FizLab
  Dodatkową cenną nagrodę w postaci stażu w Parku Technologicznym otrzymał Kamil Pasiut.
  A już po konkursie dzięki Stowarzyszeniu Sądecki Elektryk i nawiązanym kontaktom cała grupa złożyła wizytę w firmie DELPHI. Zwiedzaliśmy laboratorium hardwaru i i testów oprogramowania, a na koniec dyskutowaliśmy o ewentualnych praktykach i stażach dla naszych uczniów.
 • Mistrzostwa Nowego Sącza w piłce ręcznej (2014-03-19)

  Mamy Złoto!
  Dnia 19.03.2014 roku odbyły się finały mistrzostw Nowego Sącz w piłkę ręczną. Nasi szczypiorniści odnieśli wielki sukces zajmując 1 miejsce w tych rozgrywkach wygrywając wszystkie swoje mecze dzięki czemu awansowali na zawody rejonowe, które odbędą się w Łącku.

  Gratulujemy! :)

  Skład mistrzowskiej drużyny: Daniel Konstanty, Artur Madej, Paweł Pajor, Dawid Czop, Krzysztof Płachta, Kamil Gwiżdż, Maciej Popiela, Łukasz Marmol, Rafał Salamon, Piotr Leśniara oraz Grzegorz Żelasko. Trener Andrzej Kumor.
  Więcej...
 • Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego „SPRACHDOKTOR” (2014-03-18)

  Uczniowie biorący udział w Ogólnopolskim Konkursie Języka Niemieckiego „SPRACHDOKTOR” proszeni są o zgłoszenie się dn. 19.03.2014 (środa) o godz. 13.00 w świetlicy szkolnej oraz o przyniesienie ze sobą miękkiego ołówka do wypełnienia karty odpowiedzi.
 • Projekt "NIE - bo jestem Ekoturystą" (2014-03-17)

  Stowarzyszenie Sądecki Elektryk rozpoczyna realizację projektu „NIE – bo jestem Ekoturystą” współfinansowanego przez Urząd Miasta Nowego Sącza. Jest on skierowany do młodzieży Zespołu Szkół Elektryczno – Mechanicznych w Nowym Sączu. W ramach realizowanego zadania przeprowadzone zostaną warsztaty dotyczące uzależnień, asertywności i wzmocnienia pozytywnego obrazu własnej osoby oraz cykl wycieczek po Beskidzie Sądeckim z udziałem młodzieży ze Szkolnego Koła Ekoturystycznego. Zadanie będzie realizowane od 10 marca 2014 do 17 października 2014. W ramach zajęć warsztatowych uczestnicy zapoznają się z mechanizmami uzależnień, wykształcą własne poglądyi opinie wobec uzależnień alkoholem. Zapoznają się ze sposobami niekonfliktowego odmawiania, podejmowania racjonalnych wyborów. Wycieczki w góry Beskidu Sądeckiego i Pienin - aktywny wypoczynek ma być wzorcem zdrowego trybu życia i spędzania wolnego czasu.
  W warsztatach weźmie udział 20 uczniów. Będą one przeprowadzone przez pedagoga szkolnego p. Barbarę Aleksander. W okresie od maja do września zamierzamy zorganizować 4 wycieczki, w których weźmie udział w sumie 80 uczniów (4 wycieczki po 20stu uczniów).
  Pod koniec miesiąca odbędzie się spotkanie z beneficjentami celem omówienia założeń projektu i zasad uczestnictwa w nim.
 • Rowerem na Dąbrowską Górę (2014-03-15)

  14 marca (piątek) STR wyruszyło na pierwszą w ramach projektu "Rowerem Po Pogórzu Rożnowskim" wycieczkę rowerową. Ponad 30 m trasa wiodła przez jeden z najwyższych szczytów pogórza, Dąbrowską Górę. Zapraszamy do zakładki STR
 • XVIII Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej (2014-03-13)

  Zachęcajmy do udziału w tym wyjątkowym Konkursie, którego celem jest poznanie i przyjęcie Bożego Słowa.
  Zapraszamy uczniów wszystkich wyznań chrześcijańskich.
  Eliminacje szkolne OKWB odbędą się 18 marca 2014.
  Uczestników prosimy o kontakt z katechetami.
 • Podpisanie 2500-cznej umowy stypendialnej (2014-03-12)

  W poniedziałek 3 marca br. w Zespole Szkół Elektryczno-Mechanicznych im. gen. Józefa Kustronia w Nowym Sączu odbyła się uroczystość podpisania 2500-cznej umowy stypendialnej w ramach „Małopolskiego programu stypendialnego dla uczniów szczególnie uzdolnionych”. relacja...
 • Jak z wiosną się rozkręcić (2014-03-11)

  Nordic Walking - to nie tylko moda (jak twierdzą niektórzy), to forma ruchu dla wszystkich :) Laura Wontorczyk i Ewa Bereś udowadniają, że to relaks dla ciała i umysłu. Postanowiłyśmy, by uczennice ''Dzień Kobiet'' spędziły na sportowo, maszerując z kijami :)

  O naszej inicjatywie napisali: www.sadeczanin.info

  Więcej...
 • Rowerzyści w poszukiwaniu wiosny (2014-03-10)

  10 marca rowerzyści z Sekcji Turystyki Rowerowej pojechali na swoją pierwszą w tym roku wycieczkę. Sześciosobowa grupa pod opieką Pana Tomasza Libra zwiedzała Beskid Wyspowy. Pogoda iście wiosenna więc nie tracąc czasu już ogłaszamy kolejną. Tym razem w piątek o godzinie 10 wyruszymy na Pogórze Rożnowskie. Zapisy już trwają. Więcej w zakładkach STR-u.
 • 1000 lizaków bez barwników (2014-03-09)

  Pomagajmy..., warto!

  Z całego serca dziękujemy wszystkim chłopakom i nie tylko chłopakom, którzy przyczynili się do Akcji "Dzień Kobiet w Elektryku". Wspieraliśmy zakup aparatów słuchowych dla 12 letniej Martyny z Marcinkowic . Tak trzymajcie !!! Kolejny raz udowodniliście, że macie dobre serca - Dziękujemy...
 • Ostatkowy Bal Karnawałowy dla dzieci i dorosłych z Fundacji „Nadzieja” (2014-03-05)

  W dniu 27. lutego 2014r. klasa 2jT pod opieką p. Edyty Kajder zorganizowała Ostatkowy Bal Karnawałowy dla dzieci i dorosłych z Fundacji „Nadzieja” oraz ich opiekunów. Cała klasa zebrała się w budynku Fundacji ok. godz. 7.30 i rozpoczęła działania przygotowawcze: dekorowanie Sali, podłączanie sprzętu grającego, przygotowywanie poczęstunku. Bal rozpoczął się punktualnie o godz. 10.00. Prowadzący Adam Golonka oraz Krystian Świder powitali przybyłych gości a następnie głos zabrał p. Grzegorz Lewicki. więcej...
 • Indeks Elektryka 2014 (2014-03-04)

  Dnia 4 marca 2014 roku odbył się finał IV edycji konkursu o „Indeks Elektryka” nad którym patronat sprawowała Pani Bożena Jawor, zastępca Prezydenta miasta Nowego Sącza. Główną nagrodą w Konkursie był „Indeks do Elektryka”- dający gwarancję przyjęcia do dowolnie wybranej przez Uczestnika klasy, bez względu na wynik postępowania rekrutacyjnego. Konkurs odbył się w zakresie trzech dziedzin wiedzy, którymi były matematyka, język angielski, informatyka i składał się z dwóch rund w obrębie każdej z nich.
  Więcej...
 • Nowa strona Ekoturysty! (2014-03-03)

  Lubisz górskie wędrówki, pasjonujące zakamarki przyrody, ciekawe reportaże, filmy pełne humoru i pasji, barwne fotografie z całego świata.
  Nie czekaj!
  Odwiedź nową odsłonę strony Szkolnego Koła Geograficznego „Ekoturysta”. Serdecznie zapraszamy!
  ekoturystyka.weebly.com
  Podziel z nami swoje pasje i Ty zostań Ekoturystą!
  Czekamy właśnie na Ciebie!
 • Jak się z wiosną rozkręcić? (2014-03-03)

  Drogie Panie, Kobiety, Kobietki (uczennice ZSEM) wyganiamy z siebie zimową ''zasiedziałość'' :)
  07.03.2014 o godz. 8 (parking szkolny) wyruszamy przywitać się ze słoneczkiem, poczuć się zdrowo i dobrze we własnym ciele. By było łatwiej, inaczej, ciekawej idziemy z kijami Nordic Walking (to prezent z okazji ''Dnia Kobiet'').
  Zapraszamy,
  Laura Wontorczyk, Ewa Bereś
 • Pamięci Żołnierzy Niezłomnych (2014-03-03)

  Na 27 lutego 2014r. uczniowie naszej szkole zaprosili członków Grupy Rekonstrukcji Historycznych, którzy wygłosili wykład dotyczący Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Niezłomnych. więcej...
 • DYSKOTEKA CHARYTATYWNA NA RZECZ JULKI (2014-03-03)

  19 lutego 2014r. w naszej szkole odbyła się impreza charytatywna poświęcona Julce, dziewczynki mieszkającej w Trzetrzewinie, która w 2011r. została potrącona przez samochód. Impreza była organizowane przez „Samorząd Szkolny” oraz „Szkolne Koło PCK”. więcej...


Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Małopolsce