nowsze (252-256)   wszystkie (256)

10. sierpnia 2020

Listy zakwalifikowanych do szkoły będą udostępnione 12. sierpnia o godz. 12:00.

Dokumenty, które należy dostarczyć do szkoły po ogłoszeniu list zakwalifikowanych w terminie od 12. sierpnia do 18. sierpnia 2020r.:
  1. 2 zdjęcia
  2. Oryginał świadectwa 8 kl.
  3. Oryginał zaświadczenia z egzaminu 8 kl.
  4. Karta informacyjna potwierdzenia przyjęcia do szkoły
  5. Kwestionariusz osobowy ucznia
Po dostarczeniu do szkoły w/w dokumentów szkoła wydaje skierowanie na badania lekarskie do lekarza medycyny pracy.

Wykaz przychodni, w których można wykonać badania bezpłatnie ze skierowaniem:

INTER-OPTIKA

Nowy Sącz ul. Kochanowskiego 2 - tel. 448-83-72
wizyty umawiać telefonicznie.

CENTER-MED.
Nowy Sącz ul. Węgierska 188 - Tel. 442-90-99 w.3

Dzwonić na infolinię nr 801-404-402 zostawić swój nr tel. przychodnia oddzwoni.

DIAGMED
Nowy Sącz ul. Lwowska 20 - Tel. 442-36-87

Zaświadczenie należy przedłożyć najpóźniej do 25. września, w razie niedostarczenia zaświadczenia uczeń zostaje skreślony z listy uczniów.
"Polegli - niepokonani" 76. rocznica Powstania Warszawskiego

30. lipca 2020

Narodowy Dzień Pamięci Powstania Warszawskiego 2020

Data 1. sierpnia 1944 roku to bardzo ważna data w historii naszego kraju. O godzinie 17.00 w całej Polsce rozbrzmiewają syreny, które symbolizują początek powstania warszawskiego. Godzina „W” poderwała do walki wielu młodych ludzi, którzy dzielnie walczyli i oddali życie za wolność Ojczyzny. Corocznie o tej godzinie Polska zamiera, oddając minutą ciszy hołd bohaterom. Powstanie Warszawskie trwało 63 dni, w czasie których słabo uzbrojone oddziały powstańcze praktycznie samotnie walczyły z większością sił niemieckich. Walka została zakończona kapitulacją 3. października 1944 roku. W wyniku starć, zginęło i zaginęło około 16 tys. żołnierzy, rannych zostało 20 tys., a 15 tys. żołnierzy wzięto do niewoli. W czasie nalotów, walki, ostrzałów artyleryjskich, masowych zabójstw i bardzo ciężkich warunków życia zginęło od 150 tys. do 200 tys. cywilnych mieszkańców Warszawy. Powstanie warszawskie było jednym z najważniejszych wydarzeń w dziejach Polski i zostało okupione ciężką walką, cierpieniem, krwią i życiem żołnierzy oraz cywilów w każdym wieku. To wydarzenie, które wciąż budzi wiele pytań, kontrowersji, ale niewątpliwie stało się przykładem bezgranicznego patriotyzmu.

Narodowy Dzień Pamięci Powstania Warszawskiego to dla wszystkich Polaków dzień refleksji, przemyśleń na temat naszych przodków, którzy oddali życie za naszą wolność.

Spot przygotowało Muzeum Powstania Warszawskiego z okazji 76. rocznicy powstania warszawskiego. Kilkadziesiąt osób - m.in. dzieci, harcerze, powstańcy - wykonuje hymn harcerskiego Batalionu "Parasol". Z powodu epidemii koronawirusa każda z tych osób śpiewa w innym miejscu, łączą się jedynie online. "Nawet wirtualnie, potrafimy stanąć ramię w ramię i Jednym Głosem oddać hołd bohaterom Powstania Warszawskiego"

Tegoroczne obchody Rocznicy Powstania Warszawskiego możecie oglądać na:

fb.com/1944pl,
bohateron.pl.

PAMIĘTAMY
KOMUNIKAT DLA MATURZYSTÓW

29. lipca 2020

11. sierpnia 2020r. (wtorek) odbiór wyników egzaminu maturalnego 2020r.

Obowiązują zasady zachowania bezpieczeństwa higieniczno-sanitarnego (maseczki, odpowiednia odległość między oczekującymi osobami).

Absolwent nie może przyjść po odbiór wyników, jeżeli przebywa w domu z osobą na kwarantannie lub izolacji w warunkach domowych albo sam jest objęty kwarantanną lub izolacją w warunkach domowych.

Wydawanie dokumentacji osobom trzecim tylko za okazaniem upoważnienia.

HARMONOGRAM:

Kl. 4j - godz. 8:00 sala 13
Kl. 4m - godz. 8:30 sala 41
Kl. 4e - godz. 9:00 sala 48
Kl. 4f - godz. 9:30 sala 13
Kl. 4i - godz. 10:00 sala 48
Kl. 4t - godz. 10:30 sala 13
Kl. 4g - godz. 11:00 sala 48
BEZPIECZNE WAKACJE 2020

24. czerwca 2020

Wakacje 2020 będą inne niż zwykle, bo wszyscy musimy nauczyć się nowych zasad bezpieczeństwa i wyrobić w sobie nawyki, które pomogą nam chronić się przed korona wirusem. Pamiętajcie o bezwzględnej higienie i innych nadzwyczajnych środkach ostrożności rekomendowanych przez Główny Inspektorat Sanitarny oraz Ministra Zdrowia.

Safety first - mawiają amerykanie - Po pierwsze bezpieczeństwo i nie możemy o tym zapominać. Zasady przebywania w miejscach publicznych obowiązują również w wakacje! Myjmy często dłonie, korzystajmy z żelów antybakteryjnych, zachowujmy odpowiednie odległości i nie zapominajmy o maseczkach.

Dobiegł końca kolejny rok, wytężonej pracy, kolejny rok biegu po wiedzę i nowe umiejętności.

Nareszcie długo oczekiwane wakacje, czas zasłużonego odpoczynku uczniów i nauczycieli. Na ten czas życzymy Wam udanego wypoczynku. Cieszcie się z każdego słonecznego dnia i z każdej przeżytej przygody. Bawcie się dobrze, leniuchując w przydomowych ogródkach, na złocistych plażach, w górach i nad jeziorami. Wierzymy, że wszyscy spotkamy się zdrowi, wypoczęci, z zapasem sił i w doskonałych humorach w nowym roku szkolnym.

Zwracajcie uwagę na zagrożenia podczas wypoczynku, aby po powrocie do szkoły mieć tylko dobre wspomnienia.

Życzymy wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom, by nadchodzące wakacje były spokojne, pełne niezapomnianych i bezpiecznych wrażeń.

Pamiętaj o bezpieczeństwie podczas wakacji!!! Poczytaj w załączonych prezentacjach tu i tu o bezpieczeństwie nad wodą i w górach :) bądź bezpiecznie aktywny, dbaj o zdrowie swoje i innych, odpocznij - miłych, fajnych, ciekawych aktywnych WAKACJI !!!!!!

starsze (242-246)   wszystkie (256)