Jesteś tutaj: ZSEM.EDU.PL Finał "Euroelektry" w naszej szkole

16-17 marca br. odbył się w naszej szkole Finał XVI edycji Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej „Euroelektra”.  Olimpiada Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej „Euroelektra”, organizowana jest przez Stowarzyszenie Elektryków Polskich na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Olimpiada Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej „Euroelektra" rozgrywana jest w trzech grupach tematycznych: elektrycznej, elektronicznej i teleinformatycznej. W roku szkolnym odbywają się trzy etapy: pierwszy etap to zawody szkolne, drugi – zawody okręgowe, a trzeci – zawody centralne, finał olimpiady. W tym roku szkolnym do pierwszego etapu przystąpiło 140 uczniów naszej szkoły . Do drugiego etapu zakwalifikowano 35 uczniów, a w finale o palmę pierwszeństwa walczyło 7 reprezentantów naszej szkoły, tj. Piotr Trojan, Mirosław Szewczyk, Kamil Stolarski, Robert Widlak i Krzysztof Bulanda (grupa teleinformatyczna) oraz Paweł Basta i Mateusz Dudek (grupa elektryczna).

Uroczystego otwarcia finału Olimpiady dokonała wiceprezydent Bożena Jawor wraz z członkami Komitetu Głównego Olimpiady, reprezentowanego przez przewodniczącego KGO - dr. hab. inż. Sławomira Cieślika z Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy, wiceprzewodniczącą - mgr inż. Zofię Miszewską – Stowarzyszenie Elektryków Polskich Oddział Bydgoski, inż. Marię Zastawny krakowskiego oddziału Stowarzyszenia Elektryków Polskich oraz dyrektora ZSEM Walentego Szarka.

„Bez względu na to, jakie zajmiecie miejsca, to już jest wasze zwycięstwo – to, że tutaj przyjechaliście i że będziecie walczyć. Zachowajcie tą wiedzę i rozwijajcie ją dla dobra naszego kraju. Z całego serca życzę wszystkim powodzenia podczas dzisiejszego finału, a w przyszłości żebyście zdobyli zawód, w którym będziecie się dobrze czuć i się realizować” – mówiła wiceprezydent Bożena Jawor, witając uczestników Olimpiady w Nowym Sączu.

Uroczystość zakończenia olimpiady zaszczycili swoją obecnością przedstawiciele firmy Wiśniowski z Panią Krystyną Baran – Prezesem Zarządu Firmy.

Trzydziestu dwóm finalistom, w tym siedmiu reprezentantom sądeckiego „elektryka”, zapewniono również szereg atrakcji, w tym m.in.: zwiedzanie firmy Wiśniowski, laureata tytułu Przedsiębiorca Roku 2013 w konkursie EY World Entrepreneur of the Year, wycieczkę do Krynicy-Zdroju oraz zwiedzanie Nowego Sącza z przewodnikiem Mariuszem Borkowskim (absolwentem naszej szkoły) i wizytę w sądeckim ratuszu, podczas której młodzież wraz z opiekunami spotkała się z wiceprezydent Bożeną Jawor.

Celem Olimpiady organizowanej od 16 lat jest podnoszenie poziomu kształcenia zawodowego, pobudzanie i rozwijanie zainteresowań uczniów zawodem elektryka i elektronika, upowszechnianie wzorców etyki zawodowej, kultury technicznej i racjonalnego użytkowania energii elektrycznej oraz nawiązywanie współpracy między szkołami i wyższymi uczelniami.

Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Małopolsce