aktualności

nowsze (281-290)   wszystkie (290)

Dobro wraca - pomagamy !!!

13. października 2020

Szkolny Wolontariat - będzie prowadził zbiórkę pieniędzy 16. października - piątek !!!

!!! Liczymy na Was !!!

Nasz kolega - uczeń klasy maturalnej zmaga się z ciężką chorobą. Chcielibyśmy okazać wsparcie Jemu i jego rodzinie. Nie uda nam się to jednak bez waszej pomocy. Na piątek zaplanowaliśmy zbiórkę do puszek. Każdy kto wpłaci dowoloną kwotę na maila otrzyma link do gry współtwórcą był nasz kolega. Gra powstała podczas zeszłorocznego konkursu Coding Night.

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi” - Jan Paweł II
Nowa dokumentacja na kursy 2020

10. października 2020

Oto nowa dokumentacja (ZIP) do pobrania dla uczniów chcących brać udział w projekcie (kursy,staże)
„Wnuczka, wnuczek edukuje — babcia, dziadek się stosuje!”

8. października 2020

Zachęcamy do udziału w konkursie mającym na celu propagowanie zasad bezpieczeństwa zwłaszcza wśród seniorów – osób najbardziej narażonych na bezwzględną działalność oszustów, przez których niejednokrotnie tracą dorobek całego życia.

Więcej informacji na stronie Kuratorum w Krakowie
Wolontariat Elektryka zaprasza do współpracy!

6. pażdziernika 2020

Szukamy osób, które chętnie chciałaby zaangażować się we wszelkiego rodzaju akcjach charytatywnych.

Chętnych prosimy o dołączenie do tej grupy albo o kontakt:

Ewa Śmigowska albo Magda Sekuła z 4j.

Zapraszamy :-)
UWAGA

Zajęcia dodatkowe przygotowujące do olimpiad technicznych w branży elektryczno-elektronicznej
rozpoczynają się w bieżącym tygodniu wg harmonogramu:

Czwartek – godz. 14:55 – 16:30, sala nr 13 - klasy czwarte
Piątek – godz. 7:50 – 9:25, sala nr 11 - klasy: 2m, 2t, 3g, 3f, 3e, 3m

Zajęcia dla obydwu grup prowadzi Pan A. Kościółek
Informacja od Stowarzyszenia Sądecki Elektryk

21. września 2020

Stowarzyszenie Sądecki Elektryk serdecznie zaprasza młodych programistów do udziału w projekcie Coding Night w Elektryku.

Jednocześnie informujemy, że rozpoczynamy realizację dwóch kolejnych projektów:

1. "W Elektryku uczymy zasad właściwego kompostowania" będącego fragmentem dużego projektu "szkolne ogrody edukacyjne" z miejscem dla rekreacji i wypoczynku.

2. "Nie, bo nie mam czasu" dla młodzieży z Internatu

Wszystkie trzy projekty są realizowane przy wsparciu finansowym Miasta Nowego Sącza.

Więcej informacji na stronie stowarzyszenia oraz na profilu stowarzyszenia na FB.
Pamiętamy!!!

17. września 2020

17. września 1939 r. Związek Sowiecki przystąpił do wojny po stronie Niemiec hitlerowskich i bez wypowiedzenia wojny dokonał agresji na Polskę, toczącą od 1 września heroiczny bój z nacierającymi jednostkami niemieckim. Około godz. 4.20 oddziały Batalionu KOP „Skałat” ppłk. Stanisława Janusza, w rejonie Podwołoczysk na Podolu (35 km na wschód od Zbaraża) w woj. tarnopolskim, podjęły jako pierwsze walkę z jednostkami Armii Czerwonej.

video
"Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych" (Mt 1,1-18)

17. września 2020

Dziś obchodzimy 81. rocznicę śmierci gen. Józefa Kustronia – naszego Patrona, bohaterskiego dowódcy, dla którego prawo, godność i żołnierski honor były wartościami najwyższymi.

Generał brygady Józef Kustroń urodził się w Stryju w 1892 r, ale związany jest też z naszym miastem. To tutaj przeniosła się jego rodzina. W Nowym Sączu spędził swoją młodość. Jego życie to przykład losu patrioty, który najpierw musiał walczyć o niepodległość, a potem jej bronić. Członek Związku Strzeleckiego, żołnierz Legionów, uczestnik I Wojny Światowej i kampanii przeciwko bolszewikom, a w końcu dowódca 21. Dywizji Piechoty Górskiej w Bielsku-Białej. Próbując wyprowadzić swoją jednostkę z okrążenia, poległ 16 września 1939 roku pod Ułazowem na Lubelszczyźnie. W chwili śmierci miał na piersi Srebrny Krzyż Virtuti Militari, otrzymany za wojnę 1919 - 1920 roku.

W tym roku, jakże innym i trudnym, właśnie tak zmuszeni jesteśmy obchodzić Święto Szkoły.

Ale Tobie Patronie, Generale Józefie Kustroniu – przyrzekamy pracą i życiem całym nieść idee patriotyzmu, przyjaźni i uczciwości – iść drogą ludzką, jaką Ty podążałeś!!!

Na grobie gen. Józefa Kustronia kwiaty złożyła Pani Magdalena Majka – zastępca Prezydenta Miasta Nowego Sącza, Pan Marcin Poręba – Dyrektor Wydziału Komunikacji Społecznej i Kultury oraz Dyrekcja Szkoły i uczniowie.
br> Pod Pomnikiem Generała przed budynkiem szkoły – odśpiewany został Hymn Polski.

"... od 1974 roku obchodzimy Święto Szkoły – ale dziś jakże inaczej, w trudnym okresie pandemii, ale nasz Patron zawsze był jest i będzie wzorem dla uczniów sądeckiego elektryka. Jesteśmy dumni z ze swojego patrona, który jest wzorem do naśladowania dla każdego naszego ucznia..." - powiedział Dyrektor Walenty Szarek.

"... Bardzo Wam dziękuję, za to że chociaż w warunkach takich jak wiadomo pandemii to ta uroczystość , niezmiennie co roku się odbywa. Postać generała Kustronia, osoby niezłomnej w pewien sposób rzutuje w bardzo pozytywny sposób na charakter Waszej szkoły, na to że jesteście znani, jako jedna z najlepszych szkół, często najlepsza jeżeli mówimy o rankingach, ale też jako szkoła do, której nikt nie ma wątpliwości jaką postawę reprezentuje ... Myślę, że zawdzięczacie to swojemu Patronowi, ale także że umiecie uczcić jego pamięć... za to ogromne podziękowania dla pana Dyrektora i całego Grona Pedagogicznego, ale także dla Was, bo patrząc na Was którzy zostaliście zaproszeni na dzisiejszą uroczystość, że pamiętaliście, żeby włożyć białe koszule, to ważne – bardzo się z tego cieszę ... Pamiętajcie, nawet gdy opuścicie mury szkoły, kto był waszym Patronem..." – powiedziała do zebranych Pani Magdalena Majka.

Pod pomnikiem kwiaty złożyli : Pani Magdalena Majka ,Pan Marcin Poręba, Dyrektor Szkoły i uczniowie.

"Wszelkie wspomnienie jest teraźniejszością" – Novalis

Słowa powyższe skłaniają do refleksji na temat czasu. Mówią o przeszłości i o dniu dzisiejszym. Dają też perspektywę przyszłości naznaczonej symbolicznie osobą gen. Józefa Kustronia. Prawo , godność i żołnierski honor to ponadczasowe, niezmienne wartości, które łączą naszą szkolną społeczność.

"Generał Kustroń, Człowiek wielkiej chwały, Oddany ojczyźnie, Sercem oraz czynem, Był wielkim patriotą, którego nam dały, Czasy tak burzliwe, niech w pamięci słynie..."

Fotorelacja

Videorelacja
Nasz Patron - 81. rocznica śmierci gen. Józefa Kustronia

14. września 2020

"Wszelkie wspomnienie jest teraźniejszością" – Novalis

Słowa powyższe skłaniają do refleksji na temat czasu. Mówią o przeszłości i o dniu dzisiejszym.

"Generał Kustroń, Człowiek wielkiej chwały, Oddany ojczyźnie, Sercem oraz czynem, Był wielkim patriotą, którego nam dały, Czasy tak burzliwe, niech w pamięci słynie..."

16 września mija 81. rocznica bohaterskiej śmierci gen. Józefa Kustronia - naszego Patrona.

W tym roku, jakże innym i trudnym, uczcimy pamięć o naszym Patronie
składając wiązanki kwiatów z udziałem Prezydenta Miasta Nowego Sącza:
o godz. 10:00 na grobie Generała na Cmentarzu Komunalnym,
o godz. 10:30 – pod Pomnikiem Generała przed budynkiem szkoły.

"Honor i patriotyzm
W życiu prezentował,
Syn Sądeckiej Ziemi
Tutaj wychowany,
Od wczesnej młodości
Wierności dochował
Dla swojej ojczyzny,
Której był oddany..."


Prezentacja (PPTX)
UWAGA !!! Zajęcia przygotowujące do olimpiad technicznych

9. września 2020

Uczniowie, którzy zamierzają w bieżącym roku szkolnym brać udział w zajęciach przygotowujących do udziału w olimpiadach technicznych branży elektryczno-elektronicznej, są proszeni o jak najszybsze zgłoszenie się do nauczycieli:

- Pan Andrzej Kościółek
- Pan Krzysztof Jaworski

starsze (261-270)   wszystkie (290)