22.11.2013 Zaduszki muzyczne

„W drodze do nieba. Semafory Gwiazd …”

Listopadowy czas daje nam sposobność, aby w pośpiechu codzienności zastanowić się przez chwilę nad istotą życia i śmierci. To dobra okazja, by przypomnieć sobie o wszystkich, którzy odeszli. Biblioteka jak co roku, wspólnie z młodzieżą przygotowała koncert zaduszkowy. Uczniowie chcieli w ten sposób uczcić pamięć bliskich im artystów, którzy przez lata zapewniali nam muzyczne wzruszenia, oraz przybliżyć tych zapomnianych lub nieznanych młodemu pokoleniu. Tegoroczną niespodzianką był występ pana Jerzego Talara, który pięknie zaśpiewał i przedstawił twórczość Edwarda Stachury.