Internat ZSE-M

aktualnościdokumentykadrao internaciekontakt

nowsze (20-24)   wszystkie (24)

SOLIDARNI Z UKRAINĄ

14 marca 2022

W dniach 11-14 marca w naszym internacie Samorząd Internatu przeprowadził zbiórkę pieniędzy na pomoc Ukrainie. Chcieliśmy się włączyć do pomocy płynącej z całego świata na rzecz mieszkańców Ukrainy. W sąsiadującym z nami państwie trwa wojna, ginie ludność cywilna w tym dzieci i młodzież. Zebraliśmy ponad 210 złotych. Zebrane pieniądze zostaną przekazane wolontariuszom z naszej szkoły a następnie Fundacji "Bratnia dusza", która od lat pomaga Polakom mieszkającym na Ukrainie.
ZAJĘCIA PROPEDEUTYCZNE DLA KLAS PIERWSZYCH I DRUGICH

7 marca 2022

W dniu 07.03.2022 odbyły się zajęcia z zakresu ochrony dóbr osobistych człowieka, nietykalności cielesnej i nietykalności mienia. Mieszkańcy internatu z klas pierwszych i drugich dowiedzieli się jakie dobra osobiste podlegają ochronie, co możemy zrobić w przypadku naruszenia dóbr osobistych, jak chronić dobra osobiste te materialne i niematerialne oraz poznali odpowiednie paragrafy kodeksu cywilnego i karnego dotyczące naruszenia godności osobistej, nietykalności cielesnej i zniszczenia cudzej rzeczy.
Mamy nowe natryski !!!

1 marca 2022

Dzięki funduszom pozyskanym od Urzędu Miasta Nowego Sącza mogliśmy wyremontować nadgryzione zębem czasu pomieszczenie z natryskami. Wykorzystując okres świąteczny, ferii zimowych i zdalnego nauczania na przeprowadzenie tego przedsięwzięcia nie ograniczyliśmy wychowankom możliwości dbania o codzienną higienę. Na efekty tych prac popatrzcie sami.
Pieszy w ruchu drogowym

10. grudnia 2021

W dniu 02.12.2021 odbyły się warsztaty dotyczące aspektu prawnego bezpieczeństwa pieszych na drodze. W warsztatach wzięli udział uczniowie klas pierwszych. Warsztaty prowadził Ireneusz Stelmach wraz z Kacprem Mazurem. Podczas zajęć omówiona została odpowiedzialność prawna związana z nieprawidłowym zachowaniem pieszego ze wskazaniem na konsekwencje związane z zaistnieniem wypadku drogowego z udziałem pieszy – kierowca. Omówione zostały ogólne zasady przepisów dotyczące poruszania się pieszych po drogach publicznych ze wskazaniem na przechodzenie przez jezdnię w odniesieniu do zmian w przepisach ruchu drogowego.
Wybory 2021

6 października 2021

6 października 2021 roku odbyły się wybory do Samorządu Internatu.
W głosowaniu wzięło udział 53 wychowanków- wszystkie głosy były ważne.
Najwięcej głosów uzyskali i weszli w skład Rady Internatu:
przewodnicząca: Osada Gabriela – 19 głosów
z-ca przewodniczącego: Giemzik Dawid – 18 głosów
członkowie:
Serweta Maciej – 9 głosów
Bubernak Bartosz – 6 głosów

GRATULUJEMY!

starsze (10-14)   wszystkie (24)