wszystkie (702)

Projekt „Poprawa efektywności energetycznej w nowosądeckich szkołach” dofinansowany z UE

Logo Fundusze Europejskie
Miasto Nowy Sącz realizuje projekt pod nazwą „Poprawa efektywności energetycznej w nowosądeckich szkołach”.

W ramach projektu przewidziano modernizację energetyczną:
Zespołu Szkół Elektryczno-Mechanicznych,
Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2,
Szkoły Podstawowej nr 9,
Szkoły Podstawowej nr 17,
oraz komponent edukacyjny, ukierunkowany na podniesienie świadomości społecznej w zakresie efektywności energetycznej.

Wskaźniki rezultatu bezpośredniego planowane do osiągnięcia w projekcie:
* Szacowany roczny spadek emisji gazów cieplarnianych 324,89 Mg CO2/rok
* Zmniejszenie zużycia energii końcowej 2 632,07 GJ/rok
* Zmniejszenie rocznego zużycia energii pierwotnej w budynkach publicznych 793 054,46 kWh/rok
* Ilość zaoszczędzonej energii cieplnej 2 632,07 GJ/rok
* Zmniejszenie zużycia energii pierwotnej 2 855,00 GJ/rok

Całkowity koszt realizacji Projektu: 9 380 288,46 PLN
Dofinansowanie projektu z UE: 7 673 279,23 PLN

05 luty 2024

Spotkanie z podróżnikiem

31 stycznia 2024

Dnia 30.01.2024 r. nasza szkoła miała zaszczyt gościć podróżnika, Pana Samuela Kempskiego, który przeniósł nas w fascynującą podróż po Egipcie. Jego opowieści odkryły przed nami tajemnice faraonów, praktyki mumifikacji oraz historię Doliny Królów, łącząc starożytną i nowożytną historię tego kraju.

Zapraszamy do galerii zdjęć z tego wydarzenia
SPOTKANIE Z KURATOREM SĄDOWYM

29 stycznia 2024

W dniu 26.01.2024 r. odbyło się spotkanie profilaktyczno – edukacyjne z kuratorem zawodowym II Zespołu Kuratorskiej Służby Sądowej - Sądu Rejonowego w Nowym Sączu ( III Wydział Rodzinny i Nieletnich) – Panią Agnieszką Unold.

Spotkanie dla uczniów ZSEM dotyczyło takiej tematyki / problematyki jak:
• Edukacja prawna młodzieży,
• przemocy rówieśniczej,
• pracy kuratora sądowego,
• przestępstw osób nieletnich, jak również pracy z rodzinami w kryzysie,
• przykładów sytuacji kryzysowych, prawnych z pracy kuratora sądowego.

Spotkanie z kuratorem sądowym cieszyło się dużym zaineresowaniem ze strony uczniów, jak i nauczycieli ZSEM w Nowym Sączu, a przykłady z pracy kuratora sądowego wzbogaciły niewątpliwie wiedzę uczestników spotkania.
Informacja - Olimpiada OOWEE

29 stycznia 2024

Informujemy, że wyjazd na Olimpiade OOWEE (AGH w Krakowie) będzie w dniu 02.02.2024 o godzinie 7:50 . Zbiórka o 7:40 pod internatem.
"Bezpieczny Internet" - konkurs

25 stycznia 2024

"Bezpieczny internet" - jak przedstawić go w formie plastyczno-graficzno-filmowej?
Masz pomysł na: plakat, plakat-grafikę, film lub prezentację multimedialną? - Weź udział w konkursie!

Zgłoszenia i prace należy przekazać do 5.02.2024 do Pań: M. Kwiatek-Poręba (pedagog) lub M. Górska (psycholog). Pozostałe informacje w regulaminie.

"Dzień Bezpiecznego Internetu" będzie odbywał się w dniu 6.02.2024 w ramach działań profilaktyczno - edukacyjnych, a jego celem będzie promowanie pozytywnych zastosowań Internetu, popularyzacja tematyki związanej z bezpieczeństwem i kultura związana z korzystania z portali internetowych, korzystania z sieci, kształtowanie umiejętności selekcji potrzebnych informacji.

II etap Wojewódzkiego Konkursu Lingwistycznego DUET 2023/2024

25 stycznia 2024

Osoby zakwalifikowane do II etapu Wojewódzkiego Konkursu Lingwistycznego DUET 2023/2024:
- Bogatu Maxim
- Matyszkiewicz Kamil
- Pajor Seweryn

Serdecznie gratulujemy!

II etap międzyszkolny odbędzie się w siedzibie Wydziału Nauk Humanistycznych w Nowym Sączu:
- 8 lutego 2024 r. od 9:00 do 11:00 – część pisemna
- 8 marca 2024 r. godz. 9:00 – część ustna
Szczegóły zostaną podane w późniejszym terminie.
Olimpiada OLIMPUS oraz Konkurs MULTITEST z języka niemieckiego - wynki

19 stycznia 2024

Konkurs MULTITEST z języka niemieckiego-wyniki

Dn. 26.10.2023 odbył się konkurs MULTITEST, w którym wzięło udział 8 uczniów z klas I, II, III i V naszej szkoły.

Wśród nich najlepsze wyniki uzyskali:
kl. I Maciej Ciesielka 1g
kl. II Tomasz Florek 2g
kl. III Seweryn Pajor 3d
kl. V Kamil Matyszkiewicz 5e – 9. miejsce w kraju (dyplom laureata)

Gratulujemy!

Olimpiada OLIMPUS z języka niemieckiego-wyniki

Dn. 09.11.2023 odbyła się sesja jesienna Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej OLIMPUS z Języka Niemieckiego, w której wzięło udział 8 uczniów z klas I, II i III naszej szkoły.

Najlepsze wyniki uzyskali:
kl. I Wiktoria Porębska 1d
kl. II Tomasz Florek 2g
kl. III Bartłomiej Siedlarz 3p

Gratulujemy!
Elektryk nadal w krajowej czołówce!!!

11 stycznia 2024

V miejsce w Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2024

W dniu 11 stycznia ogłoszono wyniki 26. Rankingu najlepszych w Polsce Liceów i Techników. W gronie najlepszych z najlepszych na 5 miejscu w kraju kolejny raz znalazła się nasza szkoła. Ponieważ jest to nasz wspólny sukces, serdecznie gratuluję i dziękuję całej społeczności sądeckiego Elektryka – nauczycielom, pracownikom, uczniom, rodzicom, a w szczególny sposób naszym zeszłorocznym absolwentom.

Brawo My !!!!

W uroczystej Gali uczestniczyła Pani Minister Edukacji Barbara Nowacka.

dyrektor szkoły

Rankingi Techników
Najlepsze Licea i Technika 2024
Gala Perspektyw 2024