Jesteś tutaj: ZSEM.EDU.PL Nasi wśród najlepszych wirtualnych menedżerów

Nasi wśród najlepszych wirtualnych menedżerów

W dniach 6 – 7 czerwca br. trzech uczniów naszej szkoły z kl. 1t (Tomasz Kozłecki, Michał Neznal i Przemysław Świder) pod opieką p. Małgorzaty Matląg brało udział w finale konkursu „Wirtualny Menedżer 5” zorganizowanym przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, Fundację na rzecz nauki i edukacji „Talenty” oraz firmę Revas. Tegoroczna edycja konkursu została objęta honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej, Ośrodka Rozwoju Edukacji, Podkarpackiego Kuratora Oświaty, Małopolskiego Kuratora Oświaty oraz Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty.

Konkurs był realizowany z wykorzystaniem symulacji biznesowej Warsztat Samochodowy firmy Revas, a uczniowie biorący w nim udział wcielili się we właścicieli wirtualnych warsztatów samochodowych, dzięki czemu mogli poczuć się jak prawdziwi przedsiębiorcy. W trakcie eliminacyjnej i finałowej rozgrywki uczniowie zarządzali wirtualną firmą, podejmując realistyczne decyzje biznesowe m.in.: organizowanie stanowisk, zatrudnianie pracowników, ustalanie wynagrodzeń, zakup zasobów, ustalanie ceny itp. Finał był zwieńczeniem ciężkiej pracy, którą uczniowie wykonali w eliminacjach trwających od marca 2017.

Nasi uczniowie w eliminacjach cały czas prowadzili zajmując pierwsze miejsce na swoim rynku. W finałowej rozgrywce również zajmowali miejsce na podium jednak dwudniowe zmagania, szereg dokonanych analiz oraz podejmowanie niejednokrotnie ryzykowanych decyzji, walka z czasem i zmęczeniem zakończyła się w ostatniej rundzie rozgrywki spadkiem na IV miejsce z utratą minimalnej ilości punktów.

W konkursie wzięło udział 56 szkół z województwa podkarpackiego, małopolskiego, lubelskiego i świętokrzyskiego. IV miejsce naszych uczniów cieszy choć podobnie jak w roku ubiegłym podium było w zasięgu ręki. Warto dodać, że nasza szkoła jako jedna z nielicznych szkół corocznie jest w finale tego jakże ciekawego a zarazem i też trudnego konkursu.


Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Małopolsce