Jesteś tutaj: ZSEM.EDU.PL Archiwum Aktualności

 • ŚWIATOWY DZIEŃ BEZ NIKOTYNY (2017-05-31)

  31. maja obchodzimy Światowy Dzień bez Nikotyny. Tego dnia do naszej szkoły przybędzie specjalny gość. Szkolne Koło Promocji Zdrowia w porozumieniu z panią pielęgniarką Haliną Golińską oraz Państwową Stacją Sanitarno Epidemiologiczną przygotowało dla uczniów naszej szkoły kilka ciekawych niespodzianek.

  Chcesz wiedzieć więcej?

  Zapraszamy na naszą stronę internetową.
  Szkolne Koło Promocji Zdrowia NATURA
  www.natura.zsem.edu.pl


 • Finał konkursu "Pomyśl o bezpieczeństwie" (2017-05-29)

  Krzysztof Mazur uczeń klasy 2m, zdobył drugie miejsce w III edycji konkursu pn. „Pomyśl o bezpieczeństwie”. Wysokie miejsca zdobyli również pozostali reprezentanci naszej szkoły Jakub Firlej z klasy 2m, oraz Jakub Porębski z klasy 1e. Konkurs pod patronatem wojewody małopolskiego zorganizował Wydział Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności Urzędu Miasta Nowego Sącza. Gala finałowa odbyła się 25 maja 2017 w Sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu. Poza uczestnikami konkursu udział wzięli przedstawiciele wszystkich instytucji i służb z naszego miasta, zajmujących się obroną cywilną. Władze miasta reprezentował zastępca prezydenta Nowego Sącza Jerzy Gwiżdż. Konkurs adresowany był do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z miasta Nowego Sącza. Przez cztery soboty od 1 kwietnia tego roku uczestnicy brali udział w wykładach i zajęciach praktycznych w różnych jednostkach, zajmujących się ochroną bezpieczeństwa: straży pożarnej, policji, pogotowiu ratunkowym (także jego górskiej i wodnej odmianie), straży miejskiej i wielu innych. Uczestnicy uczyli się między innymi samoobrony, udzielania pierwszej pomocy, ratownictwa w górach i na wodzie. Spośród 42 uczestników wyłoniono 3 finalistów. Zwyciężczynią została uczennica Ewa Toruńska z Zespołu Szkół Akademickich. Drugie miejsce zajął Krzysztof Mazur z Zespołu Szkół Elektryczno-Mechanicznych, a trzecie Kacper Matuszyk z Elitarnego Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Sączu. Wszyscy otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów. W programie gali znalazła się premiera filmu Operacja Wrzos w reżyserii Roberta Bestyńskiego. Film opowiada o ćwiczeniach systemu zarządzania kryzysowego i obrony cywilnej w Nowym Sączu w 2014 roku. Jesteśmy dumni z naszych uczniów. Tematyka związana z bezpieczeństwem szeroko rozumianym, nie jest im obca. W zeszłym roku podczas drugiej edycji konkursu uczeń naszej szkoły Paweł Kasieczka zajął pierwsze miejsce. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Więcej na: ww.nowysacz.pl
 • Dzień Języków Obcych (2017-05-28)

  Dn. 01.06.2017 (czwartek) odbędzie się w naszej szkole Dzień Języków Obcych, w ramach którego planujemy m. in. różne gry i zabawy językowe, karaoke, konkurs znajomości języka angielskiego z elementami wiedzy o krajach anglojęzycznych oraz konkurs wiedzy na temat krajów niemieckiego obszaru językowego.
  Startujemy o godz. 8:50, zakończenie o godz. 11:30.
  Na świetlicy szkolnej odbędzie się koncert piosenki obcojęzycznej.
  Wszystkich uczniów naszej szkoły zapraszamy w tym dniu do udziału w konkursie, jakiego jeszcze u nas nie było :-) (szczegóły w zakładce ZJO).
 • Głosujcie na Wiktorię !!! (2017-05-27)

  Uczennica naszej szkoły Wiktoria Baracetti z klasy 2j bierze udział w międzynarodowym konkursie fotograficznym, w którym to internauci wybierają pierwszą 20-stkę, która powalczy o główną nagrodę. Konkurs ma na celu promowanie Europejskiej kultury oraz rozpowszechnienie idei darmowych biletów pociągowych tzw.: Interrail dla każdego Europejczyka, który obchodzi 18. urodziny. Eliminacje do pierwszej 20-stki zakończą się 31. maja 2017 roku.

  Aby zagłosować na Wiktorię, należy kliknąć tutaj, a następnie na "vote".
  Zdjęcie powstało na wycieczce klasowej na Cyrlę.
  Daj znać swoim znajomym na facebooku !

  po polsku oraz po angielsku.
 • Postawili na przedsiębiorczość i zwyciężyli (2017-05-26)

  Dawid Sobarnia, Karol Waligóra i Łukasz Wiśniak uczniowie z naszej szkoły z klasy 2k, zdobyli I miejsce w konkursie „Pomysł kluczem do sukcesu - II” przeprowadzonym w ramach V edycji projektu „Włącz myślenie. Postaw na przedsiębiorczość” za pracę "Komputer dla każdego". Praca została także laureatem nagrody publiczności.

  Przedmiotem konkursu było zaprezentowanie w formie filmu, podjętego przez uczniów ciekawego działania oraz udowodnienie, że zakończyło się ono sukcesem. Chłopaki z 2k w swojej pracy udowodnili, że sukces zależy od osobistego zaangażowania, współpracy z najbliższym otoczeniem, wytrwałości w dążeniu do celu oraz wiary w sens tego co się robi. Film można obejrzeć tutaj. Więcej


 • IV Mistrzostwa o puchar Dyrektora Szkoły w Piłce Ręcznej (2017-05-24)

  W dniu 1.06.2017r. (czwartek) o godzinie 8:00 odbędą się IV Mistrzostwa o puchar Dyrektora Szkoły w Piłce Ręcznej.
  Zgłoszenia drużyn do dnia 30.05 (wtorek) w gabinecie wychowania fizycznego.

  Drużyny składają się z 6 zawodników + bramkarz grających w polu oraz 4 rezerwowych.
  Przed każdym meczem zostanie wykonany rzut monetą, która klasa będzie rozpoczynać grę. Przewinienia drużyn będą karane żółtą kartką (maksymalnie 1 żółta kartka dla drużyny) lub wykluczeniem karą 1 minutową.
  Reszta przepisów zgodne z przepisami Polskiego Związku Piłki Ręcznej. Harmonogram meczów zostanie udostępniony w dniu zawodów. Prosimy o doping dla drużyn uczestniczących w turnieju!
  Wszystkie klasy biorące udział proszone są o stawienie się w dniu turnieju nie później niż o godz. 7.45 w celu ostatecznego potwierdzenia udziału w rozgrywkach (klasa która się spóźni zostanie zdyskwalifikowana!), przebrania się w stroje sportowe (wskazane, aby klasy miały te same kolory koszulek) tak aby o godzinie 8.00 można było oficjalnie rozpocząć turniej.
  W razie niesprzyjających warunków atmosferycznych (ulewne deszcze) zawody zostaną przeniesione na inny termin!

  Życzymy powodzenia i dobrej zabawy!
 • Regulamin nadawania tytułu „Prymusi Elektryka” (2017-05-24)

  1. Prymusi Elektryka, to tytuł rokrocznie nadawany przez
   Stowarzyszenie Sądecki Elektryk tej klasie ZSEM,
   która uzyskała najwyższą średnią ocen w danym roku szkolnym.
  2. W przypadku, gdy kilka klas uzyskało identyczną średnią,
   wówczas decyduje frekwencja w danym roku szkolnym.
  3. Laureat otrzymuje dyplom oraz nagrodę w wysokości 1200 zł.
  4. Oficjalne nadanie tytułu następuje
   podczas uroczystego rozpoczęcia nowego roku szkolnego.

 • Odbiór dyplomów potwierdzających kwalifikacje zawodowe (2017-05-23)

  26 maja 2017r. o godzinie 1040, wychowawcy klas czwartych wręczą swoim uczniom dyplomy potwierdzające kwalifikacje w zawodzie wg. następującej kolejności:
  Klasa 4g - sala 13
  Klasa 4f - sala 45
  Klasa 4l, 4t - sala 41
  Klasa 4e,4m,4h - sala 42
  Klasa 4i,4j,4k - sala 16

  Uwaga! Dyplomy i suplementy do dyplomów otrzymają uczniowie, którzy zdali egzaminy z wszystkich kwalifikacji wyodrębnionych w danym zawodzie oraz ukończyli szkołę.
 • Sukces grupy teatralnej MASKARADA (2017-05-22)

  W ramach IV Sądeckich Konfrontacji Artystycznych Talentów - SKAT, które odbyły się w dniach 9 - 12 maja 2017 r., w Sali Widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu, grupa teatralna MASKARADA z Zespołu Szkół Elektryczno-Mechanicznych w kategorii teatralnej do lat 19 zajęła I miejsce. Aktorzy: E. Suchcicka, M.Mróz, M. Czaja, M. Kłębczyk wystawili sztukę pt. „Dziady cz.II” w reżyserii Eweliny Suchcickiej oraz Sebastiana Łatki. Ponadto grupa teatralna otrzymała kwalifikację do Finału XXXII Festiwalu Dzieci i Młodzieży Szkolnej BAJDUREK 2017.

  Wszyscy nagrodzeni i wyróżnieni otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki ufundowane przez Urząd Miasta Nowego Sącza i Organizatorów przeglądu - Miejski Ośrodek Kultury oraz Stowarzyszenie Animatorów Kultury w Nowym Sączu.

  Serdecznie gratulujemy!!! Czytaj dalej >>>
 • ZSEM w Polach Nadziei (2017-05-15)

  30 kwietnia 2017r. już po raz kolejny w Nowym Sączu odbyła się akcja Pola Nadziei. W tym dniu 26 uczniów naszej szkoły, jak co roku z ogromnym zaangażowaniem kwestowało na rzecz Sądeckiego Hospicjum przy Kościele NSPJ w Nowym Sączu.

  Nasi uczniowie, którzy w tym dniu (a była to niedziela!) poświęcili swój wolny czas i jako wolontariusze wsparli tę wspaniałą akcję, to: Michalik Mateusz (1g), Kamiński Norbert ,Wilczyński Jan (1i), Kosakowski Kamil, Leśniak Dominik, Rams Mateusz, Wnęk Damian, Jaworski Łukasz, Sopata Dariusz, Klimek Jakub, Aleksander Skrzypiec, Krok Hubert i Syktus Kamil (1m) Olszak Patryk i Gawlak Bartosz (1j), Pawlikowski Nikodem, Fecko Radosław, Pasek Adrian i Tokarczyk Piotr (1t) Górka Kacper (2e), Górka Ernest, Król Michał, Lelito Krzysztof, Kokosza Bartosz (2m) Daniel Dąbrowski i Szymon Magiera (3g)

  Czytaj więcej >>>
 • Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego ENGLISH ACE (2017-05-12)

  Dnia 22 marca 2017 r. odbył się Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego ENGLISH ACE. Najlepsze wyniki w naszej szkole w poszczególnych kategoriach wiekowych uzyskali następujący uczniowie:

  Natalia Piękoś kl. 1i 4. miejsce w województwie
  Adam Chronowski kl. 2e 5. miejsce w województwie
  Adrian Dunajewski kl. 3m 3. miejsce w województwie
  Tomasz Górowski kl. 4t 1. miejsce w województwie i 6. miejsce w kraju
  Rafał Ziobrowski kl. 4t 2. miejsce w województwie

  Gratulujemy!
 • Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego „SPRACHDOKTOR” (2017-05-10)

  Dnia 29.03.2017 odbyła się XVIII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego „SPRACHDOKTOR”.

  Najlepsze wyniki w naszej szkole uzyskali:

  klasy IINicolas Furgał II k1. miejsce w województwie i 3. miejsce w kraju
  Jakub Świebocki II m7. miejsce w województwie
  Dawid Drąg II i10. miejsce w województwie
  klasy IIITomasz Stokłosa III m8. miejsce w województwie
  Adrian Dunajewski III m10. miejsce w województwie

  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
 • Finał VII edycji Międzyszkolnego Konkursu Lingwistycznego DUET - WYNIKI (2017-05-10)

  26 kwietnia 2017r. zakończył się VII Międzyszkolny Konkurs Lingwistyczny „DUET” dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych zorganizowany przez Instytut Języków Obcych PWSZ w Nowym Sączu. Łącznie w trzech etapach wzięło udział ponad 700 uczniów z 35 szkół ponadgimnazjalnych z pięciu powiatów: nowosądeckiego, limanowskiego, gorlickiego, nowotarskiego oraz bocheńskiego. Czytaj dalej.
 • Życzenia dla Maturzystów (2017-05-04)

  Drodzy maturzyści!

  Życie to ciągła wędrówka, a do celu wiodą różne drogi. Czasem jest to twardy, ubity trakt, a innym razem wąska wyboista ścieżka.

  Dla Was kończy się pewien etap, ale Wasza wędrówka trwa nadal, ale już inaczej. Trzeba pożegnać przyjaciół, opuścić przetarty szlak i poszukać nowej drogi. Nigdy nie traćcie nadziei ani wiary we własne siły ani w możliwości drugiego człowieka. Pamiętajcie, że oprócz nabytej wiedzy, o wartości człowieka decyduje to, co ma się w sercu. Idźcie przez całe życie z zapałem i entuzjazmem. Podsycajcie swą młodzieńczą świeżość i ciekawość świata. Nie rezygnujcie z marzeń i planów, pamiętając, że każdy ma ważną rolę do spełnienia.

  Przed Wami jeszcze egzamin maturalny. Życzymy Wam, aby pracowity okres przygotowań zaowocował jak najlepiej zdaną maturą i dostaniem się na wymarzony kierunek studiów.

  I jeszcze jedno:
  Pamiętajcie, że jesteście absolwentami Elektryka - to zobowiązuje!
 • Pożeganie maturzystów (2017-05-03)

  28. kwietnia 2017 r. uczniowie klas czwartych naszej szkoły zakończyli swoją edukację w ZSEM. W tym dniu w auli PWSZ nastąpiło uroczyste pożegnanie tegorocznych maturzystów.

  Dyrektor szkoły Walenty Szarek podziękował młodzieży za ich wkład i zaangażowanie w rozwój szkolnego życia. Podkreślił również, że zakończył się pewien etap w ich życiu i nadszedł czas na podejmowanie dojrzałych decyzji. Dyrektor życzył absolwentom powodzenia i sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym. Prosił również, aby nie zapomnieli o szlachetnych wartościach, jakie wynieśli z tej szkoły, aby zawsze były one dla nich drogowskazem na każdej ścieżce życia.

  Uroczystość pożegnania maturzystów była okazją do wręczenia nagród, wyróżnień oraz podziękowań za cztery lata nauki i sukcesy w różnych dziedzinach. Wprawdzie każdy uczeń wkładający wysiłek w pogłębianie swojej wiedzy oraz doskonalenie umiejętności zasługuje na uznanie ale nagrodzeni zostali ci uczniowie, którzy wyróżnili się szczególnymi osiągnięciami. Czytaj dalej
Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Małopolsce