Jesteś tutaj: ZSEM.EDU.PL Archiwum Aktualności

 • KONKURS RECYTACJI POEZJI ANGLOJĘZYCZNEJ I POEZJI NIEMIECKOJĘZYCZNEJ (2017-03-29)

  KONKURS RECYTACJI POEZJI ANGLOJĘZYCZNEJ I POEZJI NIEMIECKOJĘZYCZNEJ

  ŚWIATOWY DZIEŃ POEZJI obchodzony jest corocznie 21 marca. Właśnie tego dnia odbyły się Międzyszkolne Konkursy Recytacji Poezji Anglojęzycznej i Poezji Niemieckojęzycznej zorganizowane przez Instytut Języków Obcych Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu. Konkurs recytacji mający na celu promowanie i popularyzowanie języków obcych adresowany był do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Naszą szkołę reprezentowało trzech uczniów. Poezję w języku angielskim recytowali: Klaudia Malaga z klasy 4k i Mateusz Żabiński z klasy 3t.

  BENIAMIN KROK z klasy 2g wystąpił w dwóch kategoriach, recytował wiersze w języku angielskim oraz w języku niemieckim. Beniamin zajął 2. miejsce w KONKURSIE RECYTACJI POEZJI NIEMIECKOJĘZYCZNEJ! Zainteresowanie uczniów literaturą obcojęzyczną było duże, a poziom wysoki.

  Serdecznie gratulujemy!

  Opiekun: pani Agata Wójs - j. angielski

  Opiekun: pani Magdalena Tutka - j. niemiecki

  Galeria zdjęć

 • OGÓLNOPOLSKI KONKURS JĘZYKA NIEMIECKIEGO "SPRACHDOKTOR" (2017-03-28)

  Uczniowie biorący udział w Konkursie Języka Niemieckiego „SPRACHDOKTOR” proszeni są o zgłoszenie się dn. 29.03.2017 (środa) o godz. 13.30 w świetlicy szkolnej oraz o przyniesienie ze sobą czarnego długopisu do wypełnienia karty odpowiedzi.
 • Konkurs Języka Niemieckiego "SPRACHDOKTOR" (2017-03-27)

  Zapraszamy do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Języka Niemieckiego "SPRACHDOKTOR", który odbędzie się 29.03.2017 (środa).
  Szczegółowe informacje w zakładce ZJO.
 • WSPÓŁPRACA Z UNIWERSYTETEM KAROLINY PÓŁNOCNEJ W WILMINGTON, USA (2017-03-27)

  Dzielimy z drem Lancem Cummingsem (UNC-Wilmington) zainteresowania w obrębie nauczania języka angielskiego jako języka obcego wykorzystywanego głównie do komunikacji interkulturowej oraz rozwoju zawodowego. Z tego względu postanowiliśmy uwzględnić interesujące nas obszary, podejmując projekt współpracy międzynarodowej, którego celem jest doskonalenie sprawwności pisania biznesowego w kontekście różnic kulturowych. Do pilatożowego projektu zaprosiłam klasy 2k i 3i. Wspólnie z dr Cummingsem, uczniami ZSE-M i studentami UNC-Wilmington ustaliliśmy założenia projektu, tak aby kurs powiązany był z profilem klas i służył rozwojowi zawodowemu. Stąd pomysł na projekt "Applied Learning Project: Intercultural Professional Writing," którego głownym celem jest doskonalenie sprawności pisania instrukcji technicznych w kontekście międzykulturowym. Projekt ruszył 13.03.2017. Więcej informacji w zakładce ZJO. Będzie możliwość zapoznania się z niektórymi materiałami. Zapraszamy.

  Paulina Mordarska (koordynator projektu)


 • MIĘDZYNARODOWA SIEĆ WSPÓŁPRACY I SAMOKSZTAŁCENIA (2017-03-27)

  W I półroczu uczniowie klas 2k, 3i, 3t i 4j zostali zaproszeni do wzięcia udziału w organizowanym przez MCDN projekcie współpracy międzynarodowej. Celem projektu było doskonalenie sprawności pisania w kontekście interkulturowym. W projekcie uczestniczyli uczniowie nowosądeckich szkół oraz studenci Uniwersytetu Karoliny Pónocnej w Willmington, USA, uczstnicy kursu "Professional Writing," prowadzonego przez dr. Lanca Cummingsa. Na platfornie e-learningowej Moodle i platformie Yammer, używanej w środowisku biznesowym, uczniowie mieli możliwość zapoznania się z materiałami dotyczącymi sztuki profesjonalnego pisania (professional writing), tworzenia publicznych profili biznesowych, itp . Sieć służyła również integracji uczestników, uświadomieniu różnic kulturowych, była otwartą formą działania, płaszczyzną wymiany doświadczeń, tworzenia inspiracji i realizacji wspólnych pomysłów. Uczniowie ZSE-M bardzo aktywnie uczestniczyli w projekcie, co spotkało się z dużym zainteresowaniem dra Cummingsa naszą szkołą i jej technicznym profilem i zaowocowało dalszą współpracą. W tym momencie klasy 2k i 3i realizują kolejny projekt "Applied Learning Project: Intercultural Professional Writing," którego głownym celem jest doskonalenie sprawności pisania instrukcji technicznych w kontekście międzykulturowym. Więcej informacji (wypowiedzi uczniów biorących udział w projekcie) w zakładce ZJO.

  Paulina Mordarska (koordynator projektu)


 • Rozgrywki piłki siatkowej klas I-III (2017-03-23)

  15.03.2017 w naszej szkole odbyły się finały trzech drużyn klasowych w piłce siatkowej chłopców, które walczyły o Puchar Dyrektora Szkoły. Wśród klas, które dostały się do finału, były: klasa IIIZ, IIE oraz klasa IIT. Rywalizacja była bardzo pasjonująca do dwóch setów wygranych.
  Puchar dyrektora ZSEM zdobyła drużyna II T, która wygrała z IIIZ w setach 2:0 (25:17, 25:8) oraz 2:0 z IIE (25:18, 25:16). II miejsce tym samym wicemistrzostwo szkoły zdobyła klasa II E, wygrywając z IIIZ 2:1 w setach (25:20, 11:25, 6:15). Trzecie miejsce zajęła klasa III Z.
  Turniej był rozgrywany od grudnia do marca i co cieszy brało w nim udział aż 21 drużyn klasowych (bez klas maturalnych).
  Gratulacje!!! dla wszystkich trzech zespołów za zaangażowanie i walkę.
  Podziękowania dla wszystkich nauczycieli wych. fiz. za okazałą pomoc przy sędziowaniu.

  KOLEJNOŚĆ ZAWODÓW

  1. II T – 6pkt (Mariusz Więcławek, Damian Majewski, Dawid Basta, Arek Pietrzak, Michał Homoncik, Kamil Pazgan, Michał Wożniak, Kuba Sawicki)
  2. II E – 4pkt (Piotr Wyszowski, Dyl Sławomir, Gołąb Paweł, Młynarczyk Grzegorz, Chronowski Adam, Laskosz Krystian, Tomasz Rosiek, Kalinowski Paweł)
  3. III Z – 2pkt (Adrian Karczewski, Witold Ochwat, Kamil Sobczyk, Patryk Olszewski, Arkadiusz Mazur, Patryk Piechnik, Gruca Rafał)
 • Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego „English Ace” (2017-03-20)

  Uczniowie biorący udział w konkursie proszeni są o zgłoszenie się dn. 22 marca 2017 r. (środa) o godz. 13.05 do świetlicy szkolnej oraz o przyniesienie ze sobą czarnego długopisu do wypełnienia karty odpowiedzi. Szkolny koordynator konkursu: p. Halina Małysa-Legutko
 • Konkurs “Szkoła wolna od używek” (2017-03-16)

  Główny Inspektorat Sanitarny zaprasza do udziału w ogólnopolskim konkursie pt. “Szkoła wolna od używek” na projekt edukacyjny mający na celu przeciwdziałanie uzależnieniom od alkoholu, tytoniu i innych środków psychoaktywnych.

  Zadanie konkursowe polega na opracowaniu Projektu edukacyjnego dotyczącego wymienionej tematyki, przez zespół projektowy założony przez 1-3 nauczycieli oraz 5-10 uczniów szkoły ponadgimnazjalnej. Projekt należy zgłosić przez formularz dostępny na stronie konkursowej: www.szkolawolnaoduzywek.pl, w terminie od 10.03.2017 r. do 26.03.2017 r.

  Dla zwycięzców konkursu Organizator przewidział atrakcyjne nagrody.

  Dla zainteresowanych dodatkowe informacje u Pedagoga.
 • INFORMACJA DLA KLAS I TECHNIKUM (2017-03-16)

  WARSZTATY MEDYCZNE W NASZEJ SZKOLE ORGANIZOWANE PRZEZ „KRAKOWSKĄ WYŻSZĄ SZKOŁĘ PROMOCJI I ZDROWIA” w dniu 22.03.2017R. (ŚRODA) GODZ. 10:00

  CELEM WARSZTATÓW JEST:
  a) przedstawienie nowych standardów BLS (podstawowe zabiegi reanimacyjne) i AED (automatyczna Defibrylacja)
  b) zdobycie aktualnej wiedzy i umiejętności z zakresu BLS i AED.

  PROGRAM WARSZTATÓW MEDYCZNYCH:
  I. Część I - wykładowa –PANEL DIETETYCZNY – ŚWIETLICA SZKOLNA. Bardzo prosimy o przybycie wszystkich grup 5 i 6 osobowych z klas pierwszych na świetlicę na godz. 9:40
  II. Warsztaty praktyczne z zakresu AED I BLS (wybrane już 5 i 6 osobowe grupy klas pierwszych (8 klas) po części teoretycznej przechodzą na salę gimnastyczną, gdzie odbędzie się rywalizacja grup klasowych z pierwszej pomocy przedmedycznej (przygotowany strój sportowy)
  III. Do 9:35 wybrani uczniowie z klas pierwszych biorący udział w warsztatach medycznych mają być na lekcjach.
 • Międzyszkolny Festiwal Informatyczny (2017-03-15)

  W dniu 10 marca uczniowie naszej szkoły prezentowali prace konkursowe na 10 Międzyszkolnym Festiwalu Informatycznym organizowanym przez krakowskie Technikum Łaczności.

  Tegoroczny Festiwal odbył się w Małopolskim Parku Technologii Informacyjnych, Kraków, ul. Podole 60.

  Przedstawiono 20 projektów informatycznych, w tym 3 zgłoszone przez naszych uczniów:
  Intelligent Carbon MonoxideDetector - Dawid Liberda, Mateusz Furtak – klasa 2j
  LOKEEP - Maciej Ładoś – klasa 3i
  SchoolAPP - Michał Bar – klasa 3i

  Wszystkie przedstawione prace zostały wyróżnione i nagrodzone. Uczestnicy mogli nawiązać kontakty z krakowskimi firmami informatycznymi a także otrzymali propozycje odbycia płatnych wakacyjnych staży.

   

   

 • Regulamin konkursu czytelniczego (2017-03-05)

  Regulamin dla osób zainteresowanych
  konkursem czytelniczym ze znajomości

  CYKLU PIEŚNI LODU I OGNIA!


 • ODDAJ KREW! PODZIEL SIĘ ŻYCIEM! (2017-03-02)

  Klub Honorowych Dawców Krwi w Komendzie Miejskiej Policji w Nowym Sączu, serdecznie zaprasza grono pedagogiczne i pełnoletnich uczniów do wzięcia udziału w OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI ODDAWANIA KRWI pod hasłem „SPOKREWNIENI SŁUŻBĄ” w budynku Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu przy ul. Grottgera 50 w dniu 15.03.2017r. w godz. 8:30 - 13:00.

  Oddana krew będzie przekazana na potrzeby Regionalnego Centrum Krwiodawstwa w Nowym Sączu.

  Dalsze informacje jak i zgłoszenia uczniów (pełnoletnich) i nauczycieli z naszej szkoły kierować do 13.03.2017r. w gabinecie wychowania fizycznego do Rafała Grucy.


 • Międzyszkolny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej (2017-03-01)

  V Międzyszkolny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej odbędzie się 05.04.2017r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Sączu. Piosenkę można wykonać w języku angielskim, niemieckim, francuskim lub w innym języku obcym. Na Wasze zgłoszenia czekamy do 07.03.2017r. Serdecznie zapraszamy do udziału. Zgłoszenia przyjmują Pani Halina Małysa - Legutko i Pani Magdalena Tutka


Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Małopolsce