Jesteś tutaj: ZSEM.EDU.PL Archiwum Aktualności

 • Platforma EduS@cz (2011-09-28)

  Szkoła uczestniczy w realizowanym przez Miasto Nowy Sącz projekcie pod nazwą „Wykorzystanie technologii informacyjnych i komunikacyjnych ICT dla rozwoju ekonomicznego oraz poprawy jakości życia mieszkańców subregionu Nowy Sącz”. Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.
  Więcej: pobierz plik.
 • Informacja dla rowerzystów !!! (2011-09-26)

  Czytajcie w zakładce Poza Lekcjami ( http://zsem.edu.pl/sezon-jesienny-pora-zaczac ) bardzo ważne informacje dla grupy rowerowej uczestniczącej w Rajdzie Elektryka
 • III Małopolski Konkurs Własnych Prac Technicznych (2011-09-26)

  Przedmiotem konkursu są:

  1. urządzenia zrealizowane w sposób praktyczny w postaci działających projektów wykonujących określone zadania,

  2. programy komputerowe wspomagające proces edukacyjny oraz programy, które w powiązaniu z konkretnymi urządzeniami technicznymi można wykorzystać w szkole lub przedsiębiorstwie

  Zarówno w ubiegłym, jak i dwa lata temu nasi uczniowie odnosili sukcesy zdobywając pierwsze miejsca, a może tak też będzie w tym roku. Wiecej informacji u mnie lub na stronie www.elektryk2.i365.pl

  Zapraszam

  Marek Ryglewicz

 • Informacja na temat konkursu: (2011-09-26)

  "Rola parlamentu krajowego w Unii Europejskiej"

  Konkurs organizowany jest przez Kancelarię Sejmu w porozumieniu z Centrum Edukacji Obywatelskiej. Informacje dotyczące konkursu są dostępne na stronach internetowych Kancelarii Sejmu ( http://edukacja.sejm.gov.pl ) oraz Centrum Edukacji Obywatelskiej ( http://www.ceo.org.pl ) w tym regulamin konkursu i formularz zgłoszeniowy.
 • Rajd Elektryka 30 wrzesień 2011 - Beski Sądecki (2011-09-26)

  „Zabierz tylko zdjęcia, zostaw tylko ślady stóp.
  Podróżuj przyjaźnie dla ludzi, zabytków i przyrody.
  Podróżuj mądrze, nie niszcz świata.
  Zostań Ekoturystą.”

  Zapraszam A.Chronowska

  Zapowiedź rajdu
  Regulamin rajdu
 • Zapraszamy do udziału w konkursie (2011-09-22)

  Mam Zawód. Mam Fantazję

  Wystarczy, że chodzisz do szkoły zawodowej i korzystasz z bezpłatnych kursów i szkoleń w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce”

  Przedmiotem konkursu jest zaprojektowanie i wykonanie plakatu, filmu, fotografii lub kabaretu, które w ciekawy i atrakcyjny sposób przedstawiać będą zajęcia realizowane w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce” oraz korzyści płynące z uczestnictwa uczniów w projekcie, nauki konkretnego zawodu, a także ze współpracy przedsiębiorców ze szkołami zawodowymi.

  Więcej na stronie organizatora konkursu.
 • Konkurs języka niemieckiego ”DEUTSCHFREUND” (2011-09-20)

  Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów do udziału w Konkursie Języka Niemieckiego „Deutschfreund”. Szczegółowe informacje w zakładce Zespół Języków Obcych.
 • Olimpiada Wiedzy o Unii Europejskiej & Olimpiada o Polsce i Świecie Współczesnym (2011-09-19)

  Chcesz się sprawdzić? - zdobyć indeks na wyższą uczelnię? - weź udział w olimpiadach:
  - "Olimpiada o Polsce i Świecie Współczesnym"
  - "Olimpiada Wiedzy o Unii Europejskiej"


  Zgłoszenia do 30 IX 2011 przyjmuje p. Anna Polańska (sala 45).
 • Sekcja Turystyki Rowerowej na Rajdzie ELEKTRYKA (2011-09-18)

  Podjazd owszem, owszem, ale już stamtąd jedziemy cały czas grzbietem najpierw na Runek, skąd krótkie odejście w lewo do Bacówki. Nie wiem czy wiecie, że to małe schronisko szczyci się najpiękniejszymi widokami Tatr podczas zachodu słońca. Wieczorem przy ogniskui pieczeniu kiełbaski dane nam będzie oglądać te niezapomiane widoki. A rano skoro świt wyruszymy aby zdążyć na zakończenie rajdu w Rytrze. Ale zanim tam się zjawimy pojedziemy grzbietem Pasma Jaworzyny Krynickiej, przejeżdzając przez jego najpiękniejsze fragmenty.

  Ale to jeszcze nie koniec różnych wieści, otóż nz sobotę tj 1 października mamy zaporoszenie na 15 JESIENNY RAJD ROWEROWY na R-A-T-Y w Maciejowej i już teraz przyjmuje zapisy. Kilka osób już się zadeklarowało, ale mnie bardzo zależy na pierwszoklasistach, dla których byłaby to pierwsza wycieczka w ramach Sekcji Turystyki Rowerowej. Marzy mi się aby zgłosił się też jakiś gitarzysta, bo piosenka turytyczna zawsze towarzyszyła turystom. A więc zapraszam, zapisy na rajd w Maciejowej przyjmuję do 23 września.

  Marek Ryglewicz

 • REKINY PRZEDSIĘBIORCZOŚCI - rusza rejestracja do gry giełdowej (2011-09-18)

  REKINY PRZEDSIĘBIORCZOŚCI - rusza rejestracja do gry giełdowej i kursu e-learningowego o inwestowaniu! Zainwestuj wirtualne 100 tysięcy zł na warszawskiej giełdzie i bezboleśnie naucz się finansów !!! SPRAWDŹ: www.sigg.edu.pl: Zgłoszenia przyjmuje p. G. Kantor.
 • XXV Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej (2011-09-18)

  XXV Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej – W poszukiwaniu nowego ładu ekonomicznego - Indeks na studia? Kariera? Przygoda? Już dziś pomyśl o swojej przyszłości! Zgłoszenia przyjmuje p. G. Kantor do dnia 24.09.2011r. Szczegółowe informacje : www.pte.pl.
 • Konsultacje maturalne z chemii (2011-09-16)

  Wszyscy zainteresowani konsultacjami przygotowującymi do egzaminu maturalnego z chemii proszeni są o kontakt z Pania Sylwią Popardowską
 • Zebranie z rodzicami (2011-09-15)

  Wszystkich Wychowawców klas naszej szkoły proszę o przekazanie informacji dla młodzieży; iż na zebraniu z rodzicami klasowym będzie zbierana składka na Radę Rodziców w niezmienionej kwocie 100zł.

  Przewodnicząca Rady Rodziców

  Renata Sołtys

 • Uwaga: Honorowi KRWIODAWCY (2011-09-15)

  Szkolny konkurs "MŁODA KREW RATUJE ŻYCIE" nadal trwa (1.09.2011 - 31.03.2012). Uczniowie pełnoletni, którzy oddają krew proszeni są o zgłoszenie się do PIELEGNIARKI SZKOLNEJ celem odnotowania wizyty w krwiodastwie (z legitymacją lub kartką). Klasa, która odda największą ilość krwi otrzyma od Rady Rodziców nagrodę w wysokości 200 zł.
 • TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ HALOWEJ (2011-09-15)

  Komisja wychowania fizycznego organizuje turniej piłki nożnej halowej. Zainteresowane klasy proszone sa o zapoznanie się z regulaminem:

  Regulamin
 • Sekcja Turystyki Rowerowej zaprasza na wycieczki (2011-09-12)

  Ostatnie miesiące poprzedniego roku szkolnego członkowie STR uczestniczyli w wycieczkach po Pogórzy Rożnowsko Cięzkowickim. Odbywaliśmy je w ramach zawartego przez Dyrektora naszej szkoły i Wójta Korzennej porozymienia odnośnie promocji turystyki rowerowej w gminie. Opisy tych wycieczek, wraz ze zdjęciami i mapkami zostaną w najbliższym czsie wydane w formie przewodnika (kwestia tygodnia, dwóch).W tym roku dobrze byłoby rozpocząć poznawanie kolejnych miejsc. A póki co zapraszam pierwszoklasistów, aby zgłaszali się do mnie czyli opiekuna STR (zawsze w sali 39). Chciałbym w czasie rajdu Elektryka, który odbywać się będzie w ramach Święta Szkoły zorganizować dwudniową wycieczkę, (maksymalnie 10 osób), ale wcześniej też moglibyśmy pojechać na kilkugodzinną w najbliższe okolice. A więc, rowerzyści przybywajcie!!!.

  Z turystycznym pozdrowieniem

  Marek Ryglewicz

 • Zajęcia dodatkowe z fizyki - matura 2012 (2011-09-09)

  Wszystkie osoby zainteresowane zajęciami z fizyki przygotowującymi do matury proszone są o informacje do P. Joanny Nalepa.
 • KONKURS „NAKRĘTKI” 2011/2012 (2011-09-09)

  Ogłaszamy po raz 3. konkurs na największą ilość zebranych plastikowych nakrętek, które zostaną przekazane na rzecz niepełnosprawnych dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 20 w Nowym Sączu w celu pokrycia kosztów ich leczenia i rehabilitacji.

  Zasady konkursu:

  1. Uczestnikami konkursu są poszczególne klasy.
  2. Konkurs polega na zbieraniu plastikowych nakrętek po napojach, dezodorantach, szamponach itp. i dostarczaniu ich do gabinetu Pani Pielęgniarki, gdzie zostaną zważone.
  3. Konkurs trwa do 20. kwietnia 2012.
  4. Klasa, która zbierze najwięcej nakrętek otrzyma nagrodę pieniężną.

  Szczegółowych informacji udziela p. Alicja Baran.
 • Rozpoczęcia roku szkolnego ! (2011-09-05)

  W galerii można oglądać zdjęcia z rozpoczęcia roku szkolnego. A czy napewno widzieliście zdjęcia z zakończenia roku 2010/2011 ?


Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Małopolsce