Konkursy z języka NIEMIECKIEGO 2017/2018

„TURBOLANDESKUNDE-WĘDRÓWKA PO KRAJACH NIEMIECKIEGO OBSZARU JĘZYKOWEGO” Zapraszamy do udziału w IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu „TURBOLANDESKUNDE-WĘDRÓWKA PO KRAJACH NIEMIECKIEGO OBSZARU JĘZYKOWEGO”, którego organizatorem jest Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego. W tym...

„TURBOLANDESKUNDE-WĘDRÓWKA PO KRAJACH NIEMIECKIEGO OBSZARU JĘZYKOWEGO”

Zapraszamy do udziału w IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu „TURBOLANDESKUNDE-WĘDRÓWKA PO KRAJACH NIEMIECKIEGO OBSZARU JĘZYKOWEGO”, którego organizatorem jest Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego. W tym roku szkolnym pytania będą dotyczyły Niemiec.

Zgłoszenia do 29.11.2017.

Etap szkolny konkursu odbędzie się 07.12.2017 w godz. 13.00-14.30.

Szczegółowe informacje u nauczycieli języka niemieckiego.

Konkurs „Weltsprachen Abitur”

Dnia 08.01.2018 zostanie przeprowadzony w naszej szkole Konkurs z języka niemieckiego Weltsprachen Abitur (edycja zimowa). Konkurs ma zasięg ogólnopolski i jest organizowany przez Wydawnictwo Synapsa Sp. z o.o.

Udział w konkursie wynosi 9 zł.

Zgłoszenia do 21.12.2017.

Szczegółowe informacje u p. Alicji Baran oraz na www.wydawnictwo-synapsa.pl

II Międzyszkolny Konkurs na Film lub Prezentację Multimedialną w Języku Niemieckim

Zapraszamy do udziału w II edycji Konkursu na Film lub Prezentację Multimedialną w Języku Niemieckim „Deutsch in der Hauptrolle” („Niemiecki w roli głównej”). Organizatorem konkursu są nauczyciele języka niemieckiego II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Nowym Sączu.

Zgłoszenia do 29.01.2018.

Szczegółowe informacje u nauczycieli języka niemieckiego oraz na www.2lo.edu.pl w zakładce wydarzenia.

Międzynarodowy konkurs „Vielfalt der Briefmarken”

Zapraszamy do udziału w konkursie „Vielfalt der Briefmarken”.

Szczegółowe informacje u nauczycieli języka niemieckiego.

karolke