nowsze (143-147)   wszystkie (147)

Konkurs „TURBOLANDESKUNDE - DIE SCHWEIZ”

13. listopada 2019

Zapraszamy do udziału w VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu „TURBOLANDESKUNDE - WĘDRÓWKA PO KRAJACH NIEMIECKIEGO OBSZARU JĘZYKOWEGO” dla uczniów szkół ponadpodstawowych, którego organizatorem jest Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego. W bieżącym roku szkolnym pytania będą dotyczyły Szwajcarii.

I etap (szkolny) konkursu odbędzie się 06.12.2019.

Szczegółowe informacje i zapisy (do 28.11.2019) u szkolnego koordynatora konkursu – p. Alicji Baran.
ZAJĘCIA Z RATOWNIKAMI MALTAŃSKIEJ SŁUŻBY MEDYCZNEJ

13. listopada 2019

Dnia 13.11.2019 w Zespole Szkół Elektryczno – Mechanicznych w Nowym Sączu, odbyły się zajęcia teoretyczne i praktyczne z ratownikami Maltańskiej Służby Medycznej. W szkoleniu uczestniczyło 13 klas pierwszych i obejmowało między innymi: kontrole funkcji życiowych, resuscytacje krążeniowo-oddechową, defibrylator AED, zadławienie, zachowanie przy krwotokach i złamaniach. Stowarzyszenie Maltańczycy Służba Medyczna swoje działanie opiera o podstawy wiary katolickiej i wzoruje się na tradycji Zakonu Maltańskiego. W 1990 roku. 1 stycznia 2010 roku Maltańczycy Służba Medyczna została wpisana przez Wojewodę Małopolskiego do rejestru jednostek współpracujących z systemem Państwowego Ratownictwa Medycznego, jako społeczna organizacja, która zobowiązuje się do niesienia pomocy osobom w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego. W swojej działalności prowadzi:
  • Zabezpieczenia medyczne różnego typu - zarówno imprezy kulturalne, religijne, jak i sportowe
  • Kursy i szkolenia z pierwszej pomocy dla osób indywidualnych bądź firm/instytucji, zgodnych z najnowszymi wytycznymi Europejskiej Rady Resuscytacji (ERC)
  • Pokazy pierwszej pomocy
Stowarzyszenie Maltańczycy Służba Medyczna zrzesza grupę osób pragnących bezinteresownie nieść pomoc potrzebującym. Członkami Stowarzyszenia są wolontariusze przeszkoleni w udzielaniu pierwszej pomocy, a także czynni zawodowo: ratownicy medyczni, pielęgniarki oraz lekarze. Komendantem oddziału jest ks. Andrzej Faron, który prowadził i komentował całe szkolenie, wraz z siódemką wspaniałych wolontariuszy dziewcząt i chłopców, wśród których są absolwenci i uczniowie naszej szkoły. Ks. Faron porywa młodzież do służby drugiemu. Sam poświęcając swój prywatny czas pokazuje młodym, iż warto, wbrew temu co obecnie propaguje świat, dać innym coś z siebie. Dziękujemy za poświęcony czas, przekazanie cennej wiedzy, która ratuje ludzkie życie. Życzymy wszystkim ratownikom samych udanych akcji ratunkowych, a także satysfakcji i radości jaką daje możliwość ratowania ludzkiego życia.

Organizator zajęć: Magdalena Czaja
Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego „DEUTSCHFREUND”

12. listopada 2019

Uczniowie biorący udział w Konkursie Języka Niemieckiego „DEUTSCHFREUND” proszeni są o zgłoszenie się dn. 13.11.2019 (środa) o godz. 13:00 w sali nr 46 oraz o przyniesienie ze sobą długopisu z czarnym wkładem do wypełnienia karty odpowiedzi.

Szkolny koordynator konkursu: p. Alicja Baran.
Wolność kocham i rozumiem

8. listopada 2019

727. rocznica lokacji Nowego Sącza

8. listopada 2019

Poczet Sztandarowy i przedstawiciele uczniów uczestniczyli w obchodach 727. rocznicy lokacji Królewskiego Miasta Nowego Sącza - uroczysta msza święta.

727 lat temu, 8. listopada 1292 roku, książę Wacław II Czeski wydał przywilej lokacyjny miasta Nowego Sącza.

#czasnanowysacz

starsze (133-137)   wszystkie (147)