Internat ZSE-M

aktualnościdokumentykadrao internaciekontakt

nowsze (8-12)   wszystkie (12)

Mikołajki - CHARYTATYWNA AKCJA INTERNATU

4. grudnia 2019

Już drugi rok z rzędu wychowankowie internatu przyłączyli się do mikołajkowej akcji Stowarzyszenia SURSUM CORDA. W tym roku pomogliśmy spełnić marzenia nie tylko małych, chorych podopiecznych, ale również ich rodzin z Programu "Na Ratunek". Zorganizowaliśmy dla całej społeczności szkolnej słodki kiermasz z ciastami, w dużej mierze wykonanymi własnoręcznie, ze sprzedaży których zebraliśmy kwotę 470 zł. Przekazaliśmy te pieniądze na zaspokojenie potrzeb konkretnej rodziny. Oprócz tego obdarowaliśmy 4-letniego Pawełka ogromna piłką-siedziskiem, o którą prosił Mikołaja. Zostaliśmy Dyplomowanymi Mikołajami!
Dyskoteka

26. listopada 2019

W dniu 26.11.2019r. odbyła się w naszym internacie dyskoteka, w której uczestniczyły również mieszkanki internatu ZS nr 1 w Nowym Sączu. Bawiono się przy dobrej muzyce i smacznym poczęstunku.
Wycieczki górskie

14. listopada 2019

Mieszkańcy naszego internatu, pochodzący z Ukrainy, zostali zabrani na dwie wycieczki. Jedna, to wycieczka rowerowa wzdłuż przełomu Dunajca trasą ze Szczawnicy do Sromowców. Druga wycieczka była wyprawą w Tatry, a dokładniej wyjściem na Giewont. Z obydwu wycieczek nasi wychowankowie byli zadowoleni, a wręcz zachwyceni pięknem naszych gór!
ZAJĘCIA INTEGRACYJNE

22. października 2019

22. października w naszym internacie odbyły się zajęcia integracyjne dla klas pierwszych. Zajęcia miały na celu ułatwić młodzieży wzajemne poznanie się. Zaproponowane ćwiczenia skłoniły do aktywności wszystkich uczestników spotkania. W klimacie zaufania i otwartości wychowankowie nawiązywali wzajemne relacje i jednocześnie budowali spójną grupę. Zajęcia poprowadziła wychowawczyni gr.2 M. Adamek.
Grill integracyjny

15. października 2019r. odbyło się spotkanie integracyjne przy „grillu”, w którym wzięli udział wychowankowie i wychowawcy internatu. Spotkanie odbyło się w bardzo miłej atmosferze i przeciągnęło się do godzin wieczornych.

starsze (1-2)   wszystkie (12)