Dzień Języków Obcych

50-lecie patrona,Aktualności

Europejski Dzień Języków to międzynarodowe święto, ustanowione z inicjatywy Rady Europy. Jego celem jest zachęcenie Europejczyków do nauki języków obcych oraz propagowanie zalet różnorodności
językowej, dlatego w tym roku 21 marca w naszej szkole odbyły się konkursy, gry i zabawy przygotowane przez wszystkich nauczycieli języka angielskiego i niemieckiego, dzięki którym mogliśmy zobaczyć, że nauka języka może być przyjemna.  Dodatkowo, z okazji 50 –lecia nadania szkole imienia generała Józefa Kustronia, do przygotowanych konkursów językowych nauczyciele dołączyli pytania związane z patronem szkoły.

Uczniowie naszej szkoły mogli wykazać się znajomością języków obcych w następujących konkursach:

– sala językowa 1 – Gra planszowa – Generał Józef Kustroń – poliglota i patriota (p. M. Trybuch, p. M. Tutka, p. A. Wójs) – uczniowie rywalizowali ze sobą w drużynach trzy osobowych odpowiadając na pytania z języka angielskiego, niemieckiego i na pytania związane z życiorysem patrona.

– sala językowa 2 – Quiz o generale Józefie Kustroniu w języku niemieckim (p. A. Baran, p. M. Tutka) – uczniowie rozwiązywali interaktywny quiz o patronie w języku niemieckim.

– sala językowa 3 – Language challenge with Józef Kustroń (p. J. Klag- Pierzchała, p. H. Małysa – Legutko) – uczniowie mogli sprawdzić tutaj swoją wiedzę z języka angielskiego.

– sala językowa 4 – Crossword Kustroń quiz (p. K. Brdej, p. B. Matuła – Stepień) – uczniowie sprawdzali swoja wiedzę z języka angielskiego i wydarzeń z życia patrona szkoły.

– sala językowa 5 – Zaśpiewaj z Kustroniem – karaoke (p. P. Mordarska, p.P. Sczypuła) – uczniowie mogli wykazać się swoimi umiejętnościami wokalnymi w czasie występów karaoke w językach obcych, które
sprawiły wszystkim wiele radości.

– sala językowa 6 – Żywa karta historii (p. M. Wójcik, p. E. Kajder – uczniowie mogli dowiedzieć się ciekawych rzeczy na temat wojskowości dzięki pasjonatom tego tematu z klasy 5e, Wiktorowi Chruślickiemu i Albertowi Nowak.

– sala językowa 7 – The story of Kustroń (p. S. Wysowska, p. K. Lupa) – uczniowie sprawdzali swoja wiedzę z języka angielskiego i wydarzeń z życia patrona szkoły.

Przyjazna atmosfera sprzyjała nawiązywaniu nowych relacji między uczniami i mamy nadzieję, że dzisiejsza impreza zainspiruje wszystkich do systematycznej nauki języków obcych. Słodkie nagrody zapewniła Rada Rodziców. Zapraszamy wszystkich do udziału w Dniu Języków Obcych za rok  i zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z wydarzenia.