O nas

Witamy na stronie Zespołu Języków Obcych Zespołu Szkół Elektryczno-Mechanicznych w Nowym Sączu. W skład Zespołu wchodzą nauczyciele języka angielskiego i niemieckiego.

Głównym zadaniem Zespołu jest takie prowadzenie procesu dydaktyczno – wychowawczego, którego efektem będzie zdobywanie i pogłębianie umiejętności językowych uczniów, rozwijanie zainteresowania kulturą krajów anglojęzycznych i niemieckojęzycznych oraz  właściwe przygotowanie młodzieży do egzaminu maturalnego.

Od lat przygotowujemy młodzież do rozmaitych konkursów, w tym Olimpiady Języka Angielskiego i Niemieckiego. Członkowie Zespołu organizują również szereg imprez, projektów, w których uczestniczą uczniowie m.in. Dzień języków Obcych, wymiany uczniowskie ze szkołą na Słowacji, itp. Prowadzimy zajęcia wyrównawcze dla uczniów, fakultety dla maturzystów oraz koła zainteresowań dla uczniów szczególnie zainteresowanych nauką języków obcych.

Zajęcia z języków obcych odbywają się w salach językowych w szkolnym internacie. Nauczyciele języków obcych dbają o wzbogacanie bazy dydaktycznej i wyposażenie pracowni.

Skład Zespołu Języków Obcych

Nauczyciele języka angielskiego:

• mgr inż. Piotr Szczypuła – przewodniczący Zespołu
  • mgr Katarzyna Brdej
  • mgr Karolina Lupa
  • mgr Bogusława Matuła
  • mgr Paulina Mordarska
  • mgr Magdalena Trybuch
  • mgr Agata Wójs
  • mgr Sabina Wysowska

Nauczyciele języka niemieckiego:

• mgr Alicja Baran
  • mgr Magdalena Bochniarz
  • mgr Ewa Dziedzic
  • mgr Edyta Kajder
  • mgr Magdalena Tutka
  • mgr Monika Wójcik

Opiekę kierowniczą nad Zespołem sprawuje pani dyrektor mgr Krystyna Rembiasz.