Internat ZSE-M

aktualnościdokumentykadrao internaciekontakt

Zabawa karnawałowa

25. lutego 2020

W dniu 25.02.2020 r. w internacie ZSE-M odbyła się zabawa karnawałowa, w której oprócz naszych wychowanków wzięły udział mieszkanki internatów 1 LO i ZS nr 1 w Nowym Sączu.
Wigilia 2019

19. grudnia 2019

W dniu 19. grudnia 2019 w naszym Internacie ZSEM odbyła się kolacja wigilijna. Przy wspólnym stole zasiedli pracownicy i wychowankowie internatu. Wspólne spotkanie umożliwiło nam podzielenie się opłatkiem, złożenie życzeń, śpiewanie kolęd. Spotkanie zakończyło się wspaniałym koncertem kolęd, który przygotowali wychowankowie internatu.
Mikołajki - CHARYTATYWNA AKCJA INTERNATU

4. grudnia 2019

Już drugi rok z rzędu wychowankowie internatu przyłączyli się do mikołajkowej akcji Stowarzyszenia SURSUM CORDA. W tym roku pomogliśmy spełnić marzenia nie tylko małych, chorych podopiecznych, ale również ich rodzin z Programu "Na Ratunek". Zorganizowaliśmy dla całej społeczności szkolnej słodki kiermasz z ciastami, w dużej mierze wykonanymi własnoręcznie, ze sprzedaży których zebraliśmy kwotę 470 zł. Przekazaliśmy te pieniądze na zaspokojenie potrzeb konkretnej rodziny. Oprócz tego obdarowaliśmy 4-letniego Pawełka ogromna piłką-siedziskiem, o którą prosił Mikołaja. Zostaliśmy Dyplomowanymi Mikołajami!
Dyskoteka

26. listopada 2019

W dniu 26.11.2019r. odbyła się w naszym internacie dyskoteka, w której uczestniczyły również mieszkanki internatu ZS nr 1 w Nowym Sączu. Bawiono się przy dobrej muzyce i smacznym poczęstunku.
Wycieczki górskie

14. listopada 2019

Mieszkańcy naszego internatu, pochodzący z Ukrainy, zostali zabrani na dwie wycieczki. Jedna, to wycieczka rowerowa wzdłuż przełomu Dunajca trasą ze Szczawnicy do Sromowców. Druga wycieczka była wyprawą w Tatry, a dokładniej wyjściem na Giewont. Z obydwu wycieczek nasi wychowankowie byli zadowoleni, a wręcz zachwyceni pięknem naszych gór!
ZAJĘCIA INTEGRACYJNE

22. października 2019

22. października w naszym internacie odbyły się zajęcia integracyjne dla klas pierwszych. Zajęcia miały na celu ułatwić młodzieży wzajemne poznanie się. Zaproponowane ćwiczenia skłoniły do aktywności wszystkich uczestników spotkania. W klimacie zaufania i otwartości wychowankowie nawiązywali wzajemne relacje i jednocześnie budowali spójną grupę. Zajęcia poprowadziła wychowawczyni gr.2 M. Adamek.
Grill integracyjny

15. października 2019r. odbyło się spotkanie integracyjne przy „grillu”, w którym wzięli udział wychowankowie i wychowawcy internatu. Spotkanie odbyło się w bardzo miłej atmosferze i przeciągnęło się do godzin wieczornych.
Wycieczka do Rytra

20. czerwca 2019

W dniu 20 czerwca na zakończenie roku szkolnego grupa wychowanków internatu wzięła udział w krótkiej wycieczce do Rytra i okolic. Dodatkową atrakcją była podróż pociągiem.
Grill na zakończenie roku szkolnego 2018/2019

13. czerwca 2019r., z okazji zbliżającego się zakończenia roku szkolnego 2018/2019, wszyscy mieszkańcy i Wychowawcy spotkali się na wspólnej kolacji na świeżym powietrzu. Była to świetna okazja do rozmów o wakacyjnych planach, podsumowania mijającego roku szkolnego.