Jesteś tutaj: ZSEM.EDU.PL SOS DLA SĄDECCZYZNY – VI edycja

11 czerwca w świetlicy szkolnej odbyło się uroczyste podsumowanie szóstej już edycji projektu „SOS dla Sądecczyzny” współfinansowanej przez Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu.

Celem projektu jest edukacja proekologiczna. Do udziału w nim została zaproszona młodzież szkół ponad gimnazjalnych z całej Sądecczyzny. Na spotkanie przybyła młodzież z następujących szkół:
a. z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Krynicy Zdroju
b. z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Ks. Prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu
c. z Powiatowego Zespołu Szkół  w Muszynie
d. z Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Grybowie
e. w rywalizacji brała również młodzież naszej szkoły należąca do koła ekologów.

Każdą szkołę reprezentowała pięcioosobowa grupa, która w ramach projektu zobowiązana została do przygotowania aplikacji lub prezentacji multimedialnej na temat zagrożeń środowiska. Dodatkowo każda grupa miała za zadanie przygotować w formie strony www ekotrasę  po naszym regionie, przez najpiękniejsze i najciekawsze ich zdaniem przyrodniczo miejsca oraz plakat proekologiczny. Działania podejmowane przez uczniów miały uwrażliwić ich na walory przyrodnicze Sądecczyzny i wskazać na zagrożenia środowiska związane z działalnością antropogeniczną. Podczas panelu sprawdzana była również wiedza z zakresu ekologii i znajomości regionu.
Wystąpienia poszczególnych grup oceniała dwuosobowa komisja w skład której wchodziły przedstawicielki Starostwa Powiatowego i Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Krakowie Odział Nowy Sącz.

Komisja konkursowa najwyżej oceniła wystąpienie grupy z Elektryka, która otrzymała bon na kwotę 750 zł. II miejsce zdobyła grupa z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Ks. Prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu i otrzymała bon na kwotę 500 zł, natomiast trzecie miejsce uczniowie z Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Grybowie, którzy otrzymali bon na kwotę 300 zł. Kolejne grupy otrzymały słodycze i gadżety ufundowane przez Stowarzyszenie Sądecki Elektryk.

 

SOS DLA SĄDECCZYZNY – VI edycja

28 kwietnia w świetlicy szkolnej odbyło się uroczyste podsumowanie szóstej już edycji projektu „SOS dla Sądecczyzny”.
Celem projektu jest edukacja proekologiczna. Do udziału w nim została zaproszona młodzież pierwszych klas Zespołu Szkół Elektryczno- Mechanicznych w Nowym Sączu. Działania podejmowane przez uczniów miały uwrażliwić ich na walory przyrodnicze Sądecczyzny i wskazać na zagrożenia środowiska związane z działalnością antropogeniczną. Z każdej klasy pierwszej technikum została wybrana pięcioosobowa grupa uczniów. Każda grupa w ramach projektu zobowiązana została do przygotowania aplikacji lub prezentacji multimedialnej na temat zagrożeń środowiska. Dodatkowo każda grupa miała za zadanie przygotować w formie strony www ekotrasę  po naszym regionie, przez najpiękniejsze i najciekawsze ich zdaniem przyrodniczo miejsca.
Wśród uczniów klas pierwszych został ogłoszony konkurs na plakat o charakterze proekologicznym w dwóch kategoriach: 1.Czyste środowisko – zdrowy człowiek – jak zapobiegać lub walczyć z zagrożeniami środowiska; 2. Problem psich odchodów zagrożeniem dla Twojego zdrowia i miasta. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach na temat zagrożeń środowiska Sądecczyzny, sposobów i możliwości zapobiegania im lub ich minimalizacji. Chętni uczniowie rozwiązywali również test na temat zagrożeń środowiska
 Nagrodę za najlepiej rozwiązany test wiedzy – bon na zakupy w sklepie sportowym o wartości 100zł wygrał uczeń klasy 1f Jakub Jasinowski.
Nagrodę za plakat w kategorii CZYSTE ŚRODOWISKO _ ZDROWY CZŁOWIEK – bon o wartości 100zł otrzymał Wojciech Jojczyk z klasy 1j.
Nagrodę za plakat w kategorii PROBLEM PSICH ODCHODÓW ZAGROŻENIEM DLA TWOJEGO ZDROWIA I MIASTA- bon o wartości 100 zł otrzymał Michał Szabla , uczeń klasy 1t
Pierwszą nagrodę i tytuł NAJLEPSI EKOLODZY WŚRÓD INFORMATYKÓW oraz bon o wartości 500 zł zdobyła drużyna z klasy 1t
Drugą nagrodę i bon o wartości 350 zł otrzymała grupa z klasy 1e
Trzecie miejsce i bon o wartości 150 zł zdobyli uczniowie z klasy 1i. GRATULUJEMY!
Projekt został zrealizowany przez Stowarzyszenie Sądecki Elektryk przy wsparciu finansowym Miasta Nowego Sącza, którego przedstawiciel p. Tokarska była obecna na podsumowaniu akcji SOS dla Sądecczyzny.

Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Małopolsce