II Dzień Języków Obcych w Elektryku

Konkurs multimedialny z języka angielskiego I know everything odbył się w sali komputerowej nr 109 w internacie w trzech turach. W konkursie brało udział 40 uczniów z klas 2iTE, 2gTE,...

Konkurs multimedialny z języka angielskiego I know everything odbył się w sali komputerowej nr 109 w internacie w trzech turach. W konkursie brało udział 40 uczniów z klas 2iTE, 2gTE, 3eTE, 2dLO, 1tTE, 2kZSZ, 1iTE oraz 3jTE. Uczniowie odpowiadali na 60 pytań związanych z językiem, kulturą i historią Wielkiej Brytanii. W konkursie zwyciężył Michał Jurczak z klasy 2gTE, a kolejne miejsca zajęli Dawid Kaim z klasy 3eTE i Piotr Hejmej z 2iTE. Serdecznie gratulujemy!
Drużynowy konkurs wiedzy o krajach anglojęzycznych  i niemieckojęzycznych rozpoczął się o godzinie 10 w świetlicy szkolnej. Trzyosobowe drużyny reprezentowały klasy 2iTE, 2gTE, 3eTE, 1eTE, 1iTE, 3jTE i 1tTE. Konkurs poprowadziły uczennice klasy 2dLO Magdalena Dziedzina i Justyna Klimczak. Uczniowie odpowiadali na pytania związane z różnorodnymi aspektami życia w krajach anglojęzycznych i niemieckojęzycznych, rozwiązywali krótkie zadania pisemne oraz odgadywali nazwy i wykonawców utworów muzycznych (opracowanie muzyczne tej części zostało przygotowane prze ucznia klasy 2gTE Szymona Matułę). Rywalizacja była zacięta, walczono tylko o jedno miejsce na podium – dla najlepszej klasy. A oto wyniki tej rywalizacji:
klasa 2iTE – 37,5 p.
klasa 2gTE – 35p.
klasa 3eTE – 31p.
klasa 1eTE i 1iTE – 25,5p.
klasa 1tTE – 25p.
klasa 3jTE – 23p.
Gratulujemy klasie 2iTE, która wygrała zmagania językowe w tym roku!

Zanim pani Dyrektor K. Rembiasz ogłosiła wyniki i pogratulowała zwycięzcom (oraz wręczyła zasłużone nagrody ), zagrał dla wszystkich uczestników kwintet muzyczny w składzie: Natalia Górka – wokal, Magdalena Durlak – piano, Maciej Talar – gitara akustyczna, Michał Pancerz – gitara basowa oraz Jan Wnęk – gitara eklektyczna. Mogliśmy także obejrzeć przedstawienie w języku niemieckim przygotowane przez Sarę Adamczyk z 2aLO, Konrada Burnagla z 2eTE oraz uczniów klasy 3gTE pod kierunkiem p. A. Baran

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólną zabawę oraz sponsorom za nagrody.

Daniel Martuszewski

Autor pasjonuje się tworzeniem serwisów i aplikacji internetowych. Współtworzył ten serwis. Zaprasza na swojego Facebook-a