Jesteś tutaj: ZSEM.EDU.PL Archiwum Aktualności

 • Matura z biologii (2014-09-30)

  Uczniowie, którzy zamierzają zdawać biologię na maturze proszeni są o kontakt z nauczycielem biologii E. Nowak.
 • „Nie- bo jestem Ekoturystą” (2014-09-30)

  W naszej szkole zakończyły się działania związane z realizacją projektu „Nie – bo jestem Ekoturystą”, który jest współfinansowany przez Miasto Nowy Sącz i realizowany przez Stowarzyszenie Sądecki Elektryk. W ramach projektu odbyły się warsztaty dla młodzieży, konkurs na plakat promujący aktywny sposób spędzania wolnego czasu oraz cztery wycieczki w góry Beskidu Sądeckiego i Pienin.
  Na temat projektu oraz wycieczek można przeczytać na stronie stowarzyszenia w zakładce projekty,
  zapraszamy.
 • Dodatkowe zajęcia z teorii obwodów elektrycznych (2014-09-29)

  WAŻNE!
  Dodatkowe zajęcia z teorii obwodów elektrycznych dla klas drugich technikum będą się odbywać w piątki od 3 października.
  I grupa - 9:45-10:45 (klasy 2f, 2e, 2m)
  II grupa - 11:30-12:30 (klasy 2g, 2h, 2t, 2l)
  Zajęcia będą odbywać się na świetlicy szkolnej. Ze względu na ograniczony czas w obu grupach prosimy o bardzo punktualne przybycie na zajęcia. Przewidywana liczba spotkań około 10 razy.
 • Wyjazd do Bielska-Białej (2014-09-25)

  Wyjazd do Bielska-Białej był częścią szkolnych obchodów 75 rocznicy szlaku bojowego i tragicznej śmierci generała brygady Józefa Kustronia. Uczniowie, którym towarzyszyli pedagodzy: Pani Elżbieta Boruch oraz Pan Tadeusz Zawiślan odwiedzili Szkołę Podstawową Nr 28, która od 16 września 1987 roku nosi imię gen. Józefa. Kustonia. Sądeczanie ze sztandarem Szkoły uczestniczyli w uroczystej akademii przygotowanej przez młodzież "podstawówki". Więcej...
 • Wizyta w Lubaczowie (2014-09-25)

  W dniach 15-16 września 2014r. w obecności uczniów z Zespołu Szkół im gen Józefa Kustronia w Lubaczowie, uczniowie "Elektryka" wraz z nauczycielami: wicedyrektor Krystyną Rembiasz, Teresą Stasiak i Tadeuszem Zawiślanem, przemierzyli wspólnie szlak, jakim kroczył przed 75 laty generał. Pierwszym miejscem, w które się udali się uczniowie obu Szkół był Horaj, upamiętniający bitwę pod Oleszycami, w której brał udział patron obydwu szkół. Następnie ruszyli w stronę Starego Dzikowa, odwiedzając m.in. zabytkową cerkiew, gdzie Andrzej Wajda kręcił sceny do filmu "Katyń". Więcej...
 • Spotkanie z delegacją ze Stryja (2014-09-25)

  W pierwszych dniach września uczniowie ZSEM wraz z opiekunem Samorządu Szkolnego Panem Tadeuszem Zawiślanem spotkali się z przedstawicielami miasta Stryj - miasta w którym urodził się i dwa pierwsze lata życia spędził Patron naszej Szkoły Gen. Józef Kustroń. Więcej...
 • Drużyna Wędrownicza (2014-09-25)

  Zapraszam wszystkich zainteresowanych wstąpieniem do Drużyny Wędrowniczej na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się dn. 29.09.2014 (poniedziałek) o godz. 13.15 w sali językowej nr 7.
  Szczegółowe informacje u p. Alicji Baran
 • Wolontariat uczniowski z matematyki (2014-09-23)

  Wszystkich uczniów, a pierwszaków w szczególności, zapraszamy do korzystania z pomocy naszych wolontariuszy. Na stronie Stowarzyszenia Sądecki Elektryk w zakładce Aktualności umieściliśmy ich dane kontaktowe.
 • Rajd Elektryka 2014 (2014-09-23)

  Blisko dziewięćset osób wędrowało szlakami Pienińskiego Parku Narodowego pod koniec minionego tygodnia. W Rajdzie „Elektryka” pod hasłem „Śladami naszej historii” od czwartku do piątku wzięło udział 30 klas ze swoimi wychowawcami i opiekunami. Tegoroczna impreza wpisuje się w kalendarz obchodu 40-lecia nadania szkole imienia gen. Jozefa Kustronia oraz 100-lecia wybuchu I wojny światowej.
  „Coroczny rajd szkoły jest znakomitym pomysłem, gdyż jak to miało miejsce w tym roku, poznajemy historię Polski i łączymy to z wędrówkami po przepięknej okolicy” - mówi Rafał.
  Osiem klas pierwszych wyruszyło na trasy jednodniowe, pozostałe wybierały szlaki dwudniowe, nocując w schroniskach. Więcej...
 • Mistrzostwa Nowego Sącza w Sztafetowych Biegach Przełajowych (2014-09-22)

  Dnia 18.09.2014r. na stadionie Klubu "Jedność" w Piątkowej odbyły się Mistrzostwa Nowego Sącza w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Reprezentacja Naszej Szkoły w składzie: Jasiński Łukasz -2g, Czop Damian -1e, Krzak Mateusz - 2g, Kochański Adrian - 3m, Szarek Andrzej - 2f, Włodarz Emil - 4f, Talar Krystian - 1t, Marmol Krzysztof - 2e, Najduch Mariusz - 4f, Marmol Łukasz - 4j - zajęła III miejsce. Reprezentację przygotowała Laura Wontorczyk, dodatkowo opiekę sprawował Łukasz Kucharski.
  Więcej...
 • Stypendium matematyczne. (2014-09-18)

  UWAGA PIERWSZOKLASIŚCI!
  Trwa nabór wniosków o stypendium matematyczne. Wnioski i regulamin na stronie Stowarzyszenia Sądecki Elektryk (stowarzyszenie.zsem.edu.pl).
 • Zostań wirtualnym menedżerem (2014-09-17)

  W naszej szkole rozpoczyna się realizacja projektu „Własna firma - pomysł na życie”. W ramach tego projektu przeprowadzony zostanie wśród uczniów naszej szkoły konkurs na najskuteczniejsze zarządzanie wirtualnym przedsiębiorstwem. W konkursie udział może wziąć 10 trzyosobowych zespołów. Konkurs przeprowadzony zostanie z wykorzystaniem biznesowej gry symulacyjnej Innowacyjne Przedsiębiorstwo Produkcyjne. Gra IPP jest symulacją biznesową, w której to gracze wcielają się w zarządy wirtualnych przedsiębiorstw. Ich zadaniem jest podejmowanie szeregu decyzji związanych z zarządzaniem wirtualnym przedsiębiorstwem, podobnych do tych, które muszą podejmować menedżerowie przedsiębiorstw działających w rzeczywistości. Gra ma strukturę turową. Jedna runda obrazuje jeden kwartał działalności przedsiębiorstwa. Trzy zespoły, które zakończą grę z najlepszymi wynikami będą nagrodzone.
  Zgłoszenia do gry przyjmuje p. Małgorzata Matląg do dnia 22.09.2014r. do godz. 11:00. Więcej o projekcie na stronie Stowarzyszenia „Sądecki Elektryk” w zakładce Projekty.
 • Szach-Mat w Elektryku (2014-09-16)

  Stowarzyszenie Sądecki Elektryk rozpoczyna zapisy na zajęcia pozalekcyjne z nauki gry w szachy. Zajęcia odbywać się będą raz w tygodniu (2 godz. lekcyjne) w Zespole Szkół Elektryczno Mechanicznych w Nowym Sączu w uzgodnionych z uczestnikami terminach. Zapisy e-mailem: stowarzyszenie@zsem.edu.pl lub telefonicznie 509553462 Projekt dofinansowany jest ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Zapraszamy młodzież Elektryka zarówno tych którzy chcieliby podnieść na wyższy poziom swoje umiejętności szachowe jak i początkujących.
 • Wyjazd do Francji (2014-09-14)

  Osoby zainteresowane wyjazdem do Francji w terminie 09 XI - 14 XI proszone są o kontakt z p.Dominiką Sejut-Kocemba (domsej@wp.pl).
  Więcej o wycieczce...
 • Szkolne koło PCK (2014-09-12)

  Kontynuując działalność uczniów ze Szkolnego Koła PCK z roku szkolnego 2013/2014 zapraszam chętnych do aktywnej działalności związanej z zasadami udzielania pierwszej pomocy jak również wspierania oraz organizowania akcji charytatywnych.
  Zapisy od 15 września (poniedziałek). Więcej informacji u nauczyciela wychowania fizycznego Rafała Grucy.
 • WF z klasą - certyfikat (2014-09-12)

  Otrzymaliśmy Certyfikat Szkoły w której prowadzony jest "WF z Klasą". W ubiegłym roku szkolnym przystąpiliśmy do programu WF z Klasą. Przez cały rok wiele się działo na sportowo w naszej szkole. Za wszystkie te sportowe wyzwania które podjęliśmy otrzymaliśmy ten certyfikat. Więcej...
 • Zainwestuj na giełdzie (2014-09-12)

  Rusza 13 edycja ogólnopolskiej Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej (SIGG). Na starcie Gry uczniowie otrzymują dostęp do notowań giełdowych i 100 tys. wirtualnych złotych, które mogą zainwestować w akcje spółek z WIG30 i mWIG40 oraz w lokaty bankowe. W Szkolnej Internetowej Grze Giełdowej mogą brać udział 3-4 osobowe zespoły uczniów. Gra uczy zasad inwestowania na rynku kapitałowym a dodatkowo zapewnia sporo emocji i dobrej zabawy. Dla najlepszych zespołów przewidziane są atrakcyjne nagrody.
  Zgłoszenia zespołów tylko do 22.09.2014r. u p. Małgorzaty Matląg lub p. Grażyny Kantor.
  Szczegóły na stronie: sigg.gpw.com.pl
 • Koło języka arabskiego (2014-09-12)

  W najbliższy poniedziałek 15 września odbędą się pierwsze zajęcia dodatkowe z języka arabskiego. Wszystkich zainteresowanych zapraszam na godz. 16:00 do sali językowej nr 4. Więcej informacji - u nauczyciela Pani Haliny Małysa-Legutko.
 • Wynalazcy i innowatorzy - szkolne koło zainteresowań (2014-09-12)

  Jeśli lubisz swąd palonej elektroniki lub zdarza Ci się popełnić jakiś układ elektroniczny/mechatroniczny do różnych celów, masz ciekawe pomysły i chciałbyś je zaprezentować innym, to zapraszamy na zajęcia dodatkowe "Młodych wynalazców i konstruktorów". Pierwsze spotkanie odbędzię się 16 września o godzinie 15:05 w sali nr 40. Serdecznie zapraszam Paweł Piszczek.
 • Komunikat - spotkania wychowawców z rodzicami klas pierwszych (2014-09-09)

  W dniu 11 września 2014 roku o godzinie 16:00 odbędą się spotkania z rodzicami uczniów klas pierwszych.

  Harmonogram
  - godz. 16:00 - sala gimnastyczna
  - godz. 16:30 - spotkanie z wychowawcami klas w salach:
  a) 1e - sala 41
  b) 1m - sala 42
  c) 1f - sala 40
  d) 1g - sala 43
  e) 1i - sala 13
  f) 1j - sala 12
  g) 1z - sala 11
  h) 1t - sala 51

 • Wernisaż w Miasteczku Galicyjskim (2014-09-09)

  Wczoraj (8 września) w Miasteczku Galicyjskim odbyło się uroczyste otwarcie wystawy fotograficznej "Rowerem po Pogórzu Rożnowskim". Więcej informacji w zakładce STR.
 • I Ty zostań wolontariuszem !!! (2014-09-03)

  Kontynując ubiegłoroczną incjatywę Stowarzyszenie Sadecki Elektryk rozpoczęło nabór uczniów chętnych do pomagania słabszym z matematyki w ramach wolontariatu uczniowskiego. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłaszanie się u nauczycielek matematyki: Barbary Wideł i Zuzanny Durlak lub drogą e-mailową: stowarzyszenie@zsem.edu.pl


Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Małopolsce