Jesteś tutaj: ZSEM.EDU.PL Warsztaty medyczne 2017

„SZLAKIEM PROMOCJI I ZDROWIA”

Dnia 22.03.2017r. w naszej szkole odbyły się warsztaty medyczne pod nazwą „SZLAKIEM PROMOCJI I ZDROWIA”, organizowane przez Wyższą Szkołę Promocji i Zdrowia z Krakowa. Była to już trzecia edycja tej imprezy, w której jak co roku biorą udział wytypowani uczniowie tylko z klas pierwszych.

Pierwsza część teoretyczna zawierała tzw. Panel Dietetyczny, gdzie wykładowcy oraz studenci przeprowadzali wykłady związane ze zdrowiem. Prelekcje były związane z chorobami kręgosłupa, Celiakią – chorobą dzisiejszych czasów oraz przeprowadzony był temat związany z dietą bezglutenową oraz anatomią prawidłową wg. Układu pokarmowego.

Druga część praktyczna, w której rywalizowały grupy klasowe dotyczyła: resuscytacji krążeniowo – oddechowej RKO, umiejętność wykorzystania defibrylatora AED przy masażu serca, zastosowanie Chwytu Heimlicha oraz pozycja boczna bezpieczna. Dużym zainteresowaniem cieszył się masaż klasyczny.

W rywalizacji między klasowej jeśli chodzi o część praktyczną najlepsza okazała się klasa I T w składzie (Daniel Homoncik, Piotr Pogwizd, Piotr Szczepanek, Arkadiusz Czepielik, Adrian Pasek, Eryk Długosz), drugie miejsce zajęła klasa I i w składzie (Owsianka Szymon, Sęk Albert, Słotwiński Albert, Kmak Bartosz, Zachwieja Robert, Zawada Robert), trzecie miejsce zajęła klasa I E w składzie (Wojciech Maciuszek, Michał Pyzik, Maciej Bodziony, Arkadiusz Janikowski, Krzysztof Janik, Maciej Szczecina).

GRATULACJE!


Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Małopolsce