NAGRODA GRAND PRIX W KONKURSIE „DEUTSCH IN DER HAUPTROLLE” DLA ZSE-M

W dniu 04.04.2024 r. w II LO w Nowym Sączu odbyło się uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień w VI edycji Regionalnego Międzyszkolnego Konkursu na Film lub Prezentację Multimedialną w Języku Niemieckim „DEUTSCH IN DER HAUPTROLLE” – „Niemiecki w roli głównej”, którego organizatorem jest Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Marii Konopnickiej w Nowym Sączu.

Patronat honorowy nad konkursem objął Konsul Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie pan Holger Mahnicke oraz Prezydent Miasta Nowego Sącza pan Ludomir Handzel.

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z Nowego Sącza i okolic. Nadesłanych zostało 42 prace, z 24 szkół, w tym 20 filmów i 22 prezentacje multimedialne. W sumie udział w konkursie wzięło 85 uczniów.

Nagrodę specjalną Grand Prix za film zdobyli uczniowie z klasy 4m

Dawid Babiarz, Kamil Bajdel, Karol Pasoń!

W kategorii szkół ponadpodstawowych nagrody i wyróżnienia otrzymali:

III miejsce za prezentacjęJakub Grzybek, Rafał Stefański z klasy 4i

wyróżnienie za prezentację Marcel Arlt, Krzysztof Kozik z klasy 2i

wyróżnienie za filmLena Tomasiak, Klaudia Radzik z klasy 1d

Zwycięzcom i wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

Opiekunowie:
Magdalena Tutka