Dzień Walki z Depresją

Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją obchodzony jest w Polsce corocznie 23 lutego. Dzień ten przypomina o znaczeniu zdrowia psychicznego i potrzebie lepszego wsparcia dla osób zmagających się z depresją.

W dniu dzisiejszym uczniowie naszej szkoły mieli okazję wysłuchać prelekcji przygotowanej przez studentów psychologii Wyższej Szkoły Biznesu National Louis University w Nowym Sączu. Spotkanie miało na celu poszerzenie wiedzy na temat przyczyn i objawów zaburzeń depresyjnych oraz sposobów reagowania i pomocy osobom chorym na depresję. Dodatkowo młodzież uzyskała szeroką wiedzę nt. ewentualnych miejsc i instytucji, które zajmują się pomocą dla osób będących w kryzysie.

W akcje włączyli się również uczniowie klasy 3p, którzy przygotowali plakaty profilaktyczne związane z problematyką depresji.