Jesteś tuta j: ZSEM.EDU.PL Aktualności

pierwsze miejsce
Jesteśmy znów najlepsi w Polsce! W środę 10. stycznia 2018. roku zostały ogłoszone wyniki ogólnopolskiego XX Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2018. W ogłoszonym TOP 300 najlepszych techników w Polsce w roku 2018 1 miejsce zajęła nasza szkoła – Technikum nr 7 w Zespole Szkół Elektryczno-Mechanicznych im. gen. Józefa Kustronia w Nowym Sączu.
Więcej...
Stowarzyszenie Sądecki Elektryk
ZSEM TV

Aktualności

 • "Genialni" czyli nasi uczniowie w WSB-NLU (2018-10-17)

  "Geniusz to 1% inspiracji i 99% potu"
  THOMAS EDISON

  13 października 7 uczniów naszej szkoły wzięło udział w półfinale konkursu organizowanego przez WSB National Louis University w Nowym Sączu "Geniusz IT". Do zawodów finałowych, które odbędą się w listopadzie podczas organizowanego przez WSB trzydniowego show "Potęga Informatyki" zostało zakwalifikowanych ostateczne 6 uczestników, a pośród nich Mikołaj Maurer z klasy 3m. Serdecznie gratulujemy!!! Więcej >>>.
 • Nauczyciel ma wpływ na wieczność... (2018-10-17)

  "Nauczyciel ma wpływ na wieczność. Nie jest bowiem w stanie określić, gdzie i kiedy kończy się jego oddziaływanie" / H.B Adams /

  16 października w świetlicy szkolnej spotkali się, jak co roku z okazji Dnia Nauczyciela emerytowani nauczyciele i pracownicy szkoły.

  Spotkali się by wspólnie w gronie pedagogów, w atmosferze życzliwości i radości spędzić to wyjątkowe popołudnie spotkać się z koleżankami i kolegami powspominać minione lata.

  Życzenia zdrowia, wiele radości z każdego dnia, wszelkiej pomyślności, wytrwałości w pokonywaniu codziennych trudności i powodzenia w życiu osobistym emerytowanym pracownikom szkoły złożył Dyrektor i przedstawiciele związków zawodowych.

  Dziękujemy Wam za lata spędzone z młodzieżą. Mamy nadzieję, że są one źródłem dobrych wspomnień oraz świadomości, że owoce pracy nauczyciela są wielopokoleniowe – obecne w dzieciach i wnukach Waszych uczniów.

  Galeria zdjęć
 • Olimpiada Wiedzy Technicznej (2018-10-16)

  Etap szkolny Olimpiady Wiedzy Technicznej odbędzie się 19 października o godz. 9:00 w Auli PWSZ (Instytut Techniki). Zbiórka uczestników 8:50.
 • Pogrzeb Generała Bronisława Pierackiego (2018-10-14)

  14 października 2018 - Generał Bronisław Pieracki spoczął na Starym Cmentarzu. Dzisiaj odbyła się uroczystość ponownego pochówku gen. Bronisława Wilhelma Pierackiego na historycznym i pierwotnym miejscu - na Starym Cmentarzu w Nowym Sączu. W uroczystościach brał udział Poczet Sztandarowy, Pani Dyrektor Krystyna Rembiasz i nauczyciele.

  "…Te uroczystości są ważne nie tylko dla nas, ale i dla przyszłych pokoleń sądeczan. Nasz udział w nich jest okazaniem szacunku do naszej chlubnej historii i osób, które ja współtworzyły. Taką osobą ponad wszelką wątpliwość był Bronisław Pieracki. Żołnierz, patriota, człowiek niezwykły, sądeczanin - zaznaczył Ryszard Nowak, prezydent Nowego Sącza i gospodarz uroczystości w 100-lecie odzyskania przez Polske niepodległości...".

  Bronisław Pieracki - polski polityk, legionista, pułkownik dyplomowany piechoty Wojska Polskiego pracownik Ministerstwa Spraw Wojskowych, a następnie sekretarz stanu w tym resorcie, Minister spraw wewnętrznych 1931-1934. Pieracki dzieciństwo i młodość spędził w Nowym Sączu. Mieszkanie rodziny Pierackich znajdowało się przy ul. Matejki 27[.Uczęszczał do I Gimnazjum Filologicznego w Nowym Sączu/ dzisiejsze I Liceum Ogólnokształcące.

  Galeria zdjęć.

  Relacje w mediach: twojsacz.pl, twojsacz.pl, historia.org.pl, gazetakrakowska.pl, youtu.be, fb.com, fb.com, fb.com, sadeczanin.info.
 • Dzień Edukacji Narodowej (2018-10-14)

  Za to, że z nami Wy, za to, że z wami My
  Za to, że jednak i że pomimo za to, że z sercem,
  za to że z nami za dni zdobione szczęścia chwilami,
  za tę cierpliwość z duszą rozdartą
  i za tę wiarę, że jednak warto.

  DZIĘKUJEMY !!!

  Najlepsze życzenia zdrowia, zadowolenia, optymizmu i pomyślności w życiu osobistym wszystkim Nauczycielom i pracownikom szkoły ze słodkościami składają Rodzice i uczniowie.

  Dzień Edukacji Narodowej - polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i zrealizowana przez Sejm Rozbiorowy w dniu 14 października 1773 roku.

  Galeria zdjęć
 • Mamy IV miejsce w wojewódzkich przełajówkach !!! (2018-10-12)

  W dniu 10.10.2018 w Nowym Targu reprezentacja naszej szkoły wybiegała IV m-ce w Małopolskich Sztafetowych Biegach Przełajowych. Startowało 27 sztafet: Paweł Bałuszyński, Baran Paweł, Bembenik Filip, Florek Mateusz, Górka Ernest, Janikowski Arek, Madziar Wiktor, Mężyk Szymon, Migacz Mateusz, Mituś Tomasz, Kamil Stafiński, Korzym Michał. Opiekun: Laura Wontorczyk. Brawo Wy !!!

  Zdjęcia
 • Jula Jeleńska "wypływała" złoto !!! (2018-10-12)

  Jula Jeleńska - klasa 3e - kajakarka górska - reprezentantka kadry narodowej w zawodach w slalomie w Drzewicy w ostatnich zawodach Pucharu Polski "wypływała" złoto w klasyfikacji końcowej Pucharu Polski !!! Puchar Polski seniorów i juniorów 2018 należy do Julki !!! Brawo Ty! Przypomnijmy, że Julka startowała w tym sezonie w Polsce, a także w Mistrzostwach Europy i Mistrzostwach Świata Juniorów U23 - gdzie zajęła 22 m-ce !!!

  Zdjęcia
 • Olimpiada wiedzy o mediach (2018-10-11)

  logo
 • Podaruj krople nadziei - masz je we krwi (2018-10-11)

  "Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest i nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi" - Jan Paweł II

  Po raz kokejny uczniowie i nauczyciele pokazali, że mają wielkie serce. 10.X 2018r. odbyła się w naszej szkole akcja krwiodawstwa. Zarejestrowalło się 56 osób, krew oddało 37 osób - 16,650 litrów krwi :)

  Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy! Mamy nadzieję, że dzięki takim akcjom znajdziemy nowych potencjalnych dawców i "zarazimy" ich regularnym oddawanie krwi.

  Dziękujemy tym którzy oddali, tych którzy niestety nie doczekali się, bo kolejka była bardzo duża, zapraszamy do pukntu krwiodawstwa. Na Was zawsze można liczyć.

  Projekt "Podaruj krople nadziei - masz je we krwi" realizowany przy wsparciu finansowym Urzędu Miasta Nowego Sącza Wydział Zdrowia.

  Galeria zdjęć
 • Sport w Elektryku (2018-10-11)

  Relacje w mediach:

  - nowysacz.pl,
  - sportowysacz.pl,
  - sportowysacz.pl.

  27 września na stadionie MOS odbyły się drużynowe Mistrzostwa Nowego Sącza w LA. Dla wszystkich startujących zawodniczek, Jagody kl 1e, Karoliny kl.1t, Agnieszki kl1m, Natalii kl3i, Pauliny 3i i Wiktorii kl 4j i zawodników wielkie brawa :)

  !!! Gratulacje !!!

  Wielkie brawa dla tych, co stanęli na podium:
  - II m-ce Wiktoria Baracetti 4j - 1500m
  - III m-ce Stafiński Kamil 4f - 100m
  - I m-ce Migacz Mateusz 2m - 200m
  - II m-ce Górka Ernest 4m - 200m
  - II m-ce Gabryś Grzegorz 1m - pchnięcie kulą 5kg
  - I m-ce Bałuszyński Paweł 4 t - 400m
  - II m-ce Sołtys Szymon 1e - 800 m
  - I m-ce i złoto w sztafecie 4x100m wybiegali: Orzeł Łukasz 4m, Pasiut Paweł 4f, Stafiński Kamil 4f, Górka Ernest 4m.

  Opiekun chłopców: Laura Wontorczyk, dziewczyn Ewa Bereś

  Obszerna relacja na Sportowej mocy elektryka na FB.

  4 października odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Nowego Sącza w LA klas 1 i 2.

  Pchnięcie kulą:
  - II m-ce Gabryś Grzegorz 1m
  - III m-ce Tokarczyk Hubert 2m

  Skok w dal:
  - II m-ce Migacz Mateusz 2m

  200m:
  - II m-ce Migacz Mateusz 2m

  1500m:
  - III m-ce Madziar Wiktor 2i

  Sztafeta 4x100m:
  - II m-ce Mikołajczyk Dawid 1i, Jurczyński Adam 2a, Krawczyk Michał 1m, Migacz Mateusz 2m.

  Brawo !!!

  W/w awansowali do zawodów wojewódzkich.

  Opiekun: Laura Wontorczyk

  Startowały też dziewczyny: Sylwia Plata 2t, Aga Wróblewska 1m, Julka Chronowska 2i i Karolina Mida, która w biegu na 800 m była IV. Brawo !!!

  Opiekun: Ewa Bereś.

  Galeria zdjęć
aktualności


Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Małopolsce