aktualności

nowsze (318-327)   wszystkie (337)

Klasa 1fg pomaga „Szlachetnej Paczce”

16. grudnia 2020

Mimo wyjątkowo trudnego czasu wolontariusze Szlachetnej Paczki po raz kolejny dotarli do tysięcy potrzebujących rodzin, którym zabrakło szczęścia. Klasa 1fg ZSE-M w Nowym Sączu wraz z wychowawczynią, dołączyła do tego zacnego grona! Praca i przygotowania były ograniczone i w większości prowadzone zdalnie, ale „chcieć, to móc”. Do Szlachetnej Paczki włączane są Rodziny, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej z przyczyn od siebie niezależnych. Mądrą pomoc otrzymują Ci potrzebujący, którzy mimo słabości walczą o zmianę swojej sytuacji, nie są bierni, nie czekają na jałmużnę. Ale również Ci, którzy nie poradzą sobie sami – ubodzy seniorzy czy niepełnosprawni. Paczka ma być dla nich umocnieniem w ich zmaganiach, przywróceniem nadziei i wiary w bezinteresowną dobroć ludzi.

Pod koniec listopada wychowawczyni zaproponowała swoim podopiecznym udział w akcji „Szlachetnej Paczki”. Młodzież bez wahania wyraziła chęć zaangażowania się w to działanie. Pierwszym etapem był wybór rodziny, której należało udzielić wsparcia. Z pośród wielu potrzebujących wybrano kilka, a po wspólnym głosowaniu zapadła decyzja, że pomożemy „Pani Paulinie i jej Rodzinie”. W kolejnym etapie wszyscy uczniowie skupili się na poszukiwaniu w Internecie potrzebnych sprzętów i rzeczy dla wybranej rodziny. Artykułem pierwszej potrzeby była jednoosobowa sofa, kolejnymi: kołdra, poduszka i plecak do szkoły dla 8 – letniej dziewczynki. W dniu 8 grudnia wybrani uczniowie klasy 1fg, którzy wraz z rodzicami zadeklarowali dodatkową pomoc w postaci produktów żywnościowych, chemicznych, szkolnych i odzieżowych, pomagali w pakowaniu, zachowując wszelkie zasady zgodne z reżimem sanitarnym i procedurami bezpieczeństwa dot. COVID-19 . W weekend cudów 11 grudnia zebrane dary "Szlachetnej Paczki" zostały przewiezione przez rodzica jednego z uczniów, wychowawczynię oraz delegację klasy do magazynu (Krynica Zdrój/Czarny Potok), a następnie przekazane wybranej rodzinie.

Co roku do Szlachetnej Paczki dołączają znani sportowcy, aktorzy, piosenkarze, ludzie znani z pierwszych stron gazet jak np.: Iga Świątek, Robert Lewandowski, Ewa Chodakowska, Grażyna Wolszczak, Julia Kamińska, Joanna Jabłczyńska, Urszula Dudziak, Kayah i wielu innych. Jesteśmy zaszczyceni, że mogliśmy dołączyć do, tak zaszczytnego grona. Dzięki szlachetnym sercom darczyńców w tym roku, mimo pandemii, udało się pomóc 14 016 rodzinom! My również otwierając swoje serca dołączyliśmy do Wielkiej rodziny Szlachetnej Paczki.

Wychowawca klasy Magdalena Czaja składa serdeczne podziękowania uczniom i rodzicom klasy 1fg, oraz wszystkim bliskim i przyjaciołom, bez których akcja „Szlachetnej Paczki” nie była by możliwa.
WYBORY DO MŁODZIEŻOWEJ RADY MIASTA - WYNIKI

16. grudnia 2020

W ostatni poniedziałek 14. grudnia 2020 roku odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Miasta.
Dzięki Waszym głosom reprezentanren z Zespołu Szkół Elektryczno-Mechanicznych został Patryk Pieniążek 3j. GRATULUJEMY!
Każdy uczeń na dzienniku elektronicznym otrzyma szczegolowe wyniki głosowania.
Dziękujemy za Wasze zaangażowanie.
WYBORY DO MŁODZIEŻOWEJ RADY MIASTA

W najbliższy poniedziałek 14. grudnia 2020 roku
w godzinach 8:00 do 18:00 odbędą się wybory
do Młodzieżowej Rady Miasta.

Kandydatami z Zespołu Szkół Elektryczno-Mechanicznych są:
1. Basta Maksymilian 2j
2. Chruślicki Wiktor 2e5
3. Heilman Wiktor 2i
4. Krawczyk Michał 3m
5. Pieniążek Patryk 3j
6. Rodak Radosław 1i

Każdy uczeń na dzienniku elektronicznym otrzyma link do głosowania.
Głos ważny, to głos oddany na jednego kandydata.
Olimpiada OLIMPUS z j. niemieckiego – wyniki

11. grudnia 2020

Dn. 05.11.2020 odbyła się (online) jesienna sesja Ogólnopolskiej Olimpiady OLIMPUS z Języka Niemieckiego.

Najlepszy wynik w naszej szkole uzyskał Kamil Matyszkiewicz z kl. 2e5.

Gratulujemy!
DRODZY UCZNIOWIE, NAUCZYCIELE I PRACOWNICY SĄDECKIEGO ELEKTRYKA!!!

10. grudnia 2020

Chcielibyśmy zaprosić Was do udziału w akcji charytatywnej organizowanej przez Elektrycznych Wolontariuszy.
W dniach od 14 do 18 grudnia 2020r. (od poniedziałku do piątku) na świetlicy szkolnej organizujemy dwie zbiórki.

Rzeczy można przekazywać w podanych godzinach:
• poniedziałek: 9 – 14
• wtorek: 11 – 16
• środa: 9 - 14
• czwartek: 11 – 16
• piątek: 9 – 14

Gdyby lekcje przeszkodziły wam w pomocy, rzeczy możecie zostawić w dyżurce, przy wejściu do szkoły.

Zbiórka dla Sądeckiego Hospicjum:
• żywność długoterminowa
• środki pielęgnacyjne
• kosmetyki
• pampersy
• itp.

Zbiórka na schroniska dla zwierząt:
• koce
• zabawki
• karma
• itp.

ZAPRASZAMY
Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta

9. grudnia 2020

Jesteś kreatywny - chcesz coś zmienić -dla młodzieży - to dla Ciebie!!
Zgłoś swoją KANDYDATURĘ DO MŁODZIEŻOWEJ RADY MIASTA !!!!
Na podstawie Zarządzenia Prezydenta Miasta Nowego Sącza 14 grudnia 2020r. odbędą się w ZSE-M wybory do Młodzieżowej Rady Miasta.
Osoby chętne do reprezentowania naszej społeczności szkolnej zapraszamy do zgłoszenia swojej kandydatury.
Zgłoszenia kandydatów do 10 grudnia. Dokumenty do pobrania, jak również wszelkie informacje dostępne u p. wicedyrektor E. Dziedzic oraz opiekuna SU p. Tadeusza Zawiślana.
Kontakt mailowy, telefoniczny lub przez dziennik elektroniczny.
Konkurs MULTITEST 2020 z j. niemieckiego - wyniki

4. grudnia 2020

Dn. 22.10.2020 odbył się (online) ogólnopolski konkurs przedmiotowy MULTITEST z języka niemieckiego. Najlepszy wynik w naszej szkole uzyskał Kamil Matyszkiewicz z kl. 2e5 - 3. miejsce w kraju!. Gratulujemy! :)
ZOSTAŃ DYPLOMOWANYM MIKOŁAJEM

1. grudnia 2020

Trwa akcja „Zostań Dyplomowanym Mikołajem” i jak co roku chcemy przyłączyć się działań Stowarzyszenia Sursum Corda.
W poprzednich latach wiele klas naszej szkoły, wraz z wychowawcami, miało frajdę spełniać dziecięce marzenia z listów pisanych nieporadną rączką do Mikołaja. Dla autorów tych listów jest to wielka sprawa, na którą czekają z niecierpliwością.
W tym roku będzie pewnie trudniej się zorganizować w klasach, ale nie jest to niemożliwe - wystarczy chcieć. Na stronie mikolaj.sc.org.pl znajdują się listy dzieci, jest też instrukcja/linki pomocne w realizacji zadania.
Ponieważ listy ”idą jak woda”, zachęcamy do szybkich decyzji - klasowych lub indywidualnych.
Wybrane rzeczy zanosimy bezpośrednio do Sursum Corda, adres na stronie stowarzyszenia.
Dyplomy otrzymane od Sursum Corda po akcji, opublikujemy na naszej szkolnej stronie.
Światowy Dzień Walki z AIDS

1 grudnia 2020

Światowy Dzień AIDS (zwany także Światowym Dniem Walki z AIDS) obchodzimy od 1988 roku, dzięki inicjatywie Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).

Wydaje nam się, że pokonaliśmy AIDS. Media coraz rzadziej poruszają temat zakażeń wirusem HIV, właściwie jedynie przy okazji 1 grudnia. Zespół nabytego niedoboru odporności to nadal groźna choroba – zwłaszcza w naszym regionie, Europie Wschodniej, gdzie liczba zakażeń wciąż rośnie.

Symbolem tego dnia jest czerwona wstążka. Politycy, osoby publiczne i każdy, kto solidaryzuje się z zakażonymi HIV i chorymi na AIDS, noszą ją tego dnia na ubraniu.

Jednak polscy eksperci coraz częściej mówią, że naszym największym problemem jest niska wykrywalność, a więc zbyt mała liczba osób, które poddają się testom na obecność wirusa HIV. Leki, które ułatwiają chorym na AIDS codzienne funkcjonowanie, już istnieją. Choroba ta nie jest już wyrokiem. Pod warunkiem, że chory odpowiednio wcześnie dowie się o zakażeniu. Dlatego wykonywanie testów jest kluczowe nie tylko w grupach podwyższonego ryzyka, ale w całej populacji.


Więcej info na stronie aids.gov.pl.

starsze (298-307)   wszystkie (337)