Jesteś tutaj: ZSEM.EDU.PL Pola nadziei 2017

ZSEM w Polach Nadziei

30 kwietnia 2017r. już po raz kolejny w Nowym Sączu odbyła się akcja Pola Nadziei. W tym dniu 26 uczniów naszej szkoły, jak co roku z ogromnym zaangażowaniem kwestowało na rzecz Sądeckiego Hospicjum przy Kościele NSPJ w Nowym Sączu.

Nasi uczniowie, którzy w tym dniu (a była to niedziela!) poświęcili swój wolny czas i jako wolontariusze wsparli tę wspaniałą akcję, to: Michalik Mateusz (1g), Kamiński Norbert ,Wilczyński Jan (1i), Kosakowski Kamil, Leśniak Dominik, Rams Mateusz, Wnęk Damian, Jaworski Łukasz, Sopata Dariusz, Klimek Jakub, Aleksander Skrzypiec, Krok Hubert i Syktus Kamil (1m) Olszak Patryk i Gawlak Bartosz (1j), Pawlikowski Nikodem, Fecko Radosław, Pasek Adrian i Tokarczyk Piotr (1t) Górka Kacper (2e), Górka Ernest, Król Michał, Lelito Krzysztof, Kokosza Bartosz (2m) Daniel Dąbrowski i Szymon Magiera (3g)

Wokół naszych wolontariuszy, których znakiem rozpoznawczym były żonkile, robiło się tłoczno po zakończonych mszach. Do kwestujących podchodzili ludzie w różnym wieku. Były wśród nich osoby starsze, które z portfela wyciągały z serca płynący datek, były również dzieci, które rodzice, bądź dziadkowie, brali na ręce, by mogły wrzucić pieniążek do puszki. W zamian otrzymywały symbolicznego żonkila lub okolicznościową kartkę.

Żonkile są międzynarodowym symbolem nadziei, przypominają o ludziach cierpiących, oczekujących pomocy w trudnym okresie odchodzenia z tego świata.

Warto podkreślić, że w tegorocznych sądeckich Polach Nadziei udało się zebrać kwotę 55 623,93 zł. Pieniądze te pozwolą na rozbudowę sądeckiego Hospicjum oraz pomoc w leczeniu i w opiece nad osobami znajdującymi się w terminalnym stadium choroby nowotworowej oraz osobami przewlekle chorymi.

Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Małopolsce