Jesteś tutaj: ZSEM.EDU.PL Archiwum Aktualności

 • 31 MAJA – ŚWIATOWY DZIEŃ BEZ PAPIEROSA (2016-05-31)

  Zachęcamy wszystkich palących do jednodniowej abstynencji nikotynowej, a może dłużej? Więcej na stronie Szkolnego Koła Promocji Zdrowia „Natura”.
  www.natura.zsem.edu.pl
 • III Mistrzostwa o Puchar Dyrektora Szkoły w piłce ręcznej (2016-05-30)

  Dnia 1.06.2016r (środa) o godzinie 8.00 odbędą się III Mistrzostwa o puchar Dyrektora Szkoły w Piłce Ręcznej.
  Do turnieju zgłosiło się 21 drużyn, które w wyniku losowania zostały podzielone na 6 grup turniejowych

  Drużyny składają się z 6 zawodników + bramkarz grających w polu oraz 4 rezerwowych.
  Z uwagi na dużą liczbę zgłoszeń mecze grupowe będą rozgrywane po 8 minut (tylko jedna połowa!), każda drużyna będzie mogła skorzystać z jednego czasu w danym meczu (1 minutowa przerwa) Do półfinału awansuje zwycięzca z każdej grupy.
  Mecze finałowe będą rozgrywane 2 razy po 6 min (możliwość wzięcia 1 czasu w meczu).
  Przed każdym meczem zostanie wykonany rzut monetą, która klasa będzie rozpoczynać grę. Przewinienia drużyn będą karane żółtą kartką (maksymalnie 1 żółta kartka dla drużyny) lub wykluczeniem karą 1 minutową.
  Reszta przepisów zgodne z przepisami Polskiego Związku Piłki Ręcznej. Harmonogram meczów zostanie udostępniony w dniu zawodów. Prosimy o doping dla drużyn uczestniczących w turnieju! J
  Wszystkie klasy biorące udział proszone są o stawienie się w dniu turnieju nie później niż o godz. 7.45 w celu ostatecznego potwierdzenia udziału w rozgrywkach (klasa która się spóźni zostanie zdyskwalifikowana!), przebrania się w stroje sportowe (wskazane, aby klasy miały te same kolory koszulek) tak aby o godzinie 8.00 można było oficjalnie rozpocząć turniej.
  W razie niesprzyjających warunków atmosferycznych (ulewne deszcze) zawody zostaną przeniesione na inny termin!

  Życzymy powodzenia i dobrej zabawy!

 • Pierwsza dziewczyna w ZSEM
  ukończyła teleinformatyka ! (2016-05-28)

 • Szczegółowe informacje o terminach konkursów organizowanych w ramach Dnia Języków Obcych - 1 czerwca 2016 (2016-05-23)

  - konkurs multimedialny I know everything (p.A.Wójs, p.H.Małysa – Legutko) godz. 10.00 s.kom.109
  - drużynowy konkurs z języka niemieckiego (p.E. Dziedzic, p.M. Wójcik) godz. 11.00 s.40
  - konkurs gramatyczno – leksykalny z języka angielskiego (p.K.Lupa, p.S. Wysowska) godz.9.00 s.j. 1
  - konkurs o państwach niemieckojęzycznych (p.E. Kajder) godz.12.00 s.j. 4
  Wręczenie nagród odbędzie się o godzinie 13.00 w kawiarence językowej w internacie. Koncert przygotowany przez p. P. Szczypułę odbędzie się w świetlicy o godz. 9.00 i 11.00. Zapraszamy!
 • Ostatnie pożegnanie porucznika Stanisława Falińskiego (2016-05-23)

  Dnia 13 maja 2016 r. zmarł porucznik Stanisław Faliński, żołnierz Armii gen. Andersa, uczestnik walk pod Monte Cassino, Sybirak. Miał 93 lata. Uroczystości pogrzebowe odbyły się 18 maja 2016 r. na gołąbkowickim cmentarzu w Nowym Sączu. W ostatniej drodze Stanisława Falińskiego uczestniczyła także delegacja z ZSE-M. Uczniowie klasy 3t pożegnali tego wyjątkowego człowieka, którego ogromnie szanowali i podziwiali za bohaterstwo i postawę patriotyczną w czasie II wojny światowej oraz miłość do Ojczyzny. Przyjaźń uczniów z Panem Stanisławem rozpoczęła się przed trzema laty. Na spotkaniu z ówczesnymi pierwszoklasistami Kombatant opowiedział historię swojego życia, w tym o ciężkich przeżyciach podczas zsyłki do Kazachstanu wraz z matką Heleną i siostrą Anną, oraz o walkach na frontach II wojny światowej, w szczególności o zaciętych walkach pod Monte Cassino jako 21-letni żołnierz 2. Korpusu Polskiego. Pod wrażeniem wielkiej osobowości bohaterskiego żołnierza Armii Andersa uczniowie ponownie zaprosili Pana Stanisława na wigilię klasową, po której pozostały pamiątkowe zdjęcia. Bezcenną pamiątką jest również książka autorstwa Stanisława Falińskiego "Przez Sybir na Monte Cassino" zaopatrzona osobistą dedykacją dla każdego ucznia. W następnym roku Pan Stanisław niestety nie mógł przybyć na spotkanie ze względu na stan zdrowia. Uczniowie obecnej klasy 3t podtrzymywali kontakt. Przy okazji świąt klasowa delegacja udawała się do zaprzyjaźnionego Kombatanta, by złożyć życzenia.
  Informacja o śmierci porucznika bardzo nas zasmuciła. Będzie nam brakować Pana Falińskiego, jego opowiadań, poczucia humoru, uśmiechu... Śp. Stanisław Faliński pozostanie w naszej pamięci jako zagorzały patriota i serdeczny przyjaciel młodzieży ZSE-M.
  W dniu pogrzebu uczestnika walk o Monte Cassino prezydent RP Andrzej Duda uczestniczył we Włoszech w uroczystości z okazji 72. rocznicy Bitwy o Monte Cassino. Miał tam być również Stanisław Faliński ... Nad trumną hejnalista zagrał dla porucznika pieśń "Czerwone maki na Monte Cassino". Żegnamy naszego bohatera i przyjaciela.

 • Edukacja dla bezpieczeństwa w praktyce (2016-05-20)

  W dniu 20.05.2016 grupa młodzieży z ZSE-M oraz internatu, po raz kolejny wybrała się wraz z opiekunem Magdaleną Czaja, tym razem do Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności w Nowym Sączu. Uczniowie mieli okazję poznać zadania i zobaczyć na własne oczy wykonywaną pracę. Więcej ...
 • Wyniki II Szkolnego Konkursu na najlepsze filmiki w języku niemieckim (2016-05-20)

  1. miejsce w Konkursie zdobył kolejny raz filmik nakręcony przez uczniów kl. I m, w którym wystąpili: Bartosz Mrówka, Krzysztof Rzońca, Jakub Świebocki i Kacper Trzajna.
  Gratulujemy!
  Wręczenie nagród dla zwycięzców oraz dyplomów dla pozostałych uczestników konkursu odbędzie się 01.06.2016 podczas Dnia Języków Obcych.
  Organizatorzy: p. Alicja Baran, p. Magdalena Bochniarz i p. Ewa Dziedzic
 • Rejonowe zawody z pierwszej pomocy (2016-05-20)

  28 kwietnia (czwartek) w budynku byłej straży granicznej przy ulicy pierwszego Pułku Strzelców Podhalańskich odbyły się rejonowe zawody z Pierwszej Pomocy Przedmedycznej Szkód Średnich organizowane przez Sądeckie Pogotowie. W rywalizacji tej oprócz naszej szkoły wzięło udział siedem innych. Więcej...
 • Egzamin maturalny z informatyki (2016-05-19)

  W związku z informacją dyrektora CKE z 18 maja 2016r. dotyczącą braku kilku danych w zadaniu 6.2 w egzaminie maturalnym z informatyki w „nowej” formule, przeprowadzonym w dniu 17 maja br. bardzo proszę absolwentów którzy zdawali ten egzamin o zapoznanie się z komunikatem na stronie OKE lub CKE, lub pilny kontakt ze szkołą do dnia 23 maja br.
  Zbigniew Kudlik - wicedyrektor
 • Dzień Języków Obcych w ZSEM (2016-05-16)

  Zapraszamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w konkursach zorganizowanych przez nauczycieli języków obcych ZSEM w ramach VII Dnia Języków Obcych. VII Dzień Języków Obcych odbędzie się 1 czerwca 2016r. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłaszanie się do organizatorów konkursów do dnia 25 maja 2016r. Lista konkursów:
  - Konkurs multimedialny I know everything – organizatorzy p. Agata Wójs i p.Halina Małysa - Legutko
  - Drużynowy konkurs z języka niemieckiego – organizatorzy p. Ewa Dziedzic i p. Monika Wójcik
  - Konkurs gramatyczno – leksykalny z języka angielskiego – organizatorzy p. Karolina Lupa i p.Sabina Wysowska
  - Konkurs o państwach niemieckojęzycznych - organizator p. Edyta Kajder
  Godziny konkursów i sale zostaną podane w późniejszym terminie. Dla uczestników przewidziano nagrody. Dodatkowo wszystkich uczniów i nauczycieli ZSEM zapraszamy do kawiarenki językowej w holu internatu prowadzonej przez p. Magdalenę Bochniarz, p. Alicję Baran, p. Agatę Wójs i p.Paulinę Mordarską. Inne atrakcje tego dnia to koncert muzyki obcojęzycznej przygotowany przez uczniów pod kierunkiem p. Piotra Szczypuły oraz niemieckie karaoke i przegląd filmików przygotowanych przez uczniów w języku niemieckim. Zapraszamy!
 • MATURA z INFORMATYKI :: KOMUNIKAT
  dla zdających egzamin maturalny z informatyki (2016-05-13)

  Osoby zdające egzamin maturalny z informatyki

  mogą dokonać sprawdzenia stanowisk egzaminacyjnych

  w dniu 16. maja 2016r. ( poniedziałek )

  w godzinach: 13:00 - 14:00 w sali nr 38.
 • Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy (2016-05-11)

  29 kwietnia br. w auli Instytutu Technicznego PWSZ odbyło się uroczyste pożegnanie uczniów klas maturalnych. Podczas gali najlepszym uczniom wręczone zostały świadectwa z wyróżnieniem, dyplomy i atrakcyjne nagrody rzeczowe. Przemówienia, podziękowania, gratulacje, nagrody, wpisy do złotej księgi, wzruszenie – tak krótko można byłoby oddać atmosferę tego szczególnego dnia.

  Więcej ...
 • Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego „SPRACHDOKTOR” (2016-05-10)

  Dnia 16.03.2016 odbyła się XVII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego „SPRACHDOKTOR”. Najlepszy wynik w naszej szkole uzyskali:
  klasy I
  Nicolas Furgał kl. I k 2. miejsce w województwie – dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku
  Jakub Świebocki kl. I m 5. miejsce w województwie – dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku
  Dominik Żurek kl. I m 10. miejsce w województwie – dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku
  klasy II
  Paweł Muszyński kl. II f 15. miejsce w województwie – dyplom uznania za uzyskanie dobrego wyniku
  klasy IV
  Rafał Salamon kl. IV i 8. miejsce w województwie – dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku
  Gratulujemy!
 • Informacja dla wychowawców oraz uczniów klas czwartych. (2016-05-10)

  24 maja 2016r. o godzinie 10:00 odbędzie się wręczenie dyplomów wraz z suplementem osobom, które ukończyły szkołę i zdały egzaminy ze wszystkich kwalifikacji.

  Wykaz sal:
  44 - 4e
  45 - 4m
  46 - 4f
  48 - 4g
  51 - 4t
  16 - 4i,4j,4k


Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Małopolsce