“Tolkien dla Młodych”

Za nami ostatni z etapów Konkursu “Tolkien dla Młodych” organizowany w dniu 10 kwietnia 2024 przez uczniów, dla uczniów. W tym roku uczestnicy w finale zmierzyli się z lekko zmodyfikowanej formule VaBank znanej dobrze z telewizji. Każdy z uczestników poradził sobie fenomenalnie odpowiadając na podane na tablicy frazy poprzez pytania, jak jest to w oryginalnym teleturnieju.

Zwycięzca mógł być tylko jeden – Szymon Popiół z klasy 2m z zawrotną liczbą punktów 13548.

Na drugim miejscu uplasował się uczeń z klasy 2d Michał Hajduk, zaś na ostatnim miejscu podium znalazł się Witold Mordarski z klasy maturalnej 5p.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za podjęcia próby pierścienia podczas wszystkich etapów konkursu i zachęcamy do udziału w przyszłym roku.
Kto wie, może to twoja kolej by wyruszyć ze swojego Shire do Mordoru … lub podążyć śladami 13 krasnoludów pod Samotną Górę.

Uczniowie z klas 3d, 3m, 2t, 4p i 3i