aktualności

nowsze (627-636)   wszystkie (646)

Finał konkursu "Tolkien dla młodych"

25 maja 2023

W środę (24 maja) odbył się finałowy etap konkursu wiedzy w zakresie twórczości J.R.R. Tolkiena. Dziesięciu uczestników – najlepszych z poprzedniego etapu – miało okazję doświadczyć bardzo ciekawej formy edycji finałowej. Edycja ta składała się z dwóch części: Pierwszej, w stylu popularnej „Familiady”, skąd wyłonionych zostało pięciu uczestników, oraz drugiej, podobnej do nieustępującego popularnością w.w., teleturnieju „Jeden z dziesięciu” (jednak z powodu mniejszej ilości biorących udział, przemianowanej na „Jeden z pięciu”).

W tym ostatnim stadium konkursu wyłoniony został zwycięzca – Krzysztof Mazurski z klasy 1t, który zdeklasował rywali osiągając zawrotny bilans 410 punktów. Za zwycięzcą na podium znaleźli się kolejno: Karol Kantor z 3i oraz Mikołaj Zima z 1p. W finale znaleźli się także: Michał Hajduk z 1d – 4 miejsce, Paweł Jabłoński z 1m – 5 miejsce. Dziękujemy również pozostałym uczestnikom, a byli to: Szymon Popiół 1m, Jakub Bryła 3m, Witold Mordarski 4p5, Fabian Kiełbasa 1i oraz Krzysztof Królikowski 1p.

Zwycięzcom gratulujemy i czekamy na kolejną edycję.

Fotorelacja
Akcja Krwiodawstwa

23 maja 2023

29 maja 2023 (poniedziałek) w świetlicy szkolnej od godziny 8 odbędzie się akcja Krwiodawstwa. Zapraszamy osoby pełnoletnie - nauczycieli , pracowników , uczniów - podaruj lek którego nie da się wyprodukować!

"Oddając własną krew, dobrowolnie i bezinteresownie, to gest wysokiej wartości moralnej i obywatelskiej. To dar życia... Niech dawcy krwi, którym należy się wdzięczność wszystkich, będą coraz liczniejsi we wszystkich krajach świata".- Jan Paweł II
Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK

18 maja 2023

W dniu 17 maja odbyły się Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK.

Naszą szkołę reprezentowali:
1.Wojciech Fyda 2i,
2.Mateusz Kuś 4e5,
3. Łukasz Wróbel 2m,
4. Mikołaj Izworski 2m,
5. Jakub Bryła 3m,
6. Oskar Madziar 1p

Opiekun:Rafał Gruca

Z wyjątkowym duchem zarówno sportowej rywalizacji, jak i głębokiego zaangażowania w doskonalenie umiejętności ratowania życia ludzkiego, 17 maja 2023 roku miała miejsce niezapomniana odsłona Etapu Rejonowego XXIX Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK.
Podczas Etapu Rejonowego, który składał się zarówno z części teoretycznej, jak i praktycznej, aż osiem szkół ponadpodstawowych wzięło udział w nieustępującej rywalizacji. Jednak niezwykłą cechą tych Mistrzostw było ich wyraźne skoncentrowanie na doskonaleniu umiejętności w ratowaniu życia ludzkiego.

Gratulacje!!!
Kolejne sukcesy olimpijskie w „Elektryku”

8 maja 2023

Znamy rozstrzygnięcia pozostałych olimpiad na szczeblu centralnym, w których brali udział nasi uczniowie:

W Poznaniu, gdzie odbył się tegoroczny finał Olimpiady Wiedzy o Elektrotechnice i Energetyce EDU-ELEKTRA aż trzech naszych uczniów uzyskało tytuły Laureata: Mateusz Wójcik (1 miejsce w kraju), Jan Fyda (3 miejsce w kraju) oraz Jakub Janór (4 miejsce w kraju) a tytuł Finalisty zdobył Patryk Kijowski

W Gdyni natomiast odbywały się finały olimpiad:
Euroelektra (Olimpiada Wiedzy Elektrycznej i Energetycznej) - w której dwaj nasi uczniowie zdobyli tytuły Laureatów , zajmując odpowiednio 1 miejsce w Polsce (Mateusz Wójcik) oraz 2 miejsce w Polsce (Jakub Janór). W tej samej Olimpiadzie tytuły Finalistów uzyskali: Jan Fyda i Patryk Kijowski

Elektromechatron ( Olimpiada Elektroników i Mechatroników) – Jakub Janór uzyskał tytuł Laureata zajmując 2 miejsce w kraju

Polteleinfo ( Olimpiada Liderów Telekomunikacji i Informatyki) – 1 miejsce w kraju i oczywiście tytuł Laureata uzyskał Daniel Kubiela, natomiast tytuły Finalistów tej Olimpiady uzyskało aż 7 naszych uczniów: Szymon Warcholak, Mateusz Sarna, Mateusz Basta, Mateusz Aleksander, Kamil Szkarłat, Przemysław Jasiński oraz Mateusz Antkiewicz

Dla wszystkich serdeczne gratulacje !!!
Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja

28 kwietnia 2023

„Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości”

Dnia 28 kwietnia odbyła się uroczysta akademia, podczas której uczniowie klasy 1t pod opieką Pani Kingi Kamińskiej przypomnieli nam jedno z najważniejszych wydarzeń w historii naszego kraju- uchwalenie Konstytucji 3 Maja. Młodzież zwróciła uwagę na historyczne, patriotyczne i religijne znaczenie święta.

Akademię wzbogacił występ szkolnego zespołu muzycznego.
Dziękujemy za tą piękną i wyjątkową lekcję patriotyzmu.

Link do akademii
Link do uroczystości organizowanych przez Urząd Miasta
Pożegnanie uczniów klas maturalnych

28 kwietnia 2023

W dniu 27 kwietnia 2023r. w auli Wyższej Szkoły Biznesu National Louis University odbyło się pożegnania tegorocznych maturzystów.

W uroczystości wziął udział Pan Prezydent Miasta Nowego Sącza - Ludomir Handzel, Rektor WSB NLU - dr Dariusz Woźniak , Dyrekcja szkoły, rodzice oraz absolwenci klas czwartych wraz z wychowawcami.

Prezydent Ludomir Handzel zwracając się do absolwentów wyraził pewność, iż osiągną oni bardzo wysokie wyniki na egzaminie maturalnym oraz życzył wszystkim powodzenia zarówno na maturze, jak i w dalszym życiu. Pan Prezydent złożył również gratulacje i wręczył upominki tegorocznym Olimpijczykom, którzy mają zapewnione miejsca na wyższych uczelniach.

Piękne słowa do maturzystów skierował również Dyrektor szkoły Pan Walenty Szarek, który podziękował im za wybór Elektryka jako miejsca nauki, podsumował ich czteroletni pobyt w murach szkoły oraz złożył życzenia sukcesu na maturze. Uczniom, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce, a tym samym uzyskali świadectwo ukończenia szkoły z wyróżnieniem, wręczone zostały nagrody ufundowane przez Radę Rodziców. W tym zaszczytnym gronie znalazło się 60 absolwentów. Następnie podpisy na kartach Złotej Księgi złożyli uczniowie wyróżniający się wyjątkowymi osiągnięciami, w tym laureaci i finaliści olimpiad przedmiotowych. Pani Wicedyrektor Ewa Dziedzic wręczyła nagrodę za 100% frekwencję.

Wśród absolwentów liczne grono stanowili uczniowie, którzy reprezentowali Elektryk i osiągali sukcesy w licznych zawodach sportowych. Zostali oni uhonorowani pamiątkowymi statuetkami oraz medalami, które wręczyła Pani Wicedyrektor Magdalena Bochniarz. Tradycją stało się , iż podczas uroczystego pożegnania uczniów klas maturalnych przyznany zostaje tytuł „Osobowość Elektryka”. Pani Prezes Stowarzyszenia „Sądecki Elektryk” Ewa Bereś ogłosiła, iż spośród tegorocznych absolwentów Osobowością Elektryka został Mateusz Wójcik. Wyróżnienie natomiast przypadło w udziale Jakubowi Janórowi. Podczas uroczystości maturzyści mieli możliwość przypomnieć sobie chwile spędzone w Elektryku i obejrzeć prezentację zdjęć przygotowaną przez młodszych kolegów, co u wielu uczniów i wychowawców wywołało moc wzruszeń. Głos zabrali również przedstawiciele absolwentów, którzy w imieniu kolegów dziękowali dyrekcji, nauczycielom i wychowawcom, a także rodzicom za opiekę, wsparcie oraz trud włożony w edukację i wychowanie. Na zakończenie życzenia samych sukcesów, zarówno na maturze, jak i w dalszym życiu w imieniu społeczności uczniowskiej złożył maturzystom Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego.

Uroczystość wzbogacił występ szkolnego zespołu muzycznego.

Link do wideorelacji
Link do fotorelacji
Akcja sprzątania miasta

27 kwietnia 2023

Dnia 26 kwietnia uczniowie klasy 2d oraz 4t5 wzięli udział w akcji Sprzątania Miasta organizowanej przez Urząd Miasta Nowego Sącza. Zaopatrzeni w worki na śmieci i rękawiczki zapewnione przez Urząd Miasta wyruszyli sprzątać przydzielony ZSE-M teren.

Akcja zakończyła się spotkaniem wszystkich uczestników o godz. 12.00 w Parku Strzeleckim, gdzie w imieniu Prezydenta Miasta Ludomira Handzla podziękowania młodzieży za włączenie się w akcję złożył sekretarz Piotr Lachowicz.
Licealiada 2023- Piłka nożna

27 kwietnia 2023

W dniu 26.04.2023r. odbyły się zawody w piłkę nożną na szczeblu miejskim. Nasza drużyna rozegrała dwa mecze w grupie B.

ZSE-M- ZS nr 4 0:0
I LO- ZSE-M 0:0

Ostatni mecz pomiędzy I LO a ZS nr 4 również zakończył się wynikiem 0:0.

O wyjściu z grupy zadecydowały rzuty karne. Wygraliśmy w rzutach karnych z I LO , natomiast nie udało się wygrać z ZS nr 4. Drużyna odpadła z dalszej rywalizacji.

Trzeba dodać że, drużyna „Elektryka" była najmłodszą ekipą Turnieju, składająca się w większości z uczniów klas pierwszych.

Skład drużyny:
1. Toczek Tobiasz - 1d
2. Wojsław Kacper- 4e5
3. Górski Łukasz- 1e
4. Górski Piotr- 1e
5. Basiaga Bartosz- 1e
6. Chronowski Jakub- 1d
7. Sekuła Arkadiusz- 1f
8. Rogalski Jakub- 1t
9. Janczura Jakub 2f
10. Zwolennik Jakub- 1m
Opiekun: Marcin Bochniarz
Tegoroczni Olimpijczycy w „Elektryku”

25 kwietnia 2023

Znamy już rozstrzygnięcia na szczeblu centralnym większości olimpiad, w których startowali uczniowie sądeckiego „Elektryka”:

W Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej AGH nasi uczniowie zdobyli 3 tytuły Laureatów (Jakub Janór, Mateusz Wójcik i Jan Fyda) oraz 2 tytuły Finalistów (Mateusz Zelasko oraz Stanisław Mazurski)

Tytuł Finalisty Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887 – 1922 zdobył Łukasz Deja

Pierwszy raz od „niepamiętnych czasów” jest nam dane cieszyć się z sukcesu tytułu finalisty Ogólnopolskiej Olimpiady Fizycznej – którego autorem jest Mateusz Wójcik

W Olimpiadzie Wiedzy Technicznej uzyskaliśmy dwa tytułu Laureatów ( Jan Fyda, Mateusz Wójcik) oraz dwa tytuły Finalistów (Radosław Myśliwy i Jakub Janór)

Wszyscy tegoroczni Laureaci i Finaliści mają już zapewnione miejsce na wyższych uczelniach – serdecznie gratulujemy !!!

Czekamy jeszcze na wyniki olimpiady Eduelektra, w której w Poznaniu startowało 4 naszych uczniów oraz z olimpiad Polteleinfo, Elektromechtron i Euroelektra na które do Gdyni pojechało 13 uczniów Elektryka.
AKCJA CHARYTATYWNA "POLA NADZIEI"

24 kwietnia 2023

W niedzielę 23 kwietnia 2023r. odbyła się akcja charytatywna "Pola Nadziei", której symbolem są żółte żonkile. W Kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Sączu uczennice i uczniowie z ZSE-M kwestowali na rzecz podopiecznych Sądeckiego Hospicjum. Nasi wolontariusze jak zwykle nie zawiedli i poświęcili swój wolny czas dla potrzebujących. Pogoda dopisała. Nie zabrakło także darczyńców, którym wolontariuszki i wolontariusze wręczali kwiaty: żonkile, hiacynty i szafirki. Celem "Żonkilowej Akcji" jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na los osób nieuleczalnie chorych, będących u kresu życiowej drogi oraz pozyskiwanie funduszy na działalność Hospicjum.

W akcji "Pola Nadziei" uczestniczyli uczniowie z klas:
1i, 1f, 2d, 2fg, 2p, 2t, 3m, 4e5, 4i5, 4j5, 4m5.

Serdeczne podziękowania za Wasze zaangażowanie i wielkie serca!

starsze (607-616)   wszystkie (646)