Dzień zdrowego odżywiania

Aktualności

11.04.2024r. w naszej szkole odbył się Dzień Zdrowego Odżywiania. Akcja ta miała na celu promocje  zdrowego odżywiania oraz aktywności fizycznej. W ramach tego dnia gościliśmy prelegenta Pana mgr inż. Marka Zborowskiego z wydziału lekarskiego i nauki o zdrowiu Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu, który przybliżył młodzieży szeroką wiedzę na temat zdrowego żywienia oraz negatywnych skutków spożywania energetyków. Zaprezentowane informacje zostały również uzupełnione o wyniki badań ankietowych, które zostały przeprowadzone wśród naszej młodzieży na temat spożywania napojów, w tym napojów energetycznych.

Kolejnym gościem naszego wydarzenia był Pan Tomasz Goliński – dietetyk oraz trener personalny, który w ciekawy sposób rozmawiał z uczniami na temat aktywności fizycznej, suplementach diety, a także zwrócił uwagę na jakość spożywanych przez nas produktów.

Uzupełnieniem tego wydarzenia był kiermasz owocowo – warzywny zorganizowany we współpracy z wolontariuszami oraz uczniami klasy 1d, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Uczniowie mogli spróbować zdrowych przekąsek owocowo – warzywnych oraz napojów na bazie świeżo wyciskanych owoców. Mamy nadzieję, że zdrowe odżywianie stanie się naszą codziennością, a także sprawi, że świadomość wyboru potraw
i składników będzie o wiele większa.

Ogromnie dziękujemy klasie 1d oraz wolontariuszom, którzy zaangażowali się w przygotowanie kiermaszu, dając uczniom wiele radości i cennych wskazówek. Podziękowania kierujemy również Radzie Rodziców oraz Stowarzyszenie Sądecki Elektryk, którzy wsparli finansowo nasze szerokie działania na rzecz profilaktyki zdrowia.

Dziękujemy także, Panu Markowi Zborowskiemu oraz Panu Tomaszowi Golińskiemu za cenną wiedzę przekazaną dla naszych uczniów, a oraz Pani Halinie Golińskiej – pielęgniarce szkolnej za dobrą współpracę i pomoc w organizacji Dnia zdrowego odżywiania.

Gratulujemy uczniom, którzy wzięli udział w organizowanym konkursie graficzny „Napoje energetyczne a nasze zdrowie” :

1. Piotr Górski kl. 2e
2. Łukasz Górski kl. 2e
3. Krystian Wojtyczka kl. 2m
4. uczeń kl. 2e

Pedagog szkolny, pedagog specjalny, psycholog.

 

 

@elektryczni wolontariusze
@zsemns
@stowarzyszenie sądecki elektryk
@ naturalna woda mineralna piwniczanka – partner wydarzenia