Internat ZSE-M

aktualnościdokumentykadrao internaciekontakt

wszystkie (20)

Wyniki Turnieju Tenisa

12 maja 2022

W naszej placówce odbył się Turniej tenisa stołowego o mistrzostwo internatu ZSE-M przeprowadzony pod opieką pana Kazimierza Magiery. Przez kilka tygodni, w wolnym czasie, prowadzone były rozgrywki, które ostatecznie pozwoliły wyłonić najlepszych w tej dziedzinie sportu.

Oto lista zwycięzców:
I miejsce: Jakub Gnutek
II miejsce: Bartosz Karpiel
III miejsce: Seweryn Wzorek
IV miejsce: Alan Janczy

GRATULUJEMY !!!
Na wygranych czekają nagrody.
SOLIDARNI Z UKRAINĄ

14 marca 2022

W dniach 11-14 marca w naszym internacie Samorząd Internatu przeprowadził zbiórkę pieniędzy na pomoc Ukrainie. Chcieliśmy się włączyć do pomocy płynącej z całego świata na rzecz mieszkańców Ukrainy. W sąsiadującym z nami państwie trwa wojna, ginie ludność cywilna w tym dzieci i młodzież. Zebraliśmy ponad 210 złotych. Zebrane pieniądze zostaną przekazane wolontariuszom z naszej szkoły a następnie Fundacji "Bratnia dusza", która od lat pomaga Polakom mieszkającym na Ukrainie.
ZAJĘCIA PROPEDEUTYCZNE DLA KLAS PIERWSZYCH I DRUGICH

7 marca 2022

W dniu 07.03.2022 odbyły się zajęcia z zakresu ochrony dóbr osobistych człowieka, nietykalności cielesnej i nietykalności mienia. Mieszkańcy internatu z klas pierwszych i drugich dowiedzieli się jakie dobra osobiste podlegają ochronie, co możemy zrobić w przypadku naruszenia dóbr osobistych, jak chronić dobra osobiste te materialne i niematerialne oraz poznali odpowiednie paragrafy kodeksu cywilnego i karnego dotyczące naruszenia godności osobistej, nietykalności cielesnej i zniszczenia cudzej rzeczy.
Mamy nowe natryski !!!

1 marca 2022

Dzięki funduszom pozyskanym od Urzędu Miasta Nowego Sącza mogliśmy wyremontować nadgryzione zębem czasu pomieszczenie z natryskami. Wykorzystując okres świąteczny, ferii zimowych i zdalnego nauczania na przeprowadzenie tego przedsięwzięcia nie ograniczyliśmy wychowankom możliwości dbania o codzienną higienę. Na efekty tych prac popatrzcie sami.
Pieszy w ruchu drogowym

10. grudnia 2021

W dniu 02.12.2021 odbyły się warsztaty dotyczące aspektu prawnego bezpieczeństwa pieszych na drodze. W warsztatach wzięli udział uczniowie klas pierwszych. Warsztaty prowadził Ireneusz Stelmach wraz z Kacprem Mazurem. Podczas zajęć omówiona została odpowiedzialność prawna związana z nieprawidłowym zachowaniem pieszego ze wskazaniem na konsekwencje związane z zaistnieniem wypadku drogowego z udziałem pieszy – kierowca. Omówione zostały ogólne zasady przepisów dotyczące poruszania się pieszych po drogach publicznych ze wskazaniem na przechodzenie przez jezdnię w odniesieniu do zmian w przepisach ruchu drogowego.

starsze (11-15)   wszystkie (20)