Jesteś tutaj: ZSEM.EDU.PL Archiwum Aktualności

 • Konkurs Stowarzyszenia Elektryków Polskich (2015-05-27)

  W dniu 26 maja 2015 w Oddziale Wojewódzkim Stowarzyszenia Elektryków Polskich w Krakowie odbyło się podsumowanie 21 edycji Konkursu Informatycznego dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych. Beapelacyjnie wygrała młodzież Elektryka. I tak: Kacper Zaręba, Piotr Gargula i Krzysztof Rybicki, absolwenci IVi zdobyli I miejsce za program HeadTracker - sterowanie komputerem dla niepełnosprawnych, Michał Bar z klasy Ii zdobył II miejsce za aplikację "APK-a - Automatyczna Platforma Konkursowa". Piotr Szczygieł z klasy IIi zdobył III miejsce za Grę RGB. Więcej...
 • Mistrzostwa w Indywidualnej Lidze La klas I-II (2015-05-26)

  W minioną środę tj.20 maja odbyły się Mistrzostwa Nowego Sącza w Indywidualnej Lidze La klas I-II. Zawody odbyły się na stadionie PWSZ.Do rywalizacji zgłosiło się 9 szkół w tym 140 zawodników. Reprezentacja naszej szkoły w punktacji zespołowej zajęła najwyższe I miejsce. Więcej...
 • VI Dzień Języków Obcych 3 czerwca 2015r. (2015-05-25)

  Szczegółowe informacje o terminach konkursów:
  Konkurs multimedialny I know everything – organizator p. Agata Wójs - godz. 9.00 s. 109 (w internacie).
  Językowe zawody drużynowe z języka niemieckiego – organizatorzy p. Ewa Dziedzic i p. Monika Wójcik - klasy I godz. 9.00 s. 13, klasy II godz. 10.30 s.13.
  Konkurs gramatyczno – kulturowy z języka angielskiego – organizatorzy p. Karolina Lupa i p. S. Wysowska - godz. 9.00 s.j. 2.
  Konkurs o państwach niemieckojęzycznych - organizator p. Edyta Kajder - godz. 10.35 s.j. 2.
 • Konkurs informatyczny dla młodych informatyków (2015-05-24)

  W dniu 1 czerwca 2015r. w budynku Instytutu Technicznego PWSZ w Nowym Sączu, ul. Zamenhofa 1A, odbędzie się trzynasta edycja konkursu dla młodych informatyków, ze szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjów. Dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych część teoretyczną o godzinie 12.00. Część praktyczna rozpocznie się o godzinie 13.30, do wyboru języki programowania: Pascal, C, C++. Termin zgłaszania kandydatów: do 29 maja 2015r. - godz. 15.00
  Osoby zainteresowane udziałem w konkursie mogą zgłaszać się do nauczycieli przedmiotów zawodowych informatycznych (p.Krzysztof Janusz, p.Michał Sokołowski, p.Adam Niemczak, p.Dominik Pres).
  Więcej...
 • Interaktywny produkt IT - konkurs dla szkół ponadgimnazjalnych (2015-05-23)

  Akademia Morska w Szczecinie, organizuje konkurs dla fanów wirtualnego świata, zapewniając laureatom atrakcyjne nagrody. Partnerami konkursu są między innymi: Microsoft, Chip, Technopark Pomerania. Zaprojektuj dowolne rozwiązanie z wykorzystaniem nowych technologii, np.: stronę www, grafikę, animację, grę, aplikację, prezentację i… cokolwiek tylko Ci przyjdzie do głowy i pokaż nam! W konkursie można zgłosić pracę dotyczącą dowolnej tematyki. Możesz wykonać projekt indywidualnie lub zespołowo do końca września 2015 roku.
  Osoby zainteresowane udziałem w konkursie mogą zgłaszać się do nauczycieli przedmiotów zawodowych informatycznych (p.Krzysztof Janusz, p.Michał Sokołowski, p.Adam Niemczak, p.Dominik Pres). Więcej...
 • Podziękowania od Olivi (2015-05-21)

 • Oddawanie szpiku (2015-05-19)

  21.04.2015 r. w świetlicy szkolnej uczniowie klasy III J i III K oraz przedstawiciele szkolnego koła PCK uczestniczyli w spotkaniu ze studentami Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej z instytutu zdrowia, którzy przybliżyli im temat oddawania szpiku. Poruszone zostały tematy takie jak białaczka jej typy i sposoby leczenia, fakty i mity na temat pobierania komórek macierzystych i szpiku kostnego, oraz sposoby jego oddawania. Uczniowie otrzymali również odpowiedź kto i w jaki sposób może zostać dawcą. Więcej...
 • Dyskoteka charytatywna na rzecz Olivii! (2015-05-18)

  14 maja 2015r. w naszej szkole odbyła się impreza charytatywna dla chorej Olivi. Impreza była organizowana przez „Samorząd Szkolny” oraz „Szkolne Koło PCK”.
  W dyskotece oprócz młodzieży z Zespołu Szkół Elektryczno-Mechanicznych uczestniczyły również osoby z innych nowosądeckich szkół, ze Starego Sącza jak również z Limanowej.  Młodzież spisała się wzorowo licznie przybywając na dyskotekę. Całkowity dochód z imprezy został przeznaczony na dalsze koszty leczenia i rehabilitacji Olivii.
   Impreza by się nie odbyła bez udziału Dj Marshall`a, który świetnie poprowadził całą dyskotekę. W trakcie trwania zabawy dostępny był bar zorganizowany przez chłopaków z WeddingBaru, którzy serwowali koktajle, zrobili pokaz flair a cały dochód z wydarzenia przekazali Olivii! Dzięki uprzejmości firmy HD STUDIO pierwszy raz w Elektryku pojawiła się na imprezie Fotobudka, każdy mógł sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie dla Olivi i zabrać je ze sobą. Zdjęcia można oglądać na: hdstudio.sx, a w niedługim czasie je pobrać.
  Zostały rozlosowane liczne nagrody, które młodzież wygrywała, były to:                      2 podwójne  kupony na film do kina Sokół, 1 podwójny kupon do kina Helios oraz kupon na kurs prawa jazdy ufundowany przez Ośrodek Szkolenia Kierowców "LASKO".

   Nad bezpieczeństwem uczniów czuwali opiekunowie, nauczyciele wychowania fizycznego z ZSEM,  jak również wynajęta OCHRONA.
  Znaleziono kartę micro SD, jak również srebrną obrączkę, są do odebrania
  https://www.facebook.com/events/1428723630778976/
  www.facebook.com/PolecamNS/posts/792636330849492
  www.pwns.eu/dla-olivii/

 • VI Dzień Języków Obcych (2015-05-18)

  Zapraszamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w konkursach zorganizowanych przez nauczycieli języków obcych ZSEM w ramach VI Dnia Języków Obcych.

  VI Dzień Języków Obcych odbędzie się 3 czerwca 2015r.
  Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłaszanie się do organizatorów konkursów do dnia 29 maja 2015r.

  Lista konkursów:
  Konkurs multimedialny I know everything – organizator p. Agata Wójs

  Językowe zawody drużynowe z języka niemieckiego – organizatorzy p. Ewa Dziedzic i p. Monika Wójcik

  Konkurs gramatyczno – kulturowy z języka angielskiego – organizator p. Karolina Lupa

  Konkurs o państwach niemieckojęzycznych - organizator p. Edyta Kajder

  Godziny konkursów i sale zostaną podane w późniejszym terminie. Dla uczestników liczne przewidziano nagrody.

  Oprócz konkursów p. Piotr Szczypuła wraz z uczniami przygotują dla was przedstawienie w języku angielskim.

  Dodatkowo wszystkich uczniów i nauczycieli ZSEM zapraszamy do kawiarenki językowej w holu internatu prowadzonej przez p. Magdalenę Bochniarz, p. Alicję Baran, p. Dominikę Sejut-Kocembę, p. Agatę Wójs i p.Paulinę Mordarską.
  Zapraszamy!
 • Wyniki konkursu „SPRACHDOKTOR” (2015-05-15)

  Dnia 18.03.2015 odbyła się XVI edycja Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego „SPRACHDOKTOR”. Najlepszy wynik w naszej szkole uzyskali:
  klasy I –  Paweł Muszyński  I f (12. miejsce w województwie)
  klasy II – Radosław Zalesiński II h (7. miejsce w województwie)
  klasy III – Rafał Jaworecki III k  (9. miejsce w województwie)
  Gratulujemy!
 • Rocznica uchwalenia Konstytucji 3­Maja 1791r. (2015-05-14)

  ,,Niechaj każdy miłość własną miłości Ojczyzny poświęci” ­pod tym hasłem obchodziliśmy w naszej szkole 224 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja uważanej za ostatnią rozpaczliwą próbę ratowania Ojczyzny. Uroczystość uświetnili swoim występem uczniowie klasy IIe TZ pod kierunkiem prof.Elzbiety Boruch starający się wprowadzić zebranych w nastrój tamtych dni poprzez dobór treści i scenografię. Wykonawcy nawiązali do trudnych dylematów współczesnej młodzieży stającej przed życiowymi wyborami. Zdjęcia uwiecznił nasz szkolny fotograf z klasy IIg TZ Bugajski w galerii. Więcej...
 • Pomagamy Olivi (2015-05-13)

  Olcia mając sześć lat została wyrwana ze świata zabawek, szkolnych przyjaciół, radości, bajek… Wyrwała ją okrutna choroba nowotworowa. Dziś potrzeba Olci i jej bliskim dużo, dużo nadziei i sił do walki z chorobą. Przyjdźcie na to wydarzenie!

  Dla Was to fajnie spędzony czas a dla Olivii mega pomoc! Nie siedź w domu przed fb, przyjdź do Elektryka i bawiąc się z Nami pomóż! O klimat nie musisz się martwić, bo całe wydarzenie muzycznie poprowadzi Dj Marshall! A przez cały czas dostępny dla Was będzie bar zorganizowany przez chłopaków z WeddingBaru . Będą serwować Wam koktajle, zrobią pokaz flair a cały dochód z wydarzenia przekażemy Olivii! Shake & Help pierwszy raz w Nowym Sączu. Dzięki uprzejmości firmy Hd studio również pierwszy raz w Elektryku pojawi się na imprezie Fotobudka, gdzie każdy będzie mógł sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie dla Olivi i zabrać je ze sobą.

  Pokażmy, że potrafimy się dobrze bawić!

   

  http://www.sc.org.pl/projekty/naratunek/olivia_glebocka/
  https://www.facebook.com/events/1428723630778976/

 • Nordic walking - wyjście w góry (2015-05-12)

  Wraca nasza przygoda - piękne nowe widoki, a przede wszystkim ruch, który poprawia naszą sprawność fizyczną. Tym razem czeka na nas "Korona Polskich Beskidów" - Mogielica (1171m.n.p.m.). Z wyprawy przyniesiemy bukiety polnych kwiatów dla naszych Mam - to już niedługo 26 maj.
  "Matka ,to nie ktoś na kim można się oprzeć ale ktoś ,kto uczy jak się obchodzić bez oparcia ". Dorothy Fisher
  To Wam Drogie Mamy dedykujemy tą wyprawę w Korony Polskich Beskidów.

  Termin wycieczki 27.05.2015r.
  Koszt 17,50zł (przejazd)
  Zbiórka 7.30 - parking szkolny.
  Zapisy w gabinecie Wychowania Fizycznego do 21.05.2015r. u p. L.Wontorczyk, E.Bereś i R.Grucy.
  Liczba miejsc ograniczona. Zapraszamy
 • SOS DLA SĄDECCZYZNY – VI edycja (2015-05-08)

  28 kwietnia w świetlicy szkolnej odbyło się uroczyste podsumowanie szóstej już edycji projektu „SOS dla Sądecczyzny”. Celem projektu jest edukacja proekologiczna. Do udziału w nim została zaproszona młodzież pierwszych klas Zespołu Szkół Elektryczno- Mechanicznych w Nowym Sączu. Działania podejmowane przez uczniów miały uwrażliwić ich na walory przyrodnicze Sądecczyzny i wskazać na zagrożenia środowiska związane z działalnością antropogeniczną. Z każdej klasy pierwszej technikum została wybrana pięcioosobowa grupa uczniów. Więcej...
 • Oddając krew - darujesz życie (2015-05-06)

  Ogłaszamy konkurs plastyczny pod hasłem ''Krew to życie, krew to siła'' oraz konkurs na prezentacje multimedialną - " Honorowe krwiodawstwo w oczach młodego grafika ''
  Konkursy mają na celu propagowanie idei honorowego oddawania krwi - bezinteresowną pomocą innym .
  Liczymy na Wasze liczne kreatywne pomysły. Czekają atrakcyjne nagrody :)
  Prace plastyczne i prezentacje należy składać u p.Ewy Bereś lub p. Laury Wontorczyk
  Konkurs trwa do dnia 22 czerwca 2015
 • Uroczyste pożegnanie absolwentów Elektryka (2015-05-03)

  Dyrektor Walenty Szarek, skierował do absolwentów wiele ciepłych słów, życiowych rad oraz gorących życzeń: spełnienia marzeń i zdania matury na 100%.

  Kolejnym punktem akademii było wręczenie sporej ilości nagród naszym absolwentom, co potwierdza fakt, iż Elektryk to „kopalnia talentów”. Najwyższą odznaką za zasługi dla szkoły zostali uhonorowani przez dyrektora następujący uczniowie: Mateusz Dudek (IV f), Łukasz Jeleń (IV m), Robert Widlak (IV t) i Dominik Janiszewski (IV j). Wpisem do Złotej Księgi wyróżniono 19 absolwentów. Nagrodę pieniężną za najwyższą średnią (5,32) otrzymał Robert Widlak z kl. IV t, natomiast tablety zostały wręczone 19 uczniom ze świadectwami z wyróżnieniem. Doceniono także osoby, które osiągnęły wysokie wyniki sportowe, działały na rzecz szkoły i środowiska oraz prowadziły działalność artystyczno-kulturalną. Na uwagę zasłużyli uczniowie Elektryka, którzy w całym cyklu kształcenia mieli 100% frekwencję – Natalia Prusak (IIIb LO), Tomasz Homoncik (IVj) i Jakub Dudziak (IVe). Najbardziej zaszczytny tytuł – Osobowość Elektryka przypadł wybranemu spośród wielu nominowanych maturzystów Robertowi Widlakowi (IV t). Gromkie brawa potwierdziły słuszność decyzji podjętej przez Kapitułę.

  Zwieńczeniem uroczystości było wręczenie listów gratulacyjnych rodzicom uczniów, którzy zostali wyróżnieni i tym, którzy nie szczędzili wysiłku, pracując w Radzie Rodziców i uczestnicząc w życiu szkoły. Zespół muzyczny i pięknie śpiewający soliści ubogacali akademię, a aforyzmy i cytaty wyświetlane na ekranie projektora, stały się doskonałym tłem całej uroczystości, której scenariusz przygotowany został przez panią mgr Marzenę Miśkowicz.

  Wydarzenie to ze względu na swój podniosły i wzruszający charakter na pewno długo pozostanie w pamięci wszystkich zebranych, a w szczególności tegorocznych maturzystów.

  Szanowni Absolwenci! Życzymy Wam wiele wytrwałości, spełnienia wszelkich marzeń i „połamania piór” na czekających Was egzaminach.

 • Wyniki konkursu programistycznego (2015-05-03)

  Dnia 27 kwietnia 2015 r. odbył się KONKURS PROGRAMISTYCZNY.
  Jury w składzie:
  p. Grzegorz Litawa – wykładowca w PWSZ w Nowym  Sączu,
  p. Adam Niemczak – nauczyciel w Zespole Szkół Elektryczno-Mechanicznych Nowym Sączu,
  p. Krzysztof Janusz - nauczyciel w Zespole Szkół Elektryczno-Mechanicznych Nowym Sączu
  przyznało nagrody pieniężne następującym uczniom:
  I miejsce Adrian Jeleń - kl. III m      -  400 zł
  II miejsce Piotr Szczygieł - kl. II i     -  200 zł
  III miejsce Michał Oleksy - kl. II i    -  100 zł
  Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali upominki.  Wszyscy otrzymali dyplomy.

  Zwycięzcom gratulujemy !

   
Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Małopolsce