Jesteś tuta j: ZSEM.EDU.PL Aktualności

pierwsze miejsce
Jesteśmy znów najlepsi w Polsce! W środę 10. stycznia 2018. roku zostały ogłoszone wyniki ogólnopolskiego XX Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2018. W ogłoszonym TOP 300 najlepszych techników w Polsce w roku 2018 1 miejsce zajęła nasza szkoła – Technikum nr 7 w Zespole Szkół Elektryczno-Mechanicznych im. gen. Józefa Kustronia w Nowym Sączu.
Więcej...
Stowarzyszenie Sądecki Elektryk
ZSEM TV

Aktualności

 • Dzień otwarty w Elektryku (2018-03-20)

  20. marca br. w naszej szkole w godz. od 9:30 do 14:00 organizowany jest dzień otwarty szkoły.
  Wszystkich gimnazjalistów zainteresowanych nauką w ZSEM zapraszamy do odwiedzenia Elektryka.
  Oprócz poznania oferty edukacyjnej szkoły będzie można zajrzeć do sal lekcyjnych i pracowni, porozmawiać z uczniami i bezpośrednio od nich uzyskać wszystkie interesujące informacje o nauce w Elektryku. Do dyspozycji będą także nauczyciele i dyrekcja szkoły.

  Serdecznie zapraszamy!
 • Mamy sukces na etapie międzynarodowym! (2018-03-19)

  Dawid Liberda, uczeń naszego technikum klasy 3j został laureatem międzynarodowego konkursu organizowanego przez Hackster.io z siedzibą w Stanach Zjednoczonych!

  Jego praca "Walle - Home Assistant" została wybrana spośród 129 innych projektów i prawie 1500 uczestników z całego świata!

  Nagroda przewidziana dla naszego zwycięzcy to 8 tysięcy dolarów, a także sesje coachingowe z Kickstartera!
  Gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów i trzymamy kciuki, aby projekt Dawida znalazł się na rynku!

  miastons.pl
  dts24.pl
  sadeczanin.info
  nowysacz.pl
 • "SPOKREWNIENIE SŁUŻBĄ" (2018-03-18)

  15.03.2017r. w Komedzie Głównej Policji przy ulicy Grottgera odbyła się Ogólnopolska Akcja oddawania krwi pod hasłem „SPOKREWNIENIE SŁUŻBĄ”. Nasza szkoła jako jedyna brała udział w tej akcji. Mimo że tylko 4 uczniów z Zespołu Szkół Elektryczno - Mechanicznych uczestniczyło w tej akcji to jednak liczą się chęci oraz dobre serce.

  Czytaj dalej i zobacz zdjęcia.
 • Aktywnie na sankach z FAKRO (2018-03-16)

  15. marca klasy 2m i 2e uczestniczyły w wycieczce na tor saneczkowy - Firmy FAKRO w Muszynie.
  Od samego wyjazdu z Nowego Sącza towarzyszyli nam przedstawiciele firmy Fakro, którzy opowiedzieli uczniom o możliwościach praktyk, pracy w firmie.
  A potem juz aktywny czas na sankach, oj było aktywnie, szybko... bardzo fajnie. Po zjazdach na wszystkich czekała gorąca herbata i grill. Było pyszne!
  Bardzo dziękujemy Firmie Fakro, jak powiedział Paweł Kołbon - kierownik działu wyszkoleń...''Najlepsi też muszą czasem podładować akumulatory... Fajnie, że mamy w tym udział'.
  Wycieczką Fakro doceniło nasz sukces najlepszego Technikum w Polsce - dziękujemy :)
  Zaprazamy do oglądnięcia zdjęć Agaty Świerczek z Fakro, a także do obejrzenia na Facebook'u.
 • W Elektryku DZIEŃ KOBIET na sportowo (2018-03-16)

  8. marca po raz kolejny ''elektryczne dziewczyny'' obchodziły Dzień Kobiet na sportowo. Wszystkie dziewczyny wraz z inicjatorkami pomysłu nauczycielkami WF'u: Laurą Wontorczyk, Ewą Bereś, Jolantą Michałowską wyruszyły z kijkami na Nordic Walking w kierunku miasteczka Galicyjskiego, by tam niebieskim szlakiem rowerowym ścigać się w I. Mistrzostwach Szkoły w Nordic Walkingu. Inicjatywę swoim czynnym udziałem z kijami poparła Pani Dyrektor Krystyna Rembiasz. Dopisała pogoda, uśmiechy na twarzy dziewcząt, a przede wszystkim aktywność fizyczna na świeżym powietrzu, bo przeciez Nordic Walking poprawia kondycję ruchową, wyzwala endorfiny, a o to chodzi, by aktywnie spędzać czas i świętować. Każda uczestniczka otrzymała słodki prezent dla zdrowia :-) gorzką czekoladę :-), a najlepsze 6 zawodniczek - dyplomy i nagrody:
  I. m-ce - Sekula Magdalena
  II. m-ce - Sekuła Anna
  III. m-ce - Dorota Lisowska
  IV. m-ce - Karolina Mida
  V. m-ce - Sandra Głuszczuk
  VI. m-ce - Ewa Śmigowska

  Specjalne wyróżnienie dla Pani Krystyny Rembiasz, która dzielnie walaczyła w zawodach :-)
  Organizatorki planują w przyszłym roku na Sportowy Dzień Kobiet zaprosić do rywalizacji w Nordic Walking dziewczęta z innych sądeckich szkół "Bo w Kobietach siła" :-)

  Napisali o nas:
  - gazetakrakowska.pl
  - sportowysacz.pl
  - miastons.pl
 • Lekcja z Firmą FAKRO (2018-03-15)

  W ramach podpisanej umowy z nowosądecką firmą FAKRO o objęciu patronatem nowo utworzonego kierunku kształcenia w naszej szkole tj. klasy - technik automatyk, w dniu 9.03.2018r. odbyły się pierwsze zajęcia poprowadzone przez przedstawicielkę firmy, Panią Izabelę Szczurek. Spotkanie miało charakter wprowadzający, dotyczyło planowanych wspólnych przyszłych działań, została przedstawiona specyfika zakładu, sztandarowe produkty firmy, a także sprecyzowane zostały kluczowe kompetencje, które są doceniane przez pracodawców i są przez nich oczekiwane. Uczniowie - przyszli automatycy - również mieli okazję do zadawania pytań oraz przedstawienia swoich oczekiwań związanych z przyszłym zawodem oraz z możliwościami i warunkami zatrudnienia.
  Następne spotkanie zostało zaplanowane na miesiąc maj i odbędzie się bezpośrednio w firmie.
 • Międzyszkolny Konkurs Recytatorski (2018-03-14)

  14. marca w Zespole Szkół nr 2 im. Sybiraków w Nowym Sączu odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski im. Mariana Jonkajtysa. Konkurs ten ma na celu rozpropagowanie wiedzy na temat zsyłek na Syberię. ZSEM reprezentował Beniamin Krok z kl. 3g. zajmując II. miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych !!! Serdecznie gratulujemy !!! Zdjęcia.
 • Wyniki konkursu językowego „DUET” (2018-03-13)

  8. lutego 2018. roku 62 uczniów ZSE-M wzięło udział w I. etapie Międzyszkolnego Konkursu Lingwistycznego „DUET”, organizowanego przez PWSZ IJO w Nowym Sączu. 38 uczniów zakwalifikowało się do drugiego etapu konkursu, który odbędzie się w dniu 27. marca 2018.r. w siedzibie Instytutu Języków Obcych PWSZ w Nowym Sączu.

  Najwyższą liczbę punktów w sumie z dwóch języków uzyskali:
  1. Adrian Dunajewski kl.4m 98 pkt. (98%)
  2. Natalia Piękoś kl. 2i 92 pkt. (92%)
  3. Nicolas Furgał kl. 3k 91 pkt. (91%)

  Najlepszymi uczniami z języka angielskiego okazali się:
  1. Adrian Dunajewski kl. 4m 48 pkt (96%)
  2. Łukasz Wiśniak kl. 3k 47 pkt (94%)
  3. Michał Bar kl. 4i 46 pkt (92%)
  4. Adrian Smoła kl. 4i 46 pkt. (92%)

  Najlepsi uczniowie z języka niemieckiego to:
  1. Adrian Dunajewski kl. 4m 50 pkt. (100%)
  2. Natalia Piękoś kl. 2i 49 pkt. (98%)
  3. Nicolas Furgał kl. 3k 49 pkt. (98%)
  4. Jakub Świebocki kl. 3m 49 pkt. (98%)

  Gratulujemy wszystkim uczniom oraz życzymy powodzenia w drugim etapie konkursu. Na stronie internetowej Zespołu Języków Obcych znajduje się lista uczniów, którzy zakwalifikowali się do drugiego etapu konkursu. Dodatkowych informacji udziela P. Monika Wójcik oraz P. Ewa Dziedzic.
 • OGÓLNOPOLSKI KONKURS JĘZYKA NIEMIECKIEGO „SPRACHDOKTOR” (2018-03-13)

  Uczniowie biorący udział w Konkursie Języka Niemieckiego „SPRACHDOKTOR” proszeni są o zgłoszenie się 14.03.2018 (środa) o godz. 13:05 w sali 43 oraz o przyniesienie ze sobą czarnego długopisu do wypełnienia karty odpowiedzi.
 • Wyniki konkursu „Weltsprachen Abitur” (2018-03-13)

  W styczniu 2018. odbyła się zimowa edycja konkursu „Weltsprachen Abitur”.
  Najlepsze wyniki w naszej szkole uzyskali:
  kl. I Piotr Świebocki I e
  kl. III Nicolas Furgał III k - 95 %
  Jest to kolejny sukces Nicolasa w konkursach języka niemieckiego.
  Gratulujemy i zapraszamy do udziału w wiosennej edycji tego konkursu.
  Szczegółowe informacje i zapisy u P. Alicji Baran.
aktualności


Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Małopolsce