Logo ZSEM

Elektryczno-Mechanicznych

w Nowym Sączu

Konkurs czytelniczy dla klas pierwszych

1. grudnia 2021

18. listopada w świetlicy szkolnej odbył się konkurs czytelniczy Jak dobrze znasz Mitologię Jana Parandowskiego?

Organizatorem imprezy była biblioteka szkolna. W konkursie wzięło udział 23 uczniów z klas pierwszych (1d, 1fg, 1m,1p oraz 1t). Poziom był bardzo wyrównany, a uczestnicy mocno zaangażowani w sprawy starożytnych bóstw i herosów.

Oto nasi znawcy Mitologii:
I miejsce ex aequo: Kacper Hećko i Kamil Sasak (klasa 1m);
II miejsce: Michał Baniak (1p);
III miejsce: Oliwia Cempa i Michał Bryła (oboje z klasy 1p).

Laureaci otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców przy ZSEM, a dodatkowo uczniowie z dużą liczbą punktów otrzymają gratyfikację od swoich nauczycieli języka polskiego.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Drużynowe Mistrzostwa Nowego Sącza w szachach

30. listopada 2021

III miejsce brawo !!!
Mistrzostwa Nowego Sącza w Szachach drużynowych

Wystawiliśmy 2 drużyny - niestety II drużyna musiała grać PK, a jak to w sporcie bywa, gdyby była w turnieju, miałaby IV m-ce.

Brawa dla szachistów - przed nami zawody indywidualne miejskie i powiatowe.

I drużyna
1szachownica Kmak Kacper
2szachownica Soliwoda Michał
3szachownica Święs Igor
4szachownica Kalisz Agnieszka

II drużyna
1szachownica Płókarz Szymon
2szachownica Adrian Malawski
3szachownica Janas Piotr
4szachownica Kiełbasa Julia
rezerwowy Rówiński Michał

Opiekun: E.Bereś

Indywidualnie najlepszy Kacper Kmak

WYBORY DO MŁODZIEŻOWEJ RADY MIASTA

30. listopad 2021

Jesteś kreatywny? Chcesz coś zmienić dla młodzieży?
Zgłoś swoją KANDYDATURĘ DO MŁODZIEŻOWEJ RADY MIASTA !!!!
Na podstawie Zarządzenia Prezydenta Miasta Nowego Sącza 14 grudnia 2021r. odbędą się w ZSE-M wybory przedstawiciela Technikum nr 7 oraz Branżowej Szkoły I stopnia nr 7 do Młodzieżowej Rady Miasta Nowego Sącza.
Osoby chętne do reprezentowania naszej społeczności szkolnej zapraszamy do zgłoszenia swojej kandydatury.
Zgłoszenia kandydatów do 3. grudnia 2021r. (piątek). Dokumenty do pobrania, jak również wszelkie informacje dostępne u P. wicedyrektor E.Dziedzic.

MISTRZOSTWA NOWEGO SĄCZA W UNIHOKEJU

26. listopada 2021

Mamy II miejsce w Mistrzostwach Nowego Sącza w unihokeju - chłopców !!!

W turnieju brało udział 7 szkół.

ZSEM - ZS nr 1 - 1:0
ZSEM - IV LO - 4:0
ZSEM - II LO - 2:0

w meczu finałowym niestety ulegliśmy Samochodówce 2:0.

Brawa dla drużyny !!!

Opiekun: J.Michałowska

Skład drużyny:
Bulanda Piotr
Gromada Patryk
Lachor Jakub
Leśnik Krzysztof
Orłowski Wiktor
Pajdzik Karol
Pociecha Dominik
Reguła Wiktor
Tynus Marcin

I TY MOŻESZ ZOSTAĆ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM

19. listopada 2021

"Elektryczni Wolontariusze" - Wolontariat Szkolny włącza się w akcję prowadzoną przez MOTOSĄCZ pt.”Motomikołaje 2021″.

Akcja polega na zbieraniu darów, zabawek, pomocy szkolnych, słodyczy itp. i dostarczeniu paczek na motocyklach właśnie do tych, którzy na Mikołaja nie mogą liczyć. Co roku Motomikołaje odwiedzają dzieciaki i osoby potrzebujące w szpitalach, hospicjach, rodzinach zastępczych, domach dziecka, domach pomocy społecznej, aby choć na chwilę wywołać uśmiech na ich twarzach.

Zapraszamy wszystkich Uczniów do zbiórki, którą będziemy prowadzić w naszej szkole. Można przynosić: słodycze, zabawki, artykuły szkolne, artykuły gospodarstwa domowego, do gabinetu WF.
Wolontariusze będą zbierać do puszek.
kontakt i informacje - Gabriela Osada 3i5.

Każda rzecz jest na wagę złota!

II CODING NIGHT

18. listopada 2021

To już 19 listopada! II Coding Night, startujemy o godzinie 16⁰⁰. Będą z nami eksperci z WSB-NLU, CTS Audio oraz Fakro. Tematy już opracowane - jak zwykle jest to rąbek tajemnicy, ale tylko do piątku do godziny 16⁰⁰ :-)

Oglądajcie relacje na FB - Moc elektryka

XXXII Olimpiada Teologii Katolickiej Płock 2022

17. listopada 2021

17. listopada br. w naszej szkole odbył się pierwszy, szkolny etap XXXII Olimpiady Teologii Katolickiej Płock 2022 pod hasłem: "Oblicza miłosierdzia w nauczaniu i praktyce Kościoła". Do tego etapu zgłosiło się aż 92 uczniów. Ze względu na pandemię finalnie udział wzięło 44 uczniów z różnych klas.

I-sze miejsce zdobył uczeń kl. 1dT Tomasz Kulig
II-gie miejsce zdobyła uczennica kl. 3pT5 Dominika Kubacka

Zwycięzcy będą reprezentowali naszą szkołę na dalszym, diecezjalnym etapie w Tarnowie 9. marca 2022 roku o godzinie 11:00.

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów!

ORGANIZATORZY

PS: Główna strona Olimpiady

#11listopada - Wolność, to nasza wielka wartość

11. listopada 2021

Oddaliśmy szacunek wszystkim, którzy nie zawahali się oddać życia dla odzyskania wolności Ojczyzny.
Piękny montaż słowno-muzyczny przygotowany przez klasę 1p pod opieką P.Doroty Kulig.

Oglądnij - fot. Jakub Bryła

#szkoładohymnu

10. listopada 2021

Nasza szkoła wzięła udział w akcji #szkoładohymnu i o 11:11 odśpiewaliśmy w klasach hymn.

Akcja Samorządu - złożenie kwiatów

11. listopada 2021

11 listopada - „Nie chciejcie Ojczyzny, która Was nic nie kosztuje „po uroczystym apelu Samorząd Uczniowski złożył wiązanki kwiatów na grobie i pod Pomnikiem Patrona gen. Józefa Kustronia.

Bezsilna wściekłość dusiła mnie nieraz, że w niczym zaszkodzić wrogom nie mogę, że muszę w milczeniu znosić deptanie mej godności i słuchać kłamliwych i pogardliwych słów o Polsce, Polakach i naszej historii.
- J.Piłsudski
pokaż więcej