Jesteś tutaj: ZSEM.EDU.PL Archiwum Aktualności

 • Euroelektra - wyniki (2018-04-27)

  20. kwietnia b.r. uczniowie naszej szkoły: Bałuszyński Paweł, Wnęk Karol, Piwowar Piotr wraz z opiekunem Krzysztofem Jaworskim uczestniczyli w uroczystym ogłoszeniu wyników XX. edycji Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej „Euroelektra”. Uroczystość ta odbyła się na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy. Podczas uroczystej gali nasi uczniowie odebrali nagrody oraz zaświadczenia umożliwiające przyjęcie na większość kierunków technicznych studiów bez postępowania kwalifikacyjnego. Gratulujemy !!! Zdjęcia.
 • II MIEJSCE DRUŻYNOWO i I MIEJSCE INDYWIDUALNIE W POWIATOWYCH ELIMINACJACH MŁODZIEŻOWEGO TURNIEJU MOTORYZACYJNEGO (2018-04-26)

  W dniu 25.04.2018 r. odbyły się w Zespole Szkół Samochodowych w Nowym Sączu powiatowe eliminacje szkół ponadgimnazjalnych z terenu miasta Nowego Sącza oraz powiatu nowosądeckiego w Ogólnopolskim Turnieju Motoryzacyjnym. Więcej.
 • Uczniowie Elektryka imponują wielkim sercem (2018-04-26)

  Siedem tysięcy żonkili - tyle kwiatów rozdali wolontariusze podczas akcji „Pola Nadziei”, która odbyła się w niedzielę 15. kwietnia br. w Nowym Sączu. Zebrano rekordową sumę 73 501,81 zł. Pieniądze, te zostaną przeznaczone na rozbudowę budynku Sądeckiego Hospicjum. Nasza szkoła ma też swój udział w tej akcji. 24 wolontariuszy - uczniów naszej szkoły pod opieką p. Małgorzaty Matląg kwestowało przy kościele NSPJ. Jak napisano na stronie Sądeckiego Hospicjum: „Uczniowie Elektryka imponują nie tylko intelektem, ale i wielkimi sercami”. Czytaj więcej....
 • "Jezus w moim życiu" (2018-04-25)

  26. kweitnia 2018r. (czwartek) zapraszamy na uroczystą Mszę świętą oraz montaż słowno-muzyczny „Jezus w moim życiu”, będące wyrazem wdzięczności za trud i poświęcenie, włożone w edukację i wychowanie tegorocznych absolwentów.

  Uroczystość odbędzie się w Kościele Kolejowym, o godz. 17:00.

  Pozostając z wyrazami wdzięczności
  uczniowie klas IV-tych
  pod opieką p. Bernadetty Górskiej


 • Pokażmy znów moc Elektryka! (2018-04-24)

  Uczniowie naszej szkoły biorący udział w VI. edycji projektu „Włącz myślenie. Postaw na przedsiębiorczość” przygotowywali dwie prace na konkurs „Kreatywność - Innowacyjność - Nowe Technologie - Drogą do Sukcesu”. Obecnie trwa głosowanie internetowe na najlepszą pracę. Praca, która uzyska największą liczbę głosów internautów zdobędzie nagrodę publiczności.
  Zachęcamy zatem do głosowania (trzeba się zarejestrować).
  Prace konkursowe naszych uczniów, to praca nr 5 i 6.
  Głosować można do dnia 27 kwietnia do godz. 23:59.
  Pokażmy moc Elektryka!
 • 725 litrów krwi na 725-lecie Nowego Sącza (2018-04-24)

  W tak pięknej akcji nie mogło zabraknać naszych uczniów - dziękujemy !!!
  W akcję zaangażowani są m.in: strażacy, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa, ZSEM w Nowym Sączu, Samochodówka, grupa "My Kochamy Nowy Sącz" oraz radni Patryk Wicher i Michał Kądziołka.
  Akcja wciaż trwa można oddawac krew na hasło 725 litrow krwi na 725 lecie Nowego Sącza „”- elektryk „”
  Czytaj artykuł na dts24.pl albo na FB.
  Zachecamy do oddawania krwi - z potrzeby serca, ale są też nagrody w tej akcji indywidualne i dla szkoły.
 • I MIEJSCE W KONKURSIE FOTOGRAFICZNYM PERŁY SĄDECCZYZNY (2018-04-24)

  Dawid Sobarnia kl. 3k został zwycięzcą konkursu fotograficznego Perły Sądecczyzny w kategorii: Nowy Sącz - miasto, krajobraz, historia. Konkurs został zorganizowany przez II LO w Nowym Sączu w ramach projektu Debiuty XI pod patronatem Ryszarda Nowaka - Prezydenta Miasta Nowego Sącza.
  Gratulujemy sukcesu! Więcej...
 • Zawody rejonowe
  z „Pierwszej Pomocy Przedmedycznej” (2018-04-23)

  23. kwietnia 2018r. o godz. 9:15 w Nowym Sączu przy ul. Śniadeckich 14 odbyły się rejonowe zawody szkół średnich z udzielania „Pierwszej Pomocy Przedmedycznej”. W rywalizacji uczestniczyło siedem szkół z Nowego Sącza oraz jednostek z poza naszego miasta.
  Nasi Uczniowie bardzo dzielnie walczyli i osiągnęli bardzo dobre III miejsce. Zawody polegały na przedstawieniu swoich podstawowych umiejętności z zakresu pierwszej pomocy na czterech stacjach. Na jednej z nich nasza grupa osiągnęła najlepszy wynik punktowy w porównaniu do pozostałych szkół. Więcej >>>.
 • Konkurs Informatyczny dla Młodych Informatyków (2018-04-23)

  Konkurs organizuje PWSZ w Nowym Sączu.
  Najbliższa, już siedemnasta, edycja konkursu dla młodych informatyków ze szkół średnich, gimnazjów i szkół podstawowych odbędzie się:
  6.czerwca 2018r. w budynku Instytutu Technicznego PWSZ w Nowym Sączu przy ul. Zamenhofa 1A.
  Uczniów szkół średnich zapraszamy na część teoretyczną o godzinie 12:00.
  Część praktyczna rozpocznie się o godzinie 13:30.
  Języki programowania do wyboru: Pascal, C, C++, C#.
  Termin zgłaszania kandydatów: do 5. czerwca 2018r. - godz. 15:00.
  Zgłoszenia prosimy kierować drogoą elektroniczną n adres: glitawa@pwsz-ns.edu.pl.
  Regulamin wraz z terminami oraz ankieta uczestnika znajdują się pod tym adresem.
 • WIOSENNY KIERMASZ CHARYTATYWNY (2018-04-20)

  Dla każdego coś dobrego czyli sałatki, pasty serowe, ciasta oraz babeczki. Zapraszamy w piątek, 20. kwietnia. Będziemy wspierać osobę z "Elektryka" w walce z nowotworem. Zapraszają organizatorzy - 3i, 1g.
 • II MIEJSCE ZSE-M W KONKURSIE JĘZYKA NIEMIECKIEGO "TURBOLANDESKUNDE" (2018-04-16)

  13. kwietnia 2018r. w Tarnowie odbył się etap regionalny Ogólnopolskiego Konkursu dla Uczniów Szkół Ponadgimnazjalnych "TURBOLANDESKUNDE - WĘDRÓWKA PO KRAJACH NIEMIECKIEGO OBSZARU JĘZYKOWEGO" - "TURBOLANDESKUNDE - DEUTSCHLAND". Organizatorem jest Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego przy wsparciu Instytutu Goethego w Krakowie. W Tarnowie naszą szkołę reprezentował zespół w składzie: Mateusz Michalik i Jakub Baran z klasy 2g oraz Jakub Świebocki z klasy 3m. Rywalizacja była zacięta. Mateusz Michalik, Jakub Baran i Jakub Świebocki z ZSE-M wywalczyli w dogrywce II miejsce!
  Gratulujemy sukcesu!
  Opiekunowie: mgr Edyta Kajder i mgr Ewa Dziedzic
  Zobacz zdjęcia.
 • II MIEJSCE ZSE-M NA FESTIWALU PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ (2018-04-16)

  12. kwietnia 2018r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Sączu odbył się VI. MIĘDZYSZKOLNY FESTIWAL PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ.
  Uczestnicy wykonywali piosenki w języku angielskim, niemieckim, francuskim, włoskim i hiszpańskim. ZSE-M reprezentowali Rafał Sztaba i Bartłomiej Marszałek (kl.3k) z utworem w języku angielskim, oraz Karolina Mida (kl. 1i) i Filip Jagiełło (kl. 2i) z piosenką w języku niemieckim. Dla Karoliny i Filipa był to debiutancki występ w konkursie.
  Poziom występów - jak co roku - był bardzo wysoki.
  II miejsce "wyśpiewali" Rafał Sztaba i Bartłomiej Marszałek z ZSE-M!
  Serdecznie gratulujemy!
  Opiekun (j.angielski) - mgr Piotr Szczypuła
  Opiekun (j.niemiecki) - mgr Magdalena Tutka
  Zobacz zdjęcia.
 • Automatycy w FAKRO (2018-04-15)

  To już kolejne zajęcia zorganizowane przez sądecką firmę dla naszych automatyków - uczniów klasy technikum - klasy objętej patronatem FAKRO. Tym razem odbyły się one w siedzibie firmy, gdzie uczniowie wysłuchali trzech ciekawych wykładów tematycznych, wzbogaconych prezentacją 3D, a także mieli sposobność zapoznania się z poszczególnymi etapami procesu wytwarzania produktów firmy.
  Zobacz zdjęcia.
 • HISTORYCZNY SUKCES - ADRIAN DUNAJEWSKI
  FINALISTĄ OLIMPIADY JĘZYKA ANGIELSKIEGO
  (2018-04-14)

  W dniach 9.-10. kwietnia 2018r. w Poznaniu odbył się finał 42. Olimpiady Języka Angielskiego, podczas którego uczeń kl. 4m Adrian Dunajewski zdobył tytuł finalisty. We wszystkich etapach olimpiady udział wzięło ponad 26 tysięcy uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. To pierwsze takie osiągnięcie w historii naszej szkoły. Faworytami olimpiad językowych są zwykle uczniowie liceów. W tym roku w finale udział wzięło 61 uczestników, w tym 5 reprezentantów technikum. Nowy Sącz reprezentowały dwie osoby: Adrian Dunajewski i Katarzyna Jastrzębska z ZSO nr 1.

  Serdecznie gratulujemy !!! Zobacz zdjęcia.
 • Maturzysto - oddaj książki !!! (2018-04-12)


 • Sandra Głuszczuk z kl. 1i - laureatką konkursu MÓJ REGION - MOJA DUMA (2018-04-12)

  ... w ramach Sądeckich Młodych Talentów - Sądeckie Diamenty 2018.

  Tematyką konkursu była historia Sądecczyzny, od jej początków do II wojny światowej oraz atrakcje turystyczne regionu.

  Konkurs składał się z 3 etapów. Pierwszy (szkolny) i drugi (międzyszkolny) etap składał się z części pisemnej, natomiast finał był podzielony na 2 części: pisemną i ustną.

  Więcej.
 • Sądeckie Młode talenty - brawo Bartłomiej Marszałek! (2018-04-11)

  Anita Dudczak i Barłomiej Marszałek wygrywają stypendium w wysokości 1500 złotych. Zobaczcie: tutaj i tutaj.
 • W konkursie Nowy Sącz - Nowe Technologie na II i III miejscu! (2018-04-11)

  Drugie miejsce zajęła ekipa Mateusz Garwol i Filip Oleksy z Zespołu Szkół Elektryczno Mechanicznych w Nowym Sączu. Warto zaznaczyć, że ten sam skład zajął pierwsze miejsce w zeszłorocznej odsłonie konkursu. W tym roku jako projekt zgłoszeniowy młodzi innowatorzy zaprezentowali projekt EasyBARman, czyli automat do przyrządzania napojów, który robi je pod dyktando właściciela. By wykonać drinka alkoholowego należy wprowadzić specjalną kartę, która jest dowodem na to, że mamy ukończone 18 lat. Maszyna waży ciecz, by zachować idealne proporcje gotowego napoju a do tego projektanci wykorzystali niej zamek ze starego Mercedesa. Więcej w materiale filmowym.

  Podczas finału drużyna zaprogramowała i zbudowała kosiarkę ogrodową, która sama „namierza” trawnik i wyłącza się automatycznie po napotkaniu przeszkody w kolorze innym niż zielony oraz po oderwaniu lub zboczeniu z nawierzchni przeznaczonej do koszenia.

  III miejsce a trzeciej pozycji uplasowali się Rafał Dutka i Rafał Czajka z Zespołu Szkół Elektryczno Mechanicznych w Nowym Sączu. Ich pierwszy projekt to ramię chwytające na platformie gąsienicowej, które może służyć jako domowy asystent, pomocnik osób niepełnosprawnych albo tym, którzy pracują w trudno dostępnych warunkach. W finale zrobili urządzenie, które potrafi się skrupulatnie poruszać po trasie, w której wyznacznikami kierunku są kolory identyfikowane i rozpoznawane przez urządzenie. Konstruktorzy są przekonani, że ich wynalazek może w przyszłości sprawdzić się – oczywiście przy dopracowaniu całej koncepcji – jako przewodnik osób niepełnosprawnych.

  Zwycięskie drużyny dostały nagrody pieniężne w wysokości kolejno: 1500, 1000 i 500 złotych. Nagrodę finansową otrzymała również szkoła, do której uczęszczają zwycięzcy a ich opiekunowie, nauczyciele zostali uhonorowani pamiątkowymi dyplomami.
 • Wyniki konkursu „SPRACHDOKTOR” (2018-04-09)

  14.03.2018. odbyła się XIX edycja
  Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego „SPRACHDOKTOR”.
  Najlepsze wyniki w naszej szkole uzyskali:

  klasy II: Daniel Nawalany z kl. II m - 3. miejsce w województwie
  (dyplom za uzyskanie bardzo dobrego wyniku)

  klasy III: Nicolas Furgał z kl. III k - 6. miejsce w województwie
  (dyplom za uzyskanie bardzo dobrego wyniku)

  Paweł Adamik z kl. III i - 17. miejsce w województwie
  (dyplom za uzyskanie dobrego wyniku)

  Wśród uczniów klas I najlepszy wynik uzyskał Piotr Świebocki z kl. I e.

  Gratulujemy!
 • WYNIKI II ETAPU KONKURSU DUET (2018-04-06)

  Do III etapu konkursu Duet zakwalifikowały się następujące osoby:
  Natalia Piękoś kl. 2i
  Nicolas Furgał kl.3k
  Tomasz Kowalczyk 3j
  Filip Mysior 1j
  Samuel Grabczak 3j
  Dominik Żurek 3m

  Wyżej wymienione osoby wezmą udział w ostatniej części konkursu, która odbędzie się 25. kwietnia 2018. roku w siedzibie IJO. Ostatni etap konkursu ma formę egzaminu ustnego z dwóch języków. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe. Serdecznie gratulujemy!
 • Chcą wziąć udział w debacie sejmowej! (2018-04-06)

  Tomasz Hajduga z klasy 4 j wcielił się w rolę Stanisława Ćwikowskiego - posła pierwszego Sejmu, który pochodził z Ziemi Sądeckiej.

  Julia Oleksy, Gabriela Walczak i Tomasz Hajduga, to uczniowie sądeckich szkół, którzy zamierzają powalczyć o udział w obradach Sejmu, które odbędą się 1. czerwca tego roku.
  Czytajcie więcej.
 • Sądecki Młody Talent z Elektryka! (2018-04-06)

  Bartłomiej Marszałek z klasy 3 k bierze udział w rywalizacji Sądeckie Młode Talenty.

  Sami zobaczcie no i głosujcie!
 • FINAŁ KONKURSU "DEUTSCH IN DER HAUPTROLLE" (2018-04-06)

  ZSE-M ZDOBYŁ NAGRODĘ SPECJALNĄ
  PREZYDENTA MIASTA NOWEGO SĄCZA
  .

  27. marca 2018r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Marii Konopnickiej w Nowym Sączu odbyło się uroczyste podsumowanie II Międzyszkolnego Konkursu na Film lub Prezentację Multimedialną w Języku Niemieckim "DEUTSCH IN DER HAUPTROLLE" - "Niemiecki w roli głównej" pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Nowego Sącza Pana Ryszarda Nowaka oraz z Nagrodą Specjalną od Małżonki Prezydenta RP Pani Agaty Kornhauser-Dudy. Pióro z faksymile podpisu Pierwszej Damy otrzymała Agnieszka Ligas, uczennica Zespołu Szkół im. Św. Kingi w Łącku. Nagrody i wyróżnienia wręczyli Pan Tomasz Michałowski - Zastępca Dyrektora Wydziału Kultury, Sportu, Komunikacji Społecznej i Promocji Miasta Nowego Sącza oraz Pani Dyrektor Anna Szarek.

  Czytaj więcej >>.


Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Małopolsce