Relacja z Deutsch Wagen Tour 2011

Dnia 31.03.2011r. już po raz drugi w naszej szkole odbyły się warsztaty ‘DEUTSCH WAGEN TOUR’. DWT jest to ogólnopolski program promujący naukę języka niemieckiego, realizowany pod patronatem Instytutu Goethego i...

Dnia 31.03.2011r. już po raz drugi w naszej szkole odbyły się warsztaty ‘DEUTSCH WAGEN TOUR’. DWT jest to ogólnopolski program promujący naukę języka niemieckiego, realizowany pod patronatem Instytutu Goethego i Ministerstwa Edukacji Narodowej przy współpracy Ambasady Niemiec oraz Niemieckiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Koordynatorem projektu w naszym regionie jest Pana Ryszarda Maj – lektor języka niemieckiego z Instytutu Goethego.

Gospodarzem i organizatorem całej imprezy był Zespół Szkół Elektryczno- Mechanicznych w Nowym Sączu, zaś zaproszonymi gośćmi byli uczniowie z Gimnazjum w Świniarsku oraz uczniowie z Publicznego Gimnazjum w Nawojowej wraz z opiekunami.

Imprezę rozpoczęły trzy krótkie scenki pokazujące, że język niemiecki nie jest wcale taki nudny i trudny.

Jako pierwsi wystąpili uczniowie klasy III g T, którzy przygotowali przedstawienie pt. „Schneewittchen und sieben Zwerge” („Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”) w składzie: Michał Głód, Paweł Gromadzki, Maksymilian Więcławek oraz jako krasnale wystąpili: Marcin Bugara, Jarosław Jasiński, Marcin Filip, Leszek Bieniek, Mateusz Kutwa, Radosław Gromala, Damian Kądziołka. Jako narratorzy udział wzięli: Grzegorz Krajewski i Artur Obrzut, zaś całość poprowadził Rafał Popiół.

Następnie zaprezentowali się uczniowie: z klasy II a LO (Sara Adamczyk), II e T (Konrad Burnagiel) i III g T (Mateusz Kiełbasa, Jakub Kozdrój, Michał Głód i inni) w scence pt. „So ein schöner Tag…”.

Zaś ostatnią grupą aktorów byli uczniowie z klasy II i T, przedstawiający „Rotkäppchen” („Czerwonego Kapturka”). Byli to: Miłosz Poręba, Kamil Urbański, Paweł Ziaja, Łukasz Padula – narrator , Piotr Kotarba, Maciej Talar.

Osobami odpowiedzialnymi za przygotowanie przedstawień, jak i całych warsztatów w ZSE-M były: Pani Magdalena Bochniarz, Pani Alicja Baran, Pani Edyta Kajder.

Kolejnymi punktami programu była prezentacja pana Ryszarda Maja „Dlaczego warto uczyć się języków obcych”, po której odbyły się warsztaty dla gimnazjalistów pt. „Niemiecki na wesoło”.

Na koniec uczniowie klasy III i T, wraz z uczennicą II a LO – Justyną Augustyn, przedstawili gimnazjalistom prezentację ZSE-M, dzięki której uczniowie mieli okazje bliżej poznać naszą szkołę, po czym nastąpiło uroczyste zakończenie i pożegnanie.

Daniel Martuszewski

Autor pasjonuje się tworzeniem serwisów i aplikacji internetowych. Współtworzył ten serwis. Zaprasza na swojego Facebook-a