Wyjazd do Sniny

W dn. 16.-17.11.2011 14-osobowa grupa uczniów i uczennic naszej szkoły wraz z nauczycielami p. Alicją Baran, p. Grażyną Kantor, p. Bogusławą Matułą-Stępień oraz p. Joanną Nalepą udała się po raz...

W dn. 16.-17.11.2011 14-osobowa grupa uczniów i uczennic naszej szkoły wraz z nauczycielami p. Alicją Baran, p. Grażyną Kantor, p. Bogusławą Matułą-Stępień oraz

p. Joanną Nalepą udała się po raz kolejny z wizytą do Gimnazjum w Sninie na Słowacji.

Poniżej przedstawiamy relację jednego z uczestników. Zapraszamy również do obejrzenia zdjęć w galerii.

„Do zaprzyjaźnionego Gimnazjum w Sninie wyruszyliśmy po 5 rano. W trakcie podróży kierowca zaserwował nam mocną dawkę kina akcji, więc się nie dłużyło mimo tak wczesnej godziny. Po dotarciu na miejsce zostaliśmy przywitani przez Słowaków i rozdzieleni do rodzin, u których nocowaliśmy. Do ok. godziny 13 zwiedzaliśmy szkołę i oglądaliśmy różne scenki i doświadczenia związane z odpowiednimi przedmiotami (m.in. biologia, fizyka, informatyka). Następnie udaliśmy się na obiad. Po obiedzie poszliśmy na halę sportową, gdzie mieliśmy okazję obejrzeć mecz siatkówki. A później sami mieliśmy okazję zagrać w piłkę halową. Po rozgrywkach poszliśmy na kolację. Po wieczornym posiłku pojechaliśmy busami do obserwatorium, gdzie dowiedzieliśmy się mnóstwo ciekawych rzeczy na temat kosmosu. Pogoda dopisała w pełni, dzięki czemu mogliśmy podziwiać Jowisza z księżycami oraz moc gwiazd. Po zakończeniu wizyty w obserwatorium mieliśmy czas wolny. Wtedy to poszliśmy do pubu razem z naszymi kolegami i koleżankami z Sniny. Następnego dnia ok. godziny 10 wyruszyliśmy na zaporę, którą zwiedzaliśmy najpierw zewnątrz, a później wewnątrz.. Po miło spędzonym tam czasie udaliśmy się na obiad. Po obiedzie całą ekipą zebraliśmy się przed Gimnazjum, gdyż nadszedł czas odjazdu. Po podziękowaniach oraz pożegnaniach wyruszyliśmy w drogę powrotną. Pan kierowca znów zrobił nam seans filmowy. Po godz.17 byliśmy już koło „Elektryka”. I tak to zakończyła się nasza wyprawa na Słowację.”

Daniel Martuszewski

Autor pasjonuje się tworzeniem serwisów i aplikacji internetowych. Współtworzył ten serwis. Zaprasza na swojego Facebook-a