wszystkie (169)

Akcja charytatywna naszych dziewczyn
dla Gabrysi w walce z anoreksją

9. grudnia 2019

Coś o anoreksji:
Anoreksja jest chorobą psychiczną polegającą na lęku przed przybraniem na wadze. Osoba chora głodzi się. Jest to choroba ducha, nie ciała, więc w jej leczeniu stosuje się głównie psychoterapię. Informacje o losach dziewczyny możecie zdobyć tutaj.
Konkurs literacko-teatralny

9. grudnia 2019

28.11.2019r. w Zespole Szkół Elektryczno-Mechanicznych w Nowym Sączu odbył się konkurs literacko-teatralny. Młodzież zaprezentowała swoje umiejętności, zdobyte podczas warsztatów poetyckich i teatralnych, realizowanych w ramach projektu „Spotkania z kulturą w Elektryku”. Projekt zrealizowało Stowarzyszenie Sądecki Elektryk przy wsparciu finansowym Miasta Nowego Sącza.

Konkurs składał się z dwóch części:
– literackiej - młodzież prezentowała swoje wiersze,
- teatralnej - krótkie formy teatralne.

W konkursie wzięli udział uczniowie Zespołu Szkół Elektryczno-Mechanicznych w Nowym Sączu i II Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Sączu:
- Katarzyna Opoka - II LO,
- Emilia Cięciwa - II LO,
- Miłosz Kłębczyk - ZSEM,
- Albert Bobakowski - ZSEM,
- Szymon Sobczyk - ZSEM,
- Sebastian Łatka - ZSEM,
- Kacper Gromala - ZSEM.

Jury w składzie:
- Ewa Dziedzic,
- Teresa Stasiak,
- Bernadeta Górska
wyłoniło zwycięzców, zwracając uwagę na dojrzałość utworów, poruszane tematy oraz najlepszą grę aktorską.

W konkursie literackim nagrodzeni zostali:
- Kacper Gromala - I miejsce,
- Emilia Cięciwa - II miejsce,
- Katarzyna Opoka - III miejsce.

W konkursie teatralnym nagrodzeni zostali:
- Szymon Sobczyk - I miejsce,
- Albert Bobakowski - II miejsce,
- Miłosz Kłębczyk - III miejsce.

Koordynatorem projektu była Renata Kruk.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy !!!
IX Piknik Naukowy w Elektryku

Informujemy, że rozpoczęła się rejestracja na:
IX Piknik Naukowy w Elektryku.

Więcej informacji na stronie piknik.zsem.edu.pl.

Rejestracja zostanie zakończona 31. grudnia 2019.
1. grudnia - Światowy Dzień Walki z AIDS

1. grudnia obchodziliśmy Światowy Dzień Walki z AIDS obchodzony corocznie od 1988. roku z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). To dzień, w którym szczególnie staramy się przełamywać bariery, takie jak strach i wynikająca z niego stygmatyzacja osób zakażonych HIV i chorych na AIDS.
Najnowszy raport Światowej Organizacji Zdrowia podaje, że każdego roku wykrywa się ponad 5000 nowych przypadków HIV.
Tylko w 2017. roku z powodu AIDS zmarło ponad milion pacjentów. Więcej informacji na stronie szkoły w zakładce NATURA ZSEM...
UNIHOKEJ CHŁOPCÓW - II MIEJSCE W FINALE WOJEWÓDZKIM

6. grudnia br. w Nowym Targu odbył się Finał Wojewódzki
w Unihokeju Chłopców, w którym reprezentacja naszej szkoły w składzie:
  1. Hubert PACH – bramkarz
  2. Kacper ORZECHOWSKI
  3. Mateusz WODARCZYK
  4. Patryk GROMADA
  5. Krzysztof LEŚNIK
  6. Piotr POGWIZD
  7. Mateusz MIGACZ
  8. Paweł PAJDZIK
  9. Arkadiusz KOWALCZYK

wywalczyli II miejsce !!!

G R A T U L A C J E

Opiekun: Jolanta Michałowska

starsze (160-164)   wszystkie (169)