aktualności

JESIENNY RAJD ELEKTRYKA

26-27. września 2019

HASŁO: „TYLKO MY I GÓRY”

Serdecznie zapraszamy do udziału nauczycieli i uczniów w corocznym Rajdzie Elektryka tym razem pod hasłem: „Tylko My i Góry”. Celem rajdu jest propagowanie bezpiecznego wędrowania na szlakach i zasad ekoturystyki.

Zapraszamy do udziału w konkursach rajdowych:

 1. Konkurs na projekt znaczka turystycznego - termin oddania do 18. września, godzina 10:00
 2. Konkurs na projekt plakatu turystycznego - termin oddania do 20. września
 3. Konkurs medialny – relacja z rajdu (galeria fotografii, film, prezentacja multimedialna) termin oddania do 10. października.

Zapraszamy, cenne nagrody !!!

Organizatorzy:
Szkolne Koło Turystyczno–Krajoznawcze Ekoturysta
A.Chronowska
Z.Durlak
M.Czaja

Dokumenty

Projekt realizowany jest przez Stowarzyszenie Sądecki Elektryk
„To nie sztuka być turystą, lecz Turystą być - to sztuka”
przy wsparciu finansowym Miasta Nowego Sącza.
Spotkania z Rodzicami

24-25. września 2019

24. września 2019r. o godz. 16:00
odbędą się spotkania wychowawców z rodzicami uczniów klas pierwszych i maturalnych.

25. września 2019r. o godz. 16:00
odbędą się spotkania wychowawców z rodzicami uczniów klas drugich i trzecich.

>>> Wykaz sal <<<
Nabór na kurs Programowanie mikrokontrolerów ARM

20. września 2019

Ogłaszamy nabór na kurs pt.: "Programowanie mikrokontrolerów ARM". Wszystkich chętnych prosimy o kontakt z panem Pawłem Piszczek do 25. września b.r. (osobiście, mailowo lub poprzez edziennik). Program obejmuje 50h zajęć z programowania w języku C/C++ w ARM-GCC oraz bibliotekami STM32HAL na platformie STM32 NUCLEO. Zajęcia będą odbywać się TYLKO w soboty i niedziele (odpowiednio po 8 i 5 godzin).

UWAGA!!! Wielce wskazana znajomość języka C/C++ oraz podstaw programowania 8-bitowych mikrokontrolerów AVR.
Znaczek turystyczny

18. września 2019

Prosimy skarbników klas II, III i IV uczestniczących w tegorocznym Rajdzie Elektryka o zebranie po 2,50 zł od osoby na pamiątkowy znaczek rajdowy. Zebrane pieniądze prosimy o przekazanie organizatorom rajdu do 18. września (środa).

Anna Chronowska
Zuzanna Durlak

"Tyś, coś poległ dla idei, chwała Ci..."

16. września 2019

Dziś uczciliśmy 80. rocznicę śmierci Gen. Józefa Kustronia - naszego Patrona

"Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych" (Mt 1,1-18)

Na grobie generała Kustronia Prezydent Miasta Nowego Sącza - Ludomir Handzel, Dyrektor Szkoły - Walenty Szarek, uczniowie złożyli wiązanki kwiatów.

Potem uroczystości odbyły się pod pomnikiem Gen. Józefa Kustronia, gdzie honorową wartę zaciągnęli sądeccy Strzelcy.

"Osiemdziesiąt lat temu około godziny czternastej generał Józef Kustroń konał na rękach swoich żołnierzy pod Ułazowem - Dowódca 21. Dywizji Górskiej, to człowiek, który przeszedł przez całe swoje życie jako wielki patriota. Myślę, że młodość spędzona w Nowym Sączu także go ukształtowała. Należał do Polskiej Organizacji Wojskowej, był także legionistą legionów Piłsudskiego, a za wojnę z bolszewikami został odznaczony Virtuti Militari... Tylko w tych trzech zdaniach można by było zawrzeć całe jego życie i dlatego zbieramy się tutaj, aby oddać mu hołd i cześć" - powiedział Prezydent Ludomir Handzel do zgromadzonych pod obeliskiem.

"Jako prezydent miasta Nowego Sącza jestem bardzo dumny, że mamy w Nowym Sączu taką szkołę. Wyjątkową szkołę. Bardzo wysoki poziom, wspaniali absolwenci, wspaniali nauczyciele i wspaniały klimat tej szkoły..." - podsumował Prezydent.

Dyrektor Walenty Szarek podkreślił znaczenie postaci Generała dla tradycji "Elektryka". "Bądźcie dumni z tej szkoły, bądźcie dumni ze swojego patrona, tak jak kilkadziesiąt roczników naszych absolwentów" - powiedział do tegorocznych uczniów klas pierwszych.

Pod pomnikiem złożone zostały wiązanki kwiatów, w tym wieniec od Prezydenta Miasta Nowego Sącza Ludomira Handzla, przedstawicieli parlamentarzystów Ziemi Sądeckiej, Rady Miasta, Pana Zygmunta Parucha - absolwenta sądeckiego elektryka, Dyrektora Szkoły.

W auli PWSZ była obecna Wiceprezydent Nowego Sącza Magdalena Majka, która otworzyła okolicznościową wystawę poświęconą Gen. Józefowi Kustroniowi. Jan Paluch - wybitny znawca losów generała - przybliżył wszystkim zebranym życiorys Józefa Kustronia.

Został odczytany wzruszający list wnuczki generała Ewy Kustroń de Ramos: "Szanowny Panie Prezydencie Miasta Nowego Sacza, Panie Dyrektorze, Grono Nauczycielskie Zespołu Szkół Elektryczno-Mechanicznych im. Gen. Józefa Kustronia w Nowym Saczu, wszyscy zaproszeni goście, droga młodzieży! Dzisiaj tą piękną uroczystością uczciliście 80-tą rocznicą śmierci, generała Józefa Kustronia, Waszego bohatera i mojego dziadka. Sercem i myślami jestem z Wami, choć nie mogłam przyjechać do Nowego Sącza, aby uczestniczyć w niej osobiście. W imieniu rodziny pragnę z całego serca podziekować Panu Prezydentowi Miasta Ludomirowi Handzlowi i Panu Dyrektorowi Szkoły Walentemu Szarkowi za tak uroczyste uczczenie tej rocznicy. Ta wspaniała uroczystość, jest uwieńczeniem wieloletnich starań, nieraz w bardzo trudnych okolicznościach dziejowych, aby pamięć o postaci generała Józefa Kustronia nie zagasła. Trzeba, tu wspomnieć działaność Towarzystwa im. gen. Józefa Kustronia, Towarzystwa Historycznego, liczne publikacje, starania córki generała, Krystyny Kustroń. Dużą rolę odegrała tu bardzo bliska mi Szkola, Zespół Szkół Elektryczno-Mechanicznych, która w 1985 obrała Go za swojego Patrona i przez wiele lat kultywuje jego pamięć, nie tylko organizując uroczystości rocznicowe, ale także opiekując sie jego grobem i pomnikiem, biorąc jego postawę za wzór. Oddaje mu również cześć wspaniałymi osiągnięciami, które stawiają jego imię bardzo wysoko. Jestem pewna, ze mój dziadek bylby bardzo dumny z Was i życzę Wam, abyście dalej utrzymywali ten wysoki poziom, którym Wasza szkola słynie w całej Polsce. Gen. Kustron był człowiekiem o wielostronnym wykształceniu i szerokich zainteresowaniach, mnóstwo czytał, znał języki obce. Troska o wolność Ojczyzny skłoniła go, aby stanać w jej obronie jako żołnierz. Jako dowódca zawsze dbał o kształcenie młodych żołnierzy. Fakt, że jego imię związane jest ze szkołami w Nowym Sązu, Lubaczowie, w Bielsku Białej sprawia, że młode pokolenia poznają jego postać i przesłania genrała dalej żyją. Wam, młodym, życzę z całego serca, abyście w oparciu o szlachetne wzory mądrze budowali Waszą piękną i wolną Polskę, aby nie zaprzepaścić tego, co wywalczyły poprzednie pokolenia. Oby nigdy więcej nie trzeba było składać ofiar z młodego życia w Jej obronie, lecz jedynie służyć jej ofiarną, uczciwą pracą i nauką, by przyczynić się do Jej rozwoju. Jeszcze raz życzę Wam wszystkiego najlepszgo i gratuluję wspaniałych osiągnięć. A mojemu pięknemu rodzinnemu miastu Nowemu Sączowi ślę pełne tęsknoty pozdrowienia z dalekiego Ekwadoru - Ewa Kustron de Ramos Quito, 15. września 2019r."

Uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie. Zebrani mogli obejrzeć montaż słowno-muzyczny poświęcony patronowi szkoły.

"Wszelkie wspomnienie jest teraźniejszością" - Novalis
Słowa powyższe skłaniają do refleksji na temat czasu. Mówią o przeszłości i o dniu dzisiejszym. Dają też perspektywę przyszłości naznaczonej symbolicznie osobą Gen. Józefa Kustronia. Prawo, godność i żołnierski honor to ponadczasowe, niezmienne wartości, które łączą naszą szkolną społeczność.

Fotorelacja: Jakub Ignatowicz

www.nowysacz.pl
80. rocznica śmierci Generała Józefa Kustronia

16. września 2019

16. września uczcimy 80. rocznicę śmierci Generała Józefa Kustronia - patrona naszej szkoły:

9:00 - złożenie kwiatów na grobie Generała na cmentarzu komunalnym

12:00 - uroczystości pod pomnikiem Generała przed budynkiem szkoły

13:00 - w Auli PWSZ - budynek biblioteki (Al.Wolności 40):
- okolicznościowa wystawa
- prelekcje historyczne
- ślubowanie klas pierwszych
- część artystyczna
IV. Budżet Obywatelski Województwa Małopolskiego

15. września 2019

Nasza szkoła bierze udział w 4. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego!
Walczymy o symulatory biznesu, dzięki którym będziemy się wcielać w role wirtualnych przedsiębiorców!
Zagłosuj i wspomóż nasz projekt. Więcej informacji u Szkolnego Koordynatora p. Małgorzaty Matląg.
Egzaminy Goethe-Institut

11. września 2019

W czerwcu 2020 roku zostaną przeprowadzone w naszej szkole egzaminy Goethe-Institut.
Począwszy od września 2019 roku chętni uczniowie, którzy chcą uzyskać międzynarodowy certyfikat i w ten sposób potwierdzić swoją znajomość języka niemieckiego na wybranym poziomie, będą mieli możliwość uczestnictwa w zajęciach przygotowujących do tych egzaminów. Zajęcia będą prowadzone przez nauczycieli języka niemieckiego z naszej szkoły.

Szczegółowych informacji udzielają: p. Alicja Baran, p. Edyta Kajder, p. Magdalena Tutka oraz p. Monika Wójcik.
AKTUALNA DOKUMENTACJA - CKZ, Małopolska - fundusze europejskie

10. września 2019

W związku z kontynuacją projektu finansowanego z funduszy europejskich oraz możliwością uczestniczenia uczniów naszej szkoły w różnego rodzaju kursach zawodowych, zamieszczamy aktualną, niezbędną do tego dokumentację.
Małopolska Chmura Edukacyjna

9. września 2019

W dniach 9-13. września br. trwa nabór na zajęcia on-line realizowane w ramach Małopolskiej Chmury Edukacyjnej w roku szkolnym 2019/20. W zajęciach może wziąć 15 uczniów. Ze względów organizacyjnych i programowych tegoroczne zajęcia on-line idealnie pasują do klas trzecich technika mechatronika - nie wyklucza to jednak udziału uczniów z innych klas. Zainteresowani udziałem w w/w zajęciach proszeni są o kontakt z P. Krzysztofem Jaworskim lub Dyrektorem ZSE-M, a także o zapoznanie się z regulaminem uczestnictwa oraz dokumentacją rekrutacyjną.
Projekty w Stowarzyszeniu

6. września 2019

Stowarzyszenie Sądecki Elektryk zaprasza uczniów
do udziału w dwóch projektach programistycznych:

- Nauka programowania w praktyce - zgłoszenia tylko do 11. września br.

- Coding Night w Elektryku

oraz w innych projektach realizowanych przez stowarzyszenie.

Szczegóły oraz regulaminy i karty zgłoszeniowe dostępne są tutaj
oraz u P. Marka Ryglewicza ( marek.ryglewicz@zsem.edu.pl ).
Inauguracja roku szkolnego 2019/2020

2. września 2019

"Nauka jest najbardziej efektywna wówczas,
kiedy sprawia radość"
- Peter Kline

Trudno nie zgodzić się z tym stwierdzeniem, ale równie trudno wcielić je w życie. W naszej szkole jest to możliwe, bo szkoła, to miejsce, w którym przeżywamy intelektualną przygodę, miejsce dialogu i współpracy - wtedy zdobywanie wiedzy może stać się radością, a nawet pasją.
Pasję nauczania miała żegnana dziś przez uczniów, nauczycieli, pracowników i Dyrekcję odchodząca po 43 latach Pani wice Dyrektor Krystyna Rembiasz. "Szanowna Pani Dyrektor, w imieniu całej społeczności uczniowskiej pragniemy złożyć Pani serdeczne podziękowania za długoletnią pracę, za trud i wysiłek włożony w wychowywanie kolejnych pokoleń. Dziękujemy za to, że była Pani naszym przewodnikiem - cieszyła się z naszych sukcesów, a w trudnych chwilach zawsze nas wspierała. Dziękujemy za rady, pochwały ale i słowa krytyki. Dziękujemy za wspólne lata, za poświęcony czas. Za codzienny przykład, jak być mądrym i dobrym człowiekiem. Dziękujemy za codzienne, niezwykle trudne i mozolne budowanie naszych wnętrz. Wierzymy, że wysiłek ten uczyni z nas ludzi mądrych i szlachetnych - życzymy realizacji dalszych planów i zamierzeń oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym".

Dziś wraz z pierwszym dzwonkiem rozpoczynają się nie tylko obowiązki i nauka, ale także nowe znajomości i przyjaźnie oraz wycieczki i przygody. Nie zawsze jednak powitanie nowego roku było radosne. Dziś po 80 latach pamiętamy przerwany przez wybuch II wojny światowej marsz do szkoły ówczesnej młodzieży, pamiętamy o ofiarach i bohaterach tamtego września, zwłaszcza o gen. Józefie Kustroniu - naszym patronie. Cześć ich pamięci !!!

Życzymy wszystkim uczniom, aby czas spędzany w szkole był radosny, ale i pracowity, bo wtedy osiągniecie dużo sukcesów. W swym postępowaniu pamiętajcie, że: „Bogactwem człowieka są uśmiech, przyjazny gest, pogodne słowo” i takiego bogactwa życzymy Wam - uczniowie jak najwięcej.

Nauczycielom życzymy, by był to rok spokojnej pracy, dającej satysfakcję osobistą i uznanie otoczenia, a postępy i osiągnięcia uczniów dawały Wam dużo zadowolenia i satysfakcji, aby Wasza misja wypełniała się i czyniła nas ludźmi bogatszymi. Niech każdy dzień przynosi wam radość, jak najmniej stresu i rozczarowań, dużo zapału i optymizmu.
80. Rocznica tamtego równie upalnego września 1939 roku

1. września 2019

"Noc jest najczarniejsza tuż przed świtem"
1. września 80 lat temu...
Wojska niemieckie rozpoczęły działania zbrojne:
04.35 od zbombardowania Wielunia
04:45: Niemcy atakują Polskę na północy! Ich pancernik “Schleswig-Holstein” strzela do polskiej składnicy wojskowej na Westerplatte! A jeszcze kilka dni temu wpłynął do gdańskiego portu z kurtuazyjną wizytą...
08:00: Wojska słowackie przekroczyły granice Polski
Armia słowacka działała na następujących kierunkach operacyjnych: Zakopane–Bukowina–Jurgów; Piwniczna–Nowy Sącz–Grybów–Tylicz; Komańcza–Sanok–Lesko–Cisna.
Niemiecki plan ataku na Polskę przewidywał wojnę błyskawiczną, której celem miało być przełamanie polskiej obrony, a następnie okrążenie i zniszczenie głównych sił przeciwnika. ...trwał do 1945 roku.

80 lat temu Bohaterem walk wrześniowych był gen. Józef Kustroń. Dziś uroczystości rocznicowe rozpoczęliśmy od oddania pamięci Patronowi naszej szkoły.
Na cmentarzu zapaliliśmy znicz w hołdzie bohaterom. Uczestniczyliśmy z pocztem sztandarowym we mszy św. z okazji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

"Pamiętamy" 80 lat temu przerwany przez wybuch II wojny światowej marsz do szkoły ówczesnej młodzieży...
Nie szkolny dzwonek – kościelny dzwon
na wieży, na alarm uderzył!
Ogień szedł lasem i płonął dom,
Biegła tyraliera żołnierzy.

Żegnali ojców, co szli na front.
O, jakże często na zawsze...
Dudniła ziemia od ciężkich bomb
w Ojczyźnie od maków krwawszej.

Nie było lekcji.
Z pustych klas wionęło śmiercią, grozą,
lecz został wolny polski las
wbrew Oświęcimiom, obozom.

W niejednej szkole – pamiętam dziś –
polowy stanął szpital.
to z tamtej walki, z tamtej krwi –
dzisiejsza Rzeczpospolita.

Przypomnij, wnuku, tamte dni,
kiedy w pogodny dzień wesoły,
będziecie wszyscy razem szli
do białej, jasnej szkoły.

"Wrzesień" - Tadeusz Kubiak

nowysacz.pl
Kwaterowanie w internacie ZSE-M

Kwaterowanie w internacie ZSE-M rozpocznie się 1-go września (niedziela) o godzinie 17:00.

Zebranie Kierownika Internatu z Rodzicami odbędzie się tego samego dnia o godzinie 18:00.
LISTA OSÓB PRZYJĘTYCH DO INTERNATU ZSE-M
NA ROK SZKOLNY 2019/2020 W PIERWSZEJ TURZE REKRUTACJI

16. lipca 2019

LpNazwisko Imię
1.Apola Jagoda
2.Błaż Mateusz
3.Brucki Wadym
4.Chrobak Jarosław
5.Dębski Artur
6.Dobrzański Jakub
7.Gabryś Grzegorz
8.Gicala Jakub
9.Groń Paweł
10.Halczak Bartosz
11.Homa Maksymilian
12.Jagieła Jan
13.Jasica Bartłomiej
14.Kędzierski Jakub
15.Królczyk Paweł
16.Kubik Michał
17.Labut Emil
18.Lasak Grzegorz
19.Łośko Mateusz
20.Matla Anastazja
21.Mazur Kacper
22.Mida Karolina
23.Migacz Krystian
24.Mikołajczyk Mikołaj
25.Myśliwiec Krzysztof
26.Pawłowski Sebastian
27.Piątek Kacper
28.Ptak Hubert
29.Rychtarczyk Dawid
30.Sacha Jakub
31.Smoleń Tomasz
32.Soliwoda Michał
33.Szemeczko Mykyta
34.Szulc Dawid
35.Szyrszeń Tomasz
36.Tokarczyk Jakub
37.Tokarczyk Szczepan
38.Trojszczak Norbert
39.Twaróg Mateusz
40.Warzycki Konrad
41.Wojtyczka Mateusz
42.Zasadni Jakub
43.Zawada Albert
44.Zięć Tomasz
PIERWSZE KLASY
45.Giemzik Dawid
46.Janczy Alan
47.Jędrzejek Dominik
48.Kubik Marcin
49.Kubuszek Jakub
50.Michalik Marta
51.Ordon Patryk
52.Pacyga Szymon
53.Pajdzik Paweł
54.Śliwa Mateusz
55.Talarek Bartosz
56.Tercha Klaudia
57.Warchał Jan
58.Węgielski Michał


W dniu 29.08.2019r., po drugim posiedzeniu komisji rekrutacyjnej, zostanie ogłoszona ostateczna lista przyjętych do internatu ZSE-M na rok szkolny 2019/2020.

W dniu 16.07.2019r. odbyło się pierwsze posiedzenie komisji rekrutacyjnej w sprawie przyjęć do Internatu Zespołu Szkół Elektryczno-Mechanicznych na rok szkolny 2019/2020 w składzie:

1. Bogumiła Kapturkiewicz – kierownik internatu ZSE-M
2. Małgorzata Adamek – wychowawca internatu
3. Ireneusz Stelmach– wychowawca internatu
Matura na 100%

4. lipca 2019

Ogromnie jest nam przyjemnie oznajmić wszem i wobec, że:

tegoroczną maturę w naszej szkole
zdali wszyscy maturzyści!!!

Serdecznie wszystkim absolwentom gratulujemy
i życzymy dalszych sukcesów!!!
Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2018/19

19. czerwca 2019

„Najpiękniejszą rzeczą, jakiej możemy doświadczyć, jest oczarowanie tajemnicą. Jest to uczucie, które stoi u kolebki prawdziwej sztuki i prawdziwej nauki. Ten, kto go nie zna i nie potrafi się dziwić, nie potrafi doznawać zachwytu, jest martwy, niczym zdmuchnięta świeczka” - Albert Einstein.

Dziś, po mszy świętej po raz kolejny pożegnaliśmy rok szkolny, który dla wielu z Was był czasem wytężonej pracy i nauki. Każdy odkryty sekret, wzbudzał zachwyt i zdziwienie. Jakże piękne jest odnajdywanie prawdy i mądrości w różnych dziedzinach naszego życia.
Dyrektor, zwracając się do uczniów i nauczycieli dokonał podsumowania osiągnięć, których było niemało. To oczywiście sukcesy w konkursach, olimpiadach i zawodach sportowych i zawrotnie wysokie średnie.

Uczniów z wyróżnieniem - 130,
ze średnią powyżej 5,0 - 51,
ze 100% frekwencją - 49,

Najwyższą średnią 5,6 uzyskała Natalia Piękoś z klasy 3i,

Wszystkim serdecznie gratulujemy!!!

Dziękujemy nauczycielom, wychowawcom za ciężką pracę włożoną w wychowanie młodego pokolenia. Dziękujemy wszystkim za sumienność na każdym stanowisku, odwagę i determinację, za otwartość na zmiany, za wszelkie inspiracje, za serdeczność i przyjaźń. Dziękujemy za wszystkie te cechy, które składają się na rzetelne wypełnianie misji kształtowania młodego pokolenia, za miłość niełatwą - bo miłość do szkoły.

Mówiąc wszystkim „do zobaczenia”, żywimy głęboką nadzieję, że za dwa miesiące spotkamy się pełni nowych sił i energii do dalszej pracy i nauki, do odkrywania tajemnic, których wciąż jest tak wiele do odkrycia.

Odpoczynku oraz niezapomnianych wakacji!!

Facebook.com

W poniedziałek w Ratuszu nasi uczniowie odebrali stypendia za osiągnięcia naukowe i sportowe, gratulacje!!!
NowySącz.pl
Zakończenie roku szkolnego

19. czerwca 2019

Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2018/19
odbędzie się 19. czerwca (środa)
wg harmonogramu:

Godz. 8:00 - msza św. w Kościele NSPJ (kolejowym)

Godz. 8:30 - zbiórka młodzieży z wychowawcami na placu apelowym

Godz. 8:45 - uroczysty apel:
- poczet sztandarowy i poczet flagowy,
- hymn państwowy,
- delegacja z kwiatami pod pomnik Patrona Szkoły gen. J.Kustronia,
- wystąpienie Dyrektora Szkoły mgra W.Szarka,
- nagrody i wyróżnienia,
- dedykacje muzyczne,
- komunikaty.

Godz. 9:20 - spotkania z wychowawcami klas:

klasawychowawcasala
1aP.Obrzut12
1eM.Siciarz48
1fZ.Durlak42
1gA.Chronowska4
1iP.Szczypuła47
1jP.Mordarska45
1mE.Nowaks.językowa 1
1tJ.Klag-Pierzchała43
2aG.Kantor13
2eJ.Nalepa51
2fK.Jaworski14
2gR.Kruk46
2iŁ.Jurczak7
2jM.Matląg38
2mK.Ząbkowski52
2tA.Gołaszewski8
3eE.Bereśśw.szkolna
3fA.Kościółek11
3gE.Kajders.językowa 3
3iJ.Michałowska44
3jM.Roman41
3mM.Bochniarz40
3tK.Stopka15
3zM.Grzegorczyks.językowa 2
Bezpiecznie na wakacje

17. czerwca 2019

Pamiętajcie o bezpieczeństwie w czasie wakacji.
By było bezpiecznie, dziś odbyło się spotkanie z WOPR.
Prelekcję dla uczniów przygotował Tomasz Białkowski - instruktor Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.
Wszystkim życzymy bezpiecznych wakacji.
Akcja "Lwów - 2019" - zakończona sukcesem

13. czerwca 2019

Zespół Szkół Elektryczno-Mechanicznych w Nowym Sączu spisał się na medal! Dziękujemy za włączenie się do akcji "Lwów 2019 - Akcja charytatywna" ❤❤❤ Koordynatorem i organizatorem akcji w szkole był uczeń Łukasz Cabała. Brak słów, by Ci podziękować za zaangażowanie i olbrzymi wkład pracy! Dziękujemy również, że wielokrotnie osobiście przekazywałeś zebrane dary dzieciom w sierocińcach w Ukrainie i razem z nimi spędziłeś Wigilię we Lwowie. Łukasz swoim zapałem do pomagania zaraził Koleżankę Paulinę Toczek, której również dziękujemy za pomoc w organizacji akcji w Sądeckim Elektryku. Pani Krystyna Rembiasz - Dyrektor szkoły oraz Pani Ewa Bereś osobiście nadzorowały akcję i pomagały. Dziękujemy z całego serca ❤❤❤ Uczniowie z Elektryka, jesteście SUPER przykładem dla innych i wzorem wrażliwości na drugiego człowieka! Na rzecz akcji przekazano Pani Iwonie Romaniak - Prezes Fundacji Bratnia Dusza zabawki dla dzieci, środki czystości, środki higieniczne, odzież oraz pieniądze zebrane do puszki. Napisała na profilu Fundacji: Wszystkim i każdemu z osobna dziękujemy za okazane wsparcie i serce. Brawo!
Spotkanie organizacyjne w sprawie staży wakacyjnych

13. czerwca 2019

Dla wszystkich zakwalifikowanych do odbycia staży wakacyjnych Nowosądecki Inkubator Przedsiębiorczości w dniu 24. czerwca (poniedziałek) o godzinie 10:00 w świetlicy szkolnej organizuje spotkanie, podczas którego przekazane zostaną wszelkie informacje organizacyjne dotyczące staży, a także podpisywane będą wszystkie niezbędne dokumenty, w tym umowy trójstronne z pracodawcami. Obecność wszystkich zakwalifikowanych uczniów obowiązkowa – nieobecność ucznia spowoduje usunięcie z listy zakwalifikowanych.
Kibicowali - i Polacy wygrali

12. czerwca 2019

Klasa 2f uczestniczyła w wycieczce do Warszawy. Po zwiedzaniu miasta nadszedł czas na kulminacyjny punkt wycieczki: mecz Polska - Izrael.
A tak super kibicowali wraz z opiekunami: Panią Dyrektor Rembiasz, Panem Jaworskim i Panem Durałkiem ⚽️⚽️⚽️ i Polska wygrała z Izraelem 4:0 !!!
Spotkanie po latach

12. czerwca 2019

25 maja br. miała miejsce niecodzienna lekcja wychowawcza.
Po 50 latach od ukończenia technikum elektrycznego spotkali się absolwenci z wychowawcą Stanisławem Szczechowiczem.
To są pierwsi absolwenci 5-letniego technikum o specjalności technik elektromechanik.
Długie wspomnienia, rozmowy, refleksje w sali lekcyjnej, a później przy „kawie” były powodem spotkania kolegów z różnych miast Polski i z zagranicy.
Pomimo upływu lat „młodzieńcza werwa” pozostała we wspomnieniach wśród wielu z nich. Ożywione rozmowy, różnorodność tematów pokazują, że warto wracać do lat młodości, lat szkoły, w której nie tylko się uczymy, ale tworzymy koleżeńskie relacje na wiele lat.
IV Festiwal Biegowy Sądeckich Wodociągów "Woda źródłem sukcesu"

7. czerwca 2019

31. maja na stadionie PWSZ nasi uczniowie pokazali, że woda - daje moc - zdobyli I miejsce w klasyfikacji generalnej – wygrywając bon o wartości 3000 zł.

W środę (5 czerwca 2019 r.) w sądeckim Ratuszu odbyło się uroczyste wręczenie nagród w ramach IV Festiwalu Biegowego Sądeckich Wodociągów „Woda źródłem sukcesu”. W klasyfikacji generalnej zwyciężył Zespół Szkół Elektryczno-Mechanicznych w Nowym Sączu.

II miejsce - Karolina Mida
III miejsce - Kasia Król
IV miejsce - Julia Chronowska
I miejsce - Madziar Wiktor
II miejsce - Migacz Mateusz
III miejsce - Szlag Dawid
i 23 innych równie szybkich uczniów :-) brawo Wy

Opiekunowie: Laura Wontorczyk, Ewa Bereś
Turniej Piłki Nożnej

6. czerwca 2019

W dniu 06.06. 2019 r. na hali MOSiR w Nowym Sączu odbył się VII Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora ZS nr 4. Drużyna ZSE- M broniła pierwszego miejsca wywalczonego rok temu.

Do rywalizacji przystąpiły 4 drużyny:
1. Zespół Szkół Elektryczno- Mechanicznych
2. Zespół Szkół nr 4
3. Zespół Szkół Samochodowych
4. Zespół Szkół nr 1

Wyniki ZSE-M:
ZSE-M – ZS nr 4 2:0
Zespół Szkół Samochodowych - ZSE-M 0:2
ZSE-M - Zespół Szkół nr 1 1:0
„Elektryk” wygrywając wszystkie trzy mecze zajął pierwsze miejsce w Turnieju!

Klasyfikacja końcowa:
1. ZSE-M
2. ZSS
3. Zespół Szkół nr 1
4. Zespół Szkół nr 4

Skład drużyny:
1. Mateusz Migacz 2m
2. Hubert Tokarczyk 2m
3. Piotr Krok 2m
4. Arkadiusz Janikowski 3e
5. Marcin Jurek 1t
6. Jakub Kędzierski 2e
7. Mariusz Bodziony 2e
8. Mateusz Zgrzeblak 3t
9. Tomasz Mituś 2f

Gratulujemy!!!
Wyniki konkursu "Weltsprachen Abitur" (edycja wiosenna)

5. czerwca 2019

W kwietniu 2019 roku odbyła się wiosenna edycja ogólnopolskiego konkursu z języka niemieckiego „Weltsprachen Abitur”.

Najlepsze wyniki w naszej szkole uzyskali:
kl. I Wiktor Zwoliński I f
kl. II Piotr Świebocki II e oraz Filip Mysior II j
kl. III i IV Michał Kubik III e

Gratulujemy! :-)
Dzień Kultury Języka

3. czerwca 2019

3. czerwca uczniowie klasy 2i wzięli udział w Dniu Kultury Języka w Instytucie Języków Obcych PWSZ w Nowym Sączu. Uczniowie brali udział w wielu zajęciach przygotowanych przez studentów i wykładowców PWSZ takich jak: warsztaty tłumaczeniowe, quizy językowe (język angielski i niemiecki), pokaz sztuk walki, prezentacje dań kuchni rosyjskiej, angielskiej i niemieckiej i wielu innych. Najważniejszą jednak częścią dla naszej szkoły było wręczenie nagród w konkursie językowym DUET. Pierwsze miejsce w kategorii język angielski i język rosyjski zajął uczeń klasy 2i Mykyta Shemechko. Pierwsze miejsce w kategorii język angielski i niemiecki zajął Nicolas Furgał, absoswent z klasy 4k. Dzięki sukcesom Mykyty i Nicolasa nasza szkoła zajęła pierwsze miejsce drużynowo w konkursie DUET i otrzymała puchar Rektora PWSZ. Gratulujemy zwycięzcom!
Replika sztandaru 1 Pułku Strzelców Podhalańskich przekazana 1 Batalionowi Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie - dziś w Nowym Sączu

2. czerwca 2019

"Tradycja jest rozumem całego narodu, przesianym z jednego wieku w drugi" - Ricarda Huch

Dziś 2 czerwca 2019 Poczet Sztandarowy brał udział w uroczystościach przekazania repliki Sztandaru 1 Pułku Strzelców Podhalańskich 1 Batalionowi Strzelców Podhalańskich im. gen. bryg. Józefa Kustronia– pododdział Wojsk Zmechanizowanych Sił Zbrojnych RP.
Uroczystość bliska naszej społeczności szkolnej bo to również Patron naszej szkoły gen. Józef Kustroń.
Dzisiejsze uroczystości rozpoczęła msza święta, którą odprawiono w Bazylice św. Małgorzaty. Kapelan 1 BSTP w kazaniu, które rozpoczął od słów "... przyjechaliśmy dziś z Batalionem do Nowego Sącza i pierwsze swoje kroki skierowaliśmy na cmentarz, na grób generała Józefa Kustronia , potem udaliśmy się pod szkołę noszącą imię generała - pod pomnik..." pięknie mówił do młodych, stojących w pocztach do żołnierzy... Sztandar to symbol, świętość. Jego miejsce tkwi gdzieś między hymnem narodowym a przysięgą wojskową... bóg, honor, ojczyzna - słowa, które towarzyszą każdemu Sztandarowi są najwyższą wartością... to zaszczyt stać obok sztandaru zaszczyt trzymać...
Następnie na płycie nowosądeckiego rynku nastąpiło przekazanie 1. Batalionowi Strzelców Podhalańskich z Rzeszowa odtworzonego sztandaru 1 Pułku Strzelców Podhalańskich. Jednostka ta kultywuje tradycje sądeckiego garnizonu. Następnie nastąpił przemarsz pod Basztę Kowalską, gdzie odbył się Apel Pamięci pod tablicami upamiętniającymi 194 poległych żołnierzy 1 PSP w latach 1918-1920. Delegacje, równie ż przedstawiciele uczniów naszej szkoły złożyły wieńce i wiązanki kwiatów.

Sztandarem 1 PSP była chorągiew z powstania styczniowego 1863 r. wręczona 20. Pułkowi WP 18 listopada 1918 r., opasana później wstęgą z wyhaftowanym dużym napisem fundatorów: Oficerowie 1 Pułku Strzelców Podhalańskich 1918. Nie rzucim ziemi, skąd nasz ród. Sztandar ten, świętość dla żołnierzy, miał 70 przestrzelin z czasów powstania i został wręczony przez żyjących jeszcze wówczas uczestników powstania. Symbolizowało to przekazanie tradycji walk niepodległościowych, powstań polskich z czasów zaborów – żołnierzom regularnego WP i 1. PSP. Każda z przestrzelin była numerowana, a księga pamiątkowa opisywała okoliczności jej powstania. W 1928 r. wówczas Pułk otrzymał nowy sztandar. Został wyhaftowany przez sądeckie siostry niepokalanki.
Nowy sztandar, wręczył uroczyście prezydent RP prof. Ignacy Mościcki w Nowym Sączu 21 października 1928 r. Zasadniczym motywem jedwabnego płatu, o wymiarach 100 cm na 100 cm, okolonego złotymi frędzlami, był czerwony krzyż kawalerski umieszczony z obydwu stron na białym tle. Na awersie widniał też srebrny orzeł w otoku złotego wieńca. Na czerwonych polach rewersu sztandaru napisy z nazwami miejscowości związanych z walkami pułku podczas wojny z bolszewikami: Kijów, Brześć, Białystok, Grodno. Na drugiej stronie w środku stylizowanej swastyki utworzonej ze skrzyżowanych góralskich ciupag, na tle 12 gałązek jedliny umieszczono inicjały: 1 PSP. Niestety, sztandar ten nie zachował się. We wrześniu 1939 r. pułk opuścił miasto idąc na front. Jego wojenna historia zakończyła się w Brzeżanach na Kresach. Sztandar ukrył w kościele farnym proboszcz ks. Adam Łańcucki. Gdy w 1945 r. kresowian wysiedlono na Dolny Śląsk, ksiądz wraz z parafianami trafił do Chojnowa pod Legnicą. Sztandar pokazano w 1946 r. podczas procesji Bożego Ciała. Aresztem i torturami zapłacił za to ks. Adam Łańcucki, którego poddano okrutnemu śledztwu. Parafianie obawiali się, że będzie on szykanowany przez bezpiekę, więc w 1956 r. spalili pułkowy sztandar.
Jesienią 2018 r. został on pieczołowicie odtworzony i ręcznie wyhaftowany na podstawie historycznych zdjęć. Zabiegał o to pułkownik Rafał Iwanek – dowódca 1 Batalionu Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie. Wspierała go Lokalna Grupa Działania „Partnerstwo dla Ziemi Sądeckiej", która zainicjowała starania o odtworzenie pułkowego sztandaru.
Mamy być z czego dumni. Podhalańczycy– na zawsze wpisali się w dzieje naszego miasta.

Sądeczanin.info
NowySącz.naszemiasto.pl
Sukces naszych pierwszoklasistów w Olimipadzie Innowacji Technicznych

31. maja 2019

W dniu 24.V.2019 roku dotarła do Zespołu Szkół Elektryczno-Mechanicznych wiadomość z Polskiego Związku Stowarzyszeń Wynalazców i Racjonalizatorów o tym, że trzech uczniów klasy 1a: Jakub Gicala, Mateusz Urbańczyk oraz Grzegorz Sapeta swoim projektem uzyskali 3. miejsce i tytuł Laureata Olimpiady Innowacji Technicznych w kategorii Pomoc – Ekologia.

Ich projekt pod nazwą Stirling Energy przedstawia pomysł, jak inaczej można wykorzystać energię naszego słońca. Dla naszej planety – przeludnionej, niszczonej przez człowieka każdy sposób na to, by wykorzystywać energię źródeł odnawialnych jest niezwykle cenny – co zapewne urzekło jury Olimpiady.

Sukces ten tym jest większy, że osiągnęli go uczniowie będący dopiero w klasie pierwszej!!! Gratulujemy!!!
Wakacyjne staże

30. maja 2019

W dniach 3-7. czerwca będą przyjmowane przez Pedagoga dokumenty rekrutacyjne na wakacyjne staże z projektu "Utworzenie Centrum Kompetencji Zawodowych...". Poniżej znajdują się formularze do pobrania. Te "Po rekrutacji" będą potrzebne po zakwalifikowaniu się na staż, teraz należy wypełnić załączniki 1,2,3,4,6,7. Szczegółowe informacje w tej sprawie znajdują się na tablicy ogłoszeń przy gabinecie Pedagoga.
Cyberbezpieczeństwo - zajęcia z policjantem

29. maja 2019

W dniu 29.05.2019 młodzieży klas pierwszych naszej szkoły, uczestniczyła w zajęciach z cyberbezpieczeństwa, które prowadził nadkom. Robert Tomasik z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. Uczniowie mieli okazję poznać zagrożenia wynikające z cyberprzestępczości tj. oszustwo, fałszowanie tożsamości, stalking, wirusy, przejęcie danych, logowanie obcego urządzenia oraz zapobieganie tym zagrożeniom tj.: kryptologia, kopie bezpieczeństwa, weryfikacja informacji. Lekcje z policjantem były bardzo ciekawei dające do myślenia. Młodzież pozytywnie wypowiadała się na temat przeprowadzonych zajęć, które były ciekawie przedstawione i bardzo potrzebne. Dziękujemy za miłe i profesjonalne spotkanie, oraz życzymy satysfakcji z wykonywanej pracy, którą jest stanie na straży bezpieczeństwa mieszkańców. Organizator zajęć: Magdalena Czaja.
ASNS - Anonimowa Skrzynka Na Sygnały

27. maja 2019

W związku z pismem Ministra Edukacji Narodowej DWKI-WPB.5012.25.2019. BK z dnia 11. maja 2019r. oraz na podstawie art.68 ust. 1 pkt 2, 3 i 6 i w związku z art. 51 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (Dz. U.z 2018 r. poz. 996, z późn. zm.), by wzmocnić współpracę między szkołą a Rodzicami, utworzyliśmy "anonimową skrzynkę na sygnały".

Formularz ten służyć ma anonimowemu informowaniu nas o zauważonych sytuacjach zagrażających szeroko pojętemu bezpieczeństwu na terenie szkoły i w najbliższym jej otoczeniu.

Prosimy o rozważne z niej korzystanie - Dyrekcja ZSE-M.
Rozdanie dyplomów

23. maja 2019

Wychowawcy klas maturalnych proszeni są o wręczenie swoim uczniom dyplomów potwierdzających kwalifikacje zawodowe w dniu 27. maja 2019r. (poniedziałek) w świetlicy szkolnej.
 • Godzna 1015 - technik teleinformatyk: 4t
 • Godzina 1030 - technik informatyk: 4i, 4j, 4k
 • Godzina 1100 - technik mechatronik: 4e, 4m
 • Godzina 1130 - technik elektryk i technik elektronik: 4f, 4g
Prosimy uczniów o odebranie dyplomów w wyznaczonym terminie.
Piłka Nożna - Licealiada

20. maja 2019

W dniu 17.05.2019r. na obiektach MOSiR w Piątkowej odbyły się zawody w piłkę nożną chłopców.

Do rywalizacji przystąpiło 9 drużyn:
1. Zespół Szkół Elektryczno-Mechanicznych
2. Zespół Szkół nr 4
3. II LO
4. Elitarne LO
5. Liceum Sportowe nr 4 I drużyna
6. Liceum Sportowe nr 4 II drużyna
7. Zespół Szkół nr 6
8. Zespół Szkół Samochodowych
9. Zespół Szkół nr 1

Drużyna ZSE-M rywalizowała w grupie pięciozespołowej:
1. II LO
2. ZSE-M
3. Liceum Sportowe nr 4 II drużyna
4. Zespół Szkół nr 1
5. Zespół Szkół Samochodowych

Wyniki ZSE-M w fazie grupowej:
ZSE-M – ZSS 2:0
Zespół Szkół nr 1- ZSE-M 0:1
ZSE-M - Liceum Sportowe nr 4 II drużyna 2:0
II LO - ZSE-M 2:1

„Elektryk” z grupy wyszedł z drugiego miejsca i w półfinale zmierzył się z faworyzowaną drużyną Liceum Sportowego nr 4( I drużyna). Po zaciętym pojedynku padł remis 1:1. W dogrywce Nasza drużyna zdobyła „ złotego gola” i awansowała do finału.

W finale uległa II LO 0:3 i zajęła drugie miejsce.

Klasyfikacja końcowa:
1. II LO
2. ZSE-M
3. Liceum Sportowe nr 4 I drużyna
4. Zespół Szkół nr 4

Skład drużyny:
1. Mateusz Migacz 2m
2. Hubert Tokarczyk 2m
3. Piotr Krok 2m
4. Arkadiusz Janikowski 3e
5. Marcin Jurek 1t
6. Jakub Kędzierski 2e
7. Mariusz Bodziony 2e
8. Mateusz Zgrzeblak 3t
9. Tomasz Mituś 2f

Gratulujemy!!!
Pomoc dla dzieci i rodaków we Lwowie

18. maja 2019

„Każdy gest, nawet najdrobniejszy... zmienia świat, czyjś świat...”

Fundacja Bratnia Dusza już po raz kolejny organizuje pomoc dla rodaków we Lwowie.

Lwów kiedyś nasz - dziś cel wielu wycieczek klasowych naszych uczniów.
Uczeń klasy 2a Łukasz Cabała aktywny przedstawiciel Fundacji - organizuje zbiórkę rzeczy dla dzieci i rodaków we Lwowie.
POKAŻMY, że dzieci, starsi mogą liczyć na naszą pomoc.
ZBIÓRKA - odbędzie się 22. maja, 6. i 7. czerwca na korytarzu na parterze.
W każdej chwili można przynieść rzeczy do gabinetu wf.
Uśmiechnięta twarz dziecka to najpiękniejszy widok na świecie Sierocince, których wiele we Lwowie, gdzie przebywają dzieci...
Dom, ciepło rodzinne i to, aby chodź przez chwilę być dla kogoś ważnym... to marzenie każdego z nich.
Domy starców, rodacy mieszkający we Lwowie ciągle potrzebują pomocy i wsparcia. Już teraz Dziękujemy wszystkim, którzy włączą się do akcji.
Zbieramy:
- żywność długoterminowe ( cukier, kaszę, makarony, herbata, kawa, olej, konserwy, mleka w proszku i kaszki dla dzieci oraz słodycze)
- środki czystości (wszystko co na codziennie używamy w domu)
- środki higieniczne dla dzieci i dorosłych ( żele pod prysznic, szampony, mydła, pasty do zębów, szczoteczki, kremy, oliwki, itp.)
- środki opatrunkowe, leki na przeziębienia, gorączkę, problemy alergiczne, brzuszne, stawowe, maści na odpalenia i odleżyny, witaminy oraz pampersy dla dzieci i dorosłych
- przybory szkolne (plasteliny, kredki, farby, bloki, papier kolorowy, malowanki dla dzieci młodszych oraz zeszyty dla starszych)
- zabawki dla małych dzieci oraz na podwórze ( piłeczki, skakanki, paletki, zabawki do piaskownicy itp.)
- dla sierocińców i dzieci niepełnosprawnych kocyki i buciki dziecięce( nowe lub używane ale czyste i mało zniszczone)
- dla osób starszych koce na łóżka, obrusy, zasłony, firany, pościel, ręczniku (może być używane ale czyste i w dobrym stanie)

POKAŻMY, ŻE STAĆ NAS NA WIELE

Fundacja Bratnia Dusza
Bratnia Dusza
WYNIKI KONKURSU „SPRACHDOKTOR”

16. maja 2019

13.03.2019 odbyła się XX. edycja Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego „SPRACHDOKTOR”.

Najlepszy wynik w naszej szkole uzyskali:

kl. I: Wiktor Zwoliński If -> 3. miejsce w województwie
kl. II: Piotr Świebocki IIe
kl. III i IV: Michał Kubik III e i Jakub Świebocki IV m

Gratulujemy!
Warsztaty "Pszczoły zagościły w Elektryku"

14. maja 2019

17. maja b.r. (piątek) w godzinach 9:30 - 11:15 w świetlicy szkolnej odbędzie się prelekcja połączona z warsztatami dla uczniów, uczestników projektu. Prelekcje oraz warsztaty poprowadzi Pan Adam Szołdra, przedstawiciel Karpackiego Związku Pszczelarzy w Nowym Sączu. W zajęciach biorą udział uczniowie, którzy zgłosili swój udział w projekcie. Więcej informacji na stronie Stowarzyszenia Sądecki Elektryk. Uwaga: Organizatorzy zapraszają na spotkanie również inne osoby zainteresowane pszczelarstwem.

KONKURS - Nowy Sącz - Nowe technologie

10. maja 2019

plakat
Maj patriotycznie

3. maja 2019

„Patriotyzm oznacza umiłowanie tego, co ojczyste: umiłowanie historii, tradycji, języka czy samego krajobrazu ojczystego. Jest to miłość, która obejmuje również dzieła rodaków i owoce ich geniuszu. Próbą dla tego umiłowania staje się każde zagrożenie tego dobra, jakim jest ojczyzna” - Jan Paweł II

2 maja - Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskie barwy narodowe wywodzą się z barw herbu Królestwa Polskiego i herbu Wielkiego Księstwa Litewskiego. „Biel pochodzi od bieli orła, będącego godłem Polski oraz bieli pogoni – rycerza galopującego na koniu - będącego herbem Litwy.

Nieważne, czy z materiału, czy z papieru. Duża czy mała. Ale Twoja. #mojaflaga

sądeczanin.info

nowysacz.naszemiasto.pl

nowysacz.pl

Facebook

3. maja - 228 lat temu - 3. maja 1791 Sejm Czteroletni po burzliwej debacie przyjął przez aklamację ustawę rządową, która przeszła do historii jako Konstytucja 3 maja. Była drugą na świecie i pierwszą w Europie ustawą regulującą organizację władz państwowych, prawa i obowiązki obywateli.

"Uznając, iż los nas wszystkich od ugruntowania i wydoskonalenia konstytucyę narodowej jedynie zawisł, długiem doświadczeniem poznawszy zadawnione rządu naszego wady, a chcąc korzystać z pory, w jakiej się Europa znajduje, i z tej dogorywającej chwili, która nas samym sobie wróciła; wolni od hańbiących obcej przemocy nakazów, ceniąc drożej nad życie, nad szczęśliwość osobistą, egzystencyę polityczną, niepodległość zewnętrzną i wolność wewnętrzną narodu, którego los w ręce nasze jest powierzonym; chcąc oraz na błogosławieństwo, na wdzięczność współczesnych i przyszłych pokoleń zasłużyć; mimo przeszkód, które w nas namiętności sprawować mogą, dla dobra powszechnego, dla ugruntowania wolności, dla ocalenia ojczyzny naszej i jej granic, z największą stałością ducha niniejszą konstytucyę uchwalamy; i tę całkowicie za świętą, za niewzruszoną deklarujemy, dopóki by naród w czasie prawem przepisanym, wyraźną wolą swoją nie uznał potrzeby odmienienia w niej jakiego artykułu. Do której to konstytucyi dalsze ustawy sejmu teraźniejszego we wszystkiem stosować się mają." -- tak rozpoczyna się uchwalona 3 maja 1791 roku na Zamku Królewskim w Warszawie uchwała rządowa. Przełomowa jak na owe czasy, druga w świecie i pierwsza w Europie nowoczesna konstytucja, była nadzieją na zreformowanie Rzeczypospolitej, m.in. wprowadzając trójpodział władzy i znosząc wolną elekcję.

3. maja to także uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Nawiązuje ona do ważnych wydarzeń z historii Polski: obrony Jasnej Góry przed Szwedami w 1655 r., ślubów króla Jana Kazimierza - powierzenia królestwa opiece Matki Bożej, a także do uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

nowysacz.pl

nowysacz.naszemiasto.pl

Poczet Sztandarowy i uczniowie uczestniczyli w miejskich uroczystościach

„Błogosławieni synowie i córy
Dla których Naród, Ojczyzna i Wiara
To nie treść pusta, ale symbol, który
Miłość im szyła złotem na sztandarach!”

Ważny komunikat

29. kwietnia

Zgodnie z Zarządzeniem nr 7/2018 Dyrektora ZSE-M w Nowym Sączu z dnia 11. września 2018 r. w sprawie ustalenia dodatkowych dni wolnych od zajęć dydaktycznych w roku szkolnym 2018/19 przypominamy, iż dzień 2. maja (czwartek) jest dla wszystkich uczniów naszej szkoły dniem wolnym od zajęć. W dniach 6–9. maja (pisemne obowiązkowe egzaminy maturalne) nie ma zajęć dydaktycznych dla uczniów technikum na terenie szkoły, natomiast według normalnego planu odbywają się zajęcia zawodowe w ZPKZ. Uczniowie klasy 3z ZSZ w dniach 6–9. maja realizują zajęcia w szkole oraz ZPKZ według indywidualnie opracowanego harmonogramu.

Pożegnanie absolwentów

26. kwietnia 2019

"Zacznij od robienia tego, co konieczne, potem zrób to, co możliwe, nagle odkryjesz, że dokonałeś niemożliwego"
św. Franciszek z Asyżu

Drodzy Maturzyści,

przed Wami kilka ważnych egzaminów, które dadzą Wam możliwość studiowania wybranych przez siebie kierunków. Wszyscy jesteśmy w tych dniach z Wami.

Szkoła nauczyła Was wielu umiejętności, takich jak mnożenie, dzielenie, odmierzanie. Ćwiczyła pisanie opowiadań, analizowania sytuacji i stawiania hipotez. Te umiejętności wykorzystacie nie tylko podczas egzaminów maturalnych, ale każdego dnia.

Życzymy Wam,

abyście pisząc historię swojego życia, potrafili analizować sytuacje i dostrzegać wszystkie ważne wydarzenia, dzieląc je przy tym z innymi. Odmierzajcie odległości tak, aby znając drogę hamowania, zatrzymać się w dobrym miejscu. Wszelkie decyzje ważcie precyzyjnie, aby redukcja stresu nie musiała przebiegać zbyt gwałtownie. Pamiętajcie o tym co było, a idąc w dobrym kierunku, otwierajcie oczy na to, co przed Wami.

Oby wiedza i umiejętności zdobyte w szkole, stały się dla Was przepustką otwierającą drzwi wszystkich wymarzonych uczelni, zakładów pracy.

Życzymy samych życiowych sukcesów

Dyrekcja i Nauczyciele

Zwyciężyć mogą Ci, którzy wierzą, że mogą
Wergiliusz

Uroczystość pożegnania maturzystów przygotowała Pani Edyta Kajder oraz Sebastian Łatka 3g.
Fotorelacja: Ignatowicz Jakub 1f
Komunikat Dyrektora ZSE-M

25. kwietnia 2019

Od 26. kwietnia b.r. (piątek) wznawiamy
zajęcia dydaktyczne według obowiązującego planu lekcji.

Dyrektor ZSE-M

Komunikat Dyrektora ZSE-M dla maturzystów

24. kwietnia 2019

Informuję, iż uroczystość zakończenia roku szkolnego dla klas maturalnych będzie mieć miejsce w Auli Biblioteki PWSZ w Nowym Sączu przy Alejach Wolnosći 40 i rozpocznie się 26. kwietnia b.r. (piątek) o godzinie 11:00.

Dyrektor ZSE-M

Komunikat Dyrektora ZSE-M

17. kwietnia 2019

Zwołuję na dzień 24. kwietnia 2019r. (środa) na godzinę 12:55 posiedzenie Rady Pedagogicznej ZSE-M. Przedmiotem zebrania będzie uchwalenie wyników klasyfikacji rocznej uczniów klas maturalnych.

Dyrektor ZSE-M

KOMUNIKAT DLA MATURZYSTÓW I ICH RODZICÓW

16. kwietnia 2019

W związku z tym, iż 17. kwietnia 2019r. upływa termin przekazania uczniom i ich rodzicom przewidywanych rocznych ocen klasyfikacyjnych, proszę o zapoznanie się z ustalonymi ocenami zamieszczonymi w e-dzienniku.

Z poważaniem
Dyrektor ZSE-M

XLII. OOWEE - wyniki

16. kwietnia 2019

Debiegła końca XLII Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej organizowana przez Akademię Górniczo-Hutniczą im. Stanisława Staszica w Krakowie.
Uczniowie rywalizowali w grupach tematycznych:
- Teleinformatyka
- Informatyka
- Mechatronika
- Elektronika
- Elektronika Medyczna
- Elektrotechnika
W dniu 8 lutego 2019 na Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie spotkali się najlepsi uczniowie reprezentujący szkoły z całej Polski.
Etap praktyczny i etap finałowy odbył się w mieście Częstochowa w dniach 09-11.04.2019.

Uczniowie naszej szkoły uzyskali tytuły laureatów i finalistów w następujących kategoriach:
Grupa Teleinformatyczna

- tytuł laureata i "1 Miejsce" w grupie zdobył Piotr Piwowar z klasy 3t Technik Teleinformatyk
- tytuł laureata zdobył Krzysztof Duda z klasy 4t Technik Teleinformatyk
- tytuł finalisty zdobył Paweł Bałuszyński z klasy 4t Technik Teleinformatyk

Grupa Informatyczna
- tytuł laureata i "3 Miejsce" w grupie zdobył Paweł Śmiałek z klasy 3t Technik Teleinformatyk
- tytuł finalisty zdobył Adam Dyda z klasy 4t Technik Teleinformatyk

Grupa Mechatroniczna
- tytuł laureata i "2 Miejsce" w grupie zdobył Jakub Sarata z klasy 4e Technik Mechatronik
- tytuł finalisty zdobył Dominik Żurek z klasy 4m Technik Mechatronik

Grupa Elektroniczna
- tytuł finalisty zdobył Dawid Wiktorowski z klasy 2g Technik Elektronik

Grupa Elektryczna
- tytuł finalisty zdobył Artur Szlag z klasy 4f Technik Elektryk

Uczniom gratulujemy uzyskanych wyników i "indeksów" na wyższe uczelnie!
Wszystkim uczestnikom biorącym udział w zawodach na wszystkich etapach Olimpiady dziękujemy za udział i włożony wysiłek.
"Nic dla siebie, wszystko dla Polski"

11. kwietnia 2019

Wychowywać patriotycznie...
Pamięć o historii naszego narodu powinna być pielęgnowana jak najdłużej.

Dziś uczciliśmy 79. rocznicę Zbrodni Katyńskiej i 9. rocznicę katastrofy Smoleńskiej.

Zbrodnia katyńska to zbiorowy mord wykonany przez NKWD na oficerach polskiego wojska, a także przedstawicielach polskiej inteligencji (lekarzach, prawnikach, nauczycielach akademickich). Do egzekucji doszło w kwietniu 1940 roku. Termin „zbrodnia katyńska” obejmuje nie tylko wydarzenia z Katynia, ale również mordy wykonywane w Charkowie i Kalininie. Cechą charakterystyczną egzekucji katyńskiej był strzał w tył głowy. Ofiarami zbrodni katyńskiej byli wysocy rangą polscy wojskowi, funkcjonariusze innych służb mundurowych, właściciele ziemscy, przedstawiciele polskiej inteligencji – wykładowcy akademiccy, lekarze, prawnicy, naukowcy, nauczyciele, a także dostojnicy kościoła katolickiego, prawosławnego oraz wiary judaistycznej. Łącznie zamordowano ponad 22 tysiące polskich obywateli. Dziewięć lat temu, 10. kwietnia 2010r., w katastrofie samolotu Tu-154M w Smoleńsku zginęło 96 osób, wśród nich: Prezydent Lech Kaczyński z Małżonką Marią, ostatni Prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski oraz inne Osobistości. Polska delegacja udała się na uroczystości 70. rocznicy zbrodni katyńskiej.

nowysacz.pl
Komunikat Dyrektora szkoły do Rodziców

10. kwietnia 2019

Informujemy, iż zaplanowane na dzień dzisiejszy (10. kwietnia b.r.)
spotkania wychowawców z rodzicami uczniów klas maturalnych
zostały odwołane.

Komunikat Dyrektora Szkoły do Rodziców

8. kwietnia 2019

Szanowni Rodzice!
Wszelkie komunikaty dotyczące obecnej sytuacji strajkowej w naszej szkole
dostępne są w e-dzienniku. Proszę o zapoznanie się z tymi informacjami.

Dyrektor Szkoły

Ogólnopolski Konkurs Pix2019

6. kwietnia 2019

Zapraszamy wszystkich miłośników programowania do udziału w Ogólnopolskich Szkolnych Mistrzostwach Programowania.

Konkurs PIX 2019 – Ogólnopolskie Szkolne Mistrzostwa w Programowaniu – organizowany po raz pierwszy w maju 2019 jest multimedialnym konkursem dla dzieci i młodzieży z całej Polski. Zostanie on w pełni przeprowadzony za pośrednictwem aplikacji www.pixblocks.com.

Szczegółowe informacje na stronie pix.edu.pl.
Firma FAKRO, patron automatyków ZSEM, zaprasza na DNI Otwarte

5. kwietnia 2019

Fakro Dni Otwarte

Już w sobotę 11 maja br. FAKRO otworzy przed Tobą drzwi do świata nowych możliwości.

Przyjdź na Dzień Otwarty i zobacz, co może zaoferować Ci firma FAKRO!
Dzień Otwarty to idealna okazja, aby dowiedzieć się więcej na temat ścieżek kariery w FAKRO oraz poznać osoby tam pracujące i zobaczyć czym się zajmują. Podczas spotkania Janusz Komurkiewicz, Członek Zarządu ds. Marketingu, opowie o tym, „Jak budować markę firmy” i podzieli się praktycznymi informacjami, których nie znajdziesz nigdzie indziej. Swoją pigułkę sukcesu zaprezentuje też specjalnie na tę okazję zaproszony prelegent, na co dzień realizujący projekty z obszaru Employer Brandingu oraz HR. Zaplanowaliśmy także inne warsztaty tematyczne i doradztwo HR!
Bądź na bieżąco i śledź kolejne informacje na tej stronie fakro.pl/kariera i w mediach społecznościowych.
Już wkrótce zamieszczony zostanie szczegółowy program wydarzenia, regulamin eventu oraz formularz rejestracyjny.

Start rejestracji uczestników zaplanowany jest na 8. kwietnia, godz. 9:00.

Zapisz w kalendarzu tę datę, aby nie zapomnieć wysłać swojego zgłoszenia. Liczba miejsc ograniczona!
II miejsce w Mistrzostwach Nowego Sącza w Drużynowych Biegach Przełajowych

4. kwietnia 2019

W dniu 3. kwietnia 2019 Baran Jakub 3g, Bembenik Filip 4k, Janikowski Arkadiusz 3e, Madziar Wiktor 2i, Sołtys Szymon 1e, Korzym Michał 4t, Stafiński Kamil 4f wywalczyli II miejsce w nowosądeckich Mistrzostwach w Drużynowych Biegach Przełajowych. Brawo Wy !!! Opiekun: Laura Wontorczyk
KONKURS JĘZYKA NIEMIECKIEGO „Weltsprachen Abitur”

3. kwietnia 2019

Uczniowie biorący udział w wiosennej edycji Konkursu Języka Niemieckiego „Weltsprachen Abitur” proszeni są o zgłoszenie się dn. 04.04.2019 (czwartek) o godz. 12:10 w świetlicy szkolnej oraz o przyniesienie ze sobą długopisu z czarnym wkładem do wypełnienia karty odpowiedzi.
Komunikat biblioteki szkolnej

Bardzo prosimy uczniów klas maturalnych o zwrot książek w terminie do 17. kwietnia 2019 r.

Oddaj książki
Wyniki zawodów centralnych XXI edycji Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej "Euroelektra"

2. kwietnia 2019

Zawody centralne organizowane były na Wydziale Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej w dniach 13-14 marca 2019 roku.
"Sądecki Elektryk" reprezentowało w zawodach III stopnia 14 uczniów w 3 grupach tematycznych: Elektrotechnika, Elektronika i Teleinformatyka.

Miło nam poinformować że:

w Grupie Elektrycznej:
- tytuł laureata i "I miejsce" uzyskał uczeń Dominik Żurek z klasy 4m Technik Mechatronik
- tytuł finalisty uzyskał Grzegorz Szabla z klasy 2e Technik Mechatronik

w Grupie Elektronicznej:
- tytuł finalisty uzyskał Gałowicz Krzysztof z klasy 4g Technika Elektronik
- tytuł uczestnika zawodów centralnych uzyskał Hasior Michał z klasy 4g Technika Elektronika

w grupie Teleinformatycznej:
- tytuł laureata i "I miejsce" uzyskał uczeń Piotr Piwowar z klasy 3t Technik Teleinformatyk
- tytuł laureata uzyskał uczeń Krzysztof Duda z klasy 4t Technik Teleinformatyk
- tytuł laureata uzyskał uczeń Jakub Buczek z klasy 3t Technik Teleinformatyk
- tytuł finalisty uzyskał uczeń Adam Dyda z klasy 4t Technik Teleinformatyk
- tytuł finalisty uzyskał uczeń Paweł Śmiałek z klasy 3t Technik Teleinformatyk
- tytuł finalisty uzyskał uczeń Adrian Sekuła z klasy 3t Technik Teleinformatyk
- tytuł finalisty uzyskał uczeń Tomasz Górski z klasy 4t Technik Teleinformatyk
- tytuł finalisty uzyskał uczeń Tomasz Kozłecki z klasy 3t Technik Teleinformatyk
- tytuł finalisty uzyskał uczeń Paweł Bałuszyński z klasy 4t Technik Teleinformatyk
- tytuł finalisty uzyskał uczeń Dariusz Łopian z klasy 4t Technik Teleinformatyk

Uczniom gratulujemy wyników i uzyskania przez laureatów i finalistów "indeksów" na wyższe uczelnie.
Wszystkim uczestnikom stopnia I, II, III zawodów dziękujemy za udział i włożony wysiłek.

Organizatorem Olimpiady jest Stowarzyszenie Elektryków Polskich.
Uroczyste ogłoszenie wyników XXI edycji Olimpiady "Euroelektra" odbędzie się16 kwietnia 2019 roku na Uniwerytecie Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy.
III edycja konkursu "Deutsch in der Hauptrolle" - wyniki

29. marca 2019

26.03.2019 w II LO w Nowym Sączu odbyła się uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień w III Międzyszkolnym Konkursie "Deutsch in der Hauptrolle" ("Niemiecki w roli głównej").
W kategorii szkół ponadpodstawowych uczniowie naszej szkoły zdobyli nagrodę oraz wyróżnienie.
Nagrodę za film otrzymali: Joanna Suchocka, Mikołaj Pajor i Marcin Pikuła z kl. II i – opiekun p. Ewa Dziedzic.
Wyróżnienie za film otrzymali: Maciej Biegan i Eryk Tomaszek z kl. II j – opiekun p. Alicja Baran. Gratulujemy!!
Wyniki etapu szkolnego Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości

29 marca 2019

a. kategoria pomoc dydaktyczna (P):
i. „EduScript” – autor pracy Sokołowski Piotr
ii. „3SchoolD” – autorzy pracy Borek Krzysztof, Tomaszewski Szymon, Witek Michał

b. kategoria pomysł ekologiczny (E):
i. „Stirling Energy” – autorzy Gicala Jakub, Sapeta Grzegorz, Urbańczyk Mateusz
ii. „Sonda stratosferyczna” – autorzy Ogurek Bartosz, Szczypta Bartosz

c. kategoria pomysł techniczny (R):
i. „VRDrone” – autor Lelito Kacper
ii. „Wieczny rozrusznik serca” – autorzy Łatka Sebastian, Morański Karol, Kasprzyk Paweł

d. kategoria usprawnienie sofrwarowo – techniczne (U):
i. „CARMAS – mobilny asystent samochodowy” – autorzy Uszko Krzysztof, Sromek Mikołaj
ii. „WalleAlarm” – autor Liberda Dawid.

Gratulujemy!
Rekolekcje wielkopostne

1-3 kwietnia 2019

W dniach 1-3 kwietnia 2019 odbędą się rekolekcje wielkopostne.
- klasy maturalne: 11:00 - 12:00,
- klasy 1-3: 12:30 - 13:30.
IV Miejski Konkurs Recytatorski Poezji Religijnej

28. marca 2019

28 marca w I LO im. Jana Długosza w Nowym Sączu odbył się IV Miejski Konkurs Recytatorski Poezji Religijnej. Naszą szkołę godnie reprezentowali uczniowie klas pierwszych: Krystian Bajerski (Ij) oraz Bartosz Ogurek (It). Gratulujemy występu i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach, gdzie będą mogli zaprezentować swoje zdolności.
Konkurs fizyczny LWIĄTKO

25. marca 2019

25. marca o godzinie 8:00 na świetlicy szkolnej odbędzie się konkurs fizyczny „Lwiątko”. Czas trwania konkursu: 75 minut.

Każdy uczestnik może korzystać z kalkulatora oraz powinien przynieść czarny długopis.
Pszczoły zagościły w Elektryku

24. marca 2019

Stowarzyszenie Sądecki Elektryk serdecznie zaprasza uczniów do bliższego zainteresowania się i zgłaszania udziału w projekcie „Pszczoły zagościły w Elektryku”. Projekt jest rozpisany na najbliższe lata, natomiast od kwietnia do czerwca realizujemy pierwszy etap, który jest współfinansowany przez Województwo Małopolskie. Postawiona na wygrodzonym terenie pasieka będzie monitorowana, a obraz będzie udostępniany w telewizji szkolnej oraz w Internecie. Wszystkie urządzenia, typu czujniki, kamery, waga elektroniczna będą zasilane poprzez system ogniw fotowoltaicznych dostarczony przez firmę SOLGO POLSKA, która wyszła z inicjatywą przeprowadzenia przez ich specjalistów zajęć dydaktycznych z zakresu OZE oraz zaproponowało by to nasza młodzież, w szczególności elektrycy, zaprojektowali pod ich okiem cały system, a następnie wykonali go. To wielka szansa i okazja, by bliżej poznać najnowsze technologie z tej dziedziny. Ponieważ sprawa jest bardzo pilna zainteresowanych prosimy o zgłaszanie się do nauczyciela przedmiotów elektrycznych Krzysztofa Jaworskiego do wtorku 26 marca br. Więcej informacji na temat projektu oraz konkursów, w których będą mogli brać udział uczestnicy projektu znajdziecie na stronie stowarzyszenia w zakładce projekty. Wszystkich zainteresowanych udziałem w projekcie prosimy o zgłaszanie się drogą e-mailową stowarzyszenie@zsem.edu.pl lub bezpośrednio u koordynatora projektu Marka Ryglewicza. Termin zgłoszeń do 5 kwietnia br.
SĄDECKIE TARGI EDUKACYJNE

19. marca 2019

18. marca 2019 roku po raz kolejny mieliśmy okazję wziąć udział w Sądeckich Targach Edukacyjnych, które odbywały się w Hali Widowiskowo-Sportowej w Nowym Sączu i zaprezentować uczniom szkół podstawowych i gimnazjów ofertę edukacyjną szkoły na najbliższy rok szkolny.

Stoisko „Elektryka” cieszyło się, jak zwykle, ogromnym zainteresowaniem. Przedstawiliśmy oferowane przez nas kierunki kształcenia i zaprezentowaliśmy uczniowskie projekty, które budziły zachwyt w oczach młodszych kolegów. Targi były doskonałą okazją, aby bezpośrednio udzielić szczegółowych informacji dotyczących rekrutacji, szkoły i atmosfery w niej panującej, a także rozwiać ewentualne obawy i wątpliwości młodych ludzi, którzy już niedługo będą musieli podjąć bardzo ważną decyzję dotyczącą dalszej nauki.

Mamy nadzieję, że choć trochę ułatwiliśmy ten wybór.
I MIEJSCE W KONKURSIE JĘZYKA NIEMIECKIEGO "TURBOLANDESKUNDE"

18. marca 2019

Dnia 8. marca 2019 roku w Tarnowie odbył się etap regionalny Ogólnopolskiego Konkursu dla Uczniów Szkół Ponadgimnazjalnych "TURBOLANDESKUNDE – ÖSTERREICH. WĘDRÓWKA PO KRAJACH NIEMIECKIEGO OBSZARU JĘZYKOWEGO". Organizatorem konkursu jest Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego przy wsparciu Instytutu Goethego w Krakowie. W Tarnowie naszą szkołę reprezentował zespół w składzie: Natalia Piękoś, Paulina Wyskiel i Tomasz Turek z klasy 3i. Rywalizacja była zacięta, a poziom wiedzy uczestników bardzo wysoki. Jednak drużyna "Elektryka" okazała się bezkonkurencyjna i odniosła zasłużone ZWYCIĘSTWO!!! Tym samym awansowała do ogólnopolskiego etapu finałowego, który odbędzie się 2. czerwca 2019 roku w Krakowie.

Relacja na Facebook.com

Gratulujemy sukcesu!
Opiekun: Ewa Dziedzic
"Automatycy z Elektryka" odwiedzili swojego Patrona - Fakro

18. marca 2019

"W ramach współpracy z Zespołem Szkół Elektryczno-Mechanicznych w Nowym Sączu naszą siedzibę odwiedzili Automatycy".

Uczniowie mieli okazję zobaczyć, jak wygląda teoria w praktyce i zapoznać się m.in. ze specyfiką pracy w Dziale automatyki.

Więcej na Fakro.pl.

Bardzo dziękujemy za merytoryczne warsztaty!
Targi Szkół Ponadgimnazjalnych

18 marca 2019

Uczniów 3 klas gimnazjum i ośmioklasistów zainteresowanych nauką w ZSEM zapraszamy na stoisko naszej szkoły na Targach Szkół Ponadgimnazjalnych. W tym dniu można również odwiedzić mury naszej szkoły, aby porozmawiać z uczniami, nauczycielami oraz zobaczyć sale lekcyjne i poczuć moc Elektryka.
Wyniki ogólnopolskiego konkursu z języka niemieckiego "Weltsprachen Abitur"

12 marca 2019

Na przełomie stycznia i lutego 2019 roku odbyła się zimowa edycja konkursu "Weltsprachen Abitur".

Najlepsze wyniki w naszej szkole uzyskali:

kl. I Wiktor Zwoliński I f – 100%
kl. II Filip Mysior II j
kl. III i IV Nicolas Furgał IV k

Gratulujemy!!!
OGÓLNOPOLSKI KONKURS JĘZYKA NIEMIECKIEGO "SPRACHDOKTOR"

12 marca 2019

Uczniowie biorący udział w Konkursie Języka Niemieckiego "SPRACHDOKTOR" proszeni są o zgłoszenie się dn. 13.03.2019 (środa) o godz. 13:00 w świetlicy szkolnej oraz o przyniesienie ze sobą długopisu z czarnym wkładem do wypełnienia karty odpowiedzi.
Dzień Kobiet na sportowo

8 marca 2019

"Jedni idą do kawiarni, inni do kina, a my zabieramy "nasze dziewczyny" w teren.
Tak właśnie - na sportowo przeżywamy z nimi ten dzień" - Laura i Ewa - nauczycielki wf

07.03.2019r. na pięknych terenach Beskidu Sądeckiego i Nowego Sącza odbyły się II Mistrzostwa Szkoły w Nordic Walking, w których uczestniczyły prawie wszystkie dziewczyny naszej szkoły.

I miejsce zajęła Anastasiia Matla – 2i
II - Sekuła Magdalena 2j
III - Toczek Paulina 2a
IV - Chronowska Julia 2i
V - Śmigowska Ewa 2j
VI - Lisowska Dorota 3m

Dyplomy i nagrody wręczyła Pani Dyrektor Krystyna Rembiasz. Czekolady dla wszystkich zawodniczek ufundowała Rada Rodziców w ZSEM. Po zaciętej rywalizacji był poczęstunek Najważniejsze są chęci, bez nich nie można by było ruszyć z miejsca, a nam ich nie brakuje. Zachęcamy więc do marszu z kijkami - to prosty sposób na zwiększenie poziomu naszej aktywności. Regularna aktywność fizyczna sprawia, że zmienia się całe nasze ciało (od wyglądu zewnętrznego po wewnętrzny), wytwarzają się w nas endorfiny i jesteśmy szczęśliwe. I tak właśnie dzisiaj było. Zaangażowaliśmy cały aparat lokomocyjny naszego organizmu, ale dzięki temu poznaliśmy nowe zakątki Beskidu Sadeckiego. Radość, poznanie, rywalizacja, uśmiechy - to wszystko nam dzisiaj towarzyszyło. Pozdrawiamy raz jeszcze i gratulujemy Wszystkim Kobietkom w naszej szkole sportowej rywalizacji.

Organizatorki - Laura Wontorczyk, Ewa Bereś.

Relacje w mediach:

- fb.com
- sądeczanin.info
- nowysącz.naszemiasto.pl

projekt współfinansowany przez Urząd Miasta Nowego Sącza
w ramach projektu - Turystyka "To nie sztuka być turystą - lecz Turystą być to sztuka!"
XXIII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej

7 marca 2019

Zakres merytoryczny obejmuje Księgę Wyjścia oraz List św. Pawła do Rzymian wraz z wprowadzeniami, przypisami i komentarzami oraz słownikiem. Etap szkolny 13.03.2019 o godz. 12:00 w świetlicy szkolnej. Zapraszamy do udziału osoby wszystkich wyznań chrześcijańskich z naszej szkoły. Chętni proszeni są o kontakt z Panem Tadeuszem Zawiślan.
„Nowy Sącz - smart city” - 3. edycja - zapraszamy!

3 marca 2019

Stowarzyszenie Sądecki Elektryk zaprasza do udziału już w III. projekcie „Nowy Sącz - smart city”.

Więcej informacji na stronie stowarzyszenia w zakładce projekty.
... o włos od etapu ogólnopolskiego

27 lutego 2019

27 lutego br. W Tarnowie odbył się diecezjalny etap OLIMPIADY TEOLOGII KATOLICKIEJ – OPOLE 2019 pod hasłem: „Święty Jacek – wzór ewangelizacji”. Naszą szkołę reprezentowało dwóch uczniów z kl. 3iT tj. Natalia Piękoś oraz Piotr Gagatek. Natalii zabrakło 1 punktu, aby zakwalifikować się do finałowej trójki i jechać na etap ogólnopolski do Opola. Ostatecznie Natalia zajęła 4, a Piotr 5 miejsce. Czujemy ogromny niedosyt, ale z drugiej strony, jako szkoła techniczna jesteśmy dumni z osiągnięcia naszych uczniów, którzy kolejny raz udowodnili, że potrafią osiągać wysokie wyniki nie tylko z przedmiotów ścisłych, ale również z humanistycznych. Nasi uczniowie doskonale rozumieją nauczanie św. Jana Pawła II, który wzywał świat do budowania „cywilizacji miłości” i głosił m.in., że: „zarówno rozum, jak i wiara są skrzydłami tej samej prawdy”. Wg JPII, aby obronić się przed tzw. „cywilizacją śmierci”, każdy człowiek powinien kierować się w życiu czterema zasadami:
 1. prymatem osoby przed rzeczą,
 2. prymatem etyki (moralności) przed techniką,
 3. prymatem „być” przed „mieć”, oraz
 4. prymatem miłosierdzia przed sprawiedliwością.
Gratulujemy i dziękujemy za wysiłek!

Mamy nadzieję, że przy takim zaangażowaniu i podejściu do nauki przyszłoroczna matura będzie dla Natalii i Piotra czystą przyjemnością i ogromnym sukcesem

Katecheta Jerzy Talar
II Mistrzostwa Szkoły w Nordic Walking

27 lutego 2019

"Nikt nie jest odpowiedzialny za Twoje samopoczucie,
tylko Ty sama - więc nie wahaj się i ruszaj z nami!!!"


Zapraszamy wszystkie "elektryczne dziewczyny" - na sportowy
Dzień Kobiet - II Mistrzostwa Szkoły w Nordic Walking.

7 marca, czwartek - zbiórka w szkole o godz 8:00.

Laura Wontorczyk, Ewa Bereś

Zadanie współfinansowane przez Urząd Miasta w ramach projektu
"To nie sztuka być turystą, lecz Turystą - być to sztuka!"
Rozstrzygnięcie konkursu czytelniczego

25 lutego 2019

22 lutego br. odbył się podwójny konkurs czytelniczy, w którym rywalizowali znawcy Wiedźmina i Harrego Pottera. Konkursowicze w pierwszej kolejności musieli zmierzyć się pisząc test, którego wyniki decydowały, kto przechodzi do etapu ustnego. Według regulaminu były to osoby, które uzyskały najwyższą punktację. Część ustna polegała na udzielaniu odpowiedzi na wylosowane przez uczestnika pytanie. Nad prawidłowym przebiegiem czuwało jury w składzie: Pani Dyrektor Krystyna Rembiasz, Pani Pedagog Barbara Aleksander oraz Tomasz Lelito z klasy IVi. Rywalizacja była bardzo wyrównana. Wszyscy uczestnicy wykazali się niebywałą znajomością obu cyklów powieściowych.

W gronie zwycięzców - znawców cyklu wiedźmińskiego znaleźli się:
I - Miczołek Damian z kl II m
II - Madziar Wiktor z kl II i
III - Pieniążek Patryk z kl Ij

Natomiast ekspertami "od Harrego Pottera" zostali:
I - Szczurek Krzysztof z kl II m
II- Peciak Jakub z kl I i
III - Zgrzeblak Mateusz z kl III t

Wszystkim serdecznie gratulujemy!!!! Cieszymy się, że w naszym gronie znalazło się wielu uczniów klas pierwszych. Mamy nadzieję, że w kolejnej edycji konkursu czytelniczego weźmie udział jeszcze więcej osób.
KONKURS LINGWISTYCZNY DUET - II ETAP

21 lutego 2019

II etap konkursu - część pisemna - odbędzie się dnia 26. lutego 2019 roku (wtorek) o godz. 10:00 w Instytucie Języków Obcych PWSZ w Nowym Sączu, ul. Kochanowskiego 44. Rejestracja uczestników w godz. 9:00-9:45. Prosimy o zabranie ze sobą dokumentu tożsamości ze zdjęciem. Wyjście uczniów na konkurs o godz. 8:40. Zbiórka przed internatem.

Lista osób zakwalifikowanych do II etapu:
 1. Natalia Piękoś 3i
 2. Nicolas Furgał 4k
 3. Filip Mysior 2j
 4. Wiktor Zwoliński 1f
 5. Samuel Grabczak 4j
 6. Wiktor Jarek 2e
 7. Hubert Ptak 1j
 8. Tomasz Kowalczyk 4j
 9. Bartłomiej Liber 2j
 10. Adam Chronowski 4e
 11. Aleksandra Karkowska 1m
 12. Łukasz Michalik 2t
 13. Michał Kuchnia 1m
 14. Adam Wojtas 3t
 15. Mateusz Porębski 1e
 16. Kacper Bryła 2i
 17. Przemysław Plata 1i
 18. Paweł Smiałek 3t
 19. Norbert Trojszczak 2a
 20. Krzysztof Furtak 2m
 21. Mykyta Shemechko 2i
Kiermasz pączkowy

19 lutego 2019

... odbędzie się w środę 27.02.2019r. Nasza szkoła bierze udział w akcji "Pączek dla Afryki". 1 ciastko to tylko 2zł, a aż taka pomoc! Startujemy o 08:00 do ostatniego pączka!
O nas w sądeckim ratuszu

16 lutego 2019

Wielki potencjał naszych uczniów warto rozwijać

„W imieniu Prezydenta Miasta Nowego Sącza Ludomira Handzla chciałem przede wszystkim podziękować państwu, dyrekcji, gronu nauczycielskiemu, a przede wszystkim wam, młodzi, zdolni, wybitni fachowcy. Wszyscy wiemy, że sądecki Elektryk jest najlepszą szkołą w Polsce. Cieszymy się, że jest to elektryk w Nowym Sączu. Jesteście kuźnią kadr inżynierskich i za to wam dziękujemy. Dziękuję również za zorganizowanie tego pikniku, bo to jest rozwijanie waszej pasji, która kiedyś będzie powodowała, że Polska będzie się technologicznie rozwijać”
- powiedział dyrektor Marcin Poręba podczas zakończenia imprezy i wręczenia nagród uczestnikom.

Więcej na www.nowysacz.pl
Olimpiada Wiedzy Technicznej

15 lutego 2019

Wszystkich zainteresowanych Olimpiadą Wiedzy Technicznej (OWT), którzy zostali poinformowani o wysłaniu ich prac do Warszawy, zapraszam na spotkanie w dniu 19.02.2019 r (wtorek) do sali nr 40 o godzinie 14:00. Rozwiązywanie zadań z zakresu elektroniki - Józef Pomietło
II miejsce w Mistrzostwach Nowego Sącza w piłce koszykowej

15 lutego 2019

Brawo Wy!!!
- mecz finałowy z I LO: 18:14 dla I LO
- mecz z II LO: 21:20 dla II LO

1. Berdysz Przemysław
2. Polański Tymoteusz
3. Chowaniec Wiktor
4. Salamon Tomasz
5. Krawczyk Michał
6. Mamala Tomasz
7. Święs Jan
8. Zając Piotr
9. Kropiwnicki Kacper
10. Bogucki Michał
11. Lorek Maciej

Opiekun: Rafał Gruca
VIII Piknik Naukowy w Elektryku
organizowany przez Stowarzyszenie Sądecki Elektryk

14 lutego 2019

Zaczęliśmy punktualnie o 10-tej, chociaż młodzież ze swoimi projektami pojawiła się w świetlicy dużo wcześniej. Ponad 20 prac w 4 kategoriach. Piknik otworzył Dyrektor Walenty Szarek, a w sprawy organizacyjne oraz zasady pracy komisji konkursowych wprowadził pomysłodawca imprezy prezes Stowarzyszenia Sądecki Elektryk Marek Ryglewicz. Sponsorami pikniku były firmy NOVITUS, NEWAG, FAKRO i krakowska firma APTIV. Przedstawiciele trzech pierwszych firm byli członkami komisji konkursowych i to oni mieli wytypować najlepsze prace. A o godzinie 13-tej w obecności silnej reprezentacji Urzędu Miasta z dyrektorem Marcinem Porębą na czele odbyło się uroczyste zakończenie połączone z wręczaniem nagród. Poniżej lista zwycięzców w poszczególnych kategoriach i zdjęcia, które najlepiej oddają atmosferę pikniku.

LISTA NAGRODZONYCH W KATEGORII AUTOMATYKA/ROBOTYKA:

1. Kacper Lelito - VRDrone
2. Piotr Konopka - Rysunkowy ploter tablicowy
3. Durasik Łukasz, Kantor Paweł, Pulit Dawid - Vector3D – wielofunkcyjne narzędzie CNC
4. Krzysztof Piekarski - Samolot zdalnie sterowany z napędem spalinowym oraz elektrycznym
5. Mykyta Shemechko - Josh The Grabber

LISTA NAGRODZONYCH W KATEGORII INFORMATYKA:

1. Dawid Kruk - Wybory szkolne
2. Krzysztof Uszko, Mikołaj Sromek - CARMAS – mobilny asystent samochodowy
3. Jakub Szarek - Gra komputerowa oparta o silnik UnrealEngine
4. Mateusz Furtak, Samuel Grabczak - PluMMy!
5. Michał Wojs City Events

LISTA NAGRODZONYCH W KATEGORII ELEKTROTECHNIKA/ELEKTRONIKA:

1. Sebastian Łatka, Karol Morański, Paweł Kasprzyk - Wieczny Rozrusznik Serca
2. Sapeta Grzegorz, Gicala Jakub, Urbańczyk Mateusz - Stirling Energy
3. Jakub Klimek - Liczadło

LISTA NAGRODZONYCH W KATEGORII MULTIMEDIA:

1. Borek Krzysztof, Tomaszewski Szymon, Witek Michał - 3SchoolD
2. Michał Iwański - Konsola do gier „Pudełko”

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i wielkie podziękowania składamy członkom komisji konkursowych oraz sponsorom: firmom NOVITUS, NEWAG, FAKRO i APTIV
PIKNIK NAUKOWY - WPŁAĆ ZŁOTÓWKĘ, WYGRAJ TABLET

7 lutego 2019

Jak co roku, w naszej szkole organizowany jest Piknik Naukowy, ale tegoroczna edycja jest wyjątkowa! Organizatorzy VIII Pikniku w Elektryku urządzają zbiórkę, w której możesz wziąć udział. Zakończy się ona losowaniem, podczas którego możesz wygrać tablet najnowszej generacji. Mamy do wyboru aż 4 różne modele! Aby zostać zwycięzcą, wystarczy złotówka, którą wpłacasz na przygotowanej specjalnie platformie. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, wejdź na tę stronę.

DZIĘKUJEMY I POWODZENIA!
Wyjazd na XLII OOWEiE

8 lutego 2019

8 lutego 2019r. (piątek) o godzinie 7:30
spod internatu szkolnego.

Wystawa w Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie

5 lutego 2019

Jest też nasz akcent - pamiątki po Patronie naszej szkoły. W Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie można oglądać wystawę pt. "Służyli Niepodległej. Wojsko Polskie 1918-1939. Nowe zabytki”. Wystawę odsłonięto we wrześniu 2018r. z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, a zgromadziła ona ok. 1200 obiektów m.in.: mundury wojskowe, sztandary, ordery, broń, a nawet sprzęt wojskowy. Wśród najcenniejszych eksponatów, obok czapki maciejówki Marszałka Józefa Piłsudskiego, są także pamiątki po generale Józefie Kustroniu, przekazane przez jego wnuczkę Ewę Kustroń de Ramos.

Więcej na ntvsądecka
OLIMPIADA WIEDZY ELEKTRYCZNEJ I ELEKTRONICZNEJ

4 lutego 2019

EUROELEKTRA XXI EDYCJA 2019

Do zawodów centralnych /III stopnia/,
które odbędą się 14 marca 2019 w Gdańsku, zakwalifikowali się:

Grupa elektryczna:
Szabla Grzegorz 2e
Żurek Dominik 4 m

Grupa Elektroniczna:
Hasior Michał 4g
Gałowicz Krzysztof 4g

Grupa teleinformatyczna:
Bałuszyński Paweł 4t
Duda Krzysztof 4t
Dyda Adam 4t
Górski Tomasz 4t
Łopian Dariusz 4t
Buczek Jakub 3t
Kozłecki Tomasz 3t
Piwowar Piotr 3t
Sekuła Adrian 3t
Śmiałek Michał 3t

Wielkie brawa :) i trzymamy kciuki :) powodzenia!!!
XLII OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA
WIEDZY ELEKTRYCZNEJ I ELEKTRONICZNEJ AGH KRAKÓW

4 lutego 2019

Do finału w dniu 8 lutego 2019 zakwalifikowali się:

Robert Suchanek 4f
Aleks Piszczek 4f
Artur Szlag 4f
Kamil Zaczyk 4f
Arkadiusz Orzeł 4e
Jakub Sarata 4e
Daniel Węgrzynowski 4e
Dominik Żurek 4m
Krzysztof Gałowicz 4g
Michał Hasior 4g
Kacper Janowiec 4g
Łukasz Sułkowski 4g
Kacper Gromala 2g
Kacper Piątek 2g
Paweł Sowa 2g
Dawid Wiktorowski 2g
Piotr Piwowar 3t
Paweł Śmiałek 3t
Adrian Sekuła 3t
Michał Czaja 3t
Paweł Bałuszyński 4t
Krzysztof Duda 4t
Tomasz Górski 4t
Adam Dyda 4t

Gratulujemy!!! i Trzymamy kciuki :) Powodzenia!!!
Głosujemy !!!

2 lutego 2019

Stowarzyszenie Sądecki Elektryk nominowane do Ziarnka Gorczycy w roku 2019 w kategorii firma/stowarzyszenie.

Przyjaciół i sympatyków prosimy o głos, który można oddać na stronach:

www.ziarnkogorczycy.pl i www.dts24.pl
Kiermasz pączkowy

19 lutego 2019

... odbędzie się w środę 27.02.2019r. Nasza szkoła bierze udział w akcji "Pączek dla Afryki". 1 ciastko to tylko 2zł, a aż taka pomoc! Startujemy o 8:00 do ostatniego pączka!
Konkurs „Weltsprachen Abitur”

31 stycznia 2019

Konkurs „Weltsprachen Abitur” (edycja zimowa) zostanie przeprowadzony w naszej szkole 04.02.2019 (poniedziałek) od godz. 8:40 w świetlicy szkolnej. Uczniowie biorący udział w tym konkursie proszeni są o zgłoszenie się o godz. 8:30 oraz o przyniesienie ze sobą długopisu z czarnym wkładem do wypełnienia karty odpowiedzi.
Wyniki konkursu „TURBOLANDESKUNDE” (etap szkolny)

31 stycznia 2019

Dnia 07.12.2018 odbył się etap szkolny Ogólnopolskiego Konkursu „TURBOLANDESKUNDE – WĘDRÓWKA PO KRAJACH NIEMIECKIEGO OBSZARU JĘZYKOWEGO”, którego organizatorem jest Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego.

W tym roku pytania dotyczyły Austrii. Konkurs cieszył się w naszej szkole dużym zainteresowaniem.
Wzięło w nim udział 75 uczniów (25 trzyosobowych drużyn).

Najlepszy wynik uzyskała drużyna z kl. III i w składzie: Natalia Piękoś, Tomasz Turek i Paulina Wyskiel.

Przechodzi ona do II (regionalnego) etapu konkursu, który odbędzie 08.03.2019 w Tarnowie.
Opiekunem zwycięskiej drużyny jest p. Ewa Dziedzic.
Gratulujemy!
Wyniki konkursu „DEUTSCHFREUND”

31 stycznia 2019

Dnia 14.11.2018 odbyła się XVII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego „DEUTSCHFREUND”.

Najlepszy wynik w naszej szkole uzyskali:
kl. IWiktor ZwolińskiI f3. miejsce w województwie
kl. III i IVJakub ŚwiebockiIV m5. miejsce w województwie
 Daniel NawalanyIII m7. miejsce w województwie

Wśród uczniów klas II najlepszy wynik w naszej szkole uzyskał Filip Mysior z kl. II j.
Gratulujemy !
Mistrzostwa Nowego Sącza
w narciarstwie alpejskim i snowboardzie

30 stycznia 2019

Daniel Nawalany - Mistrzem Nowego Sącza w narciarstwie
Tomasz Romański - III miejsce w snowboardzie
5 miejsce: Królczyk Marcin - snowboard
5 miejsce: Ewa Śmigowska - snowboard
Konkurs czytelniczy

30 stycznia 2019

Konkurs odbędzie się 22 lutego 2019r.

Zgłoszenia - do 8 lutego 2019.

Szczegóły w załączniku: regulamin.pdf.
725 litrów krwi na 725-lecie Nowego Sącza

30 stycznia 2019

Włączyliśmy się w tę piękna akcję, odbyły się 2 akcje oddawania krwi w szkole, w czasie których nasi uczniowie oddali ponad 35 litrów krwi i wiele jeszcze litrów krwi oddanych przez uczniów w punkcie krwiodawstwa. Krew oddawało bardzo wielu uczniów
Konkurs lingwistyczny DUET

29 stycznia 2019

Konkurs odbędzie się 30. stycznia 2019r. w godz. 11:00 - 12:30.

Uczestników prosimy o zgłoszenie się o godz. 10:50 do następujących sal:
- sala nr 7 - kl. 1i, 1e, 1m, 1j, 1t,
- sala nr 13 - kl.1g, 1f, 2i, 2j, 2f,
- sala nr 16 (świetlica szkolna) - kl. 2m, 2g, 2e, 2t, 2a, 3g, 3t, 3i, 4j, 4e, 4k.
!!! Staże dla uczniów !!!

11 stycznia 2019

Informujemy wszystkich naszych uczniów, iż Nowosądecki Inkubator Przedsiębiorczości ma możliwość zorganizowania płatnych staży na okres ferii szkolnych, jak również w późniejszym terminie. Inkubator posiada także dane potencjalnych pracodawców, chcących zatrudnić uczniów na staże - głównie w zawodach elektryk, elektronik i mechatronik. Chętni winni się zgłosić do biura projektu na ul. Wyspiańskiego 13, pok. 212 w godz. 8:00 – 15:00 lub skontaktować się telefonicznie: 575 066 009.
Bezpieczne ferie zimowe

10 stycznia 2019

"Piękna nam zima nastała
- bezpiecznie, aktywnie i zdrowo na ferie zimowe"

Spotkanie z GOPR:

- bezpiecznie na stoku
- na lodowisku
- w górach
- lawiny

Dekalog narciarza FIS.

Teraz już tylko wspaniałych ferii - nauczyciele wf
PERSPEKTYWY - mamy PODIUM !!!

10 stycznia 2019

III w tym roku – znakomite Technikum nr 7 w Zespole Szkół Elektryczno-Mechanicznych im. gen. Kustronia w Nowym Sączu, którym z powodzeniem kieruje Dyrektor Walenty Szarek w rankingu Perspektywy 2019.

Gratulacje!

Szkoła, w której warto się uczyć.

Gratulacje Absolwentom, Uuczniom, Dyrekcji, Nauczycielom, Pracownikom szkoły i Rodzicom.

Więcej...
Nowosądecka młodzież chce mieć swoją Radę Miasta

10 stycznia 2019

W nowosądeckim Ratuszu spotkali się dziś przewodniczący samorządów szkolnych średnich szkół publicznych i niepublicznych, którzy wyrazili wolę powołania w Nowym Sączu Młodzieżowej Rady Miasta. Zachęcił ich do tego Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel oraz Dyrektor Wydziału Edukacji i Wychowania Urzędu Miasta Nowego Sącza Małgorzata Belska.

Uczestnicy wybrali spośród siebie reprezentantów - pięć osób, które będą odpowiedzialne za organizację następnych spotkań, są to:
- Jakub Belski z Zespołu Szkół Społecznych Splot
- Grzegorz Ormiański z Zespołu Szkół Samochodowych
- Jakub Machowski – z Zespołu Szkół Elektryczno-Mechanicznych
- Justyna Biel – z II Liceum Ogólnokształcącego
- Jakub Kruczek z Zespołu Szkół Ekonomicznych

Relacja w serwisie nowysacz.pl
Piknik naukowy

10 stycznia 2019

Piknik Naukowy w Elektryku odbędzie się 14 lutego 2019. Prosimy wszystkich uczniów, którzy zgłosili swoje prace, o potwierdzenie udziału u p. Tomasza Libra (termin do 11.01.2019).
Wyjazd na olimpiadę wiedzy technicznej

8 stycznia 2019

Przypominamy wszystkim zakwalifikowanym do etapu okręgowego Olimpiady Wiedzy Technicznej, iż wyjazd na zawody do Tarnowa planowany jest we wtorek (8 stycznia) o godzinie 7:00 z parkingu pod internatem szkolnym.
roszę pamiętać o zabraniu dokumentu tożsamości! Cały Elektryk trzyma za was kciuki!
Euroelektra 2019

4 stycznia 2019

Zawody II stopnia (okręgowe) Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej „Euroelektra” odbędą się w dniu 4 stycznia 2019 (piątek) w godzinach 12:00 – 14:00 w auli PWSZ Nowy Sącz przy ul. Zamenhofa 1A.
Uczestnicy zawodów proszeni są o zgłoszenie się w miejscu zawodów co najmniej 30 minut przed ich rozpoczęciem. W tym dniu są oni zwolnieni z zajęć dydaktycznych.
archiwum newsów