Jesteś tutaj: ZSEM.EDU.PL Spotkania z przedsiębiorcami

Jeżeli jesteś kreatywny, masz ciekawe pomysły, potrafisz pracować w grupie – to ten konkurs jest dla Ciebie! Zbierz 3-osobowy zespół i przygotuj dowolny materiał promujący sądecki produkt, usługę lub firmę. Może to być np. spot reklamowy, plakat, artykuł czy też prezentacja multimedialna.

Prace należy kierować do p. Grażyny Kantor lub do p. Małgorzaty Matląg do dnia 28.04.2014r. Konkurs realizowany jest w ramach projektu „Sądecka specjalność”, w którym nasza szkoła bierze udział. W ramach tego projektu 7 kwietnia br. ponad 60 uczniów wzięło udział w spotkaniu z panią Katarzyną Tomoń – przedstawicielką Fundacji „Pomyśl o przyszłości” oraz panią Katarzyną Świderską –Dyrektorem ds. marketingu w firmie Wiśniowski.

Ponad dwustu uczniów naszej szkoły wzięło udział w nietypowych lekcjach z przedsiębiorczości, w czasie których mieli okazję spotkać się z ludźmi, którzy odnieśli sukces w biznesie.

11 i 14 marca odbyły się spotkania z panem Wojciechem Krupą reprezentującym Klub Biznesowy oraz firmę Apeiron a 31 marca w naszej szkole gościł dr Krzysztof Pawłowski m. in. twórca WSB NLU w Nowym Sączu. Uczniowie, podczas tych spotkań  nie tylko słuchali, ale również bardzo często zadawali różne -  często trudne pytania, niekiedy nawet  mocno polemizowali z przedsiębiorcami.

Była to też dobra okazja, aby zainspirować uczniów, by już teraz byli PRZED -SIĘ- BIORCZY, czyli brali wszystko PRZED SIEBIE w tym także swoje marzenia i cele i do nich dopasowywali swoją karierę zawodową. Szkoła ponadgimnazjalna to bardzo dobry czas by nad tym się spokojnie zastanowić i wytyczyć sobie plan. Nie jest to łatwe, a tym bardziej dla młodego człowieka. Im szybciej nasz cel jednak zostanie określony tym szybciej będziemy dostrzegać wokół siebie szanse i możliwości. Nie mając celu będziemy częścią tłumu który dryfuje miotany wiatrami przypadków i narzekającymi na rząd, szefa, sąsiada itp. Ważne żeby cel był konkretny, określony w czasie, mierzalny, ekscytujący, zgodny z naszymi zainteresowaniami. Wtedy jest szansa na odniesienie sukcesu w życiu.

Zobacz nagranie:   http://tv-ns.pl/wydarzenia/material/7671/b/7/s/3.html
oraz relacje naszych uczniów z tych spotkań:
http://www.nowysacz.pl/gospodarka-wlacz-myslenie-II-edycja

Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Małopolsce